Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Χιούμορ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-10-07, 20:21
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
η μαστιγα της χαζης

Αυτό το thread θα το ανοίξω ορμώμενη από μικρά καθημερινά περιστατικά που συμβαίνουν νομίζω σε όλους μας και πάντα πίσω από αυτά κρύβεται αυτή η θρυλική ηρωίδα : η χαζή γυναίκα.
Και θα πειτε τωρα ‘μμμ..εσυ εισαι πιο έξυπνη και κατηγορεις τις υπολοιπες; Τις ζηλευεις μηπως;’ Ως γυναικα απλα θα ελεγα ότι καποιες φορες προσβαλλομαι από τη συμπεριφορα και τον τροπο σκεψης των συνομιληκων μου - και όχι μόνο -του ιδιου φυλου…Και σε θεματα σχεσεων, και σε θεματα κοινωνικα και γενικως δηλαδη…( θα ακολουθησει και thread ‘ η μαστιγα του χαζου’ μη φωναζετε ! )
Εχουμε και λεμε…με νευριαζει να βλεπω στο δρομο γυναικες με υφος χιλιων καρδιναλιων οι οποιες επειδη φορεσαν μεγαλα γυαλια ηλιου νομιζουν ότι είναι οι ιδιες η Tζακι Κενεντυ και να μοστραρουν την επωνυμη τσαντα τους την οποια τηνεχουν βαλει σε 143327642ατοκες δοσεις στην πεμπτη πιστωτικη τους.Με νευριαζει να βλεπω κοριτσακια να πηγαινουν σχολειο ντυμενες σαν τραγουδιστριες της Εθνικης Οδου .
Με συγχιζει απιστευτα να βλεπω κατι βλαμμενες να περπατανε μες στη μεση του δρομου προσδοκωντας ένα κορναρισμα από τον περαστικο οδηγο θυμα της ομορφιας τους αποκλειστικα και μονο…Παθαινω υστερια βλεποντας ότι αναγουν σε μεγα εθνικο ζητημα το αν ο Σακης Ρουβας πηγε μονος του ή με παρεα στη Μυκονο..Που διαβασαν τον “αλχημιστη” “του Κοελιο και τον ‘ κωδικα da vinci’ και νομιζουν ότι διαβασαν τη βιβλιοθηκη της Αλεξανδρειας…
Περιπου καταλαβατε για ποιου τυπου γυναικα σας μιλαω…Σας ετυχε ποτε καποια ;

Y.Γ: Kαι ειπαμε…θα ακολουθησει θεμα και για τους αντρες…
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fifi : 16-10-07 στις 06:31
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-10-07, 22:13
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ξερω καμια τετοια.. καλως η κακως ολες οσες με τις οποιες συναναστρεφομαι ειναι αντικομφορμιστριες ροκουδες :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-10-07, 22:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από fifi Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιπου καταλαβατε για ποιου τυπου γυναικα σας μιλαω…Σας ετυχε ποτε καποια ;
Θα σας στεναχωρήσω, αλλά θα άλλαζα ριζικά το ερώτημα.

Πόσες προσγειωμένες γυναίκες γνωρίσατε στην ζωή σας, πόσες που δεν κάνουν όλα αυτά που περιέγραψες.

Βέβαια σε μικρότερο βαθμό τα ίδια συναντάς και σε άντρες, που περνάνε με τα 3000 κυβικά τους, με τα συνολάκια τους, τα rolex τους και όλες τις φιοριτούρες με τις οποίες προσπαθούν να καλύψουν το απόλυτο κενό που έχουν στην κρανιακή τoυς κοιλότητα.

Όλο ύφος και πορ*ή που λέει η παροιμία, προσπαθούν άντρες και γυναίκες να καλύψουν, το έλλειμμα της ανυπαρξίας τους και της απόλυτης κενότητας τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-10-07, 23:07
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω καμια τετοια.. καλως η κακως ολες οσες με τις οποιες συναναστρεφομαι ειναι αντικομφορμιστριες ροκουδες :Ρ
που συχναζετε να ρθω?
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-10-07, 23:14
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Rider Εμφάνιση μηνυμάτων
που συχναζετε να ρθω?
Προσωπικα συχναζουμε στο Εξκαλιμπερ :Ρ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-10-07, 02:19
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Για τη γυναικα μου εγραφες βρε:
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-10-07, 09:21
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ε όχι και δεν ξέρετε καμία, για κοιτάξατε δίπλα σας!!! Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες είναι τόσο ματαιόδοξες που το μυαλό τους υπάρχει μόνο για τα κουτσομπολιά, τις μηχανορραφίες για το πώς θα ρίξουν κανα άντρα και για τα ψώνια. Βιβλία ταινίες μουσική εικαστικά είναι για τις άσχημες. Στις νεότερες ηλικίες δε, παίζει πολύ και το να περάσω σε μια σχολή όποια να ναι για να γίνω φοιτήτρια που δεν θα δω ποτέ το πτυχίο μου και αν το δω θα είναι στο 5. Λυπάμαι πολύ με το θέαμα που βλέπω γύρω μου, γυναίκες που επιλέγουν να μην χρησιμοποιούν το μυαλό τους.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-10-07, 09:32
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από NEBULOUS Εμφάνιση μηνυμάτων
γυναίκες που επιλέγουν να μην χρησιμοποιούν το μυαλό τους.
αν και αναρωτιέμαι πολλές φορές... μήπως καλά κάνουνε
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-10-07, 09:50
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από purple anemone Εμφάνιση μηνυμάτων
αν και αναρωτιέμαι πολλές φορές... μήπως καλά κάνουνε

Και ερωτώ και επεκτείνω τον προβληματισμό, ποιός είναι πιο ευτυχισμένος σε τούτον τον μάταιο κόσμο ?
Αυτός που κάθεται και πορβληματίζεται και χολοσκάει για όλα αυτά, ή οι παραπάνω γυναίκες / άντρες που αισθάνονται ευτυχισμένοι που θα φορέσουν το ακριβό γυαλί ηλίου, το ξέκολο μίνι, και που θα περάσουν την μέρα τους ασχολούμενοι με τη διακόσμηση που έκανε στο σπίτι της η Μιμή Ντενίση ? ή με το γιατί έφυγε ο Καστίγιο από τον Ολυμπιακό ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-10-07, 10:08
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Προτείνεις δηλαδή να το ρίξουμε όλοι στη Λαμπιρη και δε βαριέσαι? Καλά ότι μέσα στη χαζομάρα τους αυτοί είναι ευτυχισμένοι είναι γεγονός!!!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-10-07, 10:17
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα παραθέσω την ατάκα που άκουσα από κοπέλα, όπου έβαλε την τελεία στον καυγά που έτυχε να έχουμε και με ανάγκασε να σηκωθώ να φύγω χωρίς να ξέρω αν πρέπει να γελάσω να αρχίσω τις κλωτσιές, χωρίς περεταίρω σχόλια...

Εγώ: Μπορούμε να βάλουμε στην άκρη τις απόψεις μας και να δούμε τα γεγονότα;

Αυτή: ΟΧΙ! Τα γεγονότα είναι διαφορετικά για τον καθένα.

Εγώ: Εννοείς ότι ο καθένας τα ερμηνεύει διαφ...

Αυτή: ΟΧΙ! Ήμουν σαφής. Τα γεγονότα είναι διαφορετικά για τον καθένα.

Τιρουριρου τιρουριρου (Μουσική από τη Ζώνη του Λυκόφωτος)
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-10-07, 10:17
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ναι ξέρω παρα πολλές τέτοιες χαζογκόμενες (μην κρυβόμαστε ο τίτλος ειναι πολύ χλιαρος..) και αποτελούν το 95-97% των γυναικών που βλέπω στο δρόμο.Το ποσοστο ειναι τόσο μεγάλο γιατι βάζω μέσα και τις ψευτοψαγμένες και τις εν δυνάμει χαζογκόμενες που περιμένουν πως και πως να γίνουν σαν αυτές τις επιτυχημένες που βλέπουν και ζηλεύουν...
Και μετα λένε γιατι οι αντρες ειναι έτσι και γιατι δεν ειναι οι οικογένειες όπως ειναι.Γιατι χωρίζουν τα ζευγάρια και γιατι τα κοριτσάκια πάνε έτσι ντυμένα στο σχολείο...Στην φανταστική καταναλωτική κοινωνία που ζούμε ο δρομος ειναι το συγχρονο fame story...Θελουμε να μοιάσουμε σε αυτούς τους αγνωστους βλαχοαποτυχημένους που κανανε τίποτα στη ζωή τους και βγήκανε να ρομποποιηθούν ακομα περισσότερο στο γυαλι της TV.Ειναι τα σύγχρονα ινδάλματα των νέων...
Ευτυχώς που υπάρχουν αυτοί γιατι η σύγχρονη καταναλωτική κοινωνία απαιτει ΒΛΑΚΕΣ που να κανουν τα πάντα με μια και τιποτα και να χρεώνονται για να καταναλώσουν...ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ στην προσπαθεια τους να ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ.
Οταν ανεβαίνω στο Παγκρατι βλέπω νέα ατομα ηλικίας απο 15-22 ετών να κάθονται στο δρόμο με πλήρη εξάρτιση (Βαψιμο μαλλι ντύσιμο κτλ..) και να μιλάνε για τα θέματα που απασχολούν το σύγχρονο νέο..Αν δηλαδή ο ταδε παρουσιαστής του μουσικού καναλιού φοράει κραγιον για να βάλουν και αυτοί, πόσο ταναπού ειναι η τάδε μοντέλα που θέλουν να της μοιάσουν κτλ...Ποια έχει κανει τα μεγαλύτερα σεξουαλικά κατορθώματα και άλλα τέτοια θέματα που θα οδηγήσουν σε μία πραγματική επανάσταση αργότερα εφαμιλλη της γενεας του Πολυτεχνείου και του 1821...Βρε ΟΥΣΤ!

Αληθεια γιατι νομίζουν οι κυρίες αυτές (για να επανέλθω) ότι αν ειναι ντυμένες έτσι θα τις κοιτάξει κάποιος για κάτι παραπάνω απο 1,5 ωρα?
Ανοιγουν το στόμα τους και δεν ξέρουν να μιλήσουν και όσες κανουν ότι ξέρουν λένε ακαταλαβίστικα πράγματα τα οποία τα βαφτίζουμε ποίηση και συγχρονη τεχνη.ΚΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-10-07, 10:19
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρίς να ξέρω αν πρέπει να γελάσω να αρχίσω τις κλωτσιές, χωρίς περεταίρω σχόλια...
Τις κλωτσιές έπρεπε να τις είχε φάει απτο σπίτι της...Μετα ειναι αργά...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-10-07, 10:47
Το avatar του χρήστη NEBULOUS
NEBULOUS Ο χρήστης NEBULOUS δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-11 01:20
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η μετάλλαξη αρχίζει από πολύ νωρίς. Με τις παιδικές μου φίλες γνωριζόμαστε από το νηπιαγωγείο, φοιτήσαμε στα ίδια σχολεία, μέναμε στην ίδια γειτονιά, έχουμε πάνω κάτω τι ίδιο οικογενειακό υπόβαθρο. Αυτή τη στιγμή από τις 5 μόνο με την μια κρατώ επαφή γιατί μόνο με αυτή μπορώ να συνεννοηθώ. Την διαφορά άρχισα να την καταλαβαίνω στο γυμνάσιο. Είπα τότε ότι δεν βαριέσαι ο καθένας με τα γούστα του. Σιγά σιγά αποξένωσαν εμένα και την άλλη κοπέλα γιατί είχαμε άλλα ενδιαφέροντα και δεν βάζαμε και μεικ απ και δεν είχαμε αγόρι. Ακόμα και τώρα με αυτά τα θέματα ασχολούνται. Άρα κάπου εκεί στα 12 έγινε το κακό, αλλά γιατί? Αφού είχαμε τις ίδιες προδιαγραφές τι είναι αυτό που τις έκανε και με έκανε να επιλέξουμε κάτι άλλο?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-10-07, 12:40
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από NEBULOUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα κάπου εκεί στα 12 έγινε το κακό, αλλά γιατί? Αφού είχαμε τις ίδιες προδιαγραφές τι είναι αυτό που τις έκανε και με έκανε να επιλέξουμε κάτι άλλο?

ισως κατι που λεγετε I.Q.
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:20.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.