Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Τα δικαιώματα μας
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-11-08, 20:43
Το avatar του χρήστη Woopy
Woopy Ο χρήστης Woopy δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-08-09 21:34
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξει κοινωνία χωρίς κανόνες συμπεριφοράς;

Είμαι σίγουρη πως δεν μπορεί να υπάρξει κοινωνία χωρίς κανόνες γιατί έτσι ο καθένας μας θα έκανε ότι του ερχόταν, π.χ. να στρίβει όταν ένα άλλο αυτοκίνητο έρχεται, ή να σπάει αυτοκίνητα, να βάζει φωτιές σε μαγαζιά και σπίτια, να μιλάει όταν μιλάει ο δάσκαλός του και άλλα πολλά...
__________________
Η ζωή είναι ωραία κι εγώ είμαι μοιραία!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-11-08, 20:56
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Woopy Εμφάνιση μηνυμάτων
να μιλάει όταν μιλάει ο δάσκαλός του και άλλα πολλά...
Εγω οταν μιλαει ο δασκαλος δεν μιλαω αλλα ουτε και τον ακουω
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-11-08, 21:05
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
γι αυτο τον λενε δασκαλο....

(αυτος που κανει μια αχαριστη εργασια...αυτος που προσπαθει χωρις αποτελεσμα...αυτος που προσπαθει ματαια να γλυτωσει απο μερικες πικρες τον επομενο... αυτον που κανουμε ολοι μας οτι μπορουμε να αισθανθει οσον το δυνατον περισσοτερο βλ**ας γιατι ενδιαφερθηκε για μας..)

αιδως αχρειοι

__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 07-11-08 στις 10:42
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-11-08, 10:11
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οι κανόνες είναι μια έννοια που είναι ενταγμένη στον κόσμο που ζούμε.
Πάρε για παράδειγμα την φύση που είναι το υπερσύνολο του κόσμου μας.
Υπάρχουν οι φυσικοί κανόνες. Αν αφήσεις ένα μήλο από το χέρι σου αυτο θα πέσει. Αν πλησιάσεις ένα μεταλλο σε ένα μαγνήτη θα κολλήσει.
Έτσι και στην κοινωνία. Οι άνθρωποι ακολουθούν κάποιους συγκεκριμένους κανόνες που βρίσκονται έμφυτοι σε αυτούς. Πχ αν κάποιος σου κάνει κακό θα θυμώσεις μαζί του. Αν σε βοηθήσει θα τον αγαπήσεις. Αν πεινάσεις , θα κάνεις το παν για να βρεις τροφή, αν απειλειθείς θα σκοτώσεις κ.ο.κ
Κανόνες σαν τους παραπάνω είναι οι βασικοί κανόνες που θέτει η φύση ώστε να λειτουργήσει το σύμπαν.
Το ευτύχημα είναι , ότι ο άνθρωπος ως εξελιγμένο ον που είναι (αν και τώρα τελευταία αυτό αμφισβητείται) μπορεί να θέτει πιο εξελιγμένους κανόνες ώστε να μπορσει να συμβιώσει σε μια κοινωνία πολλών ανθρώπων.
Αυτοί οι κανόνες είναι απαραίτητοι για την εύρυθμη λειτουργεία της. Αν δεν ρυθμιστούν σωστά οι κανόνες αυτοί, τότε θα λειτουργήσουν οι κανόνες μαξιλαράκι (βλέπε παραπάνω) οι οποίοι λειτουργούν και σε απλές κοινωνίες , βλέπε νόμοι της ζούγκλας.
Για να μην φτάσουμε λοιπόν σε αυτό το σημείο πρέπει να θέτονται ρεαλιστικοί κανόνες σε μια κοινωνία , ώστε προκειμένουν να διευκολυνθεί κάποιος να μην θίγεται το δικαίωμα του άλλου ή τουλάχιστον να προσπαθούμε να κρατήσουμε όσο γίνεται καλύτερα αυτήν την ισσόροπία αφού είναι δύσκολο να είναι ικανοποιημένοι όλοι.
Βασική προυπόθεση βέβαια, είναι να είναι διατεθιμένοι αυτοί που συμμετέχουν στην κοινωνία να κάνουν τις απαραίτητες υποχωρήσεις/συμβιβασμούς ώστε να εξυπηρετηθεί και το σύνολο και όχι μόνο οι δικές τους προτεραιότητες.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-11-08, 10:12
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 17:52
Φύλο: Άντρας
Όχι. Κοινωνία χωρίς κανόνες δεν είναι δυνατόν να υπάρξει, με τη δομή της κοινωνίας, όπως την ξέρουμε σήμερα.

Οι κανόνες αυτοί, είναι δυο ειδών. Οι νόμοι και οι κανόνες ηθικής.

Το θέμα βέβαια είναι, πως νόμοι υπάρχουν που καλύπτουν τα πάντα. Αλλά πρέπει να υπάρχουν οι κατάλληλοι ελεγκτικοί μηχανισμοί, για τον έλεγχο και την εφαρμογή τους.

Η ηθικοί κανόνες είναι κάτι, περισσότερο ελαστικό. Εξαρτώνται από την εποχή που ζούμε και τις κοινωνικές αντιλήψεις, όπως έχουν διαμορφωθεί και διαμορφώνονται συνεχώς. Κάτι που πριν 50 χρόνια, για παράδειγμα, θεωρείτο ανήθικο, σήμερα μπορεί να είναι κάτι το συχνό και συνηθισμένο...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-11-08, 18:28
Το avatar του χρήστη Woopy
Woopy Ο χρήστης Woopy δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 03-08-09 21:34
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
γι αυτο τον λενε δασκαλο....
(αυτος που κανει μια αχαριστη εργασια...αυτος που προσπαθει χωρις αποτελεσμα...αυτος που προσπαθει ματαια να γλυτωσει απο μερικες πικρες τον επομενο... αυτον που κανουμε ολοι μας οτι μπορουμε να αισθανθει οσον το δυνατον περισσοτερο βλ**ας γιατι ενδιαφερθηκε για μας..)
δεν κατάλαβα τι εννοείτε
__________________
Η ζωή είναι ωραία κι εγώ είμαι μοιραία!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-11-08, 18:35
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Woopy Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν κατάλαβα τι εννοείτε
προσπαθησε καλη μου...εισαι πολυ εξυπνη και ειμαι σιγουρος οτι θα καταλαβεις...αν παλι οχι εδω ειμαστε να το κουβεντιασουμε πιο αναλυτικα...


__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-11-08, 01:48
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Woopy Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζετε ότι μπορεί να υπάρξει κοινωνία χωρίς κανόνες συμπεριφοράς;
Aυτό με άλλα λόγια καλείται "αναρχία".

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι άνθρωποι ακολουθούν κάποιους συγκεκριμένους κανόνες που βρίσκονται έμφυτοι σε αυτούς. Πχ αν κάποιος σου κάνει κακό θα θυμώσεις μαζί του. Αν σε βοηθήσει θα τον αγαπήσεις. Αν πεινάσεις , θα κάνεις το παν για να βρεις τροφή, αν απειλειθείς θα σκοτώσεις κ.ο.κ
Κανόνες σαν τους παραπάνω είναι οι βασικοί κανόνες που θέτει η φύση ώστε να λειτουργήσει το σύμπαν.
Συγχέεις και ταυτίζεις απόλυτα την έννοια των βασικών ανθρώπινων αναγκών με την έννοια του ενστίκτου. Είναι λάθος σου αυτό και δη τα παραδείγματα που ανέφερες. Άμα πεινάσω δεν θα κάνω το πάν για να κορέσω την πείνα μου με το "σκεπτικό" που έχουν τα ζώα. (οταν το ζώο πεινάσει δεν το νοιάζει τίποτα ώσπου να βρεί την τροφή του. Αμα εγώ πχ πεινάσω δεν θα σπάσω τη τζαμαρία του ζαχαροπλαστείου για να πάρω τα καλούδια που έχει μέσα.) Αυτό το λογικό που επικρατεί στον ανθρώπινο νου, βοηθάει στο να συγκροτήσει μια σωστή κοινωνία που να διέπεται απο σύνολο και αρχές. Ακολουθούμενως μόνο το ένστικτο απλώς θα ζούσαμε και εμείς σε μία ζούγκλα όπως ζούν όλα τα ζώα.(Γιατί βιολογικά και εμείς ζώα είμαστε)

Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι κανόνες αυτοί, είναι δυο ειδών. Οι νόμοι και οι κανόνες ηθικής.

Οι ηθικοί κανόνες είναι κάτι, περισσότερο ελαστικό. Εξαρτώνται από την εποχή που ζούμε και τις κοινωνικές αντιλήψεις, όπως έχουν διαμορφωθεί και διαμορφώνονται συνεχώς. Κάτι που πριν 50 χρόνια, για παράδειγμα, θεωρείτο ανήθικο, σήμερα μπορεί να είναι κάτι το συχνό και συνηθισμένο...
Πολύ σωστά όσα ανέφερες pazo. Τα λεγόμενά σου είναι ουσιαστικά "βγαλμένα" απο αυτό που είχε διδάξει ο Αριστοτέλης : "Δύο ειδών αρετές υπάρχουν...η ηθική αρετή και η αρετή της κοινωνίας" .Θέλοντας να πεί με το δεύτερο ότι και η κοινωνία διαμορφώνει κάποιες αξίες. Πχ εμένα οι γονείς μου, μου δίδαξαν ότι είναι δεν πρέπει να γίνεται γάμος μεταξύ ομόφυλων ζευγαριών. Άμα όμως εγώ το αρνηθώ αυτό, θα θεωρηθώ ανήθικος στην κοινωνία που ζώ. Στην Ολλανδία όμως αυτό είναι αποδεκτό απο την κοινωνία. Άρα αυτός που θα αποδεχτεί το γάμο δύο ομοφυλοφίλων δεν θα θεωρηθεί ανήθικος.

Νομίζω λοιπόν πως με τα παραπάνω αποδεικνύεται πώς οι κανόνες όχι μόνο είναι απαραίτητοι, όχι μόνο δεν συγκροτούν απλά μία κοινωνία αλλά μπορούν να ορίσουν αρχές και αξίες. Τώρα το άν οι αξίες αυτές είναι ηθικά αποδεκτές απο τον άνθρωπο (πρώτο είδος αρετής του Αριστοτέλη), αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitrios83 : 08-11-08 στις 03:15
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-11-08, 10:01
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό με άλλα λόγια καλείται "αναρχία".
Εμ... Αναρχια σημαινει 'χωρις αρχοντες' οχι 'χωρις κανονες'

Αυτο που θες να πεις ειναι 'Χαος', και ειναι διαφορετικο απο την Αναρχια
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gildor για αυτό το μήνυμα:
  #10  
Παλιά 08-11-08, 12:25
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό με άλλα λόγια καλείται "αναρχία".
Μια κοινωνία χωρίς κανόνες συμπεριφοράς δεν λέγεται αναρχία.

Αν-αρχία είναι η πολιτική θεωρία που εξερευνά κοινωνίες που λειτουργούν χωρίς αρχή (= χωρίς κάποιο μέλος ή κάποια μέλη να ορίζει νόμος και να επιβάλει τη θέλησή του στα υπόλοιπα μέλη). Δεν είναι μια κοινωνία χωρίς κανόνες. Αντίθετα, είναι μια κοινωνία με αυστηρότερους και περισσότερους κανόνες συμπεριφοράς. Ο λόγος που δε μπορεί να λειτουργήσει έμπρακτα μια αν-αρχική κοινωνία είναι ότι όλο και κάποιος θα αγνοήσει τους κοινούς κανόνες και θα επιχειρήσει να επιβληθεί.

Κοινωνία χωρίς κανόνες συμπεριφοράς δε μπορεί να υπάρξει. Τι είναι μια κοινωνία αν όχι μερικοί άνθρωποι και μερικοί κανόνες συμπεριφοράς που τους επιτρέπουν να συμβιώσουν;


Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχέεις και ταυτίζεις απόλυτα την έννοια των βασικών ανθρώπινων αναγκών με την έννοια του ενστίκτου. Είναι λάθος σου αυτό και δη τα παραδείγματα που ανέφερες. Άμα πεινάσω δεν θα κάνω το πάν για να κορέσω την πείνα μου με το "σκεπτικό" που έχουν τα ζώα. (οταν το ζώο πεινάσει δεν το νοιάζει τίποτα ώσπου να βρεί την τροφή του. Αμα εγώ πχ πεινάσω δεν θα σπάσω τη τζαμαρία του ζαχαροπλαστείου για να πάρω τα καλούδια που έχει μέσα.)
Όχι; Ίσως επειδή δεν έχεις πεινάσει αρκετά. Αν δεν έχεις φάει τίποτα για μια βδομάδα και δεν έχεις άλλη επιλογή, θα σπάσεις τη τζαμαρία.

Ο άνθρωπος μπορεί να επιβληθεί στα ένστικτά του μέχρις ενός σημείου. Αναπόφευκτα, όσο πιο έντονος ο κίνδυνος, τόσο πιο πιθανό είναι να κυριαρχήσουν τα ένστικτά σου πάνω σου. Άλλωστε δουλειά τους είναι να κρατάνε εσένα και το είδος σε ζωή.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 08-11-08, 12:25
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμ... Αναρχια σημαινει 'χωρις αρχοντες' οχι 'χωρις κανονες'

Αυτο που θες να πεις ειναι 'Χαος', και ειναι διαφορετικο απο την Αναρχια
Φτου, με πρόλαβες.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-11-08, 12:44
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμ... Αναρχια σημαινει 'χωρις αρχοντες' οχι 'χωρις κανονες'
Δεν το γνώριζα αυτό. Προφανώς φαντάζεσαι με τι σκεπτικό το είπα αναλογιζόμενος την αρνητική έννοια που έχει αυτή η λέξη.

Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίσως επειδή δεν έχεις πεινάσει αρκετά. Αν δεν έχεις φάει τίποτα για μια βδομάδα και δεν έχεις άλλη επιλογή, θα σπάσεις τη τζαμαρία.
Μα δεν διαφωνώ. Αλλά μιλάμε για κατάσταση "διαβίωσης" και όχι "επιβίωσης" (survivor). Όταν βρίσκεσαι σε σημείο να σκοτώνεις για να τρέφεσαι και να προστατεύεσαι τότε προφανώς κάνουμε λόγο για ακραίες συνθήκες τρόπου ζωής (ζούγκλα) και επ ουδενοί δεν μπορούμε να μιλήσουμε για κοινωνίες, κανόνες, αρχές κοκ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-11-08, 13:09
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το γνώριζα αυτό. Προφανώς φαντάζεσαι με τι σκεπτικό το είπα αναλογιζόμενος την αρνητική έννοια που έχει αυτή η λέξη.
Φυσικα

και καποιοι φταινε γιαυτο...
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-11-08, 13:29
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το γνώριζα αυτό. Προφανώς φαντάζεσαι με τι σκεπτικό το είπα αναλογιζόμενος την αρνητική έννοια που έχει αυτή η λέξη.
Η λέξη έχει αρνητική σημασία γιατί αυτή της έχει δοθεί από τους δημοσιογράφους. Υποχρέωση δική μας ως σκεπτόμενοι άνθρωποι είναι να βλέπουμε πέρα από τα λεγόμενα των άλλων. Επειδή κάποιοι hooligans μαζεύονται και τα σπάνε κάθε Νοέμβριο και (αυτο)αποκαλούνται «αναρχικοί» αυτό δεν σημαίνει ότι η αναρχική θεωρία είναι άκυρη. Απλά σημαίνει ότι έχουμε πρόβλημα με ημιμαθείς/αμαθείς hooligans και δημοσιογράφους.

(Με την ευκαιρία ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχουμε οι hackers με την αρνητική χροιά του ονόματος).


Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα δεν διαφωνώ. Αλλά μιλάμε για κατάσταση "διαβίωσης" και όχι "επιβίωσης" (survivor). Όταν βρίσκεσαι σε σημείο να σκοτώνεις για να τρέφεσαι και να προστατεύεσαι τότε προφανώς κάνουμε λόγο για ακραίες συνθήκες τρόπου ζωής (ζούγκλα) και επ ουδενοί δεν μπορούμε να μιλήσουμε για κοινωνίες, κανόνες, αρχές κοκ
Αθήνα, χειμώνας του 1941.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-11-08, 22:22
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγχέεις και ταυτίζεις απόλυτα την έννοια των βασικών ανθρώπινων αναγκών με την έννοια του ενστίκτου. Είναι λάθος σου αυτό και δη τα παραδείγματα που ανέφερες.
Καταρχήν σε μια τέτοια κουβέντα και για τέτοιες έννοιες νομίζω ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος.
Υπάρχει συμφωνώ και διαφωνώ.
Αυτό που είπα είναι ότι τα 'ένστικτα΄αν θες να τα αποκαλείς έτσι , είναι οι έσχατοι κανόνες που σου θέτει η φύση εφόσον εσύ έχεις αποφασίσει να κάνεις το χαβά σου.
Είναι στο χέρι μας σαν 'εξελιγμένη' κοινωνία να μην φτάσουμε στο σημείο να αναλάβουν τα ένστικτα αλλά να έχουμε θέσει κανόνες ώστε η συμπεριφορά μας να ρυθμίζεται σε ανώτερα επίπεδα.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:40.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.