Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Οδηγώντας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-01-11, 22:04
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Γυναικες Οδηγοι!!!:)

Θα μπορουσα να γραψω αυτο το ποστ στα ανεκδοτα στην ενοτητα χιουμορ!Θεωρησα καλυτερο να ανηκει στην κατηγορια του!
Συχνα συνανταμε ανθρωπους που κανουν διαφορα με τα αυτοκινητα τους "παραξενα" στη κυκλοφορια ,αλλα και στο παρκαρισμα!
"Αυτη θα ναι γυναικα σιγουρα",ειναι το πρωτο πραγμα που ερχεται στη σκεψη!Επισης αποτελει κυριαρχη θεωρια πως οι γυναικες οδηγοι ειναι αν οχι οι χειροτερες και με τα περισσοτερα φάουλ,σιγουρα η πλειοψηφια!
Αποψεις και βιωματικες εμπειριες όλων σας ειναι εδω δεκτές (με χιουμορ ή αγανακτηση)προς συζήτηση και προβληματισμό

Αρχιζω με το παρακατω βιντεακι του οποιου ο μονος τιτλος που του αρμοζει ειναι :

Έλεος!!!!


και συνεχιζω με παραδειγμα με σκηνικο σε δωρεαν parking ανοικτου κοινου χωρου 2 επιχειρησεων με πρωταγωνιστριες 2 γυναικες(ωχχχχ ζητω που καηκαμε!!)

-Φτανει η πρωτη να ξεπαρκαρει το οχημα της το οποιο το ειχε παρκαρει εντος πλαισιων.Προσπαθει να φτασει στη πορτα του οδηγου οπισθεν κ εμπροσθεν του οχηματος ,αλλα....
ΜΑΤΑΙΑ!!!!Γιατι ομως???
-Ελλειψη χωρητικοτητας!!!!
-το προσπαθει,κλεινει καθρεπτες αλλα,παλι ..ματαια..
-Θεση συνοδηγου!!Ειναι μια λυση!Αλλα για κακή της τύχη!ειναι και γυναικα!!Φοραει και φουστα που κ που!!!!
-Ανακοινωση πινακιδας στις 2 επιχειρησεις :"το οχημα με αριθμο κυκλοφοριας χψζω 1111 εμποδιζει την εξοδο αλλων οχηματων!!Παρακαλειται ο οδηγος να το μετακινησει σε αλλη θεση!!"
-Και να σου φτανει και ο οδηγος που εντελως τυχαια ειναιιαιαιαια ; Γυναικα!!!ουφ!!!!!το Σκεφτηκαμε και ..πεσαμε μεσα!!!!
ακολουθει διαλογος μεταξυ των 2:
-"Με συγχωρειτε ε?Δεν αργησα?Ειναι αμελητεο!!!
-Ποιο ειναι αμελητεο?Αυτο σας ενδιαφερει?αν αργησατε??
-Ναι,ξερετε..Τι?Δεν μπορειτε να βγειτε απο εδω??
-Όχι να βγω μπορω!Να μπω δε μπορω!!!!(φρικαρισμενη εντελως η αλλη απανταει)
-Μα...
-Οριστε!Δειτε!Εσεις θα χωρουσατε??
-Ναι ξερετε!!!δικιο εχετε!!Το ειδα οταν το αφησα,Αλλα...
σκεφτηκα!!!!!!
ότι θα μπαινατε απο τη θεση του συνοδηγου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Μα δε γινεται!(λεει η αλλη δειχνοντας τη φουστα)
και συνεχιζει υφος "Φυγε οπως ηρθες"!λεγοντας τα εξης :
-Σκεφτομαστε που κ που το συνανθρωπο μας!!!Ελεος πια...!!!

Ακολουθει εικονιδιο δανεικο


υ.γ : Οι Κυριες του φορουμ για τη παρουσα αναφορα εξαιρουνται ρητα και αμετακλητα!!!
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maralin : 05-01-11 στις 22:07
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην maralin για αυτό το μήνυμα:
konstantin@ (09-01-11)
  #2  
Παλιά 09-01-11, 11:50
Το avatar του χρήστη konstantin@
konstantin@ Ο χρήστης konstantin@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-06-14 11:59
Φύλο: Γυναίκα
Λοιπόν , απο προσωπική εμπειρία και μόνο.
Να τονίσω οτι είχα πάρει το διπλωμα εδώ και 5 χρόνια περίπου.
Δυστηχώς για εμένα και ευτυχώς για τους αλλους δεν οδηγώ αυτοκίνητο
Θα μου πεις γιατί πηγες και εκανες τον κόπο και τα έξοδα να μπεις σε αυτην την διαδικασία??
Ελα μου ντε!!!
Θα ήθελα όμως να προσθέσω το εξής..οσο καιρό έκανα μαθήματα οδήγησης ,παρατήρησα οτι οι αντρες οδηγοί είναι πιο επιθετικοί στην οδήγηση ,δεν θέλουν να τους περνας στην ταχύτητα, και φυσικά λένε την εξυπνάδα τους ( πλύντε κανένα πιάτο)
Ε όλα αυτά είδα και αφησα την επιθυμία μου να οδηγήσω αυτοκίνητο.
Θα μου πεις ποτέ δεν ξέρεις αύριο μεθαύριο μπορεί να γίνω Σουμάχερ

Υ.Γ. το παραπάνω Βίντεο ειναι αστείο.... είναι όμως αληθινό?? ή στημένο για να μας κατηγορούν???
__________________
Την ουσία δεν την βλέπεις με τα μάτια,
την βλέπεις με την καρδιά.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην konstantin@ για αυτό το μήνυμα:
maralin (09-01-11)
  #3  
Παλιά 09-01-11, 13:51
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Προσωπικά δεν έχω δει ποτέ κάποια μελέτη που αποδεικνύει ότι η ικανότητα οδήγησης είναι φυλοσύνδετο χαρακτηριστικό.

Γνωρίζω ισάριθμους ανθρώπους και των δύο φύλων που οδηγούν με ικανότητα και ασφάλεια, και ανθρώπους που οδηγούν με υπερβολική ταχύτητα, απερισκεψία, ανικανότητα και τσαμπουκά.

Στατιστικά πάντως, τα ατυχήματα που εμπλέκουν άντρες οδηγούς είναι περισσότερα και αιματηρότερα — στη Βρετανία υπάρχουν ασφαλιστικές που ασφαλίζουν μόνο γυναίκες οδηγούς γι'αυτό το λόγο. Στατιστικά υπάρχουν περισσότεροι άντρες που οδηγούν με τις ορμόνες τους κι όχι με τον εγκέφαλό τους.

Και αντίστροφα, υπάρχουν (τύποις) άντρες σαν εμένα που οδηγούν στο όριο ταχύτητας, πράγμα που τους κάνει αυτόματα τους πιο αργούς οδηγούς της χώρας. Προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι είμαι ο χειρότερος οδηγός της χώρας με διαφορά πάντως, οπότε νομίζω ότι σε παίρνει να βγεις στους δρόμους αν θέλεις. Αν σου κάνουν φασαρίες πες τους να έρθουν να δουν τη δική μου οδήγηση.
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Morgul For This Useful Post:
konstantin@ (09-01-11), maralin (09-01-11)
  #4  
Παλιά 09-01-11, 19:56
Το avatar του χρήστη konstantin@
konstantin@ Ο χρήστης konstantin@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-06-14 11:59
Φύλο: Γυναίκα
Μακάρι να το έβλεπαν όλοι ετσι οπως το βλέπεις εσυ Morgul .
Αν πρόσεχαν ,αν δεν ετρεχαν, αν δεν προσπερνουσαν ,αν φόραγαν τις ζωνες τους αν, αν ,αν θα είχαμε λιγότερα τροχαία ατυχήματα.
Στο εξωτερικό δεν θυμάμαι σε ποιο κράτος δυστηχώς, αφήνουν τους οδηγούς να μπαίνουν μέσα στα χειρουργεία για να βλέπουν τι γίνετε αν σπάσει κάποιος κάποιο μελος του σώματος του!
Εκεί εχουν μειωθεί πολύ τα τροχαία γιατι οι ανθρωποι με την θέα που αντικρύζουν καταλαβαίνουν τον πόνο και σέβοντε πιο πολύ την ζωή την δικιά τους αλλά και των συνανθρώπων τους.
Να συνεχίζεις να ακολουθείς το όριο ταχύτητας κάτι ξέρουν αυτοι που το εχουν τοποθετήσει
Σε ευχαριστώ πολύ ίσως κάποια στιγμή να πάρω θάρρος και να βγώ επιτέλους στους δρόμους
Και βέβαια θα τους πώ να έρθουν να σε βρούν
Σε ευχαριστώ πολυυυυυυυυυύ!!!!!
__________________
Την ουσία δεν την βλέπεις με τα μάτια,
την βλέπεις με την καρδιά.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην konstantin@ για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #5  
Παλιά 10-01-11, 08:37
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλλιο αργά Morgul ,παρα ποτε!!!
Πολλά "Αν" Κωνσταντινα,που τελικα ποιος τηρει?
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-01-11, 12:40
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από konstantin@ Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο εξωτερικό δεν θυμάμαι σε ποιο κράτος δυστηχώς, αφήνουν τους οδηγούς να μπαίνουν μέσα στα χειρουργεία για να βλέπουν τι γίνετε αν σπάσει κάποιος κάποιο μελος του σώματος του!
Δε θυμάμαι σε ποια χώρα είναι, λογικά ΗΠΑ (φημίζονται για τέτοια μέτρα), και λογικά είναι για οδηγούς που έχουν συλληφθεί να οδηγούν παρανομώντας.

Αλλά μια και λέμε για εξωτερικό (και υποθέτω ότι δε μιλάμε για Κίνα, Αίγυπτο και Ινδία ) σε μαθαίνουν ότι στο Stop σταματάς, και ότι το κόκκινο φανάρι δεν είναι βαθύ πορτοκαλί. Σε μαθαίνουν ότι προσπερνάς μόνο όταν βλέπεις μπροστά σου, όταν επιτρέπεται, και είσαι απολύτως σίγουρος ότι δε θα ενοχλήσεις καν κάποιον οδηγό, πόσο μάλλον να προκαλέσεις ατύχημα. Σε μαθαίνουν ότι η ζώνη δεν είναι μέσο αποφυγής προστίμων αλλά μέσο αποφυγής θανάτου. Σε μαθαίνουν να τηρείς το όριο ταχύτητας — αν ένας δρόμος έχει όριο 50, πρέπει να πηγαίνεις με 50, όχι παραπάνω, όχι παρακάτω (όσο γίνεται αυτό από κίνηση και άλλες συνθήκες). Σε μαθαίνουν επίσης να οδηγείς οικολογικά και να μην πας παντού στις 7.000 στροφές. Σε μαθαίνουν να βγάζεις και κανα φλας πότε πότε όταν στρίβεις, να μην πετάς αποτσίγαρα από το παράθυρο και να μην οδηγείς σαν ανθρωποπίθηκος με το αριστερό χέρι να κρέμεται έξω από το αυτοκίνητο.

Δεν είναι μαθήματα που καταλαβαίνουν, πιάνουν ή εμπεδώνουν όλοι (πχ ελάχιστοι ξέρουν να βγάλουν φλας σωστά σε πλατεία), αλλά ακόμα και στη Σκωτία που πήρα το δίπλωμά μου οι δρόμοι είναι σημαντικά πιο πολιτισμένοι.

Οι κρυόκωλοι οι κουτόφραγκοι δεν οδηγούν σαν τους γνήσιους απογόνους του Αλέξη Ζορμπά, αλλά το να ζεις για το παρόν (θα προσπεράσω ΤΩΡΑ, και ό,τι γίνει στο επόμενο δευτερόλεπτο ας γίνει... σιγά μωρέ) δεν είναι υποχρεωτικά ασφαλής τρόπος οδήγησης.

Και μια και τα πήρα όλα σβάρνα, με έμαθαν (οι κουτόφραγκοι) ότι ασφαλής οδήγηση = καλή οδήγηση. Στην Ελλάδα έμαθα ότι ασφαλής οδήγηση = αυτό που κάνουν οι «γυναίκες οδηγοί», και καλή οδήγηση = να βαράς 120 χιλιόμετρα/ώρα μέχρι 50 μέτρα πριν το κόκκινο φανάρι και μετά να πλακώνεσαι στα φρένα, κρατώντας το αυτοκίνητο στα όριά του συνέχεια, και καταφέρνοντας να σταματήσεις ακριβώς πάνω στη διάβαση.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Morgul για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #7  
Παλιά 10-01-11, 13:20
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Μια και μόλις επέστρεψα απ' την «ευρύτερη» περιοχή της Νέας Υόρκης, αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι πως, ενώ γενικά τηρούν τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας (σταματούν στα STOP, τηρούν μέσες-άκρες τα όρια ταχύτητας), στους αυτοκινητόδρομους δεν τηρούν αποστάσεις ασφαλείας!

Πηγαίνουν κολλητά, ο ένας πίσω απ' τον άλλον. Ίσως γι' αυτό, εάν γίνει καραμπόλα, τα οχήματα που εμπλέκονται είναι ...δεκάδες.

Έτσι κι αφήσεις απόσταση ασφαλείας από το μπροστινό σου όχημα, είναι σίγουρο πως σε ελάχιστο χρόνο, κάποιος θα χωθεί ανάμεσα...

Αμερικάνοι...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην pazo για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #8  
Παλιά 10-01-11, 15:43
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Πολύ σωστά αυτά που λέτε όλοι σας με μοναδική μου διαφωνία τα περι σημάτων ορίου ταχύτητας.

Κυρίως σε μεγάλους δρόμους (αυτοκινητόδρομοι, εθνικές οδοί) τα όρια ταχύτητας σε ορισμένα σημεία είναι τραγικά. Πολύ απλά δεν μπορείς να πηγαίνεις σε εθνική οδό με.."60 χλμ/ώρα" γιατί δεν γίνεται, γιατί είναι εγκληματικά τέτοια όρια ταχύτητας (ναι εννοώ κίνδυνο για την ασφάλεια των οδηγών).

Σκεφτείτε δηλαδή-όσοι έχετε ταξιδέψει σε εθνική οδό-να αφήσετε το αμάξι "ελεύθερο", τότε ακόμα και έτσι πάει σφαίρα. Άν κάποιος λοιπόν πηγαίνει σα κότα (ακόμα και όταν έχει σε μια τεράστια εθνική οδό όριο πχ 90χλμ-και δεν εννοώ τις ευθείες) , τότε σίγουρα θα κοιτάξουν κάποιοι βιαστικοί θερμοκέφαλοι να σε προσπεράσουν. Φυσικά μη ξεχάσουμε και τους κινητούς χάρους (φορτηγά, νταλίκες) οι οποίοι δεν χαμπαριάζουν τίποτα.

Επίσης όσο αφορά στατιστικά να πώ πως δεν γνωρίζω, αλλά "καθημερινά" ατυχήματα (με μηχανάκια κυρίως) όπως παραβίαση του STOP, ακούω κυρίως ότι προκαλούνται απο γυναίκες.

Ακόμα (χωρίς να είμαι ειδικός) νομίζω πως οι άντρες έχουν καλύτερα αντανακλαστικά απο τις γυναίκες. Ένα σύνηθες φαινόμενο πχ είναι η οδήγηση με το ένα χέρι και στο άλλο το κινητό. Εδώ το φταίξιμο υπάρχει ανεξαρτήτως φύλου. Αλλά στην κακή στιγμή (νομίζω δηλαδή) ο άντρας θα καταφέρει να αντιδράσει καλύτερα απο τη γυναίκα. Φυσικά όταν είσαι σωστός απο την αρχή (οδηγώ και με τα δυό μου χέρια) δεν χρειάζεται τόσο να κοιτάμε για αντανακλαστικά.

Προσωπικά οι γυναίκες θεωρώ ότι είναι καλύτερες, με την προυπόθεση ότι είναι συνειδητοποιημένες όταν πιάσουν το τιμόνι δεν θα μιλάνε στο κινητό δηλαδή και θα τηρούν τον ΚΟΚ. Ένας άντρας (κυρίως νέος) μη ξεχνάμε ότι "βράζει" το αίμα του, κάτι που στην γυναίκα δεν ισχύει. Άτομα που θα τρέξουν με 120 σε δρόμο συχνής κυκλοφορίας (απο πεζούς και αυτοκίνητα) δυστυχώς είναι νεαροί άντρες και το δυστύχημα είναι μαθηματικώς βέβαιο ότι δεν θα αργήσει να έρθει.

Προσωπικά πάντως το δίπλωμά το πήρα στα 19 και άν τηρώ πάντα τον ΚΟΚ είναι γιατί φοβάμαι πραγματικά τις συνέπειες. Τρέμω στην ιδέα ακόμα να χτυπήσω με ένα αμάξι. Αλλά εντάξει σαν πιτσιρίκος είχα και εγώ τις κ****ς μου, αλλά "ξέδινα" στις τεράστιες ευθείες και όχι μέσα στους πολυσύχναστους δρόμους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 10-01-11 στις 15:48
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην dimitrios83 για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #9  
Παλιά 10-01-11, 15:57
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένας άντρας (κυρίως νέος) μη ξεχνάμε ότι "βράζει" το αίμα του, κάτι που στην γυναίκα δεν ισχύει.
αληθεια????ποιος τα λεει αυτα???πρεπει να με δεις σε κανενα φαναρι στην εκκινησηπαμε μια κοντρα???
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-01-11, 16:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
όσο αφορά στατιστικά να πώ πως δεν γνωρίζω, αλλά "καθημερινά" ατυχήματα (με μηχανάκια κυρίως) όπως παραβίαση του STOP, ακούω κυρίως ότι προκαλούνται απο γυναίκες.
Στις γενικεύσεις, βγάζω φουσκάλες.

Οι ταξιτζήδες φταίνε, τα μηχανάκια φταίνε, οι φορτηγατζίδες φταίνε, οι γυναίκες φταίνε....
Στο φταίξιμο δεν υπάρχει διαχωρισμός, φύλου, επαγγέλματος, ηλικίας, ομάδος, κόμματος, χρώματος κλπ.

Ξέρω μουστακαλήδες, του επιπέδου «Ξέρεις ποιος είμαι εγώ» και έχω δει την ανιψιά μου συγκεκριμένα, να αντιδρά κεραυνοβόλα, σε έναν ηλίθιο, που άλλαξε τρεις λωρίδες με 180 χιλιόμετρα, για να μπει σε έξοδο στην Αττική Οδό.
Εγώ δεν θα μπορούσα να αντιδράσω τόσο ακαριαία και να αποφύγω την πλαγιομετωπική.

Υπάρχουν καλοί και κακοί οδηγοί, ανεξαρτήτου αν έχει μουστάκι ή στήθος.... Για να τελειώνουμε με τις γενικεύσεις.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Xenios για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #11  
Παλιά 10-01-11, 16:07
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Απ' όλες τις κατηγορίες που έλεγα πριν, πρέπει να εξαιρέσουμε τους υπέργηρους, που είναι απολύτως κατανοητό, ότι θα πρέπει να επαναξετάζονται.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-01-11, 16:41
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μερικές γενικεύσεις υπάρχουν επειδή απλά.... επαληθεύονται στατιστικά.

Αναντίλεκτα, στατιστικά αν το δεις υπάρχουν διαφορές στα δύο φύλα οταν οδηγούν.

εν εχει σχέση με γενετική ικανότητα ή κάτι αλλο. Ειναι 1000-2 παραγοντες.

Ενα ισως εχει να κάνει με το οτι τα αγορακια από μικρά παρακολουθούν το αυτοκίνητο, ενώ τα κοριτσάκια οχι (στατιστικά μιλάμε ε?).

Από φίλους με μηχανές, για τις γυναίκες εχουν να πουν (στατιστικά πάντα ε?)πως ειναι πιο επικίνδυνες στο να μην τους δουν από τον καθρέπτη.

Από την άλλοι, οι άντρες ειναι πιο επικινδυνοι σε ελιγούς, ταχύτητα κτλ.

Γιατο παρκάρισμα ισχύουν τα γνωστά: Σε στατιστικό επίπεδο, οι γυναίκες μειονεκτούν (ίσως επειδή απλά δεν χρησιμοποιούν τόσο το αυτοκίνητο, δεν νομίζω πως έχουν κανα κουσούρι!)

Αντίστοιχα με τους ταξιτζήδες, η κακιά συνήθεια στατιστικά να φρενάρουν απροειδοποίητα για να πάρον πελάτη (στατιστικά πάντα ε?)

Για τους φορτηγατζήδες των εθνικών οδών, κατατάσσονται ανάλογα με τις πινακίδες τους.

Αν μιλάμε για Διεθνείς Μεταφορές, υπα΄ρχουν 2 υποκατηγορίες: Οι ευρωπαίοι και οι Βαλκάνιοι.. τεράστιες διαφορές.....

Για τους εγχώριους, παρε το αυγο και κουρευτο, θα πέσεις από το υπόδειγμα επαγγελατία έχρι τον χάρο που βγήκε παγανιά...

Ουφ! τα είπα και ξελάφρωσα!!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην zefuros για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #13  
Παλιά 10-01-11, 17:03
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από maralin Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια????ποιος τα λεει αυτα???πρεπει να με δεις σε κανενα φαναρι στην εκκινησηπαμε μια κοντρα???
Παίζει να με νικήσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-01-11, 18:21
Το avatar του χρήστη justin
justin Ο χρήστης justin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 01-02-24 07:20
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από maralin Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια????ποιος τα λεει αυτα???πρεπει να με δεις σε κανενα φαναρι στην εκκινησηπαμε μια κοντρα???
Μπράβο Μαρινάκι

http://www.youtube.com/watch?v=t6nRLMOsiHU
__________________
Έως αν τον έτερον προπέσειν
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην justin για αυτό το μήνυμα:
maralin (10-01-11)
  #15  
Παλιά 10-01-11, 18:27
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 05-04-24 23:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από justin Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Μαρινάκι

http://www.youtube.com/watch?v=t6nRLMOsiHU
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:18.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.