Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Παιγνίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-08-06, 12:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αχ αυτά τα arcades

Όταν ο Μίλτος πρόσθεσε τα arcades παιγνίδια, ομολογώ ότι δεν περίμενα σεβάσμιους γνωστούς (γκουχ γκουχ) ακροβασιανούς χρήστες, να κάνουν σαν μικρά παιδιά για ένα ρεκόρ που έκαναν ή για ένα άλλο που δεν τα κατάφεραν ή τους έκοψε.

Μηνύματα του τύπου, έσκισα έκανα ρεκόρ ή φτου μου έφαγε το ρεκόρ μου ή που θα πάει θα το κάνω το ρεκόρ, δίνουν και παίρνουν.

Ο υποφαινόμενος τα δοκίμασε όλα μία φορά αλλά ασχολήθηκε μόνο με το tetris, που όμως η τύχη η μοίρα (ήμουν και κουρασμένος από τα μηνύματα που εγώ τουλάχιστον στέλνω |------- > ) δεν με άφησαν παρά στην πέμπτη θέση, αλλά που θα πάει;

Να δούμε και τον πίνακα των τριών καλύτερων για κάθε παιγνίδι :

Snake

# Όνομα Σκορ

1 nontasg 2794
2 alan 1992
3 pero 1988

Pacman

1 palsar 65970
2 nontasg 45190
3 pero 28130

Moon Lander

1 pero 5400
2 Jesse James 2800
3 Manaras 1600

Tetris

1 nontasg 69505
2 Helen 33780
3 alan 30254

Simon

1 alan 25
2 otto 23
3 Jesse James 15

Hexxagon

1 pero 39
2 Jesse James 38
3 Gildor 34

Space Invaders

1 nontasg 82420
2 Zerocool 54030
3 nathair 39110

Breakout

1 Manaras 28360
2 alan 19240
3 nathair 7590

Ninja Kid

1 alan 20000
2 nathair 16500
3 pero 8750

Αν αξιολογήσουμε τα αποτελέσματα και βάλουμε 3 βαθμούς στον πρώτο 2 στο δεύτερο και 1 στον τρίτο θα έχουμε το συμπέρασμα ότι :

Nontasq και Alan είναι οι νικητές με 11 βαθμούς, ακολουθεί ο Pero με 9 και οι άλλοι αρκετά πιο πίσω.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-08-06, 13:06
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Υπάρχει κάνας τρόπος να απενεργοποιείται ο ήχος στα arcades, μην γίνουμε και ρεζίλι ; !
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-08-06, 13:06
Το avatar του χρήστη pero
pero Ο χρήστης pero δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 23-08-14 17:59
Φύλο: Άντρας
Μπορεί όλοι σπίτι μας να έχουμε του κόσμου τα παιχνίδια, μπορεί να έχουμε κάτο δεκάδες χιλίαδες στο M.A.M.E. ή σε άλλους εξομοιωτές, μπορεί αυτά που έχουμε να κάνουν πιο πλούσια μπλι-μπλι, να έχουν δισεκατομύρια πολύγωνα, πιο πολύ πλοκή δράση φαντασία κ.ο.κ., όμως κακά τα ψέματα. Ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ζώον. Ο ανταγωνισμός είναι ένα κίνητρο για να παίξω το φιδάκι στην acrobase και όχι ένα καλύτερο; παιχνίδι στον Η/Υ μου. Έχω κίνητρο να πάω καλύτερα. Ενισχύεται η ευγενής άμιλλα. Θα σας σκίσω ρε που μου περάσατε τα ρεκόρ. Έ! συγνώμη, παρασύρθηκα, από το πάθος.
Πολύ ωραία ιδέα τα παιχνίδια.
Υ.Γ.
Παλιά στην teledata; υπήρχαν και κάποια multi user παιχνίδια με στοιχειώδη ansi γραφικά, με τα οποία φανταζόμασταν, τεθωρακισμένα, βουνά, δένδρα ποτάμια. Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα του συγκεκριμένου παιχνιδιού, όπου έπρεπε να βρείς τον αντίπαλό, και να υπολογίσεις απόσταση ώστε να βάλεις τισ σωστές παραμέτρους (γωνία και δύναμη; ) για να εξολοθρεύσεις τον αντίπαλο. Είχαν βγει και διάφορα σπαστήρια, για να μπαίνουν αυτόματα οι συντεταγμένες. Δεν ξέρω αν το θυμάτοι άλλος αλλά προσωπικά παρόλο που δεν ήμουν καλός σε αυτό, πολύ με διασκέδαζε. Η πρόταση που θέλω να καταλήξω είναι αν μπορούν να ανέβουν και multi user παιχνίδια, από σκάκι και τάβλι μέχρι και πιο πολύπλοκα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-08-06, 13:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pero
Παλιά στην teledata; υπήρχαν και κάποια multi user παιχνίδια με στοιχειώδη ansi γραφικά, με τα οποία φανταζόμασταν, τεθωρακισμένα, βουνά, δένδρα ποτάμια.
Το πιο όμορφο επί major (που ειχε η teledata Η Gate και άλλοι (εμεις στην ακρο δεν ειχαμε παιγνιδια) ήταν το Galactic Empire. Με αυτό γινόταν ο μεγάλος χαμός :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-08-06, 14:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pero
Παλιά στην teledata; υπήρχαν και κάποια multi user παιχνίδια με στοιχειώδη ansi γραφικά, με τα οποία φανταζόμασταν, τεθωρακισμένα, βουνά, δένδρα ποτάμια. Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα του συγκεκριμένου παιχνιδιού, όπου έπρεπε να βρείς τον αντίπαλό, και να υπολογίσεις απόσταση ώστε να βάλεις τισ σωστές παραμέτρους (γωνία και δύναμη; ) για να εξολοθρεύσεις τον αντίπαλο. Είχαν βγει και διάφορα σπαστήρια, για να μπαίνουν αυτόματα οι συντεταγμένες. Δεν ξέρω αν το θυμάτοι άλλος αλλά προσωπικά παρόλο που δεν ήμουν καλός σε αυτό, πολύ με διασκέδαζε
Α λες το flash attact :-) Αυτο που παίζαμε στις τηλεσυνομιλίες. Οταν ειχε πρωτοβγει στην teledata γινοταν χαμός, μετά ο Cpower, Oops και Archangel έφτιαξαν σπαστήρια, που το κορυφαίο ήταν του Cpower που σε νικούσε σε δέκατα του δευτερόλεπτου, οπότε και το εγκαταλείψαμε :-)

. Η πρόταση που θέλω να καταλήξω είναι αν μπορούν να ανέβουν και multi user παιχνίδια, από σκάκι και τάβλι μέχρι και πιο πολύπλοκα.
Το θέλω και εγώ αυτό, το multiusers έχει πιο μεγάλο ενδιαφέρον από τα singleuser. Σκάκι και τάβλι θα τα βρούμε πιστεύω, αλλά και ένα καλό role playing μεταφρασμένο στα Ελληνικά, θα ήταν καλό με την ελπίδα να μην γίνουμε παιγνιδότοπος.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-08-06, 17:54
Το avatar του χρήστη Manaras
Manaras Ο χρήστης Manaras δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-02-13 16:49
Φύλο: Άντρας
Κατάφορη αδικία χτυπά την Acrobase!

Ο ανταποκριτής μας στην Acrobase αναφέρει ότι ο πασίγνωστος πιλότος Manaras, μετά από ηρωική και συνάμμα κουραστική πτήση 36 λεπτών και 25 δευτερολέπτων, κατάφερε να ξεπεράσει την εως τότε καλύτερη επίδοση στο moon lander με διαφορά!

Αλίμονο όμως, καθώς ένα τεχνικό λάθος της τελευταίας στιγμής δεν επέτρεψε στο σύστημα καταγραφής της πτήσης να σημειώσει τη νέα καλύτερη επίδοση.

Ευτυχώς, πολλοί δημοσιογράφοι παρακολουθούσαν το γεγονός και κατάφεραν να αποθανατήσουν τη στιγμή της επίδοσης με capture screen.

Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες, τα αδιάσειστα στοιχεία θα κατατεθούν στην ελλανοδίκη επιτροπή, η οποία αναμένεται σήμερα το απόγευμα να διορθώσει την κατάφορη αδικία που υπέστη ο ηρωικός πιλότος.

Η επίδοση εκτιμάται ότι θα εισαχθεί στον κατάλογο των πρωτευόντων χειροκίνητα, με συνέπεια ο πιλότος manaras να πάρει τη θέση του στο πάνθεον των πιλότων.

(πηγή: Αθηναϊκό Πρακτορείο)
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg ?????? ??? Moon lander.jpg (48,3 KB, 9 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-08-06, 19:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Manaras
Η επίδοση εκτιμάται ότι θα εισαχθεί στον κατάλογο των πρωτευόντων χειροκίνητα, με συνέπεια ο πιλότος manaras να πάρει τη θέση του στο πάνθεον των πιλότων.
(πηγή: Αθηναϊκό Πρακτορείο)
Ομολογώ ότι το ρεπορτάζ του ΑΠΕ είναι εξαιρετικό και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι μέγας αστροπιλότος Manaras έκανε αυτή την φοβερή και τρομερή και πρωτόγνωρη και άνευ προηγουμένου, και εξαιρετική επίδοση.

Όμως το κέντρο επιχειρήσεων της NASA (New Arcade aSsociation (of) AcroBase) κατέβηκε σε απεργία διαρκείας και μόνο με την σκέψη ότι μελλοντικά θα υπάρχουν n πιλότοι που θα ζητάνε το ίδιο ακριβώς.

Επίσης η NASA ανακοινώνει ότι ενώ αποδέχεται και συγχαίρει και καλωσορίζει τον καλύτερο της πιλότο στο πάνθεον των κορυφαίων όλων των εποχών, δεν μπορεί να αποδεχτεί το Capture, που δεν έχει την παραμικρά αμφιβολία ότι είναι γνήσιο, αλλά και που είναι εύκολο οι επόμενες γενεές να το ‘πειράζουν’ με τα γνωστά προγράμματα γραφικών.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-08-06, 09:12
Το avatar του χρήστη Manaras
Manaras Ο χρήστης Manaras δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-02-13 16:49
Φύλο: Άντρας
Διαφάνεια πάνω από όλα!

Κατανοητό, ευγενές και αξιέπαινο. Γιατί όμως συνέβη; Μήπως το σύστημα νόμιζε ότι ήμουν idle για 36 λεπτά και με έκανε logout?
Θα δοκιμάσω να ξανακάνω ρεκόρ με ενδιάμεσα pause να δω αν δουλεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-08-06, 10:31
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
36 λεπτά Moonlander!!! Πώς άντεξες!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-01-12, 16:14
Το avatar του χρήστη TASOS131313
TASOS131313 Ο χρήστης TASOS131313 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-04-24 00:16
Φύλο: Άντρας
[Το μήνυμα διαγράφηκε από το χρήστη]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TASOS131313 : 04-01-22 στις 19:10
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:34.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.