Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-01-07, 18:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Δαφέρμος : Παράνομες οι κάμερες στην Πρεσβεία

Δαφέρμος: Παράνομες οι κάμερες γύρω από την αμερικανική πρεσβεία

Οι κάμερες που έχουν τοποθετηθεί γύρω από την αμερικανική πρεσβεία είναι παράνομες εφόσον δεν έχουν την άδεια της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, τόνισε ο πρόεδρος της Αρχής Κωνσταντίνος Δαφέρμος σε δηλώσεις του στο ραδιόφωνο του Alpha.

Μάλιστα, όπως επεσήμανε, παράνομο είναι και το υλικό που έχουν καταγράψει οι εν λόγω κάμερες. «Έχει βγει όμως απόφαση του Αρείου Πάγου αντίθετη. Υπάρχει όμως και απόφαση της Ολομέλειας του Αρείου Πάγου και του ΣτΕ που λεει ότι απαγορεύεται η χρησιμοποίηση υλικού που συνελέγη παράνομα», διευκρίνισε ο κ. Δαφέρμος.

«Η κάμερα για να λειτουργήσει χρειάζεται την άδεια της Αρχής, ειδικά όταν πρόκειται για κάμερα που βιντεοσκοπεί. Στις κάμερες της τροχαίας δόθηκε άδεια να βιντεοσκοπούνται οι δρόμοι μόνο για να μπορεί η τροχαία να ρυθμίσει την κυκλοφορία. Οι κάμερες από τη στιγμή που δεν βιντεοσκοπούν πρόσωπα παρά μόνο αυτοκίνητα και τους αριθμούς τους, είναι νόμιμες», παρατήρησε.

Όπως είπε ο κ. Δαφέρμος, σχετική άδεια δεν έχει δοθεί στην αμερικανική πρεσβεία. «Αν μας ζητούσαν άδεια ή πρεσβείες ή υπουργεία ή από την ΕΥΠ να βιντεοσκοπείται ο χώρος έξω σε ένα εύλογο χώρο, δεν υπήρχε περίπτωση να μη τη δώσουμε γιατί υπάρχουν λόγοι ασφαλείας υπέρτεροι. Θα την δίναμε όμως υπό τον όρο το αρχείο να διαχειρίζεται από κάποιον υπεύθυνο που δεν το έδινε για κανένα άλλο σκοπό και να υπάρχει προαναγγελία ότι ο χώρος βιντεοσκοπείται. Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού. Εξ αφορμής αυτής της ανωμαλίας που συνέβη θέλουμε να φυλακίσουμε τον ελεύθερο Έλληνα. Ας μας βάλουν από τη γέννηση μας ένα τσιπάκι κάτω από το δέρμα μας και να μας παρακολουθούν που είμαστε τι κάνουμε και αργότερα τι σκεφτόμαστε. Αν μας αρέσει αυτό το πράγμα, μας αρέσει και ο Κορυδαλλός», σχολίασε ο πρόεδρος της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και συμπλήρωσε: «Αν μας ζητούσε οποιαδήποτε πρεσβεία άδεια για κάμερες θα την δίναμε, αλλά δεν το έχουν κάνει. Γενικά νομίζω ότι οι πρεσβείες περιφρονούν τα κράτη που τις φιλοξενούν».

«Δεν μπορούμε να πυροβολήσουμε τη Δημοκρατία για να προστατευτούμε από ελάχιστα φαινόμενα τρομοκρατικά ή εν γένει ποινικώς κολάσιμα, που εμφανίζονται στην Ελλάδα», σημείωσε χαρακτηριστικά ο κ. Δαφέρμος.

Πηγή Alpha 989
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-01-07, 18:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο Δαφέρμος πουλάει πολύ ύφος και πολλές δημοκρατικές δήθεν ελευθερίες.

Όλα έχουν τα όρια τους, αν πρόκειται με το υλικό από τις κάμερες να βρουν τα καθήκια που πυροβόλησαν προχθές την ίδια την Ελλάδα, να το κάνουν χωρίς δεύτερη σκέψη.

Καιρός να βάλει κάποιος τα όρια σε αυτές τις ανεξάρτητες αρχές, ποιος τους διόρισε τι εξουσία ασκούν και γιατί είναι χωρίς έλεγχο.

Μιας και κάνετε αλλαγές στο σύνταγμα δείτε και αυτό το άβατο των ανεξαρτήτων αρχών που λειτουργούν σαν κράτος εν κράτει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-01-07, 19:29
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στέλιο αυτές οι αρχές σου διασφαλίζουν την Δημοκρατία.
Ακριβως με την ίδια λογική σου και τις ίδιες δικαιολογίες οι Αμερικάνοι βομβάρδισαν το Ιρακ. Αψήφισαν τον ΟΗΕ και τους διεθνείς κανόνες και στα πλαίσια του να βρουν τα καθήκια που πυροβολισαν την ίδια την Αμερική κλείσαν στο Γκουαντάναμο εκατοντάδες αθώους πολίτες.
Με την ίδια λογική παρακολουθούν τα πάντα και κάθε κίνηση κάθε Αμερικάνου.
Με τέτοιες δικαιολογίες η χούντα έστησε τις παρακολουθήσεις και τους ξυλοδαρμούς. Τότε δεν ήταν οι τρομοκράτες ήταν ο κομμουνισμός.
Πρέπει να είμαστε περήφανοι που στη χώρα μας έχουμε τέτοιες αρχές που λειτοργούν και μας προστατεύουν από τον κάθε ασφαλίτη και τον καθε FBIίτη
Ε όχι δεν θα γίνουμε και εμείς το ίδιο σαν τους Αμερικάνους που προτιμούν να θυσιάσουν κάποιες από τις προσωπικές ελευθερίες τους στα πλαίσια μιας ουτοπικής ασφάλειας.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-01-07, 19:36
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αντιγράφω από το site της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

O σεβασμός και η προστασία της αξιοπρέπειας, της ιδιωτικής ζωής και της ελεύθερης ανάπτυξης της προσωπικότητας αποτελούν πρωταρχική επιδίωξη κάθε δημοκρατικής κοινωνίας.


Η τεράστια πρόοδος της πληροφορικής, η ανάπτυξη νέων τεχνολογιών, οι νέες μορφές διαφήμισης και ηλεκτρονικών συναλλαγών και η ανάγκη της ηλεκτρονικής οργάνωσης του κράτους έχουν σαν συνέπεια την αυξημένη ζήτηση προσωπικών πληροφοριών από τον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Η ανεξέλεγκτη καταχώριση και επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σε ηλεκτρονικά και χειρόγραφα αρχεία υπηρεσιών, εταιρειών και οργανισμών μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στην ιδιωτική ζωή του πολίτη.


Οι κίνδυνοι αυτοί αυξάνονται με τις νέες δυνατότητες ταχύτατης μεταφορά πληροφοριών παγκοσμίως μέσω του Internet.
Για την προστασία του ατόμου στην κοινωνία της πληροφορίας δεναρκούν οι παραδοσιακές θεσμικές εγγυήσεις και ρυθμίσεις, αλλά χρειάζεται ειδική αντιμετώπιση.

Στην Ελλάδα, για τον σκοπό αυτό ιδρύθηκε με τον Νόμο 2472/97 ως ανεξάρτητος διοικητικός φορέας η

" ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ"

που λειτουργεί από τον Νοέμβριο του 1997.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-01-07, 19:40
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλά κάνει ο Δαφέρμος... και αυτός θέλει να βρεθούν οι τρομοκράτες, απλά νομίζω ότι παίζει διπλωματικό παιχνίδι...

και θέλει να δοθούν τα στοιχεια και θα επιτραπεί να δοθούν... Είναι omws υποχρεωμένος να το παίζει δύσκολος, για να δείξει και αποδείξει τη shmantikothta oswn yperaspizetai και να μη δώσει πολύ θάρρος στο μέλλον

Απλά krataei to metro
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 16-01-07 στις 19:56
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-01-07, 20:00
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε όχι δεν θα γίνουμε και εμείς το ίδιο σαν τους Αμερικάνους που προτιμούν να θυσιάσουν κάποιες από τις προσωπικές ελευθερίες τους στα πλαίσια μιας ουτοπικής ασφάλειας.

Σαφώς και είναι δημοκρατικό βήμα Μίλτο, φτάνει να μην είναι απόφαση ενός ανδρός και εκεί ακριβώς είναι η διαφορά μου. Να είναι μια αρχή πολυσυλλεκτική να εκφράζονται όλες οι απόψεις της κοινωνίας, να μην διορίζουμε έναν Γκιουλέκα που να αποφασίζει ελέω θεού.

Δεν διαφωνώ με την ιδέα της ύπαρξης μιας ανεξάρτητης αρχής, αμφισβητώ και αναρωτιέμαι πόσο δημοκρατικό είναι, κάποιος ισόβιος πρόεδρος, να αποφασίζει εν λευκώ. Αυτά με φοβίζουν και καθόλου δημοκρατικά δεν τα βλέπω.

Γενικά θα πρέπει συνταγματικά να οριστούν τα όρια των ανωτάτων ανεξαρτήτων αρχών και να μην απαγορεύουν την έφεση σε μια απόφαση γιατί πολλές φορές είναι άδικες και το είδαμε αυτό πρόσφατα.

Εκεί που τελειώνει η ελευθερία του ενός και αρχίζει η ελευθερία του άλλου, θα πρέπει να προσέχουμε, κανείς να μην είναι υπεράνω της δημοκρατίας και της θέλησης του κυρίαρχου λαού.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-01-07, 21:40
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί που τελειώνει η ελευθερία του ενός και αρχίζει η ελευθερία του άλλου, θα πρέπει να προσέχουμε, κανείς να μην είναι υπεράνω της δημοκρατίας και της θέλησης του κυρίαρχου λαού.

Ακριβώς αυτό. Ο θεσμός και οι εξουσίες του δημιουργήθηκε με νόμο από την Ελληνική Βουλή , δηλαδή από την θέληση του κυρίαρχου λαού.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 16-01-07, 22:27
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς αυτό. Ο θεσμός και οι εξουσίες του δημιουργήθηκε με νόμο από την Ελληνική Βουλή , δηλαδή από την θέληση του κυρίαρχου λαού.
Χα!!! Εμ.. οκ... δε διαφωνω μαζι σου αλλα... ασχολιαστο

απλα αυτη η θεληση του κυριαρχου λαου εχει προβει σε... πολυ αυτοκαταστροφικες αποφασεις ρε παιδι μου
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 16-01-07 στις 22:31
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-01-07, 01:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς αυτό. Ο θεσμός και οι εξουσίες του δημιουργήθηκε με νόμο από την Ελληνική Βουλή , δηλαδή από την θέληση του κυρίαρχου λαού.
Το θέμα είναι Μίλτο το ποιος θα μας σώσει από τους σωτήρες, στην δημοκρατία δεν μπορεί να υπάρχουν αδιέξοδα.
Τι διέξοδο έχουμε στην περίπτωση που στην ηγεσία μιας τέτοιας ανεξάρτητης αρχής ανέβει κάποιος κομπλεξικός που θέλει να το παίξει αρχηγός, αυτό με τρομάζει, ή χωρίς έλεγχο λειτουργία αυτών των αρχών.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-01-07, 09:42
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά, συμφωνώ με τα λεγόμενα του Κου Δαφέρμου.

Διαφωνώ όμως στο να λαμβάνει μόνος του αποφάσεις για το σύνολο της Ανεξάρτητης Αρχής. Αυτό είναι σίγουρο όμως; Εννοώ, πέρα από το τί λέει ο καθένας, για οποιαδήποτε απόφαση της Αρχής δεν συγκαλείται ολόκληρη η επιτροπή;
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-01-07, 09:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοώ, πέρα από το τί λέει ο καθένας, για οποιαδήποτε απόφαση της Αρχής δεν συγκαλείται ολόκληρη η επιτροπή;
Μα εκεί είναι η βασική μου αντίθεση μου, που πιστεύω επίσης ότι είναι αντισυνταγματική. Καλά να με ελέγχει ο κάθε Δαφέρμος, δεν θα πρέπει κάποιος να ελέγχει και αυτόν;

Γιατί η απόφαση της αρχής είναι μη εφέσιμη, εμένα να με συγχωρείτε αλλα μου θυμίζει το αποφασίζουμε και διατάσουμε, άλλων εποχών.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-05-07, 15:37
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
συγνωμη που απανταω σε παλιο θεμα μα τωρα το ειδα....

ενα πραγμα που διεφυγε της προσοχης του δαφερμου οπως και ολων σας ειναι οτι η καθε πρεσβεια θεωρηται εδαφος της χωρας που εκπροσωπει και και επι του "εδαφους" της ισχυει ο νομος της αντιστοιχου χωρας και οχι ο της φιλοξενουσης χωρας.

επομενως ο κος δαφερμος ειναι κομματακι εκτος αρμοδιοτητας να δηλωνει τα περι προστασιας ατομικων δικαιωματων για το θεμα αυτο.

η πρεσβεια των ηπα ειναι αμερικανικο εδαφος υποκειται σε αμερικανικους νομους οι καμερες της ειναι εγκατεστημενες σε αμερικανικο εδαφος ασχετα απο το οτι καλυπτει η ακτινα τους και ελληνικο εδαφος.

και φυσικα οι πρεσβειες εν γενει δεν χρειαζονται να παρουν την αδεια κανενος δαφερμου για το τι θα κανουν σε αμερικανικο,γαλλικο γερμανικο η κινεζικο εδαφος
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 02-05-07 στις 15:40
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-05-07, 17:55
SimonSays Ο χρήστης SimonSays δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-10-07 22:55
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σχετικό αυτο Papa γιατί οι Έλληνες πολίτες οι οποίοι βιντεοσκοπούνται βρίσκονται στην Βασ. Σοφίας και όχι απαραίτητα εντός της πρεσβείας.

Οι κάμερες μύπως προϋπήρχαν της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων που ιδρύθηκε το 1997;

Η δήλωση ουσιαστικά λέει ότι νομικά το στάτους είναι φλου και ότι απλώς τον ενόχλησε ότι η πρεσβεία δεν ζήτησε την άδεια της Αρχής. Δεν έχει δηλαδή η Αρχή πρόβλημα με την τοποθέτηση και τη βιντεοσκόπηση αλλά το θεώρησε πρέπον να προσθέσει και το αόριστο παράπονο για τις υπόλοπιες πρεσβείες.
__________________
Απόψεις Ελλήνων Άθεων (blog):atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους:http://groups.myspace.com/GreekAtheists
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-05-07, 18:00
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
η πρεσβεια των ηπα ειναι αμερικανικο εδαφος υποκειται σε αμερικανικους νομους οι καμερες της ειναι εγκατεστημενες σε αμερικανικο εδαφος ασχετα απο το οτι καλυπτει η ακτινα τους και ελληνικο εδαφος.
Με το συμπάθειο δηλαδής αλλά αν βάλω κάμερες μέσα στο σπίτι μου θα μπορώ να βλέπω την γειτόνισα νόμιμα; :P
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 02-05-07, 18:03
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω κατα πόσο το ζήτημα αυτό είναι νομικό η νομικίστικο. Ναι μεν η πρεσβεία και κάθε πρεσβεία είναι ξένο έδαφος αλλά μπορεί να αποκλείεται απο τους νόμους της κάθε χώρας η οποία την φιλοξενεί ; Ανέφερες οτι απο τη στιγμή που οι κάμερες βρίσκονται εντός του χώρου της, μπορούν να καταγράφουν ότι θέλουν, άσχετα με το άν αυτό απαγορεύεται απο τους νόμους του οποιοδήποτε κράτους στο οποίο αυτή βρίσκεται. Για να κάνω έναν ακραίο παραλληλισμό, είναι σαν να βρίσκεται κάποιος εντός της πρεσβείας και να καθαρίζει με ένα αυτόματο όποιον περνάει απ'έξω.

Αν αποφασίσουν να αλληλοσκοτωθούν εκεί μέσα είναι δικό τους ζήτημα. Ή επίσης αν αποφασίσουν να αλληλοκαταγράφονται. Απο τη στιγμή που όμως οποιαδήποτε ενέργεια τους έχει άμεσα ή έμμεσα αποτελέσματα επι των ιθαγενών, τότε μας πειράζει και μας παραπειράζει. Αλλά μιλάμε για ένα κράτος-μπανανία που έχει επιτρέψει πολλές φορές στους αμερικάνους του FBI να υποκαταστήσουν την ελληνική αστυνομία. (μαλλον ατυχές ρήμα, το επιτρέψει σημαίνει οτι μας ρωτησαν κι όλας κάτι που αμφιβαλλω)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:39.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.