Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-10-06, 20:33
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο Γιόζεφ Γκαίμπελς πέθανε σίγουρα;

Θέλω να έχω κάποιες ειλικρινείς απαντήσεις.

Αν κάποιος πυροβολήσει τον άλλο και αυτός δεν πάθει τίποτα, επειδή φόραγε θώρακα ασφαλείας, αυτός που πυροβόλησε θα παραπεμφθεί για απόπειρα φόνου;

Θέλω μια απόλυτη ειλικρινή απάντηση γιατί θα συνεχίσω να ρωτάω, κάποιος που κοπανάει με ένα δοκάρι έναν άλλο και αυτός ο άλλος με την ασπίδα του και το κράνος του το αποφεύγει, θα ασκηθεί στον ροπαλοφόρο δίωξη για απόπειρα φόνου;

Από χθες τα κανάλια έχουν κάνει πρώτη είδηση την εικόνα ενός αστυνομικού που έχει στο χέρι του έναν κρίκο, το οποίο ανερυθρίαστα αποκαλούν σίδηρο-γροθιά.

Δεν κάνω τον συνήγορο του διαβόλου για τους αστυνομικούς, καρφάκι δεν μου καίγεται αλλά δεν μπορούν συνέχεια να βγαίνουν σε τόση έκταση, τόσο τεράστια διαστρέβλωση της αλήθειας.

Στην ίδια εικόνα αστυνομικοί δέχονται δεκάδες κτυπήματα με πολλά αντικείμενα και κανείς δεν έχει την ειλικρίνεια να το πει. Τέτοια παραποίηση ενός περιστατικού, μόνο ο Γκαίμπελς μπορούσε να το διανοηθεί και αυτό γίνεται συνέχεια και κατ’ εξακολούθηση από τα 3-4 μεγάλα ιδιωτικά κανάλια, στην συντριπτικά μεγαλύτερη διάρκεια του δελτίου τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-10-06, 21:33
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι αστυνομικοί έχουν συγκεκριμένο εξοπλισμό..δεν μπορεί να φέρει ο άλλος ότι θέλει πάνω του. Ας έχει και ένα όπλο για ελέφαντες!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-10-06, 22:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι αστυνομικοί έχουν συγκεκριμένο εξοπλισμό..δεν μπορεί να φέρει ο άλλος ότι θέλει πάνω του. Ας έχει και ένα όπλο για ελέφαντες!
Μα είναι αστείο, δεν μιλάμε για κανέναν ιδιαίτερο εξοπλισμό αλλά για ένα κρίκο με ασφάλεια για να κρεμάνε διάφορα πράγματα και συγκεκριμένα την ασπίδα τους.

Είναι παρανοικό να το αποκαλούν σιδηρογροθιά για απλά δεν είναι.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-10-06, 22:23
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα στα κανάλια, απλά την είχε στο χέρι του ή βαρούσε και τους διαδηλωτές με αυτό το αντικέιμενο ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-10-06, 22:27
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα στα κανάλια, απλά την είχε στο χέρι του ή βαρούσε και τους διαδηλωτές με αυτό το αντικέιμενο ?
Την κράταγε στο χέρι του που είχε την ασπίδα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-10-06, 22:34
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Άλλη μια διαστρέβλωση της πραγματικότητας, μέχρι τα όρια της πλήρους ανοησίας, προκειμένου να "βγει" (η) είδηση, είχε συμβεί πριν κάμποσο καιρό, κι εδώ στη Πλάκα.

Απέναντι από το σπίτι μου, είναι το παιδικό μουσείου του Δήμου Αθηναίων. Το κτήριο είναι διόροφο. Στο ημιυπόγειο του κτηρίου (με τρία παράθυρα στην Κυδαθηναίων) είναι το εργαστήρι ενός ζωγράφου (si fa per dire, που λένε και οι Ιταλοί, αλλά αυτό είναι και θέμα γούστου).

Ο ζωγράφος λοιπόν αυτός, έχει την κακή συνήθεια να ζωγραφίζει, με περίεργα χρώματα. Πράσινα ανθρωπάκια, όπως τα αποκαλώ εγώ.
Πέρασε κάποια "δημοσιογράφος" μια μέρα, είδε τους πίνακες που έχει βάλει στα τρια παράθυρα και τον έχρισε "σατανιστή"!

Το τι τράβηξε η κακόμοιρη η διευθύντρια του παιδικού μουσείου, η οποία δεν έχει καμία σχέση με την ιδιοκτησία του κτηρίου, με τον ζωγράφο και το εργαστήρι του, είναι απερίγραπτο. Πώς, λέει, τόλμησε και του νοίκιασε το ημιυπόγειο (λες και της ανήκει το ακίνητο), πώς του επιτρέπει να εκθέτει τέτοια πράγματα, τι κακό που κάνει στα παιδάκια που επισκέπτονται το μουσείο και πολλά άλλα τέτοια μελοδραματικά.

Το "επεισόδιο" αυτό, είναι βέβαια ασήμαντο, αλλά η λογική πίσω απ' αυτό είναι πολύ σημαντική και έχει να κάνει με το δημοκρατικό μας δικαίωμα σε σωστή και αντικειμενική ενημέρωση.

Αυτοί που αποφάσισαν να φροντίζουν για την ενημέρωσή μας, έχουν γίνει πλέον επικίνδυνοι. Άλλη μία συνομοσία;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-10-06, 09:25
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 21:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στελιο, θα συμφωνησω μαζι σου σε δυο πραγματα: α) δεν μου καιγεται επισης καρφακι για κανεναν αστυνομικο και ακομα περισσοτερο για 22χρονα παιδακια που εκτελουν εντολες και β) τα μεσα μαζικης εξημερωσης παιζουν καθημερινα το ρολο του υπουργειου προπαγανδας στο βωμο του χρηματος και της τηλεθεασης.

Αν τους γυριζαμε την πλατη, θα βελτιωναν την ποιοτητα τους.

Τωρα αν ειχα επιλεξω αναμεσα στο να βλεπω τα καναλια να κατηγορουν τους διαδηλωτες, χιλιες φορες να κατηγορουν τους αστυνομικους.

Ετσι δεν ειναι και η πολιτικη;
Απο τα χειροτερα, επιλεγουμε το λιγοτερο χειροτερο.
__________________
There's no place like 127.0.0.1
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-10-06, 10:19
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτή η κατάσταση με τους αστυνομικούς έχει παραπάει βρε παιδί μου. Εγώ είδα μέχρι και αστυνομικό να ετοιμάζεται να χτυπήσει διαδηλωτή με ένα πακέτο πατατάκια! Το κρατούσε στο χέρι του έτοιμος να γεμίσει λάδια τον κακόμοιρο διαδηλωτή!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:27.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.