Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-02-10, 12:00
mhtsos2007
Guest
 

1,7 εκατομμύρια ευρώ στις τσέπες των βολευτών για τις υπηρεσίες τους στις εξεταστικές



Η Βουλή δια των βολευτών αποφάσισε εξεταστικές επιτροπές για τα σκάνδαλα. Δηλαδή να ευρίσκεται συνεχώς ο πολιτικός χώρος ενώπιον αντιπαραθέσεων και πολιτικών ιντρίγκων, ώστε και το πόπολο να ευρίσκεται συνεχώς υπό ομηρία και αυτοί να παριστάνουν τους κήνσορες της καθάρσεως. Αλλά οποία απάτη. Τα σκάνδαλα για τους πολιτικούς έχουν παραγραφεί και αυτό το ξέρουν πολύ καλά, αλλά συνεχίζουν στον μικροκομματικό τους κόσμο. Για τους λοιπούς, που δεν είναι ανέγγιχτοι όπως οι περιούσιοι πολιτικοί, υπάρχουν οι εισαγγελείς. Προς τι λοιπόν ο θόρυβος και οι τόσες εξεταστικές; Αλλά, είναι να εξοργίζεται κανείς όταν εν μέσω κρίσης οικονομικής, όταν βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη των μισθοτών και συνταξιούχων, οι σωτήρες και λαλίστατοι επαγγελθέντες ως τιμωροί πρέπει να εξαργυρώσουν τις υπηρεσίες τους δια του αντιτίμου των 1.7 εκατομυρίων ευρώ προκειμένου αποδώσουν δήθεν ως βορά στον πολυπαθή λαό τους κλέφτες των κόπων τους.
Η κυβέρνηση Παπανδρέου Γ. βαυκαλίζοντας την "ανατροπή" των κατεστημένων αλλά και των εξαγγελιών και υποσχόμενων καλύτερων ημερών προς στον Ελληνικό λαό αποδεικνύεται ότι παραμένει ακλόνητα πιστή στις συνήθεις τακτικές και τα ιδανικά των πολιτικάντηδων με σκοπό να απαντλήσουν ότι έχει απομείνει από την πολυετή και διαρκή αφαίμαξη των πολιτών, επικαλύπτοντας τις πραγματικές προθέσεις τους με προσφορά την αποκάλυψη αντί υπέρογκου αντιτίμου και όχι φυσικά την τιμωρία αφού τα αδικήματα έχουν παραγραφεί.
Ο αριβισμός της πολιτικής και των πολιτικών είναι διάχυτος όπως και η αφιλοτιμία τους.

syndesmos71.blogspot.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 03-02-10 στις 12:52 Αιτία: Τοποθέτηση πραγματικού link μετά από σύμφωνη γνώμη του χρήστη
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-02-10, 12:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αυτά τα δημοσιεύματα, είναι άσκηση λαϊκισμού και λάσπης, χειρίστης μορφής. Ειδικά όταν στοχεύουν την λειτουργία της βουλής.
Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι αυτοί θα προτιμούσαν, να αγορεύει στην έδρα εκείνο το φρικιαστικό αποτρόπαιο μούτρο, του παρανοϊκού δικτάτορα Γεώργιου Παπαδόπουλου...
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-02-10, 12:44
mhtsos2007
Guest
 

syndesmos71.blogspot.com τι εστί?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-02-10, 12:52
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
άστους ρε Μήτσο να τρώνε (όσοι τρώνε) ελεύθερα; γιατί να στιγματιστείς ως φιλόπατρις θέλοντας να εξέλθει η χώρα από την οικονομική (και όχι μόνο) κρίση; καλά δεν είναι έτσι; κάνε την δουλειά σου σαν κυτταράκι κι αν το άλλο κυτταράκι ζηλέψει το καλό (που ΔΕΝ μπορείς να του το επιβάλλεις) και εργαστεί και εκείνο φιλότιμα και όχι λαμογίστικα κ.ο.κ. τότε και μόνο τότε (και ίσως αν δεν είναι αργά) θα δούμε προκοπή σε αυτόν τον τόπο.

Μέχρι τότε, υπομονή και διάκριση.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-02-10, 12:53
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mhtsos2007 Εμφάνιση μηνυμάτων
syndesmos71.blogspot.com τι εστί?
Δεν μου αρέσει να κρίνω σελίδες, αλλά στα πιο πολλά blogs ο καθένας γράφει ότι του κατέβει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-02-10, 12:54
mhtsos2007
Guest
 

sorry..... thanks
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-02-10, 13:05
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
κατά τον Στέλιο, χουντικό;
Δεν είπα ότι είναι απαραίτητα χουντικός, ούτε το ξέρω, ούτε έχω καιρό να ασχοληθώ με το τι είναι κάθε ένα από τα blogs που ξεπηδάνε καθημερινά.
Η AcroBase έχει νομική υπόσταση, ξέρουν ότι εγώ είμαι ο υπεύθυνος και σέρνουμε και 22 χρόνια πίσω μας.
Το ποιος κρύβεται πίσω από το καθένας από τα δεκάδες χιλιάδες blogs, εκτός των ολίγων επωνύμων, δεν ξέρει κανείς.
Δεν είναι λογικό, αυτά που γράφουν εκεί, να μην είναι δυνατόν με την ίδια ευκολία να τα αναμεταδίδουμε εμείς;

Υπάρχουν εξαιρετικά blogs, ειδικευμένα σε μοναδικούς τομείς, που πραγματικά περνάω ώρες διαβάζοντας.
Όμως ο μεγάλος όγκος είναι εξαιρετικά χαμηλού επιπέδου.

Μου θυμίζει ότι είχε γίνει με τις BBS, την περίοδο 90-95.
Το κάθε παιδί έκανε μια BBS, αρκεί να είχε έναν υπολογιστή και ένα modem. Σήμερα τα πράγματα είναι απείρως πιο εύκολα, ο κάθε πικραμένος κάνει blog.
Ti κρύβει; Τι θέλει να περάσει; δεν το ξέρω.

Όμως θεωρώ ότι παρατραβάει το σχοινί με την συνεχόμενη γκρίνια για την βουλή και τους βουλευτές. Μεγάλο μέρος της γκρίνιας Κώστα, είναι εκ του πονηρού, από τα εναπομείναντα σταγονίδια της χούντας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:27.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.