Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Εκπαίδευση
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-11-07, 12:46
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Κλοπές, φθορές σε σχολεία υπό κατάληψη

Πολλαπλά ερωτήματα για το αποτέλεσμα των μαθητικών καταλήψεων προκύπτουν από τα περιστατικά κλοπών και καταστροφών που αποκαλύπτονται με την επαναλειτουργία των σχολείων.

Μετά τις εκτεταμένες καταστροφές που έγιναν στο 28ο γυμνάσιο και λύκειο Αθηνών, που τελούσαν υπό κατάληψη μόνον από τους μαθητές του συστεγαζόμενου εσπερινού σχολείου, και στο 1ο Πειραματικό Λύκειο στην Πλάκα μετά τη λήξη της κατάληξης (από τις 25 Οκτωβρίου έως τις 14 Νοεμβρίου) διαπιστώθηκαν κλοπές.

Συγκεκριμένα, όπως ανέφερε χθες στην «Κ» η διευθύντρια του λυκείου κ. Ελένη Σακαντάνη διαπιστώθηκαν κλοπές και φθορές ηλεκτρονικών υπολογιστών, βιντεοκαμερών και άλλου ακριβού τεχνικού εξοπλισμού. Η κ. Σακαντάνη κατέθεσε μήνυση κατ’ αγνώστων. Οι μαθητές που πήραν μέρος στην κατάληψη απέδωσαν τις κλοπές σε εξωσχολικά άτομα που μπήκαν στο σχολείο το Σαββατοκύριακο. Σύμφωνα με την υπεύθυνη καθηγήτρια του εργαστηρίου πληροφορικής, οι ζημιές είναι τέτοιας έκτασης που πιθανότατα να χρειαστεί αντικατάσταση όλου του εξοπλισμού.

Από την άλλη πλευρά, πάντως, το υπουργείο Παιδείας δεν μπορεί να έχει γενική εικόνα των καταστροφών, ενώ δύσκολα αποδίδονται τελικά ευθύνες. Πάντως, οι καταλήψεις σε σχολεία αναμένεται να ολοκληρωθούν αυτήν την εβδομάδα.

Καθημερινή

Σχόλιο :

Μπράβο βλαστάρια μου, μπράβο, τώρα θα έχετε σίγουρα μια θέση στον ....κομματικό μηχανισμό κάποιας παράταξης....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-11-07, 13:02
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Από την άλλη πλευρά, πάντως, το υπουργείο Παιδείας δεν μπορεί να έχει γενική εικόνα των καταστροφών
Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω: Το Υπ. Παιδείας δεν έχει γενική εικόνα για το πού υπάρχουν κενά καθηγητών και πότε θα είναι έτοιμα τα σχολικά βιβλία, γιατί να έχει για τις καταστροφές;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-11-07, 13:08
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 19:57
Φύλο: Άντρας
Επειδή δεν γνωρίζω, ρωτώ:

Τα νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια, καλύπτονται από το ...Πανεπιστημιακό άσυλο;

Αν όχι, τότε τί;

Η κυρία Διευθύντρια δεν έχει ευθύνη για την εξασφάλιση σε τέτοιες περιπτώσεις, του σχολείου που ...διευθύνει;

Όχι μόνο πειθαρχική, αλλά ίσως και αστική ή ποινική ευθύνη γιατί δεν έλαβε όλα τα μέτρα που θα μπορούσε, για τη προστασία δημόσιας περιουσίας (που όλοι, ως γνωστόν έχουμε πληρώσει μέσω της φορολογίας εισοδήματος).

(κάτι μου θυμίζει το θέμα αυτό... déjà vu; )
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-11-07, 13:09
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι μαθητές που πήραν μέρος στην κατάληψη απέδωσαν τις κλοπές σε εξωσχολικά άτομα που μπήκαν στο σχολείο το Σαββατοκύριακο.
Κάποιος πρέπει να μάθει αυτά τα καλοπαιδάκια ότι όταν κάνουν κατάληψη είναι υπεύθυνα για το χώρο και υπόλογα για τυχών παρανομίες.
Τα περισσότερα από αυτά κάνουν καταλήψεις για να χάσουν μάθημα και να κάνουν χαβαλέ.
Αμφιβάλω αν γνωρίζουν καν τους λόγους που κάνουν τις καταλήψεις!

Για αυτό και υπάρχει το φαινόμενο τα βράδυα στο σχολείο να είναι μετά βίας 10 άτομα από τα οποία τα 5 εξωσχολικοί!

Μιλάνε για τη Γκράβα, ότι γινόντουσαν καταλήψεις και καταστροφές. Δύο χρονιές που έγιναν καταλήψεις ενώ είμουν εκεί το μοναδικό που χάλασε ήταν ένα καλοριφές λαδιού λόγω χρήσης και για αυτό είχαμε βάλει ρεφενέ και αγοράσαμε άλλο!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-11-07, 13:17
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στο Λυκειο Καμινιων τα πραγματα ειναι μπροστα απο την εποχή τους...Ολα ειναι κλειδωμένα (αιθουσες τα παντα).Ρωτανε οι καθηγητες:Θ ακανετε καταληψη (αντε γιατι εχουμε και δουλειες..) Απαντούν οι μαθητες:Ναιιιιιιιιι.
Μενουν 10 ατομα παίζουν μπασκετάκι το βραδάκι μαζεύεται κόσμος στους διαδρομους κανει οτι κανει και την επομενη βδομαδα ξανα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-11-07, 19:32
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Πως λατρύω την ομαδοποίηση.....

Κωλόπαιδα κάνουν τις καταλήψεις....

Που κάνουν ότι κάνουν τα βράδια....

Το ότι όλοι κερδίζουν απ' τις καταλήψεις δεν νοιάζει κανέναν?

Το ότι κομματικές οργανώσεις αποφάσιζαν από βραδίς το αν θα συνεχιστούν οι καταλήψεις ή όχι σε καθε ένα σχολείο μάλλον μας είναι αδιάφορο....

Το ότι κάποιοι καπηλεύονται τις αγωνίες των παιδιών για ένα καλύτερο αύριο δεν αγγίζει κανέναν μας.....

Δεν ξέρω για 'σας ρε παιδιά, εγώ πάντως το '88 που έκανα κατάληψη σε Λύκειο της Επαρχείας, (τρίτη Λυκείου τότε), τις επόμενες δυο μέρες τις έβγαλα στα γραφεία της Ασφάλειας....

Γι' αυτό πάντα βλέπω με συμπαθεια αυτά τα "μαλακισμένα" που είναι τόσο ανόητα που πιστεύουν ότι μπορούν ν' αλλάξουν τον κόσμο......

Αντε 17 Νοέμβρη αύριο κι όλοι μας γιορτάζουμε...... Είτε ειμαστε με τους "από μέσα" είτε με τους "απ' έξω". Είναι η λήθη άλλωστε που μας έκανε όλους αγωνιστές.
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-11-07, 19:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντε 17 Νοέμβρη αύριο κι όλοι μας γιορτάζουμε...... Είτε ειμαστε με τους "από μέσα" είτε με τους "απ' έξω". Είναι η λήθη άλλωστε που μας έκανε όλους αγωνιστές.
Καλό θα είναι να μην κάνουμε συγκρίσεις με εκείνα τα χρόνια.

Άλλα τότε άλλα τώρα. Άλλο ο αγώνας κατά της χούντας και ο άλλο ο ψιλοχαβαλές των καταλήψεων.

Άλλο να μπαίνει το τανκ στο πολυτεχνείο και οι μπάτσοι στην νομική που βάραγαν στο ψαχνό και άλλο να κάνουμε καταληψούλες με 30% μαθητικες απαιτήσεις και 70% διάθεση για κοπάνα παρέα με κολητές και κολητούς, εκ του ασφαλούς.

Στέλιος
Μέλος της εκτός νόμου ΕΦΕΕ 1968-1971
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-11-07, 19:49
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πως λατρύω την ομαδοποίηση.....

Κωλόπαιδα κάνουν τις καταλήψεις....

Που κάνουν ότι κάνουν τα βράδια....
Αμφιβάλεις ότι υπάρχουν άτομα που το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα χάσουν μάθημα;
Αν διάβασες το μήνυμά μου, στη Γκράβα πήγαινα και ξέρω από καταλήψεις (πως λέμε είμαι από την Κρήτη και ξέρω από καλό λάδι; )
Λίγοι μέναμε μέσα τα βράδυα και ποτέ δεν κάναμε ζημιές.
Αν παρατήρησες κατά βάση αναφερόμαστε στα παιδάκια που έκαναν τις κλοπές και τις ζημιές χωρίς να βάζουμε στο σακί τους άλλους. Αυτό γιατί με την συμπεριφορά τους αμαυρώνουν τις προσπάθειες των άλλων παιδιών και δίνουν στον κόσμο που είναι ενάντιά τους κάτι για να πιαστούν και να πούν "Κοίτα! Αυτά είναι τα αποτελέσματα των καταλήψεων!"


Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ότι κάποιοι καπηλεύονται τις αγωνίες των παιδιών για ένα καλύτερο αύριο δεν αγγίζει κανέναν μας.....
Αν έχεις παρακολουθήσει άλλες συζητήσεις θα δείς ότι σαν forum είμαστε αρκετά αφυπνισμένοι σε αυτό το θέμα.


Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω για 'σας ρε παιδιά, εγώ πάντως το '88 που έκανα κατάληψη σε Λύκειο της Επαρχείας, (τρίτη Λυκείου τότε), τις επόμενες δυο μέρες τις έβγαλα στα γραφεία της Ασφάλειας....
Σύνηθες φαινόμενο... Δεν με εκπλήσει... Been there done that.

Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι' αυτό πάντα βλέπω με συμπαθεια αυτά τα "μαλακισμένα" που είναι τόσο ανόητα που πιστεύουν ότι μπορούν ν' αλλάξουν τον κόσμο......
Με αγώνες. Όχι καταστρέφοντας και λεηλατώντας δημόσια περιουσία.
Υπάρχουν μερικές βασικές διαφορές ανάμεσα σε αυτά τα δύο.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-11-07, 20:00
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό θα είναι να μην κάνουμε συγκρίσεις με εκείνα τα χρόνια.

Άλλα τότε άλλα τώρα. Άλλο ο αγώνας κατά της χούντας και ο άλλο ο ψιλοχαβαλές των καταλήψεων.
Αξιότιμε ΧΕΝΙΕ.....

Γιατί να μην κάνουμε συγκρίσεις? Μήπως "κωλόπαιδα, αλήτες, αναρχικοί, κουμμουνιστές" δεν ήταν τα πιο σύνηθη επίθετα που συνόδευαν κι εκείνα τα παιδιά τότε....

Ποιος έχει την ιστορική μνήμη να πει πως η Χούντα δεν έπεσε απ' το Πολυτεχνείο, αλλά απ' τους οικοδόμους που κατέβηκαν λίγες μέρες πριν και ισοπέδωσαν την Αθήνα?

Ξαναλέω...... Τα παιδιά αυτά είναι ένα πρωτογενές υλικό το οποίο δυστυχώς κάποιοι καθοδηγούν προς λάθος κατεύθυνση... Εχουν όμως τον αγώνα μέσα τους, ας μην τους τον στερήσουμε.....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-11-07, 20:03
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
[QUOTE=Diamond;116771]Αν έχεις παρακολουθήσει άλλες συζητήσεις θα δείς ότι σαν forum είμαστε αρκετά αφυπνισμένοι σε αυτό το θέμα.
QUOTE]

Ιντερνετικέ συνοδοιπόρε.....

Δεν έχω παρακολουθήσει πολλές συζητήσεις στο φόρουμ, όντας νέο μέλος....

Δεν έχω καμία διάθεση επιθετικής και δικτικής κριτικής....

Ειλικρινά χαίρομαι αν υπάρχουν ανοιχτά μυαλά με ευαισθησίες σε τόσο σοβαρά θέματα, που πολλές φορές καταλήγουν έρμαια στα χέρια των "κορακιών" και νιώθω περύφανος που ανήκω σε έναν τέτοιο ιντερνετικό μικρόκοσμο....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-11-07, 20:14
Το avatar του χρήστη teo64x
teo64x Ο χρήστης teo64x δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-05-08 15:49
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
άλλο να κάνουμε καταληψούλες με 30% μαθητικες απαιτήσεις και 70% διάθεση για κοπάνα παρέα με κολητές και κολητούς, εκ του ασφαλούς
Είναι επίσημα ποσοστά αυτά; Έχουμε έγκυρες πηγές; Αλλιώς μπορώ να πω εγώ ότι το 95% έχουν απαιτήσεις και το 5% το κάνουν για την κοπάνα.

Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως "κωλόπαιδα, αλήτες, αναρχικοί, κουμμουνιστές" δεν ήταν τα πιο σύνηθη επίθετα που συνόδευαν κι εκείνα τα παιδιά τότε.....
Ακριβώς αυτό! Και αν κάθε διεκδίκηση δικαιωμάτων από κάποια ομάδα (είτε αυτή λέγεται μαθητές, είτε φοιτητές, είτε εργαζόμενοι) αντιμετωπίζεται με τη φιλοσοφία του "τεμπέληδες, δεν κάθεστε στ' αυγά σας να δουλέψετε λέω γω" τότε γυρνάμε στη φιλοσοφία που επικρατούσε και τότε...
__________________
http://www.musicwave.gr/tc64/Scent of the sea, before the waking of the world...
Brings me to thee, into the blue memory...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-11-07, 20:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αξιότιμε ΧΕΝΙΕ.....

Γιατί να μην κάνουμε συγκρίσεις? Μήπως "κωλόπαιδα, αλήτες, αναρχικοί, κουμμουνιστές" δεν ήταν τα πιο σύνηθη επίθετα που συνόδευαν κι εκείνα τα παιδιά τότε....
Καλά το λες

Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιος έχει την ιστορική μνήμη να πει πως η Χούντα δεν έπεσε απ' το Πολυτεχνείο, αλλά απ' τους οικοδόμους που κατέβηκαν λίγες μέρες πριν και ισοπέδωσαν την Αθήνα?
Παρών. Δυστυχώς δεν ήταν αρκετό το Πολυτεχνείο να πέσει η Χούντα και μην βάζεις στα λόγια σου τις ανακοινώσεις των εγκάθετων του αλήτη προβοκάτορα Πίμπα που όταν αποχώρησαν οι φοιτητες διέλυσαν το πολυτεχνείο στο οποίο επικρατούσε απίστευτη τάξη με επιγραφές " Μην πειράζεται τίποτα, είναι περιουσία του λαού μας".

Και αυτό αγαπητέ μου φίλε, σε αντίθεση με ότι γίνεται σήμερα (όχι παντού αλλά γίνεται) και σημερα δεν μπορούμε να πουμε ότι μπαινουν οι προβοκατορες και τα κανουν γυαλια καρφια(και αντε να πούμε όχι παντου).

Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξαναλέω...... Τα παιδιά αυτά είναι ένα πρωτογενές υλικό το οποίο δυστυχώς κάποιοι καθοδηγούν προς λάθος κατεύθυνση... Εχουν όμως τον αγώνα μέσα τους, ας μην τους τον στερήσουμε.....
Όταν πριν 20 χρόνια ξεκίνησα να δημιουργώ την AcroBase είχα σαν όλους τους παλιότερους την αίσθηση, ότι το κλασικό "η νεολαία σήμερα που η εποχή μας" και τέτοιες αηδίες.

Δεν πέρασε λίγος χρόνος και αυτή την θεμελιωμένη άποψη ήρθαν μέσα από τους διαλόγους να μου την συντρίψουν μερικά νέα παιδιά, μαθητές και φοιτητές.

Μερικοί απ αυτούς σήμερα είναι οι καλύτεροι μου φίλοι και υποκλίνομαι ταπεινά στην γερά δομημένη άποψη τους.

Δεν έπεσα αμαχητί έδωσα αγώνες και αγώνες :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-11-07, 20:46
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω παρακολουθήσει πολλές συζητήσεις στο φόρουμ, όντας νέο μέλος....

Δεν έχω καμία διάθεση επιθετικής και δικτικής κριτικής....
Καταλαβαίνω απόλυτα.
Εγώ είμαι κάθετα ενάντια στους ταραξίες που λήστεψαν τα σχολεία και προξένησαν ζημιές για δύο λόγους.
Ο πρώτος ο προφανής. Δεν είχαν σχέση με την κατάληψη. Μπήκαν μόνο και μόνο για να κλέψουν
Ο δεύτερος ο κυριότερος, αμαυρώνουν τις μάχες που δίνουν αυτά τα παιδιά για τα παιδιά όλου του κόσμου που θα πάνε αργότερα σχολείο.
Θυμάμαι ένα σχολείο να σηκώνεται στο πόδι και να φωνάζει για κατάληψη.
Όπως ακριβώς θυμάμαι ότι αναγκαζόμουν να κοιμάμαι ΚΑΘΕ βράδυ στο σχολείο γιατί από τα 400 άτομα που φώναζαν για κατάληψη ούτε οι δέκα δεν μέναμε πίσω να στηρίξουμε την απόφασή μας!


Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινά χαίρομαι αν υπάρχουν ανοιχτά μυαλά με ευαισθησίες σε τόσο σοβαρά θέματα, που πολλές φορές καταλήγουν έρμαια στα χέρια των "κορακιών" και νιώθω περύφανος που ανήκω σε έναν τέτοιο ιντερνετικό μικρόκοσμο....
Καλώς ήλθες στην παρέα μας.
Θα δείς ότι μείζων θέμα είναι η εκπαίδευση. Μία βόλτα από το club "Εκπαίδευση" θα σε κάνει να δείς ότι μπορεί να μην συμφωνούμε όλοι για τον τρόπο που πρέπει να γίνει κάτι, συμφωνούμε όμως στο ότι πρέπει να προσφέρουμε σωστή εκπαίδευση στα παιδιά μας.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-11-07, 21:38
nikosb1972 Ο χρήστης nikosb1972 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-07-08 22:30
Η διαθεσή μου τώρα:
Ειλικρινά θεωρώ τιμή μου, που μπορώ να συζητάω με ανθρώπους που έχουν τον τρόπο να στηρίζουν τις απόψεις τους χωρίς να χρειάζονται "πλακάτ" και να χρησιμοποιούν μόνο "ξύλινη γλώσσα" και "συνθήματα"....

Ευελπιστώ σε πολλές γόνιμες συζητήσεις.....

Καλώς σας βρήκα.....

Υ.Γ. Συζητήσεις όπως αυτές ίσως και να αποτελούν και το καλύτερο μνημόσυνο για τα θύματα του τυφλού φανατισμού που δυστυχώς υπήρξαν πολλά στην πατρίδα μας.....
__________________
"Επέλεξα την μοναξιά, μήπως και μπορέσω να βρω την άκρη..."
http://kataramenonikos.wordpress.com
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-11-07, 21:42
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nikosb1972 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ. Συζητήσεις όπως αυτές ίσως και να αποτελούν και το καλύτερο μνημόσυνο για τα θύματα του τυφλού φανατισμού που δυστυχώς υπήρξαν πολλά στην πατρίδα μας.....
Και τα πολλά θύματα της χούντας και τους αγνώστους που ήταν οι αληθινοί πρωταγωνιστές χωρίς μετά να εξαργυρώσουν τον όποιο αγώνα τους με ένα πολιτικό αξίωμα. Τιμή και δόξα τους ανήκει και ας ντρέπονται να το πουν γιατί στην μεταπολίτευση μέσα στο πολυτεχνείο δήλωσαν ότι ήταν5.000.000 έλληνες :-(
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:21.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.