Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-07-07, 12:07
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 20:54
Φύλο: Άντρας
Ένας άγγελος με γαλάζια ματάκια.

Παναγιώτης Βασιλέλης, ένας άγγελος 20 μηνών με γαλάζια ματάκια...

Από τα πρακτικά της Βουλής των Ελλήνων, της Δευτέρας, 12 Μαρτίου 2001.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΘΑΝΟΣ (Υφυπουργός Υγείας και Πρόνοιας):

"Ο Παναγιώτης Βασιλέλης εισήχθη στο Νοσοκομείο Παίδων "Αγία Σοφία" το Σεπτέμβριο του 1999 σε ηλικία είκοσι μηνών. Από την ιατρική διάγνωση διαπιστώθηκε ότι έπασχε από νευροβλάστωμα, στάδιο τέταρτο. Η εν λόγω πάθηση χαρακτηρίζεται ως εξαιρετικά βαριά και η πρόγνωσή της είναι δυσμενής.
Ωστόσο στην ιατρική πρέπει να παλεύεις, έστω και αν ξέρεις ότι μόνος σύμμαχος είναι ο Θεός, γιατί η ελπίδα και η προσπάθεια είναι προϋπόθεση ζωής. Ο χώρος της υγείας περικλείει μέσα την προσφορά, τη ματαιότητα, την απογοήτευση, αλλά και την ελπίδα και τη δικαίωση.

'Αρχισε, λοιπόν, μια δύσκολη μάχη σε μια από τις καλύτερες μονάδες μεταμοσχεύσεων στον κόσμο, αυτή του "Αγία Σοφία", όπου νοσηλεύονται αρκετές δεκάδες παιδιά το χρόνο και μισά περίπου από αυτά κερδίζουν τη μάχη της ζωής. Ο ασθενής υπεβλήθη άμεσα σε χειρουργική επέμβαση για την αφαίρεση της νεοπλασματικής μάζας.
Μετά την επέμβαση εφαρμόσθηκε χημειοθεραπεία, όπως ενδείκνυται από την παγκόσμια ιατρική βιβλιογραφία και μάλιστα το σχήμα ήταν το λεγόμενο Memorial, γιατί εφαρμόζεται στο Memorial. Προς επίτευξη του τελικού σκοπού ίασης έγινε αυτόλογη μεταμόσχευση μυελού των οστών. Δυστυχώς, η ασθένεια υποτροπίασε.
'Εγινε εκ νέου προσπάθεια αφαίρεσης της καρκινικής μάζας, αλλά επειδή το νευροβλάστωμα διηθούσε ευγενή όργανα και αγγεία, αυτό δεν ήταν δυνατόν να πραγματοποιηθεί στη χειρουργική επέμβαση. 'Ετσι ο ασθενής υπεβλήθη σε ακτινοθεραπεία και σε νέα σειρά χημειοθεραπειών.

Αναφέρομαι στο ιατρικό ιστορικό και στις προσπάθειες, γιατί η δικαιολογημένη δυσκολία να συμβιβασθούμε με το θάνατο ενός παιδιού και η αναζήτηση πιθανών αιτιών, δεν επιτρέπεται να αδικεί το έργο και την προσφορά των εργαζομένων στο χώρο της υγείας γιατρών και νοσηλευτών, ιδιαίτερα σε δύσκολες μονάδες, όπως αυτή των μεταμοσχεύσεων παιδιών του "Αγία Σοφία", εκεί που δοκιμάζονται ανθρώπινες αντοχές και κορυφαία ανθρώπινα συναισθήματα. Οφείλουμε να αναγνωρίσουμε την προσήλωση στο καθήκον, τη φιλοτιμία και την αλληλεγγύη ανθρώπων, που δίνουν καθημερινά μάχες δύσκολες και συχνά άνισες.

Διευκρινίζεται ότι κατά τη διάρκεια της νοσηλείας του μικρού Παναγιώτη δεν υπεβλήθη από τους γονείς αίτημα για έγκριση νοσηλείας στο εξωτερικό, όπως θα μπορούσε λόγω της έμμεσης ασφάλισης του μικρού στο ΙΚΑ και όπως συμβαίνει με εκατοντάδες ασφαλισμένους στο ΙΚΑ ή και άλλων ασφαλιστικών ταμείων ή ακόμη και με άπορους.
Η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Υγείας μόλις ενημερώθηκε για το πρόβλημα, την ίδια μέρα έστειλε προς την Εθνική Τράπεζα επιστολή, την
οποία καταθέτω, στην οποία αναφερόταν ότι το Υπουργείο προτίθεται να προχωρήσει σε τροποποίηση του ν.5101 και να προβλέπεται σε εξαιρετικές περιπτώσεις η δυνατότητα έγκρισης συγκέντρωσης χρημάτων σε λογαριασμούς που έχουν ήδη ανοιχθεί επ'ονόματι οικονομικά αδύνατων ατόμων για την αντιμετώπιση σοβαρότατων προβλημάτων υγείας.

(Στο σημείο αυτό ο Υφυπουργός Υγείας και Πρόνοιας κ. Δημ. Θάνος καταθέτει για τα Πρακτικά την προαναφερθείσα επιστολή, η οποία βρίσκεται στο αρχείο του Τμήματος Γραμματείας της Διεύθυνσης Στενογραφίας και Πρακτικών της Βουλής.)

Μετά την επιστολή αυτή, την επόμενη μέρα η Εθνική Τράπεζα αποφάσισε να διαθέσει το ποσόν των δώδεκα εκατομμυρίων δραχμών στην οικογένεια του μικρού ασθενούς, ενώ η τροπολογία συμπεριελήφθη στο πρώτο νομοσχέδιο του Υπουργείου Υγείας στις 11 Δεκεμβρίου.

Το νοσοκομείο "Αγία Σοφία" έκανε ό,τι ήταν δυνατόν για τη σωτηρία του μικρού Παναγιώτη Βασιλέλη. Το Υπουργείο προχώρησε σε ψήφιση τροπολογίας για την αποδέσμευση των χρημάτων, μόλις ενημερώθηκε γι' αυτό το θέμα. Ευθύνη και υποχρέωση όλων μας είναι η βελτίωση και ο εκσυγχρονισμός των υπηρεσιών υγείας με στόχο την αποτελεσματικότερη αντιμετώπιση των προβλημάτων υγείας και την προσπάθεια ίασης εκεί που υπάρχουν δύσκολα και ακραία προβλήματα."

Ο μικρός όμως άγγελος, εν τω μεταξύ χάθηκε. Ο κόσμος έκανε το καθήκον του. Δεν ήταν όμως αρκετό, όπως φάνηκε, για να σωθεί ο Παναγιώτης...

Από σήμερα το πρωϊ, ακούω στις ειδήσεις, ότι η Εθνική Τράπεζα καταδικάστηκε σε πρόστιμο ύψους 2.000.000€ για την υπόθεση αυτή. Έστω...

(σε συνέχεια της συζήτησης που είχαμε με τον Diamond ...)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
  #2  
Παλιά 19-07-07, 12:49
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν κατάλαβα... Γιατί έφαγε πρόστιμο η Εθνική τράπεζα τελικά;
Κάτσε να πιώ λίγο καφέ ακόμη και να το ξαναδιαβάσω...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
  #3  
Παλιά 19-07-07, 13:58
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 20:54
Φύλο: Άντρας
(συνέχεια σε στυλ Μυστ...)

Η είδηση όπως την δίνει το in.gr έχει ως εξής:

Ηθική δικαίωση για την οικογένεια του μικρού Παναγιώτη Βασιλέλη, ο οποίος το 2001 έχασε τη μάχη με το θάνατο επειδή η Εθνική Τράπεζα δέσμευσε το ποσό που είχε συγκεντρωθεί για τη μεταφορά του στις ΗΠΑ.

Όπως υπενθυμίζεται στο σχετικό ρεπορτάζ της Ελευθεροτυπίας, ο μικρός Παναγιώτης έπασχε από μία σπάνια μορφή καρκίνου και είχε συμφωνηθεί να μεταφερθεί στο Memorial της Νέας Υόρκης για θεραπεία.

Είχε μάλιστα συγκεντρωθεί το ποσό των 120 εκατ. δραχμών, το οποίο όμως η τράπεζα δέσμευσε. Λίγες μέρες αργότερα το νήπιο έχασε τη μάχη με το θάνατο.

Έξι χρόνια αργότερα η Δικαιοσύνη επιδίκασε το ποσό των 2 εκατ. ευρώ στην οικογένεια ως ψυχική οδύνη, ενώ εκκρεμεί το ποινικό μέρος της διαδικασίας.

Στην απόφαση αναγνωρίζεται η ευθύνη της Εθνικής Τράπεζας και των στελεχών της για τον θάνατο του παιδιού.

Κατά των στελεχών της τράπεζας έχει ασκηθεί και ποινική δίωξη για θανατηφόρο κακουργηματική έκθεση. Ήδη μετά τις κατηγορίες των απολογουμένων στην ανακρίτρια Μυτιλήνης αναμένεται η παραπομπή τους στο ακροατήριο του Εφετείου Κακουργημάτων.

Σχόλια:

Ούτε ψύλλος στο κόρφο τους, αλλά τους αξίζει. Ο θάνατος του παιδιού είναι στα χέρια τους.

Η ευθύνη της συγκεκριμένης τράπεζας είναι αναμφισβήτητη από τη πρώτη στιγμή.

Ο λόγος που μετέφερα το κείμενο από τα πρακτικά της Βουλής των Ελλήνων, είναι για να δούμε, πια ήταν η επίσημη θέση του Υπουργείου Υγείας για το θέμα αυτό και σε ποιές ενέργειες προέβη, τις οποίες υποθέτω, δεν γνώριζε κανείς μας.

Ας συμπεράνει ο καθένας από μας, ποιο μερίδιο ευθύνης αναλογεί και στο κράτος, μιας κι αυτή ήταν η συζήτησή μας...

Κι ένα ακόμα σχόλιο, γενικότερα για τις τράπεζες...

Πριν λίγο καιρό, εκτελέστηκε εν ψυχρώ από ληστές, ένας περαστικός ή πελάτης τράπεζας (δεν θυμάμαι), ο οποίος θεώρησε ότι τα όπλα ήταν ψεύτικα και προσπάθησε να εμποδίσει τους ληστές. Και δεν ήταν το μόνο θύμα μέχρι τώρα...

Υπήρχε άραγε λόγος που το έκανε αυτό ο συγκεκριμένος συμπολίτης μας; Τί είχε να κερδίσει;

Δεν έχω ακούσει κανέναν μέχρι τώρα να διαμαρτύρεται (και ιδιαίτερα τις συνδικαλιστικές οργανώσεις των τραπεζοϋπαλλήλων), για τα μέτρα που ΔΕΝ έχουν λάβει οι ίδιες οι τράπεζες, για να προστατεύσουν τους εργαζόμενους και τους πελάτες τους, σ' αυτές τις περιπτώσεις, θέτοντας και τη ζωή τους ακόμα, σε άμεσο κίνδυνο.

Στην Ιταλία, για παράδειγμα, από την δεκαετία του '80, οι τράπεζες έχουν εγκαταστήσει στις εισόδους τους, συστήματα ανιχνευτών μετάλλων, ειδικούς φύλακες-φρουρούς, καθώς και ειδικά ντουλαπάκια, που αφήνεις πριν μπεις μέσα, όλα τα μεταλλικά αντικείμενα που κουβαλάς. Άρα, ληστές με το στυλ δράσης των δικών μας, δεν μπαίνουν μέσα. Τελεία. Εκεί, οι ληστείες πια, γίνονται στις χρηματαποστολές...

Πόσο πια θα τους κοστίσει μια παρόμοια μέθοδος αυτοπροστασίας; Σύμφωνοι, έχουν πολλά υποκαταστήματα. Έχουν όμως καταστρέψει κόσμο και υπονομεύουν την εθνική μας οικονομία με την απληστία τους και τα υπερκέρδη τους. Σταγόνα στον ωκεανό, στον πακτωλό των χρημάτων που αποταμιεύουν σε βάρος μας, θα ήταν κάτι τέτοιο.

Θα μου πεις, τί λέμε τώρα; Συμφωνώ. Λέμε και καμιά μαμακία, να περάσει η ώρα...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 19-07-07 στις 14:01
  #4  
Παλιά 19-07-07, 14:10
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
κλαπ κλαπ κλαπ.....

μπραβο βασιλακη...ετσι για θυμομαστε και να αποδιδουμε τα του καισαρος τω καισαρι...

να σταματησουμε επι τελους να ειμαστε ο λαος με την ασθενη μνημη...

και καποια στιγμη να σταματησουμε να αποδιδουμε στην κυβερνηση ευθυνες ακομα και για τις πλημμυρες στην κινα μονο και μονο γιατι ανηκουμε σε αλλο κομμα
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
  #5  
Παλιά 19-07-07, 14:29
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο πια θα τους κοστίσει μια παρόμοια μέθοδος αυτοπροστασίας;
Μα.. είσαι σοβαρός τώρα; Εδώ σε χρεώνουν αν πας πάνω από 3 φορές το μήνα στο γκισέ για να ασχοληθείς με τις δικές σου καταθέσεις!

Σε λίγο θα τις πληρώνουμε από την πρώτη φορά..


υγ: κλαπ κλαπ για αμφότερα μηνύματα
__________________
may you live in interesting times
  #6  
Παλιά 19-07-07, 14:46
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ερώτηση... Χαζή ίσως...
Κάποιος υπεύθυνος δεν μπορούσε να πεί στην διεύθυνση της Εθνικής τράπεζας κάτι σαν
"Σε μία ώρα να έχετε ελευθερώσει τα χρήματα αλλοιώς σας παίρνω την άδεια. Ο χρόνος μετράει από εχθές!";
Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα!
Μήπως κάποιος αδράνησε; Και δεν μιλάω για κόματα μιας και δεν με απασχολεί καν ποιός ήταν κυβέρνηση τότε...
Μπορεί να καλύψουν τα 2 εκατομμύρια ευρώ την απώλεια αυτής της οικογένειας;
Αν ήταν στη θέση του παιδιού ένας υπουργός, ένας υψηλόβαθμος παπάς ή κάποιο άλλο "δημόσιο πρόσωπο" πόσο γρήγορα θα άνοιγαν τον λογαριασμό;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
  #7  
Παλιά 19-07-07, 14:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Εκείνα τα ματάκια του Παναγιώτη έσκιζαν καρδιές, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα αν το αγγελούδι εκείνο ηταν δικό μου παιδί.

Τώρα θα πληρώσει 2εκ ευρώ η Τράπεζα και θα της τρίψουν την μούρη. Αν είχαμε σαν λαός συνείδηση θα της επιβάλαμε εμείς την ποινή. Αν το 10% των πελατών της έφευγαν, εκεί με όλο τον σεβασμό και επειδή δεν αντέχω αυτους τους καρεκλοκένταυρους θα τους κάναμε τα trois deux, ουφ και συγνώμη αλλά ήδη νοιώθω ότι το ειπα και χαλάρωσα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #8  
Παλιά 19-07-07, 15:29
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να καλύψουν τα 2 εκατομμύρια ευρώ την απώλεια αυτής της οικογένειας;
φυσικα και οχι μιχαλη μου αλλα δεν ειναι εκει το θεμα αφου το παιδακι χαθηκε πια,

το θεμα ειναι οτι τους χτυπανε εκει που ποναει...στην τσεπη και στο ποινικο μητρωο αυτων των καθικιων.. αυτα τα μετρα μπορει να σωσουν την ζωη καποιου αλλου παιδιου που μπορει να βρεθει στην ιδια θεση καποια μερα.. χωρια που ηδιευθυνση της τραπεζας δεν θα δει με πολυ καλο ματι τον υπαλληλο που της κοστισε 2.000.000 ευρουδια (απολυση μου μυριζει)

και αυτο σε συτη την κοινωνια που ζουμε ειναι ενα μικρο κερδος
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
  #9  
Παλιά 19-07-07, 15:47
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται μικρό το τίμημα των 2 εκ. ευρώ; Ιδιαίτερα για μια μεγάλη τράπεζα αυτά είναι ψίχουλα.

Μύπως και η Ελληνική δικαίοσύνη θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρή;
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists
  #10  
Παλιά 19-07-07, 15:52
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάλι γιατί μου φαίνεται μικρό το τίμημα των 2 εκ. ευρώ; Ιδιαίτερα για μια μεγάλη τράπεζα αυτά είναι ψίχουλα.

Μύπως και η Ελληνική δικαίοσύνη θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρή;
αν σκεφτεις οτι η τραπεζα λειτουργησε κρατωντας αυστηρα το γραμμα του νομου ειναι μια πολυ καλη ποινη και χωρις προηγουμενο επι πλεον...
και ανοιγει και ο δρομος για το μελλον
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
  #11  
Παλιά 19-07-07, 15:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από SimonSays Εμφάνιση μηνυμάτων
Μύπως και η Ελληνική δικαίοσύνη θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρή;
2εκ ευρώ για την εθνική είναι ότι για εσάς να σας πέσει κάτω ένα νικέλινο νόμισμα... τίποτα.

Αφου δεν κάνει λοιπόν η Δικαιοσύνη, ας κάνουμε εμείς σαμποτάζ στην Εθνική.

Αλλά τι λεω να κάνει σαμποτάζ ο Έλληνας βολεμένος ... αστεία πράγματα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #12  
Παλιά 19-07-07, 15:54
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 20:54
Φύλο: Άντρας
Ούτε βέβαια και η στάση της Κυβέρνησης (Υπουργείου Υγείας) είναι άδολη, άσπιλη και αμόλυντη...

Προσωπικά έχω σοβαρές αμφιβολίες για το αν θα έκανε κάτι ουσιαστικό, εάν το πρόβλημα ζωής του Παναγιώτη με τα γαλάζια ματάκια, δεν είχε πάρει τόση δημοσιότητα, εκείνη την εποχή.

(έτσι, για να έχουμε καλό ρώτημα ... που έλεγε και κάποιος α-γράμματος καθηγητής μου στο γυμνάσιο)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
  #13  
Παλιά 19-07-07, 16:03
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος βγάζει κέρδος προ φόρων πάνω από πέντε εκατομμύρια ευρώ την ημέρα.

Αν δε δινόταν δημοσιότητα στο θέμα, χ**ε για το πρόστιμο.
__________________
may you live in interesting times
  #14  
Παλιά 19-07-07, 16:04
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά τι λεω να κάνει σαμποτάζ ο Έλληνας βολεμένος ... αστεία πράγματα.
Προσωπικά τους κάνω σαμποτάζ μη βάζοντας τις οικονομίες μου στην τράπεζά τους! Τις κρατάω για να πάρω τσιγάρα το απόγευμα...
Μα έχει λεφτά ο Έλληνας για να τα τραβήξει κιόλλας; Τι να κάνει; Να ξεπληρώσει τα δάνεια που έχει πάρει από την Εθνική ή να σταματήσει να τα πληρώνει;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
  #15  
Παλιά 19-07-07, 16:11
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος βγάζει κέρδος προ φόρων πάνω από πέντε εκατομμύρια ευρώ την ημέρα.

Αν δε δινόταν δημοσιότητα στο θέμα, χ**ε για το πρόστιμο.
μην το λες αυτο...μερικα χρονια πριν θα ειχε καταδικαστει η οικογενεια και αν μη τι αλλο θα πληρωνε και τα δικαστικα...
μια νικη εστω και μικρη δεν παυει να ειναι νικη
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:24.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.