Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Παιγνίδια
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-01-07, 19:07
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Γιατί παίρνει κάποιος κομπιουτεράς παιγνιδομηχανή;

Διαβάζω συνέχεια για το πότε θα έρθει η τάδε παιγνιδομηχανή πότε η άλλη, τον Μάρτιο το Playstation 3, νωρίτερα η άλλη ένας χαμός.

Επειδή η προηγούμενη μου έπαφή με παιγνιδομηχανή είναι ηλικίας κάπου 30 χρόνων, ξέρετε εκείνα τα πινγκ πονγκ, θα μου πείτε και μένα αν υπάρχουν κομπιουτεράδες που έχουν και την ανάγκη να αγοράζουν και μια παιγνιδομηχανή;

Δηλαδή γιατί να περιμένω πως και πως να πάρω το μηχάνημα της Microsoft της Sony ή άλλης; Δεν με καλύπτει ο σούπερ υπολογιστής που έχω με την κάρτα γραφικών και με τα megabυτα της; Τι θα προσφέρει περισσότερο το PS; Ειλικρινά δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος.

Επίσης βλέπω παιγνίδια μόνο για παιγνιδομηχανές χωρίς να υπάρχουν αντίστοιχα για PC ; τι γίνεται βρε παιδιά; σταματήσαμε να παίζουμε οι κομπιουτεράδες;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-01-07, 20:35
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Απλά ο κομπιουτεράς πρέπει να σκάει 3πλάσια χρήματα για να αναβαθμίζει το computer του σε ram κάρτες γραφικών κλπ για να παίξει τα νέα παιχνίδια..ενώ παίρνεις μια παιχνιδομηχανή και τελειώνεις..ουτε installations όυτε ασυμβατότητες ούτε τιποτα...
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-01-07, 00:46
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
υπάρχουν κομπιουτεράδες που έχουν και την ανάγκη να αγοράζουν και μια παιγνιδομηχανή;
Ναι.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή γιατί να περιμένω πως και πως να πάρω το μηχάνημα της Microsoft της Sony ή άλλης; Δεν με καλύπτει ο σούπερ υπολογιστής που έχω με την κάρτα γραφικών και με τα megabυτα της; Τι θα προσφέρει περισσότερο το PS; Ειλικρινά δεν ξέρω ποιος είναι ο λόγος.
Αλλο εσυ. Εσενα σε καλυπτει ο σουπερ-ντουπερ υπολογιστης σου!

Ο αλλος ομως, που θελει να παιξει το συγκεκριμενο game στην 40" plasma με αλλους τρεις παικτες, ενδεχομενως κανοντας ταυτοχρονα... ασκησεις τεντωματος, θα παρει την κονσολα.


Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης βλέπω παιγνίδια μόνο για παιγνιδομηχανές χωρίς να υπάρχουν αντίστοιχα για PC ; τι γίνεται βρε παιδιά; σταματήσαμε να παίζουμε οι κομπιουτεράδες;
Ειναι θεμα αποκλειστικοτητων, δικαιωματων, καθως και δημιουργιας αγορας γυρω απο συγκεκριμενα παιχνιδια.

Επισης η ολη φαση με τις κονσολες ειναι θεμα προστασιας περιορισμου της πειρατειας, πληρους ελεγχου της πλατφορμας και περιορισμου των δικαιωματων (Digital Restrictions Management), και, τελος, δυνατοτητας για αγορα απο τον "gamer" add-on υπηρεσιων και ειδικων, ακριβων και αποκλειστικων (δηλ ασυμβατα με PC, εν γενει) περιφερειακων.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-01-07, 01:38
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Πρεπει να προσθεσουμε το γεγονος οτι οταν αγοραζεις ενα παιχνιδι κονσολας, το αγοραζεις με κλειστα τα ματια, πας σπιτι και το παιζεις... ουτε ασυμβατοτητες, ουτε drivers, ουτε απαιτησεις
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-01-07, 11:26
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά, όχι μόνο έχω υπολογιστές, αλλά ασχολούμαι και επαγγελματικά με αυτούς. Παρ 'όλα αυτά, έχω και μία κονσόλα σπίτι για κάποιους πολύ σημαντικούς λόγους...
1) Αν είχα υπολογιστή σπίτι δεν θα διασκέδαζα, αλλά θα έκανα δουλειά. Been there, done that και για αυτό τον γύρισα στο γραφείο.
2) Οι βραδυές όπου φίλοι έρχονται και καθόμαστε τέσσερις μαζί και παίζουμε κάποιο παιχνίδι, δεν μπορούν να προσφερθούν από ένα PC.
3) Τα παιχνίδια για PC έχουν ξεφύγει από τον έλεγχο τα τελευταία δέκα χρόνια, με αποτέλεσμα να πρέπει να έχεις μία πάγια εντολή από τον λογαριασμό σου προς τις εταιρίες που διανέμουν hardware.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-01-07, 11:39
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης η ολη φαση με τις κονσολες ειναι θεμα προστασιας περιορισμου της πειρατειας,
Θέλετε να μου πείτε ότι οι γνωστοί άγνωστοι πειρατές δεν πουλάνε πειρατικό software για τις παιγνιδομηχανές;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-01-07, 12:19
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Για τις παιχνιδομηχανές υπάρχει παράνομο λογισμικό.
Οι ίδιες όμως είναι κλειδωμένες, με αποτέλεσμα να χρειάζεται πείραγμα στο hardware.
Αυτό έχει το κακό του κόστους (νομίζω είναι κάπου στα 100 ευρώ), το δεδομένο ότι φυσικά η εταιρία της κονσόλας δεν υποστηρίζει πια την εγγύησή της, και το ρίσκο να χαλάσει η κονσόλα στην "επέμβαση".
Από τη στιγμή που μπορείς να νοικιάσεις παιχνίδια από βίντεο κλάμπ, γιατί να μπείς στον κόπο;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:35.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.