Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Θεολογικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-02-07, 00:36
Το avatar του χρήστη KSD
KSD Ο χρήστης KSD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-04-08 18:17
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Κρυφά μηνύματα

Έβλεπα Χαρδαβέλα και βρήκα ένα ωραίο θέμα να ασχοληθούμε, σχετικά με τα κρυφά μηνυματάκια που ανακαλύπτονται κατά καιρούς ανεστραμμένα ή μη, σε δίσκους, κασέτες, ταινίες, κ.λπ. Όπως και για φανερά μηνύματα μερικές φορές με διάφορους εμφανείς συμβολισμούς.
Πιστεύετε ότι πραγματικά υπάρχουν αυτά τα μηνύματα; Θρησκευτικού περιεχομένου ή μη;
Τι ρόλο έχει εδώ η τεχνολογία και ποιά τα όρια της;
Ποιοί πραγματικά έχουν τα συμφέροντα και ποιά η θέση της εκκλησίας;
Φταίει πράγματι η Hevy Metall και η Rock μουσική;
Πρέπει να φοβόμαστε;Μήπως Η επιστημονική φαντασία με τα κατευθυνόμενα ανδρείκελα γίνει πραγματικότητα κάποτε;Η μήπως όλα αυτά είναι κατασκευάσματα;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 19-02-07, 11:05
Το avatar του χρήστη Loki
Loki Ο χρήστης Loki δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 25-02-07 10:42
Θα ήθελα να παραθέσω εδώ το link ενός site που ασχολείται ειδικά με το θέμα και έχει πολύ υλικό για όποιον/α ενδιαφέρεται.

The Official Site Of Reverse Speech Technologies
__________________
"NORMAL" is a setting on my washing machine.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-02-07, 11:46
Το avatar του χρήστη KSD
KSD Ο χρήστης KSD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-04-08 18:17
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
1)starway to heaven-Led Zeppelin.Ενω ακούγετε κανονικά "Theres still time to change" ανάποδα έχουμε "Here's to my Sweet Satan"
2)Another Bites The Dust-Queen
3)Hotel California -Eagles
3)Shout at the devil-Motley Crue
4)Mr Crowley-OZZY (και ακόμα ένα αλλά δέν το θυμάμαι)
5)Σε Ελληνικά τραγούδια έχουν εμφανιστεί μηνύματα όπως σε ένα τραγούδι Μαρινέλλα-Χατζής στο οποίο λέει "Ο Σατανάς μας ζεί".
6)Like A Prayer -Μadonna
7)«Kiss» είναι σύντμηση τού «Kings in Satan's Service»

Και τέλος πάντων ονόματα όπως Alice Cooper, ΑC.DC, Black Sabbath, John Lennon ,Saymon and Garfunkel έχουν εμπλακεί σε αυτήν την κόντρα.

Καλλιτέχνης που δούλευε για την Coca Cola Αυστραλίας, απολύθηκε και μηνύθηκε για ένα πόστερ που δημιούργησε τα μέσα της δεκαετίας του 1980. Ο εν λόγω καλλιτέχνης είχε φιλοτεχνήσει εκτός από την διαφήμιση, μια γυναίκα να προβαίνει σε ανάρμοστη σεξουαλική πράξη. Η αρχική πρόθεση του καλλιτέχνη ήταν να βάλει αυτή την εικόνα σαν πλάκα, η οποία είχε περάσει απαρατήρητη έως ότου κάποιος το παρατήρησε σε ένα πόστερ που είχε αναρτηθεί στο πίσω μέρος ενός φορτηγού.

Κ.ΛΠ.
__________________
Είπαμε, όλα είναι σχετικά......
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-02-07, 12:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Πάλι θα φανώ λίγο πεζός και ίσως κατηγορηθώ κιόλας.

Η μόδα των κρυφών μηνυμάτων έρχεται και παρέρχεται βρε παιδιά, στα 19 χρόνια της AcroBase έχουμε ασχοληθεί πολλές φορές με αυτό το θέμα.

Βάλτε ένα τραγούδι να το ακούσετε ανάποδα, θα καταλάβετε ότι βγαίνουν κάποιοι ήχοι που ανάλογα με την φαντασία που έχεις τα ερμηνεύεις ανάλογα.

ΔΕΝ υπάρχουν κρυφά μηνύματα, αμερικάνικα εμπορικά κόλπα είναι για να γίνει ντόρος.

Συγκεκριμένα ο Κώστας ο Χατζής είναι ένας από τους πιο θρησκευόμενους ανθρώπους άσχετα που δεν είναι ορθόδοξος φυσικά. Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση στο εκατομμύριο ο γνωστός Κώστας Χατζής να το έχει κάνει.

Συγνώμη για την παρέμβαση :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-02-07, 12:34
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
δηλαδη εσυ ο ιδιος δεν εχεις ακουσει με τα αυτια σου τετοια παραδειγματα που εχουν προβληθει σε εκπομπες με αυτο το θεμα; Αν εσυ δεν εχεις ακουσει δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν η οτι δεν τα εχουμε ακουσει εμεις
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 19-02-07 στις 12:41
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-02-07, 12:48
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
To θέμα νομίζω ότι εμπίπτει στις γνωστές θεωρίες συνομωσιολογίας.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-02-07, 13:29
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 17:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
προτιμω παντως να ακουσω ozzy και queen,παρα να ακουσω Φοιβο,ουτε κανονικα,ουτε αναποδα!Ακουγα metal για πολυ καιρο και δεν επαθα τιποτα!Αν υπαρχουν τα μηνυματα αυτα,τα ακουει καποιος που ενδεχομενως θελει να τον επηρρεασουν και βρισκει τη μουσικη για πατημα.Σιγουρα και τα metal συγκροτηματα το παρακανουν καποιες φορες με τους στιχους τους βεβαια ,αλλα αληθεια,ποσο επικινδυνος σας φανηκε ο ozzy στο reality που πρωταγωνιστουσε;;;;;;;;ολα χαριν εντυπωσιασμου γινονται ...
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-02-07, 13:40
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ειναι θεμα προτεραιοτητων... σε τι βαθμιδες θα βαλεις τους παραγοντες ποιοτητα, αισθητικη, πρωτοτυπια και... ιδεολογια...

προσωπικα προτιμω κατι 'ουδετερο' και αισθητικα φτηνο, απο κατι 'κακο/σκοτεινο' και ποιοτικα ανωτερο

Αν ο Χιτλερ εγραφε κλασσικα κομματια αισθητικης αρτιοτητας για πιανο με τιτλους 'Εβραιοι εχθροί της ειρήνης', 'φωτεινο ολοκαυτωμα', 'ενας κοσμος, μια σβαστικα' κλπ, θα τα ακουγες;

με αλλα λογια δεν καταλαβαινω τι χειροτερο εχει το 'μανακι μου μανακι μου γλυκο μελιτζανακι μου'΄απο το 'σκοτωστε τους ολους, το χαος θα μας καταπιει ολους και το σκοταδι θα απλωθει πανω στη γη... αααααρρρ'. Το πρωτο μπορει να το ακουω 20 επαναληψεις μεσα στο ιδιο τραγουδι, αλαλ το δευτερο και μια φορα να το ακουσω εχει αρνητικες επιπτωσεις στην Αυρα μου :Ρ Και τελος παντων δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπερασπιζομαστε το μεταλ σε αντιπαραθεση με τα σκυλαδικα!
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 19-02-07 στις 13:58
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-02-07, 13:43
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από fifi Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια,ποσο επικινδυνος σας φανηκε ο ozzy στο reality που πρωταγωνιστουσε;;;;;;;;
Για τα παιδιά του, μού φάνηκε αρκετά επικίνδυνος...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-02-07, 16:45
Το avatar του χρήστη Rider
Rider Ο χρήστης Rider δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 24-08-10 01:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων

με αλλα λογια δεν καταλαβαινω τι χειροτερο εχει το 'μανακι μου μανακι μου γλυκο μελιτζανακι μου'΄απο το 'σκοτωστε τους ολους, το χαος θα μας καταπιει ολους και το σκοταδι θα απλωθει πανω στη γη... αααααρρρ'. Το πρωτο μπορει να το ακουω 20 επαναληψεις μεσα στο ιδιο τραγουδι, αλαλ το δευτερο και μια φορα να το ακουσω εχει αρνητικες επιπτωσεις στην Αυρα μου :Ρ Και τελος παντων δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπερασπιζομαστε το μεταλ σε αντιπαραθεση με τα σκυλαδικα!
Εχεις ξεχάσει ενα βασικό παράγοντα...τη μουσική φιλε μου...ως επι το πλείστον οι μέταλ μουσικοι εχουν φάει τα χρόνια τους στα ωδεία και τουλάχιστον όσο και θυμο,αρνητισμό η μαυρίλα να βγάζει, το βγάζει μέσα απο μία μουσική πολυπλοκότητα
Καποια στιγμη όταν μεγαλώσει και ωριμάσει (ως επι το πλέιστον απευθύνεται σε πιτσιρικάδες) θα κινηθεί σε πίο ήπια στιχουργικα πλαίσια και θα έχει και μιά μουσικη κληρονομιά επιπέδου...ενω στα σκυλάδικα η φτήνεια κάνει πάρτυ απ ολες τις απόψεις (εκτός απο τα εμπορικά σκουπίδια που τα περνάνε ενα χέρι χρυσόσκονη)....

και για να μιλήσω για το θέμα συζήτησης που άνοιξε ο μηχανισμός ανάποδης ομιλίας είναι γνωστός εδω και δεκαετίες οπότε κάλλιστα μπορεί οποιοσδήποτε να φτιάξει ένα τραγούδι με ένα μύνημα ανάποδο , ο καθείς για τους δικούς του λόγους (η αίσθηση μου είναι οτι είναι εμπορικοί οι λόγοι).
Τώρα για τα υπόλοιπα κομμάτια τα ρίχνω στην τύχη....
__________________
Επειδή όλοι τρώμε, νομίζουμε ότι όλοι ξέρουμε.
- Ferran Adria

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rider : 19-02-07 στις 16:52
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 19-02-07, 16:45
jimm Ο χρήστης jimm δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 22-01-17 22:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
με αλλα λογια δεν καταλαβαινω τι χειροτερο εχει το 'μανακι μου μανακι μου γλυκο μελιτζανακι μου'΄απο το 'σκοτωστε τους ολους, το χαος θα μας καταπιει ολους και το σκοταδι θα απλωθει πανω στη γη... αααααρρρ'. Το πρωτο μπορει να το ακουω 20 επαναληψεις μεσα στο ιδιο τραγουδι, αλαλ το δευτερο και μια φορα να το ακουσω εχει αρνητικες επιπτωσεις στην Αυρα μου :Ρ Και τελος παντων δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπερασπιζομαστε το μεταλ σε αντιπαραθεση με τα σκυλαδικα!
Το metal είναι τελείως διαφορετικό απ' αυτό που περιγράφεις. Σίγουρα, υπάρχουν και συγκροτήματα με στίχους όπως αυτοί που αναφέρεις, αλλά αυτά στοχεύουν κυρίως στο εφηβικό κοινό που ψάχνει τρόπο αντίδρασης. Το metal και το rock έχουν τεράστια θεματολογία και δεν περιορίζονται σε καψούρα/κερατιλίκια που έχει το σκυλάδικο. Προσωπικά, στην αισθητική μου, προτιμώ τον ήχο των drums, της ηλεκτρικής κιθάρας και του bass παρά του μπουζουκιού, προτιμώ επίσης την γρήγορη-οργισμένη μουσική παρά το τέμπο που έχουν τα λαϊκά. Παρ' όλα αυτά, με λίγο αλκόολ και ανάλογη διάθεση μ' αρέσουν και τα λαϊκά

Όσον αφορά τα κρυφά μηνύματα, είναι αυτό που λέμε Ερμηνεία της Πληροφορίας. Και ο αριθμός π περιέχει άπειρες φορές το 666, ενώ φαντάζομαι και το τηλέφωνό μου, η ύπαρξη των κρυφών μηνυμάτων εναπόκειται στον τρόπο που ερμηνεύουμε εμείς τα δεδομένα. Προσωπικά, το another one bites the dust των Queen, πάνω στο ρεφραιν, αν το γυρίσεις ανάποδα ακούγεται μία φράση που μοιάζει με το It's fun to smoke marijuana. Αυτό πιθανότατα είνα τυχαίο μιας και το ρεφραιν με την κανονική ροή βγάζει νόημα, αλλά δεν βρίσκω λόγο να προκαλεί τόσο συζήτηση αφού πιστεύω ότι ο εγκέφαλος τέτοιου είδους μηνύματα δεν μπορεί να τα συλλάβει.

Δ.
__________________
Let's call it an accidental feature -- Larry Wall
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-02-07, 18:39
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από KSD Εμφάνιση μηνυμάτων
1)starway to heaven-Led Zeppelin.Ενω ακούγετε κανονικά "Theres still time to change" ανάποδα έχουμε "Here's to my Sweet Satan"
Με τη χρήση του free software Audacity μπορεί κανείς να απομονώσει το σχετικό τμήμα του τραγουδιού. Επισυνάπτω το κανονικό και το ανάποδο (αρχείο zip με δύο mp3 των 11 δευτερολέπτων έκαστο). Εγώ δεν πιστεύω ότι λέει "here's to my sweet satan" με τρόπο που να μπορώ να εκλάβω ως ομιλία σε κανονική αγγλική γλώσσα.

Για τα υπόλοιπα κομμάτια βαριέμαι να ψάχνω στην τύχη, αν υπάρχει κάτι παραπάνω μπορώ να το κοιτάξω.

Αρχική Δημοσίευση από KSD Εμφάνιση μηνυμάτων
7)«Kiss» είναι σύντμηση τού «Kings in Satan's Service»
Με τη δύναμη του Google βρίσκει κανείς ότι θέλει
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: zip stairway.zip (85,4 KB, 6 εμφανίσεις)
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-02-07, 20:50
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Rider Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις ξεχάσει ενα βασικό παράγοντα...τη μουσική φιλε μου...ως επι το πλείστον οι μέταλ μουσικοι εχουν φάει τα χρόνια τους στα ωδεία και τουλάχιστον όσο και θυμο,αρνητισμό η μαυρίλα να βγάζει, το βγάζει μέσα απο μία μουσική πολυπλοκότητα
Δεν το ξεχασα.. ειναι μια παραμετρος απο αυτες που ειπα... αλλα τι να κανω τη μουσικη πολυπλοκοτητα αν το νοημα ειναι ο αρνητισμος και η μαυριλα, ενω αντιθετα το νοημα μιας (σαφως και αντικειμενικα) κατωτερης μουσικης είναι πιο αισιοδοξο η ευχαριστο;

Με την ιδια λογικη προτιμω το 'ελα,ελα παρε με αγκαλια' στα πανηγυρια απο το 'για σενανε μπορω τις φλεβες μου να σκισω' της Μαρινελλας. Αλλος στην κλιμακα του εχει πιο πανω τον παραγοντα ποιοτητα πανω απο την αισθητικη/ουσια. Εγω που εχω την αισθητικη ως πλεον σημαντικο παραγοντα ισως ειμαι πιο ρηχος, αλλα δε θα πει οτι εχω παρωπιδες, φτηνα, κομφορμιστικα η εμπορικα γουστα

αν και ο αντικομφορμισμος του ροκ, κομφορμισμος εχει γινει

Να σημειωσω οτι ουτε υποστηριζω οτι εχω δικιο, ουτε απολογουμαι για το γουστο μου...απλα λεω οτι δεν υπαρχουν μονο τα ωδεια και η μουσικη ποιοτητα, υπαρχει και το καλο και το ωραιο, το θετικο, το αρνητικο και η ασχημια

ΥΓ. για να περασουμε σε θεωριες συνομωσιας, μου εχουν πει οτι ολες αυτες οι κατηγοριες κατα του ροκ, ξεκινησαν απο καποια κρατικα κεντρα, που τα ειχαν παρει επειδη η μουσικη ηταν κατα του πολεμου του Βιετναμ, οποτε εβαλαν μεσα του επιτηδες αρνητικα και αντιθρησκευτικα στοιχεια ωστε μετα να το κατηγορησουν. Δεν ξερω ποσο ισχυει αυτο
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 19-02-07 στις 21:06
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-02-07, 21:47
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Με τα υποσυνείδητα μηνύματα ακόμη όμως και με τα συνειδητά, ισχύει ό,τι ισχύει με την τροφή που τρώμε.

Το ‘’φαγητό’’ που εισέρχεται στο βιολογικό σώμα μας [από το στόμα ή την όσφρηση ή την αφή (ορρό, ενέσα, εμβόλιο…)], είναι λογικό να τείνει να ενταχθεί και να αφομοιωθεί από τον όλο οργανισμό. Αφομοιούμενο το εισερχόμενο, αν μεν είναι ωφέλιμο, τότε ο οργανισμός δυναμώνει, αν όμως είναι ανώφελο ή βλαβερό, τότε φυσικά και αδυνατεί ή αρρωσταίνει.

Το ίδιο ισχύει και με ΟΛΑ τα εισερχόμενα, που εισέρχονται μέσα στην ψυχή μας, από τα αισθητήρια, τα πιο πνευματικά, της όρασης και της ακοής. Άλλωστε, όλα όσα ακούμε και βλέπουμε, ορίζουν την ψυχική τροφή.

Η συμπεριφορά ενός ανθρώπου που ενδιαφέρεται για την υγεία του, είναι ανάλογη με το αν του ετοποθετείτο ένα πιάτο φαγητό μπροστά του.
Αν συνειδητά γνωρίζει ότι (αυτό που βλέπει ή ακούει) δεν είναι ωφέλιμο, από αυτοσυντήρηση και μόνο, καλό θα ήταν να το απέφευγε, όπως φυσιολογικά θα έκανε στην άκρη και δεν θα ήθελε να το φάει, αν του προσφερόταν κάτι σάπιο ή χαλασμένο.
Αν δεν το γνωρίζει και καταλάθος το φάει, πρέπει να είναι προσεκτικός στα συμπτώματα που θα επακολουθήσουν.

Τα επακόλουθα μιας κάποιας ανώφελης αφομοίωσης είναι η χωρίς ιδιαίτερο κόπο και τρόπο, φυσιολογική απόρριψή τους. Αν όμως είναι βλαβερά, τότε, σε πνευματικό επίπεδο, (εφόσον μιλάμε για αυτά τα εισερχόμενα) ο άνθρωπος δηλητηριάζεται. Δηλητήριο και βλάβη σε ένα κοινωνικό όν, νοούνται η αντικοινωνική συμπεριφορά και ο εγωκεντρισμός.

Από τον καθένα προσωπικά κι ελεύθερα, εξαρτάται τελικά και η αποδοχή των εισερχομένων (ακόμη και με εμμονή) αλλά και (της αδιαφορίας επί) των επακόλουθων, σαν ‘’τρόπος ζωής’’. Αν κάποιος δεν είναι σύμφωνος ή, ενοχλείται από τα αποτελέσματα, απλά, ας αποφεύγει τις αιτίες. Αν μια ενέργεια – είσοδος έγινε εν αγνοία, ύπουλα, (αυτό που ορίστηκε σαν υποσυνείδητο μήνυμα), υπάρχει και θεραπεία αλλά και μέθοδος απόρριψης.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-02-07, 22:43
Το avatar του χρήστη KSD
KSD Ο χρήστης KSD δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-04-08 18:17
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
H Rock από τότε που εμφανίστηκε και με όσες μορφές κι αν πήρε πάντα μιλά άμεσα στις ψυχές των ανθρώπων! Δεν έβαζε ούτε βάζει μεσάζοντες για να πεί αυτό που θέλει!
Πόσο μάλλον η Metal!!
Αλλά και η ζεμπεκιά ρόκ είναι!
Εγώ αναρωτιέμαι ποιός ήταν εκείνος που σκέφτηκε να αντιστρέψει έναν δίσκο (μιλάμε τώρα για μια όχι και τόσο ανεπτυγμένη τεχνολογία)μιας άλλης εποχής( και τι περίμενε νακούσει!
Εγώ πιστεύω, δεν ήταν κάποιος εφευρέτης της κακιάς ώρας. Αλλά κάποιοι κύριοι κάποιας εταιρίας που είχαν την φαεινή ιδέα για το κέρδος!
Σαν την Coca Cola ή την Pepsi και άλλες μεγάλες "κυρίες".
Να μην ξεχνάμε ποτέ ότι μιλάμε για την βιομηχανία της μουσικής.Αγγλο-Αμερικάνικη πατέντα!!

Υπάρχουν κι άλλοι που έχουν συμφέροντα από τον "ντόρο" που γίνετε κάθε λιγο και λιγάκι για το θέμα, λες και δεν έχουμε με κάτι άλλο να ασχοληθούμε!
Εκεί πρέπει να σταθούμε!
Και δεν αφήνω την Εκκλησία απέξω!
Η επίγεια Εκκλησία δεν παύει να αποτελείτε από ανθρώπους(....... )
Τι ζητάει άραγε;
Μήπως τον φόβο της Εκκλησίας εκμεταλλεύονται οι δισκογραφικές; Αλλά μήπως και η Εκκλησία το θέλει για να βρίσκετε πάντα στο προσκήνιο;

Μήπως πρέπει να φοβόμαστε για τα παιδιά μας για την άσχημη αλλά φανερή διαφήμηση που τους πλασάρουν τα κανάλια; Γιατί τόσο βίαιη η σημερινή εποχή;
Γιατί ότι πιστεύαμε "χυδαίο" κάποτε το αφήσαμε να μεγαλώσουν μέσα σε αυτό και να το θεωρούν φυσιολογικό;
Έπρεπε πραγματικά να ισοπεδωθούν όλα; Είστε σίγουροι ότι οι λύσεις δεν είναι μπρος στην "μύτη μας";

Όλα ατομισμός! Όλα μισανθρωπισμός κι όλα για το κέρδος! Αυτός είναι ο 666 "παίδες"!
Πρέπει να δούμε ότι αλλού βρήσκετε ο εχθρός! και ίσως να είναι και ο ίδιος μας ο εαυτός!
__________________
Είπαμε, όλα είναι σχετικά......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:09.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.