Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-12-07, 17:28
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Διαφημιστικες απατες

Σιγουρα ολοι θα εχετε δει τις (αλα τηλεμαρκετινγκ) διαφημισεις γαλλικου προιοντος κατα της τριχοπτωσης.... δεν εχω αποψη για το συγκεκριμενο προιον ουτε θελω να το κατηγορησω για κατι... απλα με αυτο ως αφορμη θελω να κατηγορησω μονο μια νοοτροπία των ειδικων

Στο ιντερνετ δεν εχω βρει τιποτα για αυτο το προιόν, μονο ενα επισημο domain name το οποιο δεν οδηγει πουθενα (ισως εχει κλεισει) και εχω βρει μονο αναφορα σε μια ιστοσελιδα τηλεμαρκετινγκ

Το προβλημα που ειναι;

Σε μια εκπομπη εχω ακουσει τις δυσπιστιες επιστημονων που οταν καποιος τηλεθεατης το ανεφερε 'στα πεταχτα', απαντησαν μονο (ακουσον ακουσον απαντηση επιστημονα) 'εσεις βρισκετε λογικο να ισχυει αυτο';

Αλλα 'επιχειρηματα' εναντιον αυτου του προιοντος ειναι λογικα παραδοξα οπως 'αν ισχυε, δε θα υπηρχε καραφλα πουθενα' η 'θα ηταν το πιο γνωστο προιον του κοσμου' και 'θα διαβαζες παντου στο ιντερνετ γιαυτο και οχι μονο μια σελιδα τηλεμαρκετινγκ'

Το προιον δεν το εχω δει απο κοντα καν. Αλλα εχω μια απορια. Ενας επιστημονας, η ομαδα ειδικων που (κατα τη γνωμη του) βλεπει την κοινη γνωμη να παραπλανειται, δεν ΟΦΕΙΛΕΙ να κανει καταγγελια σε εισαγγελεα η αλλο επισημο φορεα;

Απο οτι καταλαβα, οι ειδικοι αφιενται στη δικη μας κριση και λογικη ('μα αν ισχυε, θα ηταν ετσι.. αφου δεν ειναι ετσι τοτε ειναι απατη'). Με αλλα λογια λενε στον καταναλωτη 'αν εισαι τοσο βλακας και την πατας με τετοια "αυτονοητα" και "προφανεις" απατες, τοτε καλα να παθεις'

Μα ρε *μπιπ* ειδικε... για αυτο ακριβως σε λεμε ειδικο... επειδη δεν εχουμε τις γνωσεις σου και για τους πολλους δεν ειναι τιποτα αυτονοητο...

Ρωτω λοιπον τους γιατρους της βασης... πως ανεχεστε να βλεπετε να κυκλοφορει και να διαφημιζεται ενα προιον που, απο οτι βλεπετε, ειναι πιθανοτατα απατη; Γιατι δεν αντιδρατε; Γιατι δεν προστατευετε τους αφελεις; Γιατι για να εκφρασετε τη δυσπιστια σας περιμενετε να σας ρωτησει καποιος;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 28-12-07 στις 17:54
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-12-07, 18:13
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όλα τα κείμενα είναι τόσο καλά επεξεργασμένα που λένε αυτό που συμβαίνει στα αλήθεια χωρίς το κοινό αυτί να τα ακούει.
Ακόμα και να τους σύρεις στα δικαστήρια θα γυρίσουν να σου πουν "μα εμείς λέμε καθαρά ότι δυναμώνει τους θύλακες!" όπερ, οι καραφλοί που πρακτικά ΔΕΝ έχουν θύλακες πλέον, δεν έχουν και κάτι να δυναμώσουν!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-03-08, 18:28
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο τα κεντρα αδυνατισματος και διαφορα αλλα σχετικα. Καταγγελιες υπαρχουν μπολικες ,απλα δεν κερδιζει ποτε ο πολιτης.Στη καλυτερη θα σου πουνε οτι ας προσεχες και αγοραζες απο φαρμακειο.
Ειχε κανει ο Εβαγγελατος ολοκληρη φασαρια σχετικα μ'αυτα τα θεματα και τιποτα δεν εγινε οπως παντα. Γι'αυτο ζουν και βασιλεουν ολοι αυτοι στην Ελλαδα.
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-03-08, 18:48
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το θεμα δεν ειναι να κανει καταγγελια το 'θυμα', αλλα καποιος επισημος φορεας, ενας συλλογος επιστημονων, επισημα και οργανωμενα. Οι επιστημονικες κοινοτητες εχουν καποιο κυρος, δεν ειναι τιποτα γραφικοι

Αν καποιος εβγαινε σαν πορδη και διαφημιζε εναν υπολογιστη που ειναι 500 χρονια μπροστα, οπως αυτον του Αλιεν, δε θα τον κραζανε οι ειδικοι της πληροφορικης;

Ειναι απαραδεκτο που το ανεχονται (αν οντως υπαρχει απατη)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.