Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-10-06, 07:09
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 21:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα Ίμια, ήταν πολιτική φοβία και όχι στρατιωτική, πολιτική δειλία και όχι στρατιωτική, πολιτική υποτέλεια και όχι στρατιωτική, πολιτική υποχώρηση και όχι στρατιωτική.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι η εθνικη αξιοπρεπεια ειναι πλεον ουτοπια (τουλαχιστον κατα την γνωμη μου). Δεν διαχωριζω στρατο και κρατος στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Οσο για την ΕΛΔΥΚ και τα χρονια της εισβολης, πραγματι ειναι οπως τα λες. Δεν μπορω να διαφωνισω σε αυτο. Ομως ο στρατος δεν ειναι αυτος που ηταν πριν 30 χρονια Στελιο...
Και μην νομιζεις οτι εχω κανενα απωθημενο απο την θητεια μου. Ισα ισα. Και επισης η μιση μου οικογενεια ειναι στρατιωτικοι.
Συνεχιζω ομως να στεκομαι απαξιωτικα απεναντι σε εκφρασεις οπως το "αξιομαχο" του στρατευματος, συνεχιζω να στεκομαι απαξιωτικα απεναντι σε στρατιωτικους δημοσιους υπαλληλους, ανεντιμους αξιωματικους και 20χρονα παιδακια που για να βγαλουν την θητεια τους εχουν κανει το "μαυρο" καραμελα.
Μπορει απλα να ειμαι εντελως λαθος και να εχω ατυχεις εμπειριες.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-10-06, 07:16
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 21:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εξωτερική πολιτική του ζεϊμπέκικου δεν καταλαβαίνει από Εθνική αξιοπρέπεια, από υποχωρήσεις ξέρει και από δημιουργία γκρίζων ζωνών.
Ναι, ενω αυτη η κυβερνηση μας εχει κανει εθνικα υπερηφανους. Δεν ειναι πρασινο και μπλε το θεμα Στελιο. Προσκυνημενοι ηταν οι προηγουμενοι, προσκυνημενοι ειναι κι αυτοι.
Δειξε μου εναν υπουργο αμυνας που θα δωσει εντολη να ριξουμε τα αεροπλανακια των τουρκων που μας κανουν πλακα πανω απο το αιγαιο και θα συμφωνησω 100 φορες μαζι σου.
Οι προηγουμενοι χορευανε ζειμπεκικα, αυτοι κανουν τους κουμπαρους και τους κολλητους. Σιγα την διαφορα.

Δηλαδη αν ηταν τουτοι εδω κυβερνηση, οταν εγιναν τα Ιμια, τι θα κανανε; πολεμο;. Σιγα μην φυγει κανενας ποντος! Το πολυ πολυ να μην ευχαριστουσανε δημοσια τους αμερικανους.

Αν θελουμε εθνικη αξιοπρεπεια καλυτερα να περιμενουμε μπας και κερδισουμε κανενα πρωταθλημα στο μπασκετ η το ποδοσφαιρο...
__________________
There's no place like 127.0.0.1

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odin : 05-10-06 στις 07:33
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-10-06, 08:12
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Η εξωτερική πολιτική του ζεϊμπέκικου δεν καταλαβαίνει από Εθνική αξιοπρέπεια, από υποχωρήσεις ξέρει και από δημιουργία γκρίζων ζωνών.
Θυμάσαι τι είχε γίνει με το Σεισμίκ; Όταν είχε δωθεί εντολή για πυρ εάν περνούσε τα διεθνή ύδατα ;
Θυμάσαι τι έγινε με το αντίστοιχο πριν από λίγους μήνες Γερμανικό που έπρεπε να ζητήσει άδεια και από τους Τούρκους για να κάνει έρευνα στο Αιγαίο ;
Το σκηνικό με τον Έλληνα πιλότο πριν από λίγους μήνες γιατί ξεχάστηκε τόσο γρήγορα, μήπως γιατί είχαμε λερωμενη τη φωλιά μας ;
Το σκηνικό με τις υποκλοπές γιατί τέθηκε στο Αρχείο ;΄
Μπορεί οι σημερινή κυβέρνηση να μην λέει δημόσια ευχαριστώ αλλά το μόνο που δεν έχει κάνει είναι να κατεβάσει τα παντελόνια και να πει περάστε.
Όταν οι τηλεπικοινωνίες μας παρακολουθούνται και όταν τα συστήματα παρακολούθησης δήθεν κάμερες κυκλοφορίας είναι ανοικτα και τα δεδομένα πάνε κατευθείαν στις Αμερικάνικες εταιρείες που τα εγκατέστησαν
Δεν φταίνε οι κυβερνήσεις Στέλιο. Όλοι υποτελείς είναι και όλοι φοβούνται τους Αμερικάνους..
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 05-10-06 στις 08:15
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-10-06, 09:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Απαντώ και στον Μίλτο και στον Γιάννη.

Δεν έθεσε εγώ θέμα Ιμίων αλλά ο Γιάννης και εγώ απλά το ανέφερα.

Τι έγινε με το Σεισμίκ Μίλτο; Αμέσως μετά τα λόγια τα μεγάλα, τα λαϊκίστικα η Ελλάδα απεμπόλησε τις διεκδικήσεις της για έρευνες στο Αιγαίο και με σύναψη συμφωνίας με την γείτονα, προς αποφυγή συγκρούσεων, υπεγράφη από τους ίδιους μνημόνιο, για μη μονομερή έρευνα στο Αιγαίο! Έγινε ναι ή όχι από τους Εθνικά υπερήφανους;

Βάσει εκείνου του μνημονίου, η Τουρκία δικαιούται να έχει παρατηρητή σε κάθε υποθαλάσσια έρευνα. Αυτό που έγινε με το γερμανικό ερευνητικό σκάφος, έγινε βάσει εκείνης της συμφωνίας. Αυτά για να μην ξεχνιόμαστε για τα πυροτεχνήματα της εθνικής υπερηφάνειας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-10-06, 09:36
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 21:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Παραβιάσεις του εθνικού εναερίου χώρου από μαχητικά αεροσκάφη της Τουρκίας
Τετάρτη, 4 Οκτωβρίου 2006 20:13
URL: http://www.naftemporiki.gr/news/redi...asp?id=1248765



Έντεκα σχηματισμοί τουρκικών μαχητικών αεροσκαφών διείσδυσαν σήμερα στο Αιγαίο χωρίς να καταθέσουν σχέδια πτήσεως (καταγράφηκαν 15 παραβάσεις των κανόνων εναέριας κυκλοφορίας του FIR Αθηνών) που εξελίχθηκαν σε 12 παραβιάσεις του εθνικού εναερίου χώρου στο βόρειο και κεντρικό Αιγαίο.

Σε όλες τις περιπτώσεις τα 33 τουρκικά αεροσκάφη αναγνωρίστηκαν και αναχαιτίστηκαν από αντίστοιχα ελληνικά μαχητικά. Όπως έγινε γνωστό δέκα τουρκικά αεροσκάφη έφεραν όπλα.

Αυτή την περίοδο εξελίσσεται η τουρκική αεροναυτική άσκηση Sevik Pens.

Σχολιο: Χωρίς σχόλιο

ΥΓ. Αν ηταν πολιτικη η ευθυνη για τα Ιμια, γιατι δεν παρετηθηκε ο τοτε αρχηγος ΓΕΕΘΑ απο ευθιξια για τα γαλονια που φοραει; Μηπως γιατι ο καθε αρχηγος ΓΕΕΘΑ ειναι διορισμενος απο την εκαστοτε κυβερνηση; Μηπως γιατι δεν ειναι πλεον στρατιωτικος αλλα πολιτικος ακολουθος του καθε υπουργισκου;
__________________
There's no place like 127.0.0.1
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-10-06, 10:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Επειδή ξεφύγαμε πολύ από το θέμα του μαθήματος της Ιστορίας, τα τελευταία μηνύματα τα έφερα εδώ.

Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
[B]Παραβιάσεις του εθνικού εναερίου χώρου από μαχητικά αεροσκάφη της Τουρκίας

[B]Σχολιο: Χωρίς σχόλιο
Μην μου το αφήνεις χωρίς σχόλιο, θα ήθελα να το σχολιάσεις, σε διορίζω Πρόεδρο της Δημοκρατίας Πρωθυπουργό και Υπουργό Εξωτερικών και Άμυνας, τι θα έκανες στην συγκεκριμένη περίπτωση;

Πάνω από το Αιγαίο, μερικοί έλληνες αξιωματικοί της Πολεμικής Αεροπορίας που λίγο ή πολύ τους κηλιδώσαμε μαζικά, με αμοιβές που ξεκινάνε από 1500 ευρώ τον μήνα, κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε στιγμή, είναι εκεί και παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα, για να είμαστε εμείς εδώ, να φιλοσοφούμε και να τους κηλιδώνουμε με αφορισμούς συλλήβδην.

Επειδή είχα την χαρά και την τιμή, να ζήσω μαζί τους σαν επισκέπτης, λίγες ώρες στα stund by, θα πρέπει να σου πω αγαπητέ Γιάννη, ότι είναι και αξιόμαχοι και αποφασισμένοι και αφοσιωμένοι σ’ αυτό που κάνουν. Έχουν πλήρη επίγνωση της αποστολής τους και πίστεψε με ότι είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να στείλουν τους Τούρκους στον διάολο.

Κανείς απ’ αυτούς δεν θέλει τον πόλεμο, όπως δεν τον θέλει κανείς σκεπτόμενος άνθρωπος, περνούν όμως από σκληρή ψυχολογική εκπαίδευση, για να μην σηκώσουν την ασφάλεια του οπλισμού τους και ενεργοποιήσουν τον οπλισμό τους, γιατί απλά όλα έχουν κάποια όρια.

Πρέπει να νοιώθουμε υπερήφανοι για τους Ικάρους μας και να μην ισοπεδώνουμε τα πάντα.

Αν ηταν πολιτικη η ευθυνη για τα Ιμια, γιατι δεν παρετηθηκε ο τοτε αρχηγος ΓΕΕΘΑ απο ευθιξια για τα γαλονια που φοραει; Μηπως γιατι ο καθε αρχηγος ΓΕΕΘΑ ειναι διορισμενος απο την εκαστοτε κυβερνηση; Μηπως γιατι δεν ειναι πλεον στρατιωτικος αλλα πολιτικος ακολουθος του καθε υπουργισκου;
θα προτιμούσες μήπως το Τουρκικό καθεστώς Γιάννη, να διορίζει ο στρατός κυβερνήσεις; Ο τότε πρωθυπουργός είχε την δειλία και την ανανδρία να τα ρίξει όλα στην στρατιωτική ηγεσία, είναι τόση η έκταση της θρασυδειλίας που είχε εκείνος ο άνθρωπος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-10-06, 10:07
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρωινό μου ξύπνημα έγινε μια μικρή ιεροτελεστία, έχω αγοράσει ένα μικρό ξυπνητήρι CD radio και ξεκινάει μια διαδικασία για μισή ώρα ξεκινάει να παίζει ελαφρά κλασικά οργανικά κομμάτια, που σε γαληνεύουν και σε ξυπνάνε σιγά σιγά. Η άλλη μισή ώρα συνεχίζεται με την μελωδική φωνή του Πρωτοσάλτε από το ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ, που σε προσγειώνει με ειδήσεις και σχόλια στην Ελληνική καθημερινότητα :-)
Τώρα εξηγούνται όλα!!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-10-06, 10:13
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
θα προτιμούσες μήπως το Τουρκικό καθεστώς Γιάννη, να διορίζει ο στρατός κυβερνήσεις; Ο τότε πρωθυπουργός είχε την δειλία και την ανανδρία να τα ρίξει όλα στην στρατιωτική ηγεσία, είναι τόση η έκταση της θρασυδειλίας που είχε εκείνος ο άνθρωπος.
Δηλαδή το σαπιοελικόπτερο με τα παιδιά με τον μηδαμινό εξοπλισμό που ψάχνανε στο σκοτάδι με έναν φακό προβολέα για τους Τούρκους το έστειλε ο Σημίτης και όχι οι ικανότατοι και οργανωτικότατοι αξιωματικοί μας!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-10-06, 10:17
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα εξηγούνται όλα!!!
Με αυτό τώρα τι θέλεις να πεις;

Γράφω κατεβατά με επιχειρήματα και μου απαντάς για το ραδιόφωνο που ακούω;

Είναι διάλογος αυτός; Γιατί απλά δεν σιωπάς όταν δεν είσαι ικανός να αντιπαραθέσεις απόψεις;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-10-06, 10:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή το σαπιοελικόπτερο με τα παιδιά με τον μηδαμινό εξοπλισμό που ψάχνανε στο σκοτάδι με έναν φακό προβολέα για τους Τούρκους το έστειλε ο Σημίτης και όχι οι ικανότατοι και οργανωτικότατοι αξιωματικοί μας!
Το είχαν αγοράσει ένα χρόνο πριν το σαπιοελικόπτερο με τις γνωστές δοσοληψίες, που ο τότε πρωθυπουργός της Ελλάδος Ανδρέας Παπανδρέου, τα είχε χαρακτηρίσει 'δωράκια'.

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 05-10-06, 10:22
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Με αυτό τώρα τι θέλεις να πεις;

Γράφω κατεβατά με επιχειρήματα και μου απαντάς για το ραδιόφωνο που ακούω;

Είναι διάλογος αυτός; Γιατί απλά δεν σιωπάς όταν δεν είσαι ικανός να αντιπαραθέσεις απόψεις;
Κατ’αρχήν μου αρέσει να σε εκνευρίζω ! κατά δεύτερον σου αναπτύσσω πολύ δυνατά επιχειρήματα στα οποία απαντάς επιλεκτικά (όπως και εγώ άλλωστε και σε αυτό φταίει το επιλεκτικό quote) κατά τρίτον συζητάμε ένα υποκειμενικό θέμα στο οποίο δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις απόρητες πτυχές του οπότε η συζήτηση είναι καταδικασμένη σε loop!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-10-06, 10:27
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το είχαν αγοράσει ένα χρόνο πριν το σαπιοελικόπτερο με τις γνωστές δοσοληψίες, που ο τότε πρωθυπουργός της Ελλάδος Ανδρέας Παπανδρέου, τα είχε χαρακτηρίσει 'δωράκια'.

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.
Εντάξει οι πολιτικοί το αγόρασαν για να φάνε τις μίζες τους..
Οι στρατιωτικοί δεν είναι σε θέση και δεν έχουν την υποχρέωση να αξιολογήσουν επιχειρησιακά μια κατάσταση ;
Να σου πω εγώ.
Οι περισότεροι των υψηλών κλιμακίων είναι ανίκανοι να ανοίξουν έναν Η/Υ και όχι να αξιολογήσουν μια τόσο σημαντική κατάσταση και σε αυτό φταίει ο τρόπος που επιλέγονται για να πάρουν την θέση που έχουν. Βυσματικά , με συναλλαγές , ρουσφέτια και πολιτικές διασυνδέσεις και όχι με την αξία τους.
Οι αξιόλογοι στρατιωτικοί καταλήγουν γραφειοκράτες
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-10-06, 10:32
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ’αρχήν μου αρέσει να σε εκνευρίζω !
Αν νομίζεις ότι μπορείς εύκολα να με εκνευρίσεις, γελιέσαι πλάνη μεγάλη :-)

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
κατά δεύτερον σου αναπτύσσω πολύ δυνατά επιχειρήματα στα οποία απαντάς επιλεκτικά (όπως και εγώ άλλωστε και σε αυτό φταίει το επιλεκτικό quote) κατά τρίτον συζητάμε ένα υποκειμενικό θέμα στο οποίο δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις απόρητες πτυχές του οπότε η συζήτηση είναι καταδικασμένη σε loop!
Κατ' αρχάς δεν μπορείς να ξέρεις πόσα μπορεί να ξέρω που δεν μπορώ να πω. Μιλάω και εγώ γενικά, στα Ίμια η Ελλάδα υπέστην μια ήττα χωρίς καν να γίνει μια μικρή προσπάθεια να αντιδράσουμε ελάχιστα, για να μην νοιώθουμε σήμερα όλοι μας, ντροπιασμένοι γι' αυτό. Πριν ο Σημίτης καταφύγει στον Κλίντον για διαμεσολάβηση, έπρεπε να είχε ανακαταληφθεί η νησίδα από τους ΟΥΚάδες που ήταν εκεί δίπλα. Πάση θυσία ανακατάληψη της νησίδας. Κατανοώ ότι ο Σημίτης μόλις είχε αναλάβει την πρωθυπουργία και ήταν λίγο ή πολύ ‘ψαρωμένος’, όμως οι κινήσεις της Ελλάδος εκείνη την εποχή δεν την τιμούν καθόλου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-10-06, 10:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει οι πολιτικοί το αγόρασαν για να φάνε τις μίζες τους..
Οι στρατιωτικοί δεν είναι σε θέση και δεν έχουν την υποχρέωση να αξιολογήσουν επιχειρησιακά μια κατάσταση ;
Να σου πω εγώ.
Να σου πω μια ιστορία

Για πολλά χρόνια η πολεμική αεροπορία ζητούσε μαχητικά κύριας αναχαίτισης, αναδιπλούμενων πτερυγίων, όπως είναι τα F14. Όμως αντί αυτών συνέχεια η Ελλάδα αγόραζε μαχητικά σταθερής πτέρυγας όπως τα F16 και Mirage 2000, που η κύρια αποστολή τους είναι κατ’ εξοχήν επιθετική και όχι ανασταλτική.

Πάνω στο αιγαίο καθημερινά κάνουμε αναχαιτίσεις, δεν έχουμε βομβαρδίσει κανέναν τα τελευταία 50 χρόνια :-) Παρ’ όλα αυτά η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Άμυνας, παραγγέλνει συνέχεια μαχητικά σταθερής πτέρυγας. Θες να σου πω το γιατί ή το καταλαβαίνεις και μόνος σου;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-10-06, 10:53
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ξερω..επειδη πραγματικός μας σκοπός είναι να πάρουμε πίσω τα χαμένα εδάφη μέχρι την Περσία!!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:59.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.