Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-06-09, 12:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Post Μια υποθετική επιστολή στον Πρωθυπουργό

Μια υποθετική επιστολή, προς τον Πρόεδρο της Κυβερνήσεως κον Κώστα Καραμανλή.

Κύριε Πρόεδρε καλημέρα σας.

Χθες ο Ελληνικός λαός σας έστειλε ένα μήνυμα καθαρό. Αν δεν το καταλάβατε κε Πρόεδρε ο Ελληνικός λαός δεν ψήφισε το ΠΑΣΟΚ, τιμώρησε και αυτό αν και είναι στην αξιωματική αντιπολίτευση και του μείωσε το ποσοστό κατά 1.45%, από τις προηγούμενες εκλογές του 2007 και αυτό γίνεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

Ο Ελληνικός λαός κύριε πρόεδρε, σας μείωσε το δικό σας ποσοστό κατά 9,54%, αυτό δεν είναι ένα τυχαίο ποσοστόν.

Ο Ελληνικός λαός, σας καταψήφισε γιατί φανήκατε εξαιρετικά αργός στις επεμβάσεις σας, αφήσατε ανάξιους ανθρώπους, να σας φθείρουν τόσο πολύ και μου κάνει εντύπωση, γιατί τους ανεχτήκατε;

Στην έκθεση Θεσσαλονίκης, εγώ ο παραδοσιακός κεντροδεξιός, δεν πίστευα στα αυτιά μου, όταν υπεραμυνθήκατε τον Βουλγαράκη. Έναν κατά γενική ομολογία ανίκανο άνθρωπο, που μόνο που τον βλέπεις, καταλαβαίνεις ότι είναι τουλάχιστον βλαξ. Έφτασε ο κόμπος στο χτένι για να τον απομακρύνετε, αλλά το κακό σας το έκανε.

Αργήσατε κύριε πρόεδρε να αντιδράσετε για το Βατοπέδιο, αφήσατε τους απατεώνες μοναχούς να διασύρουν όλους τους πολιτικούς. Αντί να βγείτε από την αρχή και να καταγγείλετε αυτούς που πραγματικά έφταιγαν, δηλαδή την κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ και στην συνέχεια με σκανδαλώδη ανοχή, δικών σας ανθρώπων, όπως πχ του εκ δεξιών σας κου Ρουσόπουλου (που προσωπικά και εγώ εκτιμούσα μέχρι τότε) και όσων άλλων κρατικών λειτουργών μετείχαν, σιωπήσατε και αφήσατε το θέμα να σας φθείρει μέχρι εκεί που δεν πήγαινε.

Ανεχτήκατε τον εκβιασμό του Παυλίδη, εγώ στην θέση σας θα έκανα αμέσως εκλογές, εκεί θα είχατε επανεκλεγεί, γιατί παρ’ όσα έγιναν, μια μεγάλη μερίδα, εμού συμπεριλαμβανομένου, σας θεωρεί πλέον πάσης αμφιβολίας καθαρό άνθρωπο. Δεν το κάνατε και κουβαλήσατε ένα ακόμα σταυρό μαρτυρίου, για την παράταξη σας.

Βάλατε ανίκανους ανθρώπους σε υπουργεία, δεν είναι ανάγκη να σας τους αναφέρω.
Ανεχτήκατε τις πιέσεις της οικογένειας Μητσοτάκη και δεν συμπεριλάβατε το 2004, τον Χατζηδάκη, σαν βουλευτή και υπουργό. Ξέρατε και ήξερα, ότι είναι ένας ικανός άνθρωπος και το απέδειξε περίτρανα, σαν υπουργός μεταφορών και τώρα σαν υπουργός ανάπτυξης. Σήμερα είναι ο πλέον ικανός υπουργός, καθάρισε την κόπρο του Αυγείου και έδωσε λύση σε ένα καρκίνωμα της Ελληνικής Οικονομίας που λέγεται Ολυμπιακή, που λέγονται λιμάνια, που λέγεται ΟΣΕ που που που.

Παραμονές εκλογών, η Ντόρα Μπακογιάννη έκανε την πιο χοντρή πατάτα, την έκανε άθελα της κύριε Πρόεδρε; Θα την προωθήσετε ακόμα πιο πολύ για να σας πριονίζει πιο δυνατά την καρέκλα;
Ο πανικός είναι ότι η μεγάλη εθνική σας επιτυχία, του αγωγού Μπουργκάς Αλεξανδρούπολη και του South Stream, θα πάνε περίπατο, αν σας διαδεχτούν στην πρωθυπουργία, τα καλά παιδιά των ΗΠΑ, Γιωργάκης και Ντόρα

Θα κρατήσετε για πολύ καιρό τον Αντώναρο, κυβερνητικό εκπρόσωπο; Είσαστε ευχαριστημένος που δεν μπορεί να αρθρώσει λέξη, αν δεν το διαβάσει;

Μας έβαλαν οι επιλογές σας, μετά τον Μητσοτάκη, να θέλουμε να σας τιμωρήσουμε, μπορεί να μην το ξανακάνουμε, αν αποφασίστε να αντιδράτε πιο γρήγορα. Παραμένει στο χέρι σας η ευκαιρία

Μετά τιμής
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 08-06-09 στις 12:03
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Xenios For This Useful Post:
papa (08-06-09), Stanley (08-06-09)
  #2  
Παλιά 08-06-09, 12:17
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
απλα εισαι αψογος.

αν ακουγαν τον απλο πολιτη των 300-700 ευρω οι πολιτικοι μας που το μονο που ξερουν ειναι να παιρνουν μισθους 3000-9000 ευρω τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.

δεν πειραζει αν δεν πηραν το μηνυμα για μενα στις επομενες εκλογες ο κοσμος θα πρεπει :

η να ψηφισει ολα τα κομματα που θα συμμετεχουν με ενα ποσοστο 10-20%

η να απεχει (80%)

μεχρι να τον ακουσουν

οσο δεν το κανει ειναι αξιος της μοιρας του.
__________________
Life its...so simple

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 08-06-09 στις 12:20
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-06-09, 12:46
Το avatar του χρήστη giannis.@
giannis.@ Ο χρήστης giannis.@ δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-01-18 22:09
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Πράγματι Άψογος…

Ας ακούσουν την Καμπάνα…..(όχι το καμπανάκι)..
Και ας ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ το καλύτερο…για τον απλό λαό…..ας μας σεβαστούν λίγο….
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-09, 16:11
Το avatar του χρήστη μαρια ψαθα
μαρια ψαθα Ο χρήστης μαρια ψαθα δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 06-03-12 08:59
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
εγώ θα σας ευχαριστήσω πολύ γιατί μιλάτε εξ ονόματος πολλών νομίζω.πίστευα πως ο Κος Καραμανλής είναι ένας άνθρωπος με όραμα,αγάπη για την χώρα του και κατά συνέπεια για εμάς.λυπάμαι που το λέω αλλά βλέποντας τα σκάνδαλα να ξεπετιούνται σαν τη λερναία ύδρα,αναρωτιέμαι:ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ?ΜΗΠΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΞΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ?ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ-ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ-Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ ΝΑ ΣΦΑΖΕΤΑΙ????απλά ερωτήματα μιας απλής κοπέλας που μπορεί να μην παίρνει 700ευρώ,αλλά αγαπάει πολύ την χώρα της και θέλει να βλέπει στο τιμόνι της άξιους ανθρώπους που θα τη σεβαστούν και θα ακούσουν της ανάγκες της.
__________________
Άν το σκεφτείς πολύ θα τρελαθείς . . . αν το ζήσεις θα πιάσεις ουρανό ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-06-09, 18:20
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από μαρια ψαθα Εμφάνιση μηνυμάτων
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ?ΜΗΠΩΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΞΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ?
Προσωπικά θα "προτιμούσα" να συνέβαινε αυτό, διότι κάτι τέτοιο θα σήμαινε ότι η λύση θα ήταν εύκολη: απομάκρυνση του ή των απατεώνων και αντικατάσταση με τίμιους.

Δυστυχώς, νομίζω ότι η πραγματικότητα είναι χειρότερη. Οι πολιτικοί όλων των χώρων στη μεγάλη έως και συντριπτική τους πλειοψηφία είναι έντιμοι και έχουν καλές προθέσεις - πλην όμως αυτά ΔΕΝ αρκούν για να διορθώσουν τα θεσμικά προβλήματα, την αδράνεια και τη νοοτροπία πολλών δεκαετιών.
  • Όλο το σύστημα διαχείρισης έχει φτιαχτεί με βάση την ανικανότητα, την παντελή έλλειψη οποιουδήποτε είδους δημιουργικού πνεύματος και (γιατί όχι) τη "μίζα" παντός είδους...
  • Η αναποτελεσματικότητα και η σπατάλη οικονομικών και ανθρώπινων πόρων θεωρούνται περίπου δεδομένες...
  • Η κάθε πρόταση βελτίωσης συναντά τους βαθιά συντηρητικούς εξ επαγγέλματος αντιρρησίες...
  • Οι όποιες φωτεινές εξαιρέσεις μπαίνουν στο στόχαστρο όλων των βολεμένων επειδή λίγο-πολύ χαλάνε την πιάτσα...
Με βάση αυτά... δεν ξέρω τι μπορούμε να περιμένουμε βραχυπρόθεσμα από τον οποιονδήποτε έντιμο πολιτικό
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
Xenios (09-06-09)
  #6  
Παλιά 10-06-09, 00:08
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστυχώς, νομίζω ότι η πραγματικότητα είναι χειρότερη. Οι πολιτικοί όλων των χώρων στη μεγάλη έως και συντριπτική τους πλειοψηφία είναι έντιμοι και έχουν καλές προθέσεις - πλην όμως αυτά ΔΕΝ αρκούν για να διορθώσουν τα θεσμικά προβλήματα, την αδράνεια και τη νοοτροπία πολλών δεκαετιών.
Συμφωνώ μαζί σου ώς προς την νοοτροπία. Αν δεν αλλάξουν λογικές και συμπεριφορές δεκαετιών , μία ηγεσία που θα προσπαθήσει να επιβάλει αρχές, θα καταλήξει δικτατορία. Οπότε και οι όποιες αλλαγές θα πρέπει να ξεκινήσουν απο τους πολλούς. Για παράδειγμα, σταματάμε στο κόκκινο όχι επειδή φοβόμαστε ότι θα μα τσιμπήσει ο τροχονόμος, αλλά επειδή γνωρίζουμε ότι θέτουμε σε κίνδυνο τον ευατό μας και τους άλλους.

Οι ίδιοι όμως οι πολιτικοί (που τους θεωρείς και έντιμους) δίνουν το κακό παράδειγμα. Ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ έχει αυθαίρετο, ο κος Βουλγαράκης ομολόγησε οτι φοροαποφεύγει, ο πρώην υπουργός ασφάλισης είχε στη δούλεψη του ανασφάλιστους μετανάστες. Να καταλάβουμε δηλαδή ότι δεν μιλάμε για καλούς πολιτικούς και πολίτες με κακή νοοτροπία. Οι μεν είναι καθρέφτης των δε.

Αυτό με το οποίο διαφωνώ είναι στο ότι έχουμε αναγάγει την εντιμότητα, το αυτονότητο δηλαδή, σε προσόν και δεν μιλάμε καθόλου για πολιτική. Δηλαδή εάν δεν υπήρχε κανένα ζήτημα με τα ανωτέρω ή και με το βατοπαίδι, ο κόσμος θα ηταν ευχαριστημένος ; Η θα έπρεπε να είναι ; Το ότι απαξιώνεται συστηματικά και συνειδητά η δημόσια παιδεία και υγεία πρός όφελος της ιδιωτικής δεν μας απασχολεί όσο τα ζητήματα ηθικής ; Ψηφίζουμε επιτέλους πολιτικούς για να είναι καλά παιδιά ή για προάγουν την κοινωνική ευημερία ; Δεν θα με ενδιέφερε αν τα παίρναν , αρκεί να κάναν δουλειά που να είχε εμφανή αποτελέσματα στην ποιότητα της ζωής μου.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-06-09, 01:45
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ίδιοι όμως οι πολιτικοί (που τους θεωρείς και έντιμους) δίνουν το κακό παράδειγμα. Ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ έχει αυθαίρετο, ο κος Βουλγαράκης ομολόγησε οτι φοροαποφεύγει, ο πρώην υπουργός ασφάλισης είχε στη δούλεψη του ανασφάλιστους μετανάστες. Να καταλάβουμε δηλαδή ότι δεν μιλάμε για καλούς πολιτικούς και πολίτες με κακή νοοτροπία. Οι μεν είναι καθρέφτης των δε.
Αν κι εγώ βρίζω κατά καιρούς τους απανταχού απατεώνες, αν θέλουμε να δούμε το θέμα πραγματικά σοβαρά τότε η πλειοψηφία των πολιτικών δεν έχει αυθαίρετα και ανασφάλιστους.

Δηλαδή αν πάρουμε ως δείγμα τους 300, μπορεί να βρούμε ανίκανους, χαζούς, εύπιστους, πλανημένους, πρόβατα αλλά ακόμα κι αν (εντελώς θεωρητικά ) υπάρχουν κλέφτες, καταχραστές, αυθαίρετοι, φοροδιαφεύγοντες, ανασφάλιστοι, λαδωμένοι... αυτοί αποτελούν τη μικρή μειοψηφία.

Το "όλοι τα παίρνουν" είναι εύκολο να το λέμε και δείχνει βαθιά αγανάκτηση και απογοήτευση, αλλά (αν μιλάμε σοβαρά) καταλαβαίνουμε ότι είναι υπερβολή και ότι όχι, δεν τα παίρνουν όλοι.
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν θα με ενδιέφερε αν τα παίρναν , αρκεί να κάναν δουλειά που να είχε εμφανή αποτελέσματα στην ποιότητα της ζωής μου.
Όπως έγραψα πιο πάνω, η εντιμότητα δε συμβαδίζει απαραιτήτως με την ικανότητα

Και βασικά αυτό είναι και το δικό μου παράπονο. Δε νομίζω ότι οι πολιτικοί αλλού είναι ουσιαστικά πιο έντιμοι από εδώ (έχουν και εκεί τα προβλήματα με τις καταχρήσεις και τις ψιλο- ή χοντρο- απάτες), αλλά είναι σαφώς πιο αποτελεσματικοί.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-06-09, 03:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως έγραψα πιο πάνω, η εντιμότητα δε συμβαδίζει απαραιτήτως με την ικανότητα
Σωστός !!!
Υπάρχουν πάντα οι αγνές προθέσεις και ένας μεγάλος αριθμός, παραμένουν μακριά από την ρεμούλα.

Αντιπαθώ ιδιαίτερα τις γενικότητες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-06-09, 12:38
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
οπως πιστευω οτι ο πρωθυπουργος μας κ. καραμανλης ειναι εντιμος και αν πραγματι δεν σκεφτοταν το πολιτικο κοστος και εστελνε στην δικαιοσυνη οσους παραβιασαν νομους του κρατους πιστευω οτι οποια στιγμη γινοντουσαν εκλογες θα τις κερδιζε με 60-80% γιατι ο λαος αυτο που θελει να δει ειναι να εφαρμοζονται οι ΝΟΜΟΙ και να ειναι ΙΣΟΙ ολοι.
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-06-09, 12:57
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
κανα σημειο στιξεως;;;; διαβασα 3 φορες τη φραση για να την καταλαβω

(σορρυ για την παρεμβαση)
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 10-06-09, 13:07
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
κανα σημειο στιξεως;;;; διαβασα 3 φορες τη φραση για να την καταλαβω

(σορρυ για την παρεμβαση)
εχεις δικιο για την παρατηρηση και ζητω συγνωμη αλλα ετσι γραφω τα ελληνικα στον Η/Υ (μια ζωη γραφω "greeklish" στο ιντερνετ και στους Η/Υ.

και προς αποφυγη λαθων απλα δεν βαζω τονους κτλ.

θα προσπαθησω για το καλυτερο.
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-06-09, 13:22
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
μη αγχωνεσαι, δε χρειαζονται τοσο τονοι (ουτε εγω βαζω, για πολλους λογους), αλλα τελεια και κομμα ειναι απαραιτητα καμια φορα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-06-09, 13:26
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
μη αγχωνεσαι, δε χρειαζονται τοσο τονοι (ουτε εγω βαζω, για πολλους λογους), αλλα τελεια και κομμα ειναι απαραιτητα καμια φορα
οπως ειπα συγνωμη (παντως γενικα τελειες και κομματα βαζω απλα τονους δεν βαζω για τους λογους που αναφερα).

περιεργο παντως μου ξεφυγαν οι ατιμες οι τελειες και τα κομματα (τι να κανει αυτο το ατιμο το μυαλο που κανει τοσες δουλειες οσες ο ναπολεων.)
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:31.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.