Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-06, 09:16
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ποια μηνύματα θέλουμε στην AcroBase

Επειδή προέκυψε ένα θέμα, θα πρέπει να ξέρουν τα μέλη μας τι δεν πρέπει να αντιγράφουν στην AcroBase από άλλα MME ή ηλεκτρονικά μέσα και ενημερωτικές σελίδες.

Δεν πρέπει να αντιγράφουν οποιοδήποτε μήνυμα, δεν προάγει τον διάλογο. Ναι θα κάνουμε ενημέρωση για τα πλέον σημαντικά θέματα, αλλά όχι ειδήσεις του τύπου πόσο νίκησε ο Ατρόμητος. Οι ειδήσεις αυτές δεν ενδιαφέρουν την AcroBase, ούτε την ενδιαφέρουν παραπομπές του τύπου Ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος με την Προοδευτική περισσότερα στο τάδε site …. Αυτά τα έχουμε και στα RSS, δεν τα θέλουμε μέσα σε μηνύματα.

Με εξαίρεση τα Clubs Οικολογίας και Εθελοντισμού που θα ΄λόγου της ουσίας του θέματος τους έχει μικρές ειδήσεις με παραπομπές, στα άλλα Clubs δεν θέλουμε ειδήσεις τύπου RSS. Δεν θέλουμε επίσης μηνύματα που είναι πνευματική ιδιοκτησία άλλων sites, με εξαίρεση μηνύματα των Διεθνών Πρακτορείων ειδήσεων, Associated Press, Reuter, ΑΠΕ, ΜΠΑ κλπ ή από ιστοσελίδες που έχουμε ήδη συνεργασία πχ GreenPeace.

Οποιοδήποτε μήνυμα (αντιγραμμένο) που δεν ακολουθεί αυτήν την πολιτική θα διαγράφεται, χωρίς συζήτηση και χωρίς κάθε φορά να εξηγώ την πολιτική της AcroBase.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #2  
Παλιά 10-12-06, 10:37
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Δεκτό και κατανοητό.Αλλά να φροντίσεις να βάλεις και ρύθμιση που να ειδοποιεί τους χρήστες για τη μεταφορά και τη διαγραφή των μηνυμάτων τους.Εννοείται ότι πρέπει να ξέρουν τι τους γίνεται έτσι;Και όχι να έρχονται προ απροόπτου...Εκτός αυτών ,για μένα η όποια παρεξήγηση έγινε θεωρείται ως μη γενόμενη πια και θα μπορούσε να αποφευχθεί με κάπως καλύτερο χειρισμό πχ αναφέροντας εξ'αρχής αυτά που ανέφερες σήμερα.Καλημέρα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 10-12-06 στις 10:42
  #3  
Παλιά 10-12-06, 10:58
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεκτό και κατανοητό.
Η πολιτική ενός Fprum μπορεί να αλλάξει ανα πάσα στιγμή, ανάλογα με το τι ζητάμε και τι επιδιώκουμε, όσο αναφορά τις αντιγραφές μηνυμάτων από άλλα forums.

Αναφορά και αιτιολογία δεν δίνουμε σε μηνύματα που δεν ανήκουν στον αποστολέα αλλά είναι ξένη πνευματική ιδιοκτησία ή προβάλει πιεστικά άλλα sites.

Αναφορά και αιτιολογία πρέπει να δίνουμε σε μηνύματα που γράφηκαν από τους χρήστες μας και εμείς τα σβήσαμε για κάποιους λόγους.

Χωρίς καμιά αιτιολογία επίσης σβήνουμε μηνύματα και χρήστες, που προσβάλουν άλλους χρήστες, που υποβιβάζουν το ανθρώπινο είδος, τα μηνύματα κατά της ελευθερίας και της Δημοκρατίας, τα ρατσιστικά μηνύματα και τέλος αυτά που θίγουν τα πιστεύω και τις ιδιαιτερότητες κάθε ανθρώπου. Αυτό είναι το θεμιτό για εμάς.

Αυτές είναι βασικές αρχές της AcroBase εδώ και 19 χρόνια, και δεν πρόκειται να τις αλλάξουμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #4  
Παλιά 10-12-06, 11:02
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Εντάξει Στέλιο.Είπαμε κατανοητό.Δε χρειάζεται να "γαβγίζεις" άλλο.
  #5  
Παλιά 10-12-06, 11:11
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει Στέλιο.Είπαμε κατανοητό.Δε χρειάζεται να "γαβγίζεις" άλλο.
Όταν γαβγίσω πραγματικά Νώντα να είσαι σίγουρος ότι θα το νοιώσεις. Περισσότερος σεβασμός δεν θα ήταν κακός.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
  #6  
Παλιά 10-12-06, 11:13
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν γαβγίσω πραγματικά Νώντα να είσαι σίγουρος ότι θα το νοιώσεις. Περισσότερος σεβασμός δεν θα ήταν κακός.
Ρε Στέλιο έλεος!!!Πλάκα κάνω!!!!!Τι μου λες τώρα σχετικά με σεβασμό;Το ότι είπα κάτι για πλάκα δε σημαίνει ότι δε σε σέβομαι!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nontasg : 10-12-06 στις 11:17
  #7  
Παλιά 10-12-06, 12:05
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
καλημερα και απο μενα εγω μιλησα χτες με τον μιλτο και μου εδωσε να καταλαβω πραγμα που με σενα στελιο δεν γινοτανε γιατι ησουν εκτος εαυτου λες και νομιζες οτι θελαμε το κακο της ακρο η το δικο σου.

οπως ειπα και του μιλτου εγω απλα με τον τροπο που θελετε τα νεα δεν μπορω να γραψω αρα δεν θα γραφω.

θα γραφω γενικα θεματα δικιας μου σκεψης στο Software+Hardware.

επισης μια επισημανση ολα τα ελληνικα φορουμς που ξερω και ειμαι μελος τους αλλα και το δικο μου που δεν ανηκει στην ελληνικη επικρατεια αλλα στην διεθνη γραφουν με αυτο τον τροπο τις ειδησεις απο ολο τον κοσμο (ολο το αθρο και αναφορα στην πηγη) και κανενας δεν αντιμετωπιζει νομικα προβληματα και μιλαω για insomnia , adslgr , techteam , pathfinder και αλλα πολλα.

αλλα οπως ειπα και στον μιλτο δικη σας ειναι η ακρο εσεις κανετε οτι θελετε αλλα θα πρεπει να συμπεριφερεστε ομως και ποιο ομορφα απεναντι στους χρηστες γιατι χτες ειλικρινα στελιο αν δεν ηταν ο μιλτος εγω δεν θα ημουν τωρα στην ακρο αλλα θα ειχα φυγει εκτος οτι θα σε ειχα βρισει διοτι με προσεβαλες αφανταστα με την συμπεριφορα σου πραγμα που δεν το ανεχομαι απο κανεναν οσα χρονια και να ειναι διοτι στα ρημαδια τους υπολογιστες και το ιντερνετ εχω απο το 80 αρα δεν ανεχομαι υποδειξεις απο κανεναν σε αυτο το κομματι το οποιο ειναι εκτος απο χομπυ και η εργασια μου διοτι στελιο εσυ μπορει να εισαι αρχοντας στο θεμα BBS αλλα σε αυτο το κομματι ειναι αλλα τα δεδομενα θα πρεπει να ξερεις και απο την στιγμη που ζητας να ερχονται νεα μελη και να συμμετεχουν στο ονειρο σου θα πρεπει να τους δειχνεις και τον αναλογο σεβασμο διοτι δεν νομιζω να μην σε τιμησα εγω με την παρουσια μου οταν το ξεκινησες αυτο το βημα και ο νωντας που τον εκανα να γραφτει και να ποσταρει αλλα και πολλους αλλους αφανεις χρηστες ουτε ζητησα ανταμοιβη που σου κανω και δωρεαν διαφημιση στον δικο μου χωρο χωρις να ειμαι υποχρεωμενος απλα γιατι σε θεωρω ενα σοβαρο φορουμ και μονο.

αυτα δεν εχω να πω κατι αλλο ευχαριστω για ολα τον μιλτο και που μου εδωσε να καταλαβω και αυτος και αλλοι οτι δεν πρεπει να το συνεχισω καλη σας συνεχεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zerocool : 10-12-06 στις 12:19
  #8  
Παλιά 10-12-06, 12:26
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Ηλία η acrobase είναι μια μεγάλη παρέα.Παρεξηγήσεις γίνονται και μετά λύνονται.Συμφωνώ ότι η συμπεριφορά του Στέλιου ήταν κάπως....απότομη αλλά δεν πειράζει.Δεν θα πεθάνουμε κιόλας.....Απλά θα κάνουμε αυτό που λέει.Βέβαια μάλλον κάποια θέματα όπως αυτό http://www.acrobase.gr/showthread.php?t=17873 εξαιρείται από τον κανόνα αλλά τέσπα.....No problem.....
  #9  
Παλιά 10-12-06, 12:33
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Zerocool Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε ζητησα ανταμοιβη που σου κανω και δωρεαν διαφημιση στον δικο μου χωρο χωρις να ειμαι υποχρεωμενος απλα γιατι σε θεωρω ενα σοβαρο φορουμ και μονο.
Για να βάλουμε κάποια πράγματα στη θέση τους.
Δωρεάν διαφήμιση εννοείς το banner έτσι ?
Γιατί κανείς θα μπορούσε να θεωρήσει και δωρεάν διαφήμιση όλα τα κείμενα που έχουν αντιγραφεί αυτούσια με copy paste από την Acrobase,
όπως τα παρακάτω

http://www.theinternetworld.org/foru...read.php?t=642
(είναι οι όροι της Acro με αλλαγμένο μόνο το όνομα)

Να και το banner τους για τους guests

Καλώς ήρθατε σταThe Internet World forums. Ελάτε μαζί μας να μοιραστούμε ιδέες και σκέψεις και να δημιουργήσουμε ένα Forum διαφορετικό από τα άλλα. Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη Στο Μη Εγγεγραμένοι ή Επισκέπτες μπορείτε να αφήσετε ό,τι μήνυμα θέλετε χωρίς να είστε ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ για οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία μπορείτε ή να αφήσετε μήνυμα εδώ Επικοινωνία μαζί μας ή μέσω Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου Επικοινωνήστε μαζί μας

και

Ζητάμε την ενεργή συμμετοχή σας στις συζητήσεις, στις προτάσεις, στις ιδέες ώστε να γίνουμε καλύτεροι.Το The Internet World δημιουργήθηκε για σας και ανήκει σε σας.

Σας θυμίζει κάτι ?

Ο χαρακτηρισμός
Ένας από τους SysOps

ο οποίος έχει αντιγραφεί αυτούσιος από τον δικό μου χαρακτηρισμό.
σας θυμίζει κάτι ?


και το κορυφαίο
http://www.theinternetworld.org/foru...ead.php?p=3048

το οποίο είναι αυτούσιο μήνυμα του Στέλιου με αλλαγμένο το όνομα.

Αυτά μάλλον εννοείς δωρεάν διαφήμιση!!
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
  #10  
Παλιά 10-12-06, 12:42
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
τιποτα απο αυτα που λες μιλτο δεν ειναι δικο σας φιλε μου ολα ειναι δικα μου η κατεβασμενα απο την σελιδα της VB.

οι οροι χρησης ειναι κατεβασμενοι απο την σελιδα της VB ελληνικη γλωσσα που τα δινει το ADSLGR.

αν και το θεωρω προσωπικη επιθεση δεν πειραζει ομως ο χρονος θα δειξει ποιος κανει λαθος και ποιος οχι.

και δεν αντιγραφω κανεναν ετσι σε παρακαλω πολυ να προσεχεις τους χαρακτηρισμους σου.

αμα θες σου δινω λινκς για αυτα απο οπου τα πηρα.
  #11  
Παλιά 10-12-06, 12:42
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτούσια μεταφορά θεμάτων ή αποσπασμάτων χωρίς σχολιασμό κάνουν μόνο οι οργανωτές των κλαμπς με σκοπό την δημιουργία διαλόγου οι οποίοι είναι και υπευθυνοι απέναντι σε ότι γράφεται.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
  #12  
Παλιά 10-12-06, 12:51
nontasg Ο χρήστης nontasg δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 12-02-08 23:38
Φύλο: Άντρας
Sorry κιόλας,αλλά τα μηνύματα του the internet world δεν έχουν σχέση με τα μηνύματα της acro.....Όπως είπε και ο Ηλίας,από αλλού πάρθηκαν.Αν τα βάλουμε σε παράθεση θα φανεί ξεκάθαρα.Όσον αφορά το χαρακτηρισμό "ένας από τους SysOps"ειναι πολύ εγωιστικό να νομίζεις Μίλτο ότι το κλέψαμε από σένα,καθώς το έχουν πολλά forums.Τι να πω,τα έχω χαμένα.Καλημέρα.
  #13  
Παλιά 10-12-06, 12:52
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Zerocool Εμφάνιση μηνυμάτων
και δεν αντιγραφω κανεναν ετσι σε παρακαλω πολυ να προσεχεις τους χαρακτηρισμους σου.

αμα θες σου δινω λινκς για αυτα απο οπου τα πηρα.
Για δως μου το link από το οποιό πήρες το παρακάτω μήνυμα και το αντέγραψες

http://www.theinternetworld.org/foru...ead.php?p=3048

και θα σου ζητήσω αμέσως συγγνώμη.


PS: Αν δεν το βρίσκεις , δοκίμασε αυτό
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 10-12-06 στις 12:54
  #14  
Παλιά 10-12-06, 12:56
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 17:46
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για δως μου το link από το οποιό πήρες το παρακάτω μήνυμα και το αντέγραψες

http://www.theinternetworld.org/foru...ead.php?p=3048

και θα σου ζητήσω αμέσως συγγνώμη.
αυτο δεν το πηρα απο κανεναν ειναι εξ ολοκληρου δικο μου φιλε μιλτο και δεν εχει σχεση με τα δικα σας ουτε στο ημισυ. αλλο πραγμα λετε εσεις http://www.acrobase.gr/showthread.php?t=14416 και αλλο εγω http://www.theinternetworld.org/foru...ead.php?p=3048 βαλτα και σε παραθεση αν δεν με πιστευεις.

καλη σου μερα και παλι
  #15  
Παλιά 10-12-06, 12:58
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Λοιπόν το δικό σου
Βοηθήστε μας να φτιάξουμε ενα νέο The Internet World που αρέσει σε όλους

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι και καλό μήνα σε όλους σας.

Επιθυμία μου είναι, αυτό το μήνυμα να γεμίσει με γόνιμες απαντήσεις, απαντήσεις που θα έχουν την φρεσκάδα των αντιλήψεων σας, των απόψεων σας, των θέσεων σας.

Μετράμε ήδη τεσσερίς μήνες από το ξεκίνημα του www.theinternetworld.org και την λειτουργία επίσημα σαν Forum.

Σαν θετικό αυτό των ημερών είναι ότι καταφέραμε να φτάσουμε τα 80+ μέλη και βέβαια σκοπός μας είναι να προσεκλύσουμε το ενδιαφέρον ώστε να γραφτούνε ακόμα περισσότεροι.

Βέβαια ο κυριότερος στόχος μας είναι να κτίσουμε κάτι καινούργιο σε αυτό που λέγεται "Forums".

Θέλω εδώ επίσης να ομολογήσω ότι από ανθρώπους που συμμετέχουν σε κάποιες θέσεις αλλά και απο απλά μέλη είχαμε την ανάλογη συμπαράσταση και προσπάθεια ανάλογη των δυνάμεων που διαθέτει ο καθένας μας με συνάρτηση του απαραίτητου χρόνου ετσι ώστε να βλέπετε αυτό το αποτέλεσμα σήμερα.

Πιστέυω οτι κάναμε ένα καλό ξεκίνημα, βέβαια είναι ένα ξεκίνημα και κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκινήσουμε να τρέχουμε με πιο γρήγορους ρυθμούς.

Πρώτα απο όλα να σας ευχαριστήσω όλους νέους και παλιούς φίλους που είστε δίπλα μας, σε μια καλή προσπάθεια, να βγάλουμε μια δυνατή φωνή σε αυτό που λέγεται ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, μια διαφορετική φωνή, με ήθος αξιοπρέπεια και ποιότητα, χωρίς δεσμεύσεις και εξαρτήσεις.

Λίγο πολύ αυτό το καταφέραμε, φύγαμε από την αφετηρία δυνατά και με επιτυχία.

Και τώρα τι μένει; Μα μια ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Ως ιδρυτής και υπεύθυνος του The Internet World - www.theinternetworld.org, κάνω ένα βήμα πίσω και ζητάω και παρακαλάω απο εσάς να πάρετε τις πρωτοβουλίες εκείνες για να φτιάξετε ένα Forum όπως το ονειρεύεστε, όπως ίσως θα θέλατε, όπως θα το κάνατε αν το σχεδιάζατε εσείς.

Δώστε μας ιδέες απόψεις για ένα Forum ή οτιδήποτε άλλο που εσείς θα θέλατε.

Σήμερα σας ήρθε η ιδέα να φτιάξετε ένα δικό σας Forum, τι θα βάζατε τι θα βγάζατε; Ποια ιδέα είδατε αλλού και θα θέλατε να την εφαρμόσουμε εδώ.

Εκφραστείτε ελεύθερα, πείτε μας την γνώμη σας.

Φυσικά δεν θα υλοποιήσουμε όλες τις ιδέες σας, αλλά σας υποσχόμαστε σοβαρά, οτι τα αρμόδια άτομα θα πάρουν όλες τις προτάσεις σας και θα τις επεξεργαστούν, ή βάζοντας τις σε ανάλογα δημοψηφίσματα (polls) για να αποφασίσουν οι χρήστες.

Θέλουμε να ανανεωθούμε, θέλουμε να εφαρμόσουμε όμορφες ιδέες, μην διαστάσετε να τις μοιραστείτε μαζί μας.

Απαντήστε εδώ στο θέμα αυτό δημόσια, δώστε μας τις προτάσεις σας, σε αυτό το θέμα δεν θα σχολιάζουμε αρνητικά τις ιδέες αλλά μόνο θετικά.
Θέλω να παρακαλέσω οι θέσεις σας να είναι όσο το δυνατόν ξεκαθαρισμένες.

Ξεκινάμε και περιμένουμε τις προτάσεις σας.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 10-12-06 στις 13:00
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:38.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.