Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-08-07, 00:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο Νιγηριανός και το θέατρο παραλόγου

Έχετε ακούσει την ιστορία ενός 25χρονου Νιγηριανού που πουλούσε πειρατικά CD και στην εμφάνιση δύο τύπων που τους εξέλαβε σαν αστυνομικούς ή που ήταν αστυνομικοί πανικοβλήθηκε και έπεσε από τον 1ον όροφο καφετέριας με αποτέλεσμα να σκοτωθεί.

Πρώτα απ όλα να ξεκαθαρίσω ότι είναι άδικο που σκοτώθηκε το παλικάρι. Πραγματικά λυπάμαι για τα νιάτα που χάθηκαν, άσχετα αν ήταν οτιδήποτε εθνότητας.

Αυτό είναι ένας συντελεστής, από την άλλη, με ποια λογική τα κάνουν γυαλιά καρφιά για 3 μέρα στην Θεσσαλονίκη, συμπατριώτες του και αντιεξουσιαστές. Έχουν τραυματιστεί 5 αστυνομικοί μέχρι στιγμής και έχουν καταστρέψει παρουσίες.

Ας υποθέσουμε ότι αυτοί που τον κυνήγησαν ήταν αστυνομικοί που δεν είναι καθόλου βέβαιο, μιας και φόραγαν πολιτικά. Ποια ευθύνη έχουν, που ο άλλος για να μην συλληφθεί για πειρατεία ή για λαθραία εισαγωγή στην χώρα μας, πανικοβλήθηκε και έπεσε από το μπαλκόνι;

Δεν θα έχει δικαίωμα η αστυνομία να ζητάει στοιχεία και να κάνει τα στραβά μάτια στο αδίκημα της πειρατείας;

Σ' αυτή την χώρα χάσαμε το μέτρο, ζούμε σε ένα θέατρο του παραλόγου.

Να μπαγλαρώσουν αμέσως αυτούς που κάνουν επεισόδια και να επιβάλει την τάξη πριν να είναι πολύ αργά.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-08-07, 00:56
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα έχει δικαίωμα η αστυνομία να ζητάει στοιχεία και να κάνει τα στραβά μάτια στο αδίκημα της πειρατείας;
Γιατι; αφου 10 χρονια τωρα τα στραβα ματια δεν κανει; λες και ΑΝ ηθελαν, δεν ξερουν που θα τους βρουν

Μαλλον ποτε κανενας αστυνομικος δεν εχει παει για καφε στα ιδια μερη που παει ολος ο υπολοιπος κοσμος... κοιτα κατι συμπτωσεις
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-08-07, 08:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι; αφου 10 χρονια τωρα τα στραβα ματια δεν κανει; λες και ΑΝ ηθελαν, δεν ξερουν που θα τους βρουν
Πάντα βιάζεσαι να εκφράσεις άποψη.

Μένω στην Φωκ. Νέγρη σε ένα δρόμο που ανθούν οι νιγηριανοί πειρατές. Σε ενημερώνω ότι έχουν ένα φοβερό δίκτυο επικοινωνίας,.

Με τη εμφάνιση αστυνομικού εξαφανίζονται ως δια μαγείας.

Μερικές φορές έχω δει μπλόκα με αστυνομικούς με πολιτικά, εκεί γίνεται το έλα να δεις. Ποτέ δεν μπορούν να συλλάβουν πάνω από 10 πειρατές την φορά. Γίνονται καπνός.

Ο Νιγηριανός σε μεγάλη πλειοψηφία είναι και παράνομος μετανάστης, ξέρει ότι αν συλληφθει έφυγε από την χώρα.

Με ποια λογική θα φταίει ο αστυνομικός που ο παράνομος στο κυνηγητό του θα πάθει κάτι;

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ αυτό το καταλαβαίνει κανείς; ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ πραξεις. Άσχετα αν τους βλέπουμε με συμπάθεια, δεν παύουν να παρανομούν σε μια ξένη χώρα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-08-07, 09:29
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στην USA ίσως τον πυροβολούσαν αν δοκίμαζε να τρέξη για να μην τον πιάσουν! Εδώ στα "Βαλκάνια" με κάθε ευκαιρία θέλουμε να δείξουμε πόσο ελεύθεροι αισθανόμαστε και είμαστε.Ο κανόνας είναι ότι η ελευθερία μου τελειώνη εκεί που αρχίζη η ελευθερία του άλλου.Σχήμα απλό αλλά σύνθετο στην κατανόηση του.Λυπάμε για τις παρεξηγήσεις που γίνοντε και νοιώθω ότι
ανήκω στην "Καφρία" και ζω στην Ελλάδα.
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-08-07, 10:29
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικές φορές έχω δει μπλόκα με αστυνομικούς με πολιτικά, εκεί γίνεται το έλα να δεις. Ποτέ δεν μπορούν να συλλάβουν πάνω από 10 πειρατές την φορά. Γίνονται καπνός.
Οταν λες 'τη φορα', ποσες φορες εχει γινει αυτο; Μια;

7-8 ντου δεν ειναι αρκετα να εξαρθρωσουν το κυκλωμα;

Ειναι κατι που εχω απορια χρονια τωρα... οχι οτι με νοιαζει. Και η πειρατεια χρειαζεται
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-08-07, 10:41
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν λες 'τη φορα', ποσες φορες εχει γινει αυτο; Μια;
Εγώ τους έχω δει πολλές φορές να εξαφανίζονται ως δια μαγείας οι πειρατές. Έχω δει και ντου της αστυνομίας από πολλά σημεία, αλλά και πάλι οι συλλήψεις δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλες.

Πριν τρία χρόνια Νιγηριανοί είχαν νοικιάσει διαμέρισμα της Πολυκατοικίας μου και το είχαν μετατρέψει σε παρασκευαστήριο cd. Όταν έκανε η αστυνομία έφοδο, συνέλαβε 20 απ αυτούς και μετά κατέβαζαν πανάκριβα μηχανήματα από την κατάσχεση που έκαναν.

Ας αφήσουμε τις έμμονες ιδέες ότι όλοι τα πιάνουν, υπάρχουν και αυτοί, αλλά δεν είναι όλοι έτσι.

Καλά θα κάνουμε και εμείς να μην αγοράζουμε πειρατικά, (τι την έχουμε την dsl συνδεση μας ; :-) )
Εμένα ομολογώ με εκνευρίζει που θα κάτσω για ενα καφέ στον δρόμο μου και θα μου κοτσάρουν στην μούρη καμια 20ρια φορές τα cd τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:07.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.