Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-01-07, 08:54
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ο 'Επαναστατικός Αγώνας' ανέλαβε το Κτύπημα στην πρεσβεία

Επίθεση εναντίον της πρεσβείας

Στόχος η αμερικανική πρεσβεία
Άγνωστοί εκτόξευσαν ρουκέτα κατά της αμερικανικής πρεσβείας στην Αθήνα λίγο πριν από τις 6 το πρωί της Παρασκευής, χωρίς να προκληθούν τραυματισμοί.

Από την αστυνομία έγινε γνωστό ότι το βλήμα βρέθηκε στον τρίτο όροφο του κτιρίου και συγκεκριμένα -σύμφωνα με πηγές- στο χώρο του γραφείου του πρεσβευτή. Εκτοξεύθηκε στις 5:55 έξω από την πρεσβεία από χαμηλό ύψος, προκαλώντας μικρές ζημιές.

Σύμφωνα με πληροφορίες, βρέθηκε επίσης σε κοντινό οικόπεδο ο πυροσωλήνας που χρησιμοποιήθηκε για την εκτόξευση του βλήματος, ενώ η αστυνομία εξετάζει το ενδεχόμενο η ρουκέτα να εκτοξεύθηκε από αυτοκίνητο στην παρακείμενη οδό Λαμψάκου.

Στο εξωτερικό του κτιρίου υπάρχουν τρία με τέσσερα σπασμένα παράθυρο στο πάνω αριστερό τμήμα.

"Πολύ σοβαρό περιστατικό" Σε σύντομη ενημέρωση των δημοσιογράφων έξω από το χώρο της πρεσβείας, ο Αμερικανός πρεσβευτής Τσαρλς Ρις δήλωσε ότι δεν υπάρχουν τραυματισμοί και ότι οι ζημιές είναι μικρές. Πρόσθεσε πως τις έρευνες έχει αναλάβει η Αντιτρομοκρατική Υπηρεσία και πως ενημέρωσε τις υπηρεσίες του Στέιτ Ντιπάρτμεντ, ενώ είχε συνομιλία με την υπουργό Εξωτερικών Ντόρα Μπακογιάννη.

Χαρακτήρισε δε το περιστατικό πολύ σοβαρό, επισημαίνοντας πως δεν υπήρχαν φόβοι για επίθεση αυτήν τη χρονική περίοδο.

Η κίνηση των αυτοκινήτων στην περιοχή έχει διακοπεί, ενώ δύσκολη είναι και η μετακίνηση των πεζών, καθώς τα μέτρα της αστυνομίας είναι δρακόντεια.

Επίθεση με ρουκέτα είχε σημειωθεί εναντίον της αμερικανικής πρεσβείας από την οργάνωση "17 Νοέμβρη", το 1996.

Πηγή : SKAI.gr
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-01-07, 10:19
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας


Την ανάληψη της ευθύνης από κάποια γνωστή ή έως τώρα άγνωστη οργάνωση αναμένει η αστυνομία, σχετικά με την επίθεση που δέχθηκε την Παρασκευή το πρωί η αμερικανική πρεσβεία στην Αθήνα.

Λίγη ώρα μετά την επίθεση, άγνωστος τηλεφώνησε σε ιδιωτική εταιρεία ασφάλειας και ανέλαβε την ευθύνη για λογαριασμό της οργάνωσης "Επαναστατικός Αγώνας". Ωστόσο, η αστυνομία δεν θεωρεί το τηλεφώνημα αξιόπιστο, ιδίως λόγω του ότι έγινε σε ιδιωτική εταιρεία και αναμένει προκήρυξη.

Σύμφωνα με πληροφορίες, οι έρευνες της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας εστιάζουν στο κατά πόσον το βλήμα και ο πυροσωλήνας που βρέθηκαν συνδέονται με την έκρηξη που είχε σημειωθεί πέρυσι το σπίτι του σημερινού υπουργού Πολιτισμού Γιώργου Βουλγαράκη, έκρηξη για την οποία είχε αναλάβει την ευθύνη ο "Επαναστατικός Αγώνας", ή με το οπλοστάσιο της οργάνωσης "17 Νοέμβρη".

Η επίθεση σημειώθηκε λίγο πριν από τις 6 το πρωί της Παρασκευής και δεν είχε θύματα. Από την αστυνομία έγινε γνωστό ότι η ρουκέτα βρέθηκε στον τρίτο όροφο του κτιρίου και συγκεκριμένα -σύμφωνα με πηγές- στο χώρο του γραφείου του πρεσβευτή. Εκτοξεύθηκε στις 5:55 έξω από την πρεσβεία από χαμηλό ύψος, προκαλώντας μικρές ζημιές.

Βρέθηκε επίσης σε κοντινό οικόπεδο ο πυροσωλήνας που χρησιμοποιήθηκε για την εκτόξευση του βλήματος, ενώ η αστυνομία εξετάζει το ενδεχόμενο η ρουκέτα να εκτοξεύθηκε από αυτοκίνητο στην παρακείμενη οδό Λαμψάκου.

Στο εξωτερικό του κτιρίου υπάρχουν τρία με τέσσερα σπασμένα παράθυρο στο πάνω αριστερό τμήμα.

Η κίνηση των αυτοκινήτων στην περιοχή είναι δύσκολη, καθώς τα μέτρα της αστυνομίας είναι δρακόντεια.

Πηγη : SKAI.gr
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-01-07, 10:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ρουκέτα στην Αμερικανική Πρεσβεία στην Αθήνα

"Πολύ σοβαρή επίθεση", αναφέρει ο Αμερικανός πρέσβης.

"Βλάπτει τη διεθνή εικόνα της χώρας", τονίζει η Ντ. Μπακογιάννη.

"Μας ανησυχεί αλλά δεν μας τρομοκρατεί", λέει ο Β. Πολύδωρας.

Το πιο σοβαρό, από την άποψη του συμβολισμού, τρομοκρατικό χτύπημα μετά την εξάρθρωση της "17 Νοέμβρη" στην Αθήνα έγινε σήμερα πέντε λεπτά πριν από τις έξι τα ξημερώματα στο κτίριο της Αμερικανικής Πρεσβείας στη λεωφόρο Βασιλίσσης Σοφίας. Η ρουκέτα , σύμφωνα με τις αρχικές πληροφορίες, εκτοξεύτηκε από εργοτάξιο σε οικόπεδο απέναντι από την πρεσβεία και καρφώθηκε σε χώρο του τρίτου ορόφου του κτιρίου.

Η επίθεση αυτή που παραπέμπει στην πολύχρονη δράση της "17 Νοέμβρη" η οποία, σύμφωνα με τις ελληνικές αρχές, βρίσκεται στις φυλακές, δημιουργεί πολλά ερωτήματα και εικασίες είτε για μέλη της οργάνωσης που ουδέποτε συνελήφθησαν είτε για την εμφάνιση μιας νέας ομάδας είτε για την μετεξέλιξη μιας από τις ήδη λειτουργούσες οργανώσεις με βόμβες ή γκαζάκια. Σε πολιτικό επίπεδο, η επίθεση έγινε την ημέρα που καταφθάνει στην Αθήνα ο Αμερικανός διπλωμάτης και ειδικός απεσταλμένος του ΟΗΕ για το ζήτημα της ΠΓΔΜ. Επίσης, ο υπουργός Δημόσιας Τάξης, θα συναντούσε σήμερα τον πρωθυπουργό Κ. Καραμανλή με σκοπό να συζητήσουν ένα ζήτημα που έχει προκύψει πρόσφατα σχετικά με την αμφισβητούμενη αποτελεσματικότητα της Αντιτρομοκρατικής Υπηρεσίας και την αδιάλειπτη δράση ομάδων που τοποθετούν γκαζάκια και εκρηκτικούς μηχανισμούς σε τράπεζες και δημόσιες υπηρεσίες.

Η υπουργός εξωτερικών της Ελλάδας Ντόρα Μπακογιάννη χαρακτήρισε την επίθεση σοβαρή ενώ ανέφερε ότι πρόκειται για πλήγμα στην εξωτερική εικόνα της χώρας. Η κ. Μπακογιάννη είπε ότι αρμόδια για τις έρευνες είναι η ελληνική κυβέρνηση και παρέπεμψε στο υπουργείο Δημόσιας Τάξης. Σοβαρή χαρακτήρισε την επίθεση και ο Αμερικανός πρέσβης Τσαρλς Ρυς δηλώνοντας παράλληλα ότι επιθυμία του είναι να λειτουργήσει η πρεσβεία όσο το δυνατόν συντομότερα. Ο κ. Ρυς είπε ότι δεν υπάρχει δικαιολογία για μια τέτοια επίθεση και ότι οι υπηρεσίες του συνεργάζονται άψογα με τις υπηρεσίες του ελληνικού υπουργείου Δημόσιας Τάξης.

Η είδηση της επίθεσης στην αμερικανική πρεσβεία στην Αθήνα είναι πρώτο θέμα σε όλα τα διεθνή ειδησεογραφικά πρακτορεία.

Από την άποψη των ερευνών, η αστυνομία έχει εντοπίσει ακριβώς το σημείο από όπου εκτοξεύτηκε η ρουκέτα που κατά πάσα πιθανότητα είναι διαμέτρου είναι 2,36 ιντσών ενώ έχει ανευρεθεί και ο πυροσωλήνας που χρησιμοποιήθηκε από τον ή τους δράστες. Επίσης, δεν θεωρείται απίθανο οι αρχές ?τόσο οι ελληνικές όσο και οι αμερικανικές που ούτως ή άλλως συνεργάζονται- να έχουν αποκομίσει κάποια αξιοποιήσιμα στοιχεία από τις αρκετές κάμερες παρακολούθησης που υπάρχουν στην συγκεκριμένη περιοχή.

Η επίθεση που γίνεται μία ημέρα μετά τις δηλώσεις Μπους για την αναθεώρηση της πολιτικής των ΗΠΑ στο Ιράκ, προκαλεί τη λήψη αυστηρότερων μέτρων ασφαλείας σε στόχους αμερικανικών συμφερόντων στην Ελλάδα. Ήδη λήφθηκαν πρόσθετα μέτρα στο αμερικανικό προξενείο στη Θεσσαλονίκη καθώς και μεγάλες αμερικανικές πολυεθνικές εταιρείες.

Πηγή: Ελευθεροτυπία
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-01-07, 12:48
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
..............................
Βρέθηκε επίσης σε κοντινό οικόπεδο ο πυροσωλήνας που χρησιμοποιήθηκε για την εκτόξευση του βλήματος, ενώ η αστυνομία εξετάζει το ενδεχόμενο η ρουκέτα να εκτοξεύθηκε από αυτοκίνητο στην παρακείμενη οδό Λαμψάκου.
.............................
Πηγη : SKAI.gr
Για να ξέρουμε, τι διαβάζουμε....

Ο πυροσωλήνας στη ρουκέτα, είναι ο μηχανισμός που ενεργοποιεί το εκρηκτικό γέμισμα, την ώρα της πρόσκρουσης στο στόχο και όχι βέβαια ο "σωλήνας εκτόξευσης" που πιθανόν να βρέθηκε, εκεί που λέει η ανταπόκριση του ΣΚΑΪ.

Βρίσκεται στο εμπρός μέρος της ρουκέτας (στην μύτη) και συνήθως είναι κρουσιοφλεγής, που σημαίνει ότι ενεργοποιείται την στιγμή της πρόσκρουσης.

Αν η ρουκέτα είχε "δουλέψει" κανονικά, οι αυτόπτες μάρτυρες θα άκουγαν δυο εκρήξεις. Μια από τον μηχανισμό προώθησης της ρουκέτας, τη στιγμή της πυροδότησης με τον σωλήνα εκτόξευσης και μια την στιγμή της πρόσκρουσης και έκρηξης στο στόχο.

Δηλαδή, ΜΠΑΜ και ΜΠΑΜ... πάρτον κάτω τον ...αητό.

Σε τα μας τώρα βρε ΣΚΑΪ, σε τα μας....

(Να θυμηθούμε να στείλουμε τον συντάκτη του άρθρου, για μετεκπαίδευση εφεδρείας σύντομα...)
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 12-01-07 στις 12:51
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-01-07, 15:09
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων

(Να θυμηθούμε να στείλουμε τον συντάκτη του άρθρου, για μετεκπαίδευση εφεδρείας σύντομα...)
Χαχα. Και αυτόν που έριξε την ρουκέτα πρέπει να στείλουνε για
μετεκπαίδευση! Εάν ήθελε να πετύχει το θυρεό της αμερικάνικης
πρεσβείας τότε είναι για τα μπάζα το παλικάρι αφού το μέγεθος
του είναι αρκετά μεγάλο και το πετυχαίνει κάποιος από απόσταση
εύκολα με σφεντόνα ή και με καλάμι με στραγάλι μέσα...τσκ τσκ
Πρέπει να τον έχουνε τρελάνει στη σφαλιάρα και στο κατσάδιασμα
οι <<δικοί>> του από το πρωί...!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-01-07, 15:36
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρέπει να τον έχουνε τρελάνει στη σφαλιάρα και στο κατσάδιασμα
οι <<δικοί>> του από το πρωί...!!!!
Σωστά , είχε όλο το χρόνο να κάτσει να στοχεύσει με ένα ρουκετοβόλο, έξω από το καλύτερα φυλασσόμενο κτίριο στην Ελλάδα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-01-07, 19:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ακούσατε καθόλου τα κανάλια και φυσικά του ειδικούς συντάκτες και αναλυτές στην αντιτρομοκρατική δράση;

Η τηλεόραση θα πιάσει φωτιά καιρός να την σπάσω :-(

Άγιε Βασίλη φέρε μου μια τηλεόραση που να μην πιάνει καθόλου τα κανάλια ΑΝΤμία Megaλούτσικο Alphaβήτα και Alterecho.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-01-07, 02:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Πιστοποιήθηκε ο πύραυλος που χτύπησε την πρεσβεία


ΣΥΜΦΩΝΑ με ανακοίνωση του υπ. Δημόσιας Τάξεως, πιστοποιήθηκε ο τύπος του αυτοπροωθούμενου εκρηκτικού βλήματος που χρησιμοποιήθηκε κατά την επίθεση εναντίων της αμερικανικής πρεσβείας στην Αθήνα τα ξημερώματα της Παρασκευής.

Ολοκληρώθηκε η εργαστηριακή ανάλυση των ευρημάτων του αυτοπροωθούμενου εκρηκτικού βλήματος (ρουκέτας). Πιστοποιήθηκε ότι πρόκειται για βλήμα τύπου RPG 7, διαμέτρου 40 χιλιοστών, κινεζικής κατασκευής (αντίγραφο του πρωτοτύπου ρώσικου μηχανισμού). Ως πιθανό έτος κατασκευής προσδιορίζεται το 1974.

Πρόκειται για ελαφρύ όπλο που μπορεί να μεταφερθεί από ένα άτομο. Είναι αρκετά διαδεδομένο στη μαύρη αγορά όπλων ενώ έχει χρησιμοποιηθεί ευρέως από αντάρτες στο Αφγανιστάν, στο Ιράκ και σε άλλες περιοχές.

Κείμενο και φωτό από την www.kathimerini.gr
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-01-07, 09:24
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστά , είχε όλο το χρόνο να κάτσει να στοχεύσει με ένα ρουκετοβόλο, έξω από το καλύτερα φυλασσόμενο κτίριο στην Ελλάδα.
Σκοτάδια ήτανε και χρόνο είχε αρκετό να στοχεύσει αλλά την έστειλε στον γάμο του καραγκιόζη !!! Μέσα στην τουαλέτα την έβαλε!!!
Σκέψου να ήτανε κάποιος μέσα στην τουαλέτα,να είχε πάρει θέση μάχης
στην καλλιόπη και ξαφνικά να βλέπει μια ρουκέτα να του μπαίνει στον...
Αυτό θα πει @#$$! την τύχη μου @#$$!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-01-07, 12:18
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Άγιε Βασίλη φέρε μου μια τηλεόραση που να μην πιάνει καθόλου τα κανάλια ΑΝΤμία Megaλούτσικο Alphaβήτα και Alterecho.
Κανε αυτο που εκανα εγω. Εχω μονο ψηφιακο δεκτη στον υπολογιστη (DVB-T).

Οταν θα αρχισουν να δινονται και οι αδειες, ουσιαστικα το μονο πραγμα που θα λαμβανεις θα ειναι ΣΚΑΙ και ΕΡΤ Digital.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-01-07, 09:57
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκέψου να ήτανε κάποιος μέσα στην τουαλέτα,να είχε πάρει θέση μάχης
Η καλύτερη κατάσταση για να δείς μία ρουκέτα να γκελάρει δίπλα σου. Είσαι στην τέλεια κατάσταση για να χεστείς πάνω σου
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-01-07, 10:03
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το γέλιο που έριξα όταν είχα την ατυχία να δω για 5΄δελτίο ειδήσεων.

Την ατάκα την πέταξε γνωστός δημοσιογράφος τον οποίο θα συμβούλευα να παραιτηθεί και να κάνει καριέρα στο stand up comedy. Λέει λοιπόν ο διαμόνιος ντετεκτιβοδημοσιογράφος: "Εγώ δεν είμαι και σίγουρος ότι ήταν ο Επαναστατικός Αγώνας, διότι αυτή η οργάνωση πάντα κάνει προειδοποιητικό τηλεφώνημα" (!)
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-01-07, 10:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν είμαι και σίγουρος ότι ήταν ο Επαναστατικός Αγώνας, διότι αυτή η οργάνωση πάντα κάνει προειδοποιητικό τηλεφώνημα" (!)
Εξαιρετικό :-) Εγώ εβαλα λευκοπλάστ στο τηλεχειριστήριο να μην πιάνει μερικά κανάλια και έχω χάσει το θέαμα μιας και δεν είμαι έτοιμος ψυχολογικά να αγοράσω νέα τηλεόραση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-01-07, 10:25
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Από την άλλη πάλι, θα πρέπει να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στα κανάλια καθώς τώρα πλέον ξέρουμε πώς να προμηθευτούμε ρουκέτες και εκτοξευτήρες και σε τί τιμές παίζουν. Μόνο τη διεύθυνση κανενός ηλεκτρονικού καταστήματος που πουλάει όπλα δεν έδωσαν. Επίσης δεν διευκρίνησαν αν οι Κινέζικες ρουκέτες φέρουν σήμανση CE ή είναι μαϊμούδες.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-01-07, 12:21
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Ασχετο σχολιο... μου αρεσει η ομοθυμια σε αυτο το φορουμ
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:01.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.