Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-06-07, 18:11
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Διακοπή ρεύματος

Μόλις επανήλθε το ρεύμα σ' εμάς.

Είναι η τρίτη διακοπή περίπου την ίδια ώρα την τελευταία βδομάδα.

Πήρα το 10503 για να ρωτήσω τι γίνεται, μου απαντάει μονολεκτικά βλάβη.

Τον ρωτάω πως γίνεται να έχουμε τρεις φορές την τελευταία εβδομάδα βλάβη μόνο εμείς. Μου λέει έτυχε.

Τον ρωτάω ευγενικά, οι "βλάβες¨ γίνονται μόνο στην υποβαθμισμένη Κυψέλη με τους πολλούς μετανάστες; Γιατί δεν έχει 'βλάβη' το Κολωνάκι η Φιλοθέη και η Πολιτεία;

Συμβαίνει μου λέει

Στο τέλος του λέω ξέρεις έχω περάσει δύο εμφράγματα και δεν μπορώ χωρίς ένα ανεμιστήρα έστω, πόση ώρα θα διαρκέσει η βλάβη;

Να φωνάξεις το 166 μου απαντά....

Ο τύπος αρνήθηκε να μου δώσει τα στοιχεία του, αλλά έχω σημειώσει ακριβώς την ώρα. Δεν ξέρω αν θα καταφέρω κάτι αλλά είναι ενδεικτική η αντιμετώπιση ενός δημοσίου υπαλλήλου, σίγουρου ότι βρέξει χιονίσει θα πάρει σύνταξη και εφάπαξ.

Ο πολιτικός που θα βάλει χέρι στους κηφήνες δημοσίους υπαλλήλους, θα έχει την δημόσια ευγνωμοσύνη μου. Αλλά μάλλον θα τον ψάχνω για πολύ ακόμα....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-06-07, 18:25
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Συστάσεις ΔΕΗ προς τους καταναλωτές

Η ΔΕΗ συνιστά στους πελάτες της να αποφεύγουν την παράλληλη χρήση των ηλεκτροβόρων συσκευών κατά τις ώρες 11πμ - 3 μμ, να διατηρούν τη θερμοκρασία των κλιματιστικών στους 25 βαθμούς και να μετακυλύουν τη χρήση των λοιπών ηλεκτρικών οικιακών συσκευών κατά τις βραδινές ή πρωινές ώρες.

Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση της εταιρείας, μέχρι τις μεσημβρινές ώρες ελάχιστες ήταν οι βλάβες στο ηλεκτρικό δίκτυο, παρά τις πολύ υψηλές θερμοκρασίες που επικράτησαν στο διάστημα αυτό και την πολύ μεγάλη κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος.

Η ΔΕΗ τονίζει στην ανακοίνωσή της ότι το σύνολο των παραγωγικών μονάδων της είναι σε πλήρη λειτουργία, καθώς έχουν πραγματοποιηθεί εκτεταμένες συντηρήσεις, προκειμένου να καλύψουν τις αυξημένες ανάγκες της θερινής περιόδου.

Σύμφωνα με την επιχείρηση, τα αποθέματα υδάτινων πόρων βρίσκονται σε ιδιαίτερα ικανοποιητικά επίπεδα, παρά το γεγονός ότι η εφετινή περίοδος χαρακτηρίσθηκε από πολύ περιορισμένες υδατοπτώσεις και χιονοπτώσεις. Η ΔΕΗ διαθέτει επαρκή αποθέματα όχι μόνο για παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας αλλά και για την κάλυψη των αναγκών ύδρευσης 2.500.000 κατοίκων και άρδευσης 4.500.000 στρεμμάτων.

Σχόλιο :

Καθήκον σας είναι να δίνετε ρεύμα χωρίς διακοπές και περικοπές, το που θα το βρείτε μας είναι αδιάφορο.

Εκείνο που δεν μπορείτε να κάνετε είναι να κατεβάζετε τους διακόπτες σε ορισμένες υποβαθμισμένες κατά την βρώμικη κρίση σας, περιοχές που κατά την δικιά σας εκτίμηση δεν θα αντιδράσουν πολύ.

Αυτό μας έλειπε να παίρνουμε και ρεύμα με δελτίο. Να μην σας πω που να βάλτε τις συστάσεις σας........
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-06-07, 14:22
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Τους ψήφισες , να τους χαίρεσαι. Και δεν πρόκειται για βλάβες φυσικά, αναφέρθηκε απο την ΔΕΗ οτι αντιμετωπίζεται η αυξημένη ζήτηση με προγραμματισμένες διακοπές !! Όπως το είπες , σε ..προγραμματισμένες περιοχές. Σου λέει μετανάστες μένουν, λές και είχαν ρεύμα και στην πατρίδα τους, κατέβασε τους διακόπτες ! Απίστευτα πράγματα όμως ! Νοιώθω οτι καθώς περνέι ο καιρός αυτή η αίσθηση ανισότητας στην ελληνική κοινωνία γίνεται και πιο έντονη. Ανισότητες στο δικαίωμα της εργασίας, της εκπαίδευσης, στην απόλαυση των δημοσίων αγαθών κ.ο.κ.

Όσον αφορά τα κλιματιστικά. Υπάρχουν κατηγορίες πληθυσμού που τα χρειάζεται και καλώς κάνει και τα ανάβει. Δυστυχώς είναι δύσκολο να βρείς ποιός πράγματι το έχει ανάγκη και ποιός δεν θα πάθει και τίποτα αν ζεσταθεί και λίγο παραπάνω. Κάθε χρόνο πάντως χρειαζόμαστε μια μονάδα παραγωγής 400MW για ακριβώς 2 βδομάδες, με δυσβάσταχτο κόστος.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-06-07, 15:10
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Και δεν πρόκειται για βλάβες φυσικά, αναφέρθηκε απο την ΔΕΗ οτι αντιμετωπίζεται η αυξημένη ζήτηση με προγραμματισμένες διακοπές !!
Το προγραμματισμενες τι θα πει; μονοι τους το προγραμματισαν για να το ξερουν οι ιδιοι; αυτος του οποιου θα του το κοψουν το ξερει να προετοιμαστει;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-06-07, 16:30
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους ψήφισες , να τους χαίρεσαι. Και δεν πρόκειται για βλάβες φυσικά, αναφέρθηκε απο την ΔΕΗ οτι αντιμετωπίζεται η αυξημένη ζήτηση με προγραμματισμένες διακοπές !!
Ο Καραμανλής φταίει για όλα :-) Αμέσως να μην χάσεις την ευκαιρία... Η ΔΕΗ και τα πανάρχαιο δίκτυο δεν είναι φτιαγμένο τα τελευταία τρία χρόνια, ηρέμησε. Η ΔΕΗ είναι δημόσια υπηρεσία που την πληρώναμε την πληρώνουμε και θα την πληρώνουμε ανεξάρτητα με το πιο κυβέρνηση ειναι στην εξουσία.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-06-07, 17:05
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Μην παραπονιέσαι λοιπόν για τις διακοπές, τα θέλει ο ... οργανισμός σου ! Ή δεν με κατάλαβες ή δεν θές να με καταλάβεις ! Η ίδια η ΔΕΗ βγήκε και είπε για προγραμματισμένες διακοπές ! Και φυσικά για τις βλάβες δεν θα επιρρίψω ευθύνες μόνο στην ΝΔ. Αλλά πρέπει και αυτό το παραμύθι κάποια στιγμη να τελειώσει, 3 1/2 χρόνια κυβερνάνε, δεν μπορεί να φταίει για όοοολα το Πασόκ!

Δεν είναι πολιτική η ευθύνη αν πείς κατεβαζω τον διακόπτη στα πατήσια και τον εχω ορθάνοιχτο στη Βούλα ; Αλλίμονο !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:29.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.