Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Οικονομία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-05-10, 09:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ηλεκτρονικό «φακέλωμα» όλων των αποδείξεων προωθεί το υπουργείο Οικονομικών

Και τη διανομή «κάρτας αγορών» σε όλους τους φορολογούμενους εξετάζει η εφορία-Προτείνεται ακόμη και το σκανάρισμα αποδείξεων μέσω κινητού

Την υποχρεωτική καταχώρηση στο ηλεκτρονικό σύστημα του Taxis όλων των αποδείξεων που συλλέγουν 5,5 εκατομμύρια φορολογούμενοι, προβλέπει σχέδιο του υπουργείου Οικονομικών για την ηλεκτρονική υποβολή αποδείξεων. Το κείμενο που θα βρίσκεται σε δημόσια διαβούλευση μέχρι τις 23 Μαίου, ορίζει ότι οι φορολογούμενοι θα πρέπει να καταχωρίζουν σε ειδική ηλεκτρονική φόρμα, μεταξύ άλλων την αξία των αποδείξεων, τον ΑΦΜ της επιχείρησης και την ημερομηνία.


Όπως αναφέρει το υπουργείο Οικονομικών, στο πλαίσιο της αντιμετώπισης της φοροδιαφυγής προτείνονται τρεις τρόποι ηλεκτρονικής υποβολής από τους πολίτες και τις επιχειρήσεις. Στο κείμενο που αναρτήθηκε για δημόσια διαβούλευση δεν σημειώνεται από πότε θα ισχύουν οι διατάξεις. Οι προτεινόμενοι τρόποι είναι οι εξής:

1. Χειροκίνητη καταγραφή των αποδείξεων σε έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή από τον ίδιο τον φορολογούμενο.

2. Αποστολή των στοιχείων της απόδειξης από την επιχείρηση. Σε αυτή την περίπτωση, όλες οι εταιρείες ανεξαρτήτως μεγέθους θα πρέπει να εφοδιαστούν με τις κατάλληλες συσκευές ώστε να καταχωρούν και να αποστέλουν στην Γενική Γραμματεία Πληροφορικών Συστημάτων όλες τις αποδείξεις για κάθε πελάτη τους ξεχωριστά.

3. Σάρωση των στοιχείων των αποδείξεων από το φορολογούμενο και ηλεκτρονική υποβολή τους. Αυτή η λύση προβλέπει ηλεκτρονικό σκανάρισμα των αποδείξεων από το φορολογούμενο ακόμη και μέσω κινητού τηλεφώνου.

Αναλυτικά:

1η λύση: αποστολή των στοιχείων από τον πολίτη

Ο φορολογούμενος προτείνεται να καταγράφει τα στοιχεία των αποδείξεων σε εφαρμογές που παρέχονται από τρίτους και να έχει υποχρέωση ηλεκτρονικής υποβολής των στοιχείων ετησίως, με τη φορολογική του δήλωση μέσω της εφαρμογής. Ο κάθε πολίτης θα έχει τον προσωπικό του “ιστοχώρο” στο taxisnet όπου και θα προστίθενται οι αποδείξεις που υπέβαλλε αλλά και υπέβαλλαν άλλοι για λογαριασμό του (εταιρείες).

2η λύση: Σκανάρισμα από τον πολίτη

Σε περίπτωση που η απόδειξη που εκδίδεται δεν πληροί τις προδιαγραφές για να σταλεί ηλεκτρονικά μέσω της εταιρείας θα πρέπει να την σκανάρει ο φορολογούμενος.

Οι πολίτες θα σαρώνουν τον γραμμωτό κωδικό (μέσω κινητών τηλεφώνων ή σαρωτών) προκειμένου τα στοιχεία της απόδειξης να εισάγονται στην εφαρμογή συλλογής αποδείξεων και να αποστέλλονται στην ΓΓΠΣ μέσω της εφαρμογής που περιγράφεται στην πρώτη λύση.

3η λύση: αποστολή των στοιχείων από τις επιχειρήσεις

Σε αυτήν τη περίπτωση, ο φορολογούμενος θα έχει μια "κάρτα αγορών" που θα περιέχει ένα κώδικα που θα συσχετίζει τον ΑΦΜ του πελάτη με ένα μοναδικό κωδικό. Η παραπάνω διαδικασία προϋποθέτει τη δημιουργία ενός γραμμωτού κώδικα φορολογουμένου

Όπως προτείνει η ΓΓΠΣ θα έχει 11 ψηφία συμπεριλαμβανομένου ενός check digit και θα λαμβάνεται με αίτηση από τον κάθε φορολογούμενο. Θα μπορεί να τυπωθεί σε μορφή γραμμωτού κωδικού και να πλαστικοποιείται έτσι να τον έχει μαζί του. Αν η ταμειακή μηχανή δέχεται τα στοιχεία του πελάτη θα πρέπει να στέλνει τις αποδείξεις στην ΓΓΠΣ για λογαριασμό του.

Πρόσθετο κόστος για επιχειρήσεις

Για την αποστολή των στοιχείων από τις επιχειρήσεις (και κατά συνέπεια να μην μπει στη διαδικασία αυτή ο φορολογούμενος) απαιτείται αναβάθμιση των ταμειακών μηχανών. Προτείνεται κάθε ταμειακή μηχανή να μπορεί να συνδεθεί με τα συστήματα της ΓΓΠΣ ώστε να αποστέλλει στοιχεία συναλλαγών σε πραγματικό ή σχεδόν- πραγματικό χρόνο.

Επίσης θα πρέπει η ταμειακή να μπορεί να αποδέχεται γραμμωτό κωδικό φορολογουμένου κάτι που σημειώνει το υπουργείο ότι απαιτεί αναβάθμιση software.

Στη συνέχεια οι επιχειρήσεις θα αποστέλλουν μέσω διαδικτύου τις αποδείξεις ενώ δεν επιτρέπεται να κρατούν περισσότερες από 50 αποδείξεις συναλλαγών στην μνήμη τους χωρίς να τις έχουν αποστείλει στην ΓΓΠΣ. Για επιχειρήσεις που δεν πραγματοποιούν πολλές συναλλαγές, η αποστολή θα πρέπει να γίνεται τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα καθώς οι αποδείξεις δεν μπορεί να είναι παλαιότερης ημερομηνίας της μιας εβδομάδας.

Ελευθεροτυπία

Σχόλιο : Δηλαδή βλακόμουτρα του ΥΠΟ, θα πρέπει κάθε μαγαζάτορας, από τον μανάβη της λαικής που πουλάει φασολάκια, μέχρι τον περιπτερα της γειτονιάς, να πάρουν υπολογιστή, adsl συνδεση, να μάθουν να το χρησιμοποιούν, για να σας στέλνουν τις αποδείξεις. Μεφαλύτερη μ@λ@κί!@ δεν έχω ξανακούσει. Επίσης το ίδιο θα κάνει η Γιαγια που μένει δίπλα, να καταγράφει τις αποδείξεις στο netbook της και να σας το στέλνω μέσα από το 3G δίκτυο.

Αει σιχτήρ ρε τσογλάνια.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-05-10, 09:27
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 11:44
Φύλο: Άντρας
Επειδή κάτι σκαμπάζω κι εγώ από μελέτες και προτάσεις, αναρωτιέμαι: το σχέδιο που προωθεί το Υπουργείο Οικονομικών, συμπεριλαμβάνει, εκτός από τις συγκεκριμένες προτάσεις και τις αντίστοιχες μελέτες σκοπιμότητας (συμφέρει; το οικονομικό κόστος είναι αντίστοιχο του κέρδους; ο χρόνος εφαρμογής είναι ρεαλιστικός; κλπ), οικονομοτεχνικές μελέτες (πόσο θα μας κοστίσει το μαλλί; ), μελέτες ανθρωπίνων και λοιπών πόρων και οποιαδήποτε άλλη μελέτη, δίνει την ακριβή εικόνα εφαρμογής ενός ολοκληρωμένου και λειτουργικού συστήματος;

...το ερώτημα βέβαια, είναι ρητορικό!


... να δω τη μάνα μου με λαπτοπ και aDSL σύνδεση στο Λουτράκι, να σερφάρει και να καταχωρεί αποδείξεις και να πέσω απ' το μπαλκόνι χωρίς αλεξίπτωτο...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-05-10, 09:35
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
... να δω τη μάνα μου με λαπτοπ και aDSL σύνδεση στο Λουτράκι, να σερφάρει και να καταχωρεί αποδείξεις και να πέσω απ' το μπαλκόνι χωρίς αλεξίπτωτο...
Άμα δω κι εγώ την κυρά Ευδοκία να κάνει το ίδιο, κλείσε μου θέση στο μπαλκόνι!

Μου κάνει για τόσο έξυπνη αυτή η ιδέα, όσο και οι επιστημονικές μελέτες περί σεξουαλικότητας των Άγγλων!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-05-10, 11:34
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
προσοχή ακολουθεί θεολογικοοικονομικό σχόλιο

απλά πράματα... από άνθρωποι και πρόσωπα, θα γίνουμε νούμερα. Μεγάαααααλα απρόσωπα νούμερα. barcode κι έτσι.

Ίσως η εξελισσόμενη και προγραμματισθείσα και αναγγελθείσα κατάσταση, είναι περισσότερο βατή για αυτούς που ζητούν δικαιοσύνη (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) αλλά χωρίς χάρι, όπως συναντάμε το ζεύγος ειρήνη χωρίς ελευθερία.

Δικαιοσύνη και ειρήνη. Καλή ευχή και καλύτερα ως πράξη. Αλλά, όσο χάνεται με την νουμεροποίηση των ανθρώπων, η έννοια του προσώπου της ελευθερίας του και της από Θεό, χάριτος, αυτή η δικαιοσύνη κι αυτή η ειρήνη, είναι δικτατορικές.

Είναι κατάσταση, προ και χωρίς Χριστό, ο Νόμος χωρίς την Χάρι. Σκιώδης. Η δε ειρήνη, που έχουν και οι μη επαναστατημένοι δούλοι δλδ χωρίς ελευθερία, μαζάνθρωποι και πειθήνιοι και υποτελείς, μοιάζει με αυτήν (την ειρήνη) που θα επικρατούσε αν ο αμαλήκ συνέχεια νικούσε....

Ειρήνη με κατεβασμένα (από την κούραση) τα χέρια του Μωυσή όπως σκιαγραφείται το γνωστό χίπικο σύμβολο της ειρήνης,


αν δεν ήταν ο Ααρών και ο Ωρ να του τα στηρίξουν, ως προτύπωση της μυστικής βοήθειας του Α και Ω Χριστού, που βοηθά όσους θέλουν ειρήνη ΚΑΙ ελευθερία.


Είναι απλή επιλογή μας.... Ειρήνη και δικαιοσύνη, ως απλές έννοιες που φέρνει (καλύτερα επιβάλλει με το έτσι θέλω) ο κόσμος; ή ειρήνη (ΜΕ ελευθερία) και δικαιοσύνη (ΜΕ χάρι) που φέρνει ο καλός Θεός; ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-05-10, 12:02
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
"Νουμερα" εχουμε ολοι ηδη. Ολοι εχουμε καποιο κωδικο, ειτε αυτο ειναι αριθμος τηλεφωνου, ειτε μητρωο γεννησης, ειτε ΑΦΜ ειτε αστυνομικη ταυτοτητα. Και το κρατος και τις στατιστικες ανεκαθεν μας αντιμετωπιζουν σαν μαζα η σαν νουμερα. Δεν ειναι κακο ουτε υποτιμητικο

Τωρα ολο αυτο δεν αφορα καμια θεολογια. Η πραγματικη θεολογικη αντιρρηση απο οσο ξερω ειναι οτι το φακελλωμα εχει εσχατολογικες προεκτασεις. Τα υπολοιπα περι "θα γινουμε νουμερα" και περι "ελευθεριας" και "προσωπικων δεδομενων" ειναι δευτερευουσες κοινωνικες προφασεις για να αγγιξουν αυτους που δεν τα δεχονται
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-05-10, 12:17
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
πριν από τον κυρίως δρόμο, είναι ο πρό-δρομος, πριν το κυρίως δωμάτιο είναι το χωλ :-) θέλει προεργασία κι αυτό που συμβαίνει, είναι κάτι σχετικό. Μετά, πάμε στο τσιπάκι (ήδη κατασκευασμένο και λειτουργούν σε αρκετές εφαρμογές - περιπτώσεις).

Αν κατά την εκτίμησή σου, είμαστε μακράν των εσχατολογικών, ή κακώς ασχολούμαστε με τα προ-δρομικά, ας πράξει ο καθένας, όπως αναπαύεται.

Έδωσα με τα παραπάνω σχήματα, μια υποψία και μια υπόθεση εργασίας. Ειρήνη και δικαιοσύνη μόνες τους; χωρίς τις αυτονόητες για τον άνθρωπο ΚΑΙ χάρι και ελευθερία; διαλέγουμε και παίρνουμε απλά πράματα, και συγγνώμη για την τοποθέτηση.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-05-10, 12:42
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
απλά πράματα... από άνθρωποι και πρόσωπα, θα γίνουμε νούμερα. Μεγάαααααλα απρόσωπα νούμερα. barcode κι έτσι.
Χωρίς να θέλω να σε τρομοκρατήσω, χρήστη 115, σου υπενθυμίζω ότι γράφεις σε Η/Υ, ο οποίος αναπαριστά τα πάντα με αριθμούς. Το μήνυμά σου κατά της «νουμεροποίησης», είναι ένα σύνολο από αριθμούς.

Φιλικά,
ο χρήστης 86
(κατά κόσμον 115 157 162 147 165 154)

ΥΓ: Μπορεί να είναι μεγάλο θεολογικό μυστήριο αν έχω ψυχή με τέτοιες πεποιθήσεις, αλλά μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά ότι δε νιώθω σαν αριθμός (πόσο μάλλον σειρά έξη τριψήφιων ASCII οκταδικών). Όσο και να προσπαθήσεις, δε μπορείς να γίνεις αριθμός — αυτό μπορώ να σου το εγγυηθώ. Και πίστεψέ με, έχω δοκιμάσει. Ώρες ώρες προτιμώ να είμαι ο,τιδήποτε παρά homo «sapiens».
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-05-10, 12:54
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κατά την εκτίμησή σου, είμαστε μακράν των εσχατολογικών, ή κακώς ασχολούμαστε με τα προ-δρομικά
Δεν ειπα αυτο.

Το μηνυμα σου δεν ηταν εσχατολογικο.

Ειπα οτι αν υπαρχει το πραγματικο προβλημα (εσχατολογικα), τοτε αυτο δεν ειναι "ηθικο" η "κοινωνικο" περι νουμερων, ελευθεριας κλπ. Οι αριθμοι δε μας σκλαβωνουν οπως αφηνει να εννοηθει αυτη η φιλολογια (και τα δυστοπικα εργα Ε.Φ.)

Αυτα ειναι ασημαντα και κατα τη γνωμη μου υποκριτικες προφασεις που απλα και μονο γυροφερνουν το πραγματικο προβλημα (εφοσον δεχτουμε οτι υπαρχει).
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 25-05-10 στις 12:58
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-05-10, 12:59
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Χωρίς να θέλω να σε τρομοκρατήσω, χρήστη 115, σου υπενθυμίζω ότι γράφεις σε Η/Υ, ο οποίος αναπαριστά τα πάντα με αριθμούς. Το μήνυμά σου κατά της «νουμεροποίησης», είναι ένα σύνολο από αριθμούς.

Φιλικά,
ο χρήστης 86
(κατά κόσμον 115 157 162 147 165 154)
Δεν με τρομοκρατείς :-) καλέ μου φίλε, μην αγχώνεσαι.

ΥΓ: Μπορεί να είναι μεγάλο θεολογικό μυστήριο αν έχω ψυχή με τέτοιες πεποιθήσεις, αλλά μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά ότι δε νιώθω σαν αριθμός (πόσο μάλλον σειρά έξη τριψήφιων ASCII οκταδικών). Όσο και να προσπαθήσεις, δε μπορείς να γίνεις αριθμός — αυτό μπορώ να σου το εγγυηθώ. Και πίστεψέ με, έχω δοκιμάσει. Ώρες ώρες προτιμώ να είμαι ο,τιδήποτε παρά homo «sapiens».
δλδ είναι εγγυημένο ότι όσο και να προσπαθήσει κάποιος ποτέ δεν θα υποδουλωθεί ψυχοπνευματικά; ώστε να επανέλθω στα απλά προαναρτηθέντα σχήματα.

Ειρήνη έτσι κι αλλιώς (κάποτε, όπως μας το επιβάλλουν) , θα έχουμε.
Μαθηματικά και λογικά, ειρήνη = ειρήνη ΜΕ ελευθερία; Αν όχι, αυτό εννοώ. Αν ναι, συγγνώμη. Τώρα τι κάνει ο καθένας, μπροστά σε αυτές τις επιλογές (ισότητος ή ανισότητος) , είναι καθαρά δικό του θέμα. Με ή χωρίς Α+Ω.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-05-10, 13:01
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
δλδ είναι εγγυημένο ότι όσο και να προσπαθήσει κάποιος ποτέ δεν θα υποδουλωθεί ψυχοπνευματικά;
Υπαρχει υποχρεωτικη συνδεση μεταξυ του "εχω νουμερο" με την ψυχοπνευματικη υποδουλωση;

Αυτη τη στιγμη μιλαμε για ηλεκτρονικα συστηματα και νουμερα γενικα.

Αν υποννοεις ειδικα αυτο που φανταζομαι περι δαιμονικων τσιπακιων που ανηκουν στο εσχατολογικο συστημα, πες το καθαρα

αλλα το ενα δεν συνδεει υποχρεωτικα το αλλο.

Το πραγματικο σου προβλημα ειναι το σε ποιους κακους ισως ανηκει αυτο το συστημα και το οτι θα στειλει στον Αδη οσους το χρησιμοποιησουν. Αυτο ειναι το προβλημα, και οχι το ψευδο-ηθικο περι ελευθεριας προσωπικων δεδομενων κλπ, οτι "μας εχουν σα νουμερα" κλπ

Το αν τα νουμερα μας υποδηλωνουν, ειναι απο μονο του ανυπαρκτο θεμα κατα τη γνωμη μου
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 25-05-10 στις 13:06
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 25-05-10, 13:11
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
ξέρεις το ανέκδοτο με το τσαγερό στο σαλούν και το τραίνο που έκοβε τα παληκάρια;

το σχόλιό μου, είναι απλό, (προς το που το πάνε, περί ''ηλεκτρονικού φακελώματος'' που λέει και ο τίτλος) σχόλιο. Είναι σκέψεις (και τίποτα παραπάνω προς το παρόν) για την ευαισθητοποίηση (για ειρήνη ΚΑΙ ελευθερία) των πνευματικοφυσικών μας αισθητηρίων.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-05-10, 13:19
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και η δικη μου φλυαρη επεξηγηση, ηταν ακριβως το ιδιο
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-05-10, 13:22
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Το πραγματικο σου προβλημα ειναι το σε ποιους κακους ισως ανηκει αυτο το συστημα και το οτι θα στειλει στον Αδη οσους το χρησιμοποιησουν. Αυτο ειναι το προβλημα, και οχι το ψευδο-ηθικο περι ελευθεριας προσωπικων δεδομενων κλπ, οτι "μας εχουν σα νουμερα" κλπ
Σε παρακαλώ μην ψυχογραφείς εύκολα, ούτε να βάζεις λόγια που δεν είπα. Νάσαι καλά :-)

Αυτοί που κάνουν ό,τι κάνουν, το κάνουν επειδή το θεωρούν ''καλό''. Τα περί Καλού και κακού, αναπτύσσονται σε άλλο thread.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-05-10, 13:30
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Με συγχωρεις για το "σου", το εγραψα εκ παραδρομης.
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-05-10, 13:33
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
γιαυτό σε πρόλαβα και σου χαμογέλασα :-) νάσαι πάντα καλά (με την αντικειμενική του έννοια)

άλλωστε, προβλήματα υπάρχουν για να τα λύνουμε, με τον καλύτερο - ορθότερο τρόπο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:19.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.