Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-05-07, 13:00
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πανελλαδική Απεργία ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ για Τρίτη 15 Μαϊου 2007

Μετ' εμποδίων θα γίνουν την Τρίτη οι μετακινήσεις με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, λόγω της συμμετοχής των εργαζομένων στην 24ωρη απεργία της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ, με κεντρικό σύνθημα "επιστροφή των χρημάτων στα Ταμεία".

Συγκεκριμένα:
  • Μετρό, Προαστιακός και Ηλεκτρικός Σιδηρόδρομος: Ακινητοποιημένα για 24 ώρες
  • ΟΣΕ: Θα εκτελεί 1 δρομολόγιο ανά προορισμό
  • Μπλέ Λεωφορεία: Δεν θα λειτουργούν από την έναρξη της βάρδιας έως τις 7.30 το πρωί και από τις 10.30 μισή το βράδυ έως τη λήξη της βάρδιας
  • Τρόλεϊ: Δεν θα λειτουργούν από τις 11 το πρωί έως τις 3 μετά το μεσημέρι.
  • Τραμ: Δεν θα εκτελούνται δρομολόγια από τις 12 το μεσημέρι έως τις 4 το απόγευμα.

ΕΠΙΣΗΣ:
  • Τριάντα πτήσεις των Ολυμπιακών Αερογραμμών και όλες οι πτήσεις της Ετζίαν για 7 προορισμούς ματαιώνονται λόγω της απεργίας των εργαζομένων στην πολιτική αεροπορία. Επίσης λόγω της τετράωρης στάσης των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας (12 με 4 μετά το μεσημέρι), θα αλλάξει η ώρα αναχώρησης 15 δρομολογίων εσωτερικού και εξωτερικού των Ολυμπιακών Αερογραμμών, αλλά και πτήσεων της Aegean.
  • Η ΟΣΠΑ θα πραγματοποιήσει στάση εργασίας από τις 10 το πρωί έως τη 1 μετά το μεσημέρι.
  • Τρίωρη στάση εργασίας αποφάσισε η Εκτελεστική Γραμματεία της Ομοσπονδίας των Πανεπιστημιακών.
  • Στην 24ωρη απεργία συμμετέχουν ακόμα: Δημόσιοι υπάλληλοι, εφοριακοί, προσωπικό των Ταμείων, τραπεζικοί υπάλληλοι, προσωπικό δήμων - νομαρχιών, δάσκαλοι -καθηγητές, νοσοκομειακοί γιατροί και εργαζόμενοι στα νοσοκομεία, εργαζόμενοι στις ΔΕΚΟ ιδιωτικοί υπάλληλοι, λιμενεργάτες και υπάλληλοι στα λιμάνια, καθώς επίσης και οι δημοσιογράφοι.


Πηγή: SKAI.gr
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-05-07, 13:03
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Einstein Εμφάνιση μηνυμάτων
[*]Τρόλεϊ: Δεν θα λειτουργούν από τις 11 το πρωί έως τις 3 μετά το μεσημέρι.
Να υπενθυμίσω εδώ πως αυτό σημαίνει στην ελληνική πραγματικότητα από τις 9 ως τις 5.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-05-07, 13:31
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλά είσαι!

Προβλέπεται μεγάλη ταλαιπωρία αύριο, ειδικά για όσους χρησιμοποιούν το ΜΕΤΡΟ, δηλαδή μιλάμε για πολύ κόσμο!


Συμπολίτες, οπλιστείτε με υπομονή για αύριο...
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-05-07, 13:34
Το avatar του χρήστη Einstein
Einstein Ο χρήστης Einstein δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-04-23 17:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Exclamation «Παράλυση» την Τρίτη με 24ωρη απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ για τα ομόλογα.

Με κεντρικό σύνθημα «επιστροφή των χρημάτων στα Ταμεία» κατέρχονται την Τρίτη σε 24ωρη γενική απεργία ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ. Στην κινητοποίηση μετέχουν και οι εργαζόμενοι στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης. Μετ' εμποδίων οι μετακινήσεις.

Η ΓΣΕΕ και η ΑΔΕΔΥ καλούν σε συγκέντρωση στις 11:00 το πρωί της Τρίτης στο Πεδίον του Αρεως, ζητώντας διαλεύκανση σε βάθος της υπόθεσης των ομολόγων και απόδοση ευθυνών, καθώς και άμεση αποκατάσταση της ζημιάς που έχουν υποστεί τα Ταμεία.

Χωριστή συγκέντρωση πραγματοποιεί στις 10:30 της Τρίτης το Πανεργατικό Αγωνιστικό Μέτωπο (ΚΚΕ) στην Πλατεία Κοτζιά. Θα ακολουθήσει πορεία προς τη Βουλή.

Δύο συγκεντρώσεις θα πραγματοποιηθούν στη Θεσσαλονίκη.

Στην απεργία συμμετέχουν δημόσιοι υπάλληλοι, εφοριακοί, το προσωπικό των Ταμείων, δάσκαλοι και καθηγητές, εργαζόμενοι σε δήμους και νομαρχίες, τραπεζοϋπάλληλοι, εργαζόμενοι στις ΔΕΚΟ, ιδιωτικοί υπάλληλοι, οικοδόμοι και εργάτες.

Με προσωπικό ασφαλείας θα λειτουργήσουν τα νοσοκομεία, που θα δέχονται μόνο επείγοντα περιστατικά.

Τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης θα σιγήσουν την Τρίτη. Την επομένη δεν θα κυκλοφορήσουν εφημερίδες λόγω της 24ωρης απεργίας της ΕΣΗΕΑ.

«Παγώνουν» οι μετακινήσεις

Σοβαρά προβλήματα αναμένεται να παρουσιασθούν στις μετακινήσεις και τις αερομεταφορές.

Στο μετρό και στον ΗΣΑΠ η απεργία θα είναι 24ωρη, ενώ τα τρόλεϊ δεν θα κυκλοφορήσουν από τις 11:00 έως τις 15:00. Τα λεωφορεία ακινητοποιούνται από τις 05:00 έως τις 07:30 και από τις 22:30 έως τη λήξη της βάρδιας.

Σε 24ωρη βάση και η απεργία στον ΟΣΕ και τον Προαστιακό.

Ως προς τις αερομεταφορές, στην Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας (ΟΣΥΠΑ) πραγματοποιείται 24ωρη απεργία. Οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας κάνουν στάση εργασίας από τις 12:00 το μεσημέρι έως 16:00. Οι εργαζόμενοι των Ολυμπιακών Αερογραμμών απεργούν από τις 10:00 το πρωί έως τις 13:00.

Οι Ολυμπιακές Αερογραμμές έχουν ανακοινώσει τη μεταίωση 30 δρομολογίων και αλλαγή της ώρας αναχώρησης για 15 προορισμούς. Σε εκκρεμότητα βρίσκονται άλλες 11 πτήσεις. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στο τηλεφωνικό αριθμό 210 - 9666.666.

Από την Aegean ανακοινώθηκε ότι ματαιώνονται 38 σκέλη πτήσεων εσωτερικού. Σε 29 σκέλη τακτικών πτήσεων εσωτερικού και εξωτερικού αλλάζει η ώρα αναχώρησης, καθώς και σε πέντε πτήσεις Τσάρτερ.

Σε ανακοίνωσή της, η εταιρεία σημειώνει ότι το προσωπικό της εργάζεται συνεχώς ώστε να επικοινωνήσει με τους περισσότερους επιβάτες των ως άνω ακυρωμένων πτήσεων προκειμένου να τους προωθήσει σε άλλες πτήσεις του δικτύου καθώς και να τους ενημερώσει για τις αλλαγές στις ώρες αναχώρησης.

Για περισσότερες πληροφορίες οι επιβάτες θα πρέπει να καλούν στα τηλέφωνα: 801 11 20000 (από σταθερό), 210 6261000 (από κινητό).

Σε 24ωρη απεργία κατέρχονται και οι λιμενεργάτες και οι υπάλληλοι στα λιμάνια.


Πηγή: in.gr, Newsroom ΔΟΛ
__________________
Γιώργος Γκ.
Backup not found: (A)bort, (R)etry, (P)anic!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-05-07, 13:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Όταν άλλοι κατάκλεβαν τα ταμεία με δισεκατομμύρια ευρώ και όχι με ψίχουλα, δεν είχα δει καμιά ΓΣΕΕ ΑΔΕΔΥ να κάνουν απεργίες.

Ζήτημα αν είχαν κάνεις 5-6 απεργίες σε 21 χρόνια διακυβέρνησης της χώρας από το ΠΑΣΟΚ. Στα μούτρα τους ο συνδικαλισμός τους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-05-07, 14:44
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν άλλοι κατάκλεβαν τα ταμεία με δισεκατομμύρια ευρώ και όχι με ψίχουλα, δεν είχα δει καμιά ΓΣΕΕ ΑΔΕΔΥ να κάνουν απεργίες.
Μα σκοπός είναι να γινόμαστε καλύτεροι!
Δηλαδή να μην αντιδράσουνε επειδή η κλοπή είναι μικρότερη;
Σύμφωνα με την λογική σου λοιπόν να πούνε : Αφού δεν κάναμε παλιότερα απεργίες άρα δεν θα κάνουμε και τώρα.
Εξάλλου για αυτό επανιδρύθηκε το κράτος για να μην γίνονται τα ίδια.
Ευτυχώς επανιδρύθηκε και πλέον κλέβονται μόνο ψίχουλα !

Τα πολιτικά επιχειρήματα σε αυτή τη χώρα είναι φοβερά!

Ερώτηση: Γιατί κλέβετε ;
Απάντηση: Μιλάτε εσείς που κλέψατε χειρότερα ;

Ερώτηση: Γιατί διορίζετε δικά σας παιδιά ;
Απάντηση: Μιλάτε εσείς που διορίσατε χιλιάδες δικά σας παιδιά;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 15-05-07 στις 14:47
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-05-07, 15:24
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ερώτηση: Γιατί κλέβετε ;
Απάντηση: Μιλάτε εσείς που κλέψατε χειρότερα ;
Αυτό συμβαίνει από το 1981 που θυμάμαι τα περί πολιτικής - και είμαι βέβαιος ότι το ίδιο έκαναν και παλιότερα. Βαρετό δεν είναι;

Απουσία άλλου επιχειρήματος, σημαίνει .. ότι καταλαβαίνει ο καθένας.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-05-07, 15:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα σκοπός είναι να γινόμαστε καλύτεροι!
Απόλυτα σωστό Μίλτο μου. Εγώ δεν χειροκρότησα την κλοπή των ταμείων. Η κλοπή σαν κλοπή είναι αξιόποινη πράξη και την καταδικάζουμε μετά βδελυγμίας.

Απλά εγώ απόρησα πως είναι δυνατόν να μιλάνε τώρα ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ για τις κλοπές των ταμείων μερικών εκατομμυρίων και να μην μιλάνε για τις κλοπές μερικών δισεκατομμυρίων των κυβερνήσεων του Πανελληνίου Σοσιαλιστικού Κινήματος, με το μεγαλύτερο σκάνδαλο στην Ελληνική πολιτική ιστορία που ονομάστηκε "Χρηματιστηριακή Φούσκα¨.

Ας μου λύσει κανείς αυτή την απορία....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-05-07, 16:03
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά εγώ απόρησα πως είναι δυνατόν να μιλάνε τώρα ΓΣΕΕ/ΑΔΕΔΥ για τις κλοπές των ταμείων μερικών εκατομμυρίων και να μην μιλάνε για τις κλοπές μερικών δισεκατομμυρίων των κυβερνήσεων του Πανελληνίου Σοσιαλιστικού Κινήματος, με το μεγαλύτερο σκάνδαλο στην Ελληνική πολιτική ιστορία που ονομάστηκε "Χρηματιστηριακή Φούσκα¨.
Περίεργο! Στις δημοσκοπήσεις όλοι έχουν την άποψη ότι είναι παρόμοιο το σκάνδαλο με εκείνο της εποχής της Φούσκας.
Και από ότι φαίνεται από τις αποκαλύψεις,τότε, φάγανε όλοι. Πράσινοι, Μπλε, Κόκκινοι.

Μπορείς να δικαιολογήσεις την ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ λέγοντας ότι τους πήρε μερικά χρόνια να το καταλάβουν αλλά όταν το κατάλαβαν αντέδρασαν (Βλέπε και διακαιολογία νυν πρωθυπουργού).

Τουλάχιστον εγώ αυτή τη φορά δίνω δίκαιο γιατί οι τωρινοί υπεύθυνοι δεν νοιάστηκαν μόνο για τους γνωστούς αλλά και για τα παιδιά τους και τους συγγενείς τους. Το αίμα νερό δεν γίνεται!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-05-07, 16:46
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Όλα τα γουρούνια την ίδια φάτσα έχουν κατά τη γνώμη μου.
Όλοι τους έχουν κλέψει, όλοι τους νοιάζονται για την μπάκα τους, όλοι τους βάζουν τα παιδιά τους πάνω από τα παιδιά του κόσμου αλλά... θα μου λύσετε ρε παιδιά μία απορία;
Γιατί κανείς τους δεν πήγε ποτέ φυλακή;
Γιατί κανείς τους δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη για να γυρίσει πίσω τα λεφτά που έκλεψε;
Με την απεργία δηλαδή τι θα γίνει; Θα γκρεμίσουν τις βίλες που έφτιαξαν για να βάλουν τα λεφτά πίσω;
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα βάλουν παραπάνω φόρους για να καλύψουν τα λεφτά που μοιράστηκαν.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-05-07, 17:28
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τιποτε δεν θα γίνει..
Απλά κουβέντα να γίνεται!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-05-07, 17:39
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την απεργία δηλαδή τι θα γίνει; Θα γκρεμίσουν τις βίλες που έφτιαξαν για να βάλουν τα λεφτά πίσω;
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα βάλουν παραπάνω φόρους για να καλύψουν τα λεφτά που μοιράστηκαν.
Με την απεργία επιτυγχάνονται πολλά πράγματα:

1. Κερδίζουμε +1 μέρα χωρίς δουλειά. Αν μάλιστα πάρει κανείς άδεια τη Δευτέρα, αμέσως δημιουργείται ένα ωραίο τετραήμερο.

2. Επιδεικνύουμε κοινωνική ευαισθησία με το πάντα επίκαιρο θέμα των συντάξεων. Δεν έχει σημασία που οι εργαζόμενοι ούτως ή άλλως θα πάρουν τα χρήματά τους, ο αγώνας είναι αγώνας.

3. Διαμαρτυρόμαστε για την κυβερνητική πολιτική. Ασχέτως χρώματος, το πλέον εποικοδομητικό που προσφέρουν οι εκάστοτε "δεύτεροι" συνοψίζεται στη διαμαρτυρία ή την αποχή.

4. Αλληλοκοροιδευόμαστε ότι σύσσωμος ο εργαζόμενος κόσμος μετέχει στην έκφραση της λαικής οργής, ενώ είναι γνωστό σε όλους ότι οι δημόσιοι (ή έστω οι εργαζόμενοι σε καθεστώς δημοσίου) απεργούν εκ του ασφαλούς και οι ιδιωτικοί δουλεύουν κανονικά.

5. Ταλαιπωρείται επαρκώς ο κόσμος, ώστε να σιχτιρίσει την κατάσταση και να υποβαθμιστεί έτσι το όπλο της απεργίας σε απλή ενόχληση. "Κι εμείς πώς θα πάμε στις δουλειές μας" είναι τα σχόλια που ακούω στο πακτωμένο τρόλει σε κάθε τέτοια περίπτωση.


ΥΓ: Η ΓΣΕΕ δε λέει κουβέντα φυσικά για τα δημόσια χρήματα που έδωσε για ιδιωτική πρωτοβουλία πριν λίγους μόνο μήνες.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-05-07, 22:11
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Περίεργο! Στις δημοσκοπήσεις όλοι έχουν την άποψη ότι είναι παρόμοιο το σκάνδαλο με εκείνο της εποχής της Φούσκας.
Και από ότι φαίνεται από τις αποκαλύψεις,τότε, φάγανε όλοι. Πράσινοι, Μπλε, Κόκκινοι.
Είναι αστείο να το λέμε αυτό. Αν μην τι άλλο τώρα κάποιος θα πάει φυλακή, αν μη τι άλλο τώρα, λειτουργεί η δικαιοσύνη, αν μην τι άλλο τώρα, το ψάρι δεν βρωμάει από το κεφάλι.

Σήμερα οι ηγέτες των κυβερνήσεων δεν έκτισαν βίλα δισεκατομμυρίων, αν μη τι άλλο τώρα, δεν ονομάζουν τις κλεψιές δωράκια (Α. Παπανδέου : Ε κάτι δωράκια πήραν τι πειράζει).

Αν μην τι άλλο τώρα οι Υπουργοί Αμύνης δεν έχουν μαζέψει λεφτά μέχρι 100ης γεννεάς.

Αν μην τι άλλο τώρα, ο εθνικός προμηθευτής δεν πουλάει μπακατσέλες ψηφιακά κέντρα, στο δεκαπλάσιο της αξίας.

Αν μην τι άλλο τώρα, κάποιοι παραιτήθηκαν ή τους παραίτησαν.

Αν μην τι άλλο τώρα δεν χρησιμοποιούν pampers για να συσκευάζουν τα δισεκατομμύρια.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-05-07, 22:17
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι αστείο να το λέμε αυτό. Αν μην τι άλλο τώρα κάποιος θα πάει φυλακή, αν μη τι άλλο τώρα, λειτουργεί η δικαιοσύνη, αν μην τι άλλο τώρα, το ψάρι δεν βρωμάει από το κεφάλι.
Θα πάει φυλακή ? Ναι , περίμενε να δούμε αν θα παει κανείς φυλακή.
Η δικαιοσύνη λειτουργεί αδέκαστα (και όχι αδέκαρα όπως φαίνεται από τις τελευταίες αποκαλύψεις).
Το ψάρι δεν βρωμάει από το κεφάλι , γιατί το κεφάλι δεν έχει ιδέα μάλλον τι έχει στηθεί από κάτω του.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μην τι άλλο τώρα, κάποιοι παραιτήθηκαν ή τους παραίτησαν.
Για άσχετο θέμα , μην χαλάσουμε και το image μας.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μην τι άλλο τώρα δεν χρησιμοποιούν pampers για να συσκευάζουν τα δισεκατομμύρια.
Όχι, πλέον χρησιμοποιούν βαλίτσες και e-banking!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:46.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.