Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-11-06, 18:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ελάτε να φτιάξουμε μια νέα AcroBase

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι.

Επιθυμία μου είναι, αυτό το μήνυμα να γεμίσει με γόνιμες απαντήσεις, απαντήσεις που θα έχουν την φρεσκάδα των αντιλήψεων σας, των απόψεων σας, των θέσεων σας.

Μετράμε ήδη τεσσεράμισι μήνες περίπου από το ξεκίνημα του AcroBase.gr, την λειτουργία δηλαδή της ακρούλας μας σαν forum.

Σαν θετικό αυτό των ημερών είναι ότι καταφέραμε να καλέσουμε και να ενεργοποιήσουμε φίλους μας από τα παλιά, να βάλουμε κάποια θεμέλια για να κτίσουμε κάτι καινούργιο.

Θέλω εδώ να ομολογήσω ότι από ανθρώπους που περιμέναμε δεν είχαμε την δέουσα συμπαράσταση και αυτό είναι μια προσωπική πικρία που θα ήταν δειλία να μην την αναφέρω. Όμως από την άλλη και χωρίς την παρουσία σημαντικών παλιών συντελεστών της AcroBase, κάτι καταφέραμε, με παλιούς και νέους φίλους κάναμε ένα καλό ξεκίνημα, απλά βέβαια είναι ένα ξεκίνημα και κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεκινήσουμε να τρέχουμε με πιο γρήγορους ρυθμούς.

Πρώτα απ’ όλα να σας ευχαριστήσω όλους που νέους και παλιούς φίλους που είστε δίπλα μας, σε μια καλή προσπάθεια, να βγάλουμε μια δυνατή φωνή στο WEB, μια διαφορετική φωνή, με ήθος αξιοπρέπεια και ποιότητα, χωρίς δεσμεύσεις και εξαρτήσεις.

Λίγο πολύ αυτό το καταφέραμε, φύγαμε από την αφετηρία δυνατά και με επιτυχία.

Και τώρα τι μένει; Μα μια ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Εδώ ο ιδρυτής και υπεύθυνος βάσει του νόμου της AcroBase, κάνει ένα βήμα πίσω και ζητάει και παρακαλάει εσάς να πάρτε τις πρωτοβουλίες εκείνες για να φτιάξετε ένα forum όπως το ονειρεύεστε, όπως ίσως θα θέλατε, όπως θα το κάνατε αν το σχεδιάζατε εσείς.

Δώστε μας ιδέες απόψεις για ένα forum ή οτιδήποτε άλλο που εσείς θα θέλατε.
Σήμερα σας ήρθε η ιδέα να φτιάξετε ένα δικό σας forum, τι θα βάζατε τι θα βγάζατε; Ποια ιδέα είδατε αλλού και θα θέλατε να την εφαρμόσουμε εδώ.

Εκφραστείτε ελεύθερα, πείτε μας την γνώμη σας.

Φυσικά δεν θα υλοποιήσουμε όλες τις ιδέες σας, αλλά σας υποσχόμαστε σοβαρά, μια ομάδα να πάρει όλες τις προτάσεις και να τις επεξεργαστεί, ίσως και ρίχνοντας την σε polls για να αποφασίσουν οι χρήστες.

Θέλουμε να ανανεωθούμε, θέλουμε να εφαρμόσουμε όμορφες ιδέες, μην διαστάσετε να τις μοιραστείτε μαζί μας.

Απαντήστε εδώ στο θέμα αυτό δημόσια, δώστε μας τις προτάσεις σας, σ’ αυτό το θέμα δεν θα σχολιάζουμε αρνητικά τις ιδέες αλλά μόνο θετικά.
Θέλω να παρακαλέσω οι θέσεις σας να είναι όσο το δυνατόν ξεκαθαρισμένες.
Πχ πρόταση του τύπου να φτιάξουμε την βάση πιο νεανική δεν μου λέει τίποτα, αλλά με τι μέσα θα την κάνουμε πιο νεανική μας βοηθάει πολύ.

Ξεκινάμε και περιμένουμε τις προτάσεις σας.

Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-11-06, 09:07
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ΟΚ... κάνω το ξεκίνημα, όσον αφορά το παρουσιαστικό του φόρουμ.

Πριν το κάνω αυτό όμως, θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν επιθυμώ ούτε να ξαναρχίσει συζήτηση για σημαίες και εθνικισμούς, ούτε να με παρεξηγήσετε για αυτά που θα πω. Θα πω μία άποψη καθαρά από πλευρά αισθητικής και επικοινωνιακού χαρακτήρα.

Έχω δει αρκετά forums και έχω παρατηρήσει και την ιστορική εξέλιξή τους. Μέσα από αυτή την παρατήρηση προσπαθώ να δω και την Άκρο όσο πιο αντικειμενικά γίνεται σα να ήμουν ένας τυχαίος επισκέπτης που ξαφνικά "σκάει" στην Άκρο.

Γνωρίζουμε όλοι ότι το περιεχόμενο των forums έχει ένα μεγάλο εύρος συζητήσεων, ότι ως χώρος έκφρασης είναι ελεύθερος και ότι στην ουσία τα θέματα που συζητιούνται εδώ, συζητιούνται και στα περισότερα μεγάλα forums. Άρα από άποψη περιεχόμενου δε νομίζω ότι η Άκρο υστερεί. Ίσα ίσα που ένας καθημερινός επισκέπτης, μπαίνοντας μόνο στην Άκρο μπορεί να έχει πλήρη και άμεση ενημέρωση για τις τρέχουσες ειδήσεις, αλλά και να συμμετέχει σε ενδιαφέρουσες συζητήσεις.

Ένα βασικό στοιχείο στη συμμετοχή νέων μελών και την προσέλκυσή τους είναι η αρχική εικόνα. Η πρώτη οπτική επαφή λοιπόν για έναν επισκέπτη που έρχεται πρώτη φορά, είναι το μπλε, το λογότυπο της Άκρο (που παρομοιάζει μεάνδρους) και ο Ιωνικός κίονας. Στο σύνολό τους αυτά τα τρία στοιχεία, προτρέπουν τον επισκέπτη να θεωρεί ότι βρίσκεται σε ένα forum καθαρά σχετικό με την Ελλάδα, την Ιστορία της και ίσως να υπάρχουν και υποψίες για πατριωτικό ή ακόμα και εθνικιστικό περιεχόμενο.

Το επαναλαμβάνω, για να προλάβω μερικούς.... Το αναλύω καθαρά επικοινωνιολογικά και όχι από προσωπική άποψη. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αρχική σελίδα. Προσπαθώ να δω όσο πιο αντικειμενικά γίνεται την ψυχολογία ενός νέου επισκέπτη και πιθανόν νεαρού σε ηλικία χρήστη.

Γνώμη μου λοιπόν είναι, πάντα σεβόμενος τις επιθυμίες του ιδιοκτήτη του forum, να υπάρξει ένας γραφιστικός σχεδιασμός ο οποίος θα έχει φυσικά τα ελληνικά στοιχεία αλλά δε θα τα παρουσιάζει σε τέτοια μορφή που πιθανόν να παρεξηγείται από τον επισκέπτη.

Τα forums είναι περιέργη περίπτωση. Υπάγονται στην ίδια μοίρα που μπορεί να έχει ένα οποιοδήποτε blog ή μία ιστοσελίδα... Έχουν απρόβλεπτη ανάπτυξη! Ένα forum μπορεί να έχει το καλύτερο περιεχόμενο και δομή και για πολύ καιρό να υπολειτουργεί και ξαφνικά μέσα σε λίγες μέρες να "απογειωθεί". Αυτό επειδή η λειτουργία του εξαρτάται κυρίως από την αλληλεπίδραση των χρηστών του η οποία είναι χαοτικό σύστημα (το πέταξα το επιστημονιλίκι μου πρωι πρωι ).

Άρα ίσως το αρχικό βήμα θα ήταν να υπάρξει κάτι ελκυστικό από την πρώτη σελίδα. Και ξαναματαεπαναλαμβάνω. Προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου η αρχική σελίδα. Αντικειμενικά όμως ίσως να παρουσιάζει τα στοιχεία που προανέφερα.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-11-06, 09:25
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά δε με ενοχλεί καθόλου η αρχική σελίδα. Αντικειμενικά όμως ίσως να παρουσιάζει τα στοιχεία που προανέφερα.
Δεν έχεις άδικο, επειδή μου το ξαναείπαν και επειδή υπάρχουν και κάτι Λιακόπουλοι που κακοποιώντας την ιστορία και βιάζοντας την, φύση και παραφύση, κάνουν αυτούς που την λατρεύουν και προσπαθούν να την προάγουν, να φαντάζουν τουλάχιστον εθνικιστές.

θα κάνουμε αλλαγές και στον τομέα αυτό, ξεκινώντας με την αφαίρεση του κίονα που ήδη έγινε.

Από σένα περιμένω και άλλες ιδέες πάντως :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-11-06, 09:53
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Από σένα περιμένω και άλλες ιδέες πάντως :-)
ΟΚ... σιγά σιγά! Πριν απάντησα στα γρήγορα με το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-11-06, 11:01
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγω θα ηθελα ενα αλλου ειδους επικοινωνια. Να μη κανουμε απλα κοπυ/πειστ ενα αρθρο που ειδαμε για να το αναλυσουν οι αλλοι, θελω περισσοτερες προσωπικες αποψεις, περισσοτερα προσωπικα προβληματα, προσωπικες συζητησεις, παρειστικη ατμοσφαιρα

Μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο; οχι
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 22-11-06 στις 11:17
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-11-06, 11:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο; οχι
Βοήθησε μας και πες μου πως θα το κάνουμε αυτό; Ιδέα;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-11-06, 13:53
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προσωπικά πιστεύω ότι η σελίδα έχει επισκεψιμότητα αλλά ο κόσμος δεν γράφεται. Ίσως να μην μπορούσαν να διαβάσουν όλα τα μηνύματα ή να έβγαζε μόνο ένα κομμάτι του πρώτου έτσι ώστε να προτρέψουμε τον κόσμο να γραφτεί;

Πρέπει να φύγουμε από τη φιλοσοφία που λέει "κάποιοι χρήστες ασχολούνται και γράφουν μηνύματα και κάποιοι εξωτερικοί παρατηρητές κόβουν βόλτες και χαζεύουν".

Κάντε τον κόσμο να γραφτεί για να διαβάσει τα μηνύματα! Κάντε τον ενεργό χρήστη! Προτρέψτε τον! Ξέρω γω; Βάλτε τον Στέλιο με μία καπελαδούρα στην κεντρική σελίδα να προτείνει τον δείκτη και μία λεζάντα από κάτω "We want you!", "Acrobase needs you" ή κάτι τέτοιο.

Όταν βλέπω αυτά τα ρεκόρ του στύλ 896 χρήστες στις 30/2/2009 νοιώθω σαν πορνοστάρ σε ώρα εργασίας με κοινό γύρω γύρω να χαζεύει...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-11-06, 22:41
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Το βασικο θεμα ειναι οι χρηστες μας. Να μη παρεξηγηθω αλλα οι περισσοτεροι ειμαστε 'συνταξιουχοι' φορουμαδες. Περναμε να πουμε ενα γεια και να δουμε τι κανουν οι παλιοσειρες. Δεν μας ενδιαφερουν πια οι κοινωνικες γνωριμιες και οι επαφες πιο μακρυα απο το τυπικο που εχουμε συνηθισει.

Πριν καιρο εχουμε προτεινει διαφορες πρωτοβουλιες, να παμε εκδρομουλες, επισκεψη στην ακροπολη, να πιουμε κανα ουζο... Ναπροσφερουμε μια υπηρεσια στους επισκεπτες μας, να απαντουμε σε ερωτησεις αρχαριων, να λυνουμε αποριες και αλλα εμποδια

Ειμαστε κατι παραπανω απο μια βαση πληροφοριων και ειδησεων; Η ειμαστε απλα και μονο αυτο;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 22-11-06 στις 22:50
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-11-06, 09:40
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάντε τον κόσμο να γραφτεί για να διαβάσει τα μηνύματα! Κάντε τον ενεργό χρήστη!
Οι περισσότεροι απαντάτε κάνοντας διαπιστώσεις, εγώ όμως στο αρχικό μήνυμα , ζήτησα και παρακάλεσα να έχω τις ιδέες σας, τις προτάσεις σας, όχι τις διαπιστώσεις σας, που λίγο πολύ τις έχω και εγώ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-11-06, 09:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Το βασικο θεμα ειναι οι χρηστες μας. Να μη παρεξηγηθω αλλα οι περισσοτεροι ειμαστε 'συνταξιουχοι' φορουμαδες.
Γι αυτό θέλουμε νέους ανθρώπους δίπλα στους παλιούς και γι αυτό σας ζητήσαμε να μας πείτε τις ιδέες σας.

Προτάσεις και ιδέες ζητάμε.

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν καιρο εχουμε προτεινει διαφορες πρωτοβουλιες, να παμε εκδρομουλες, επισκεψη στην ακροπολη, να πιουμε κανα ουζο...
Εδώ δεν γράφουν καν στα πεταχτά, δεν μπαίνουν στο Chat, δεν βλέπουμε μήνυμα τους και θα έρθουν στην ακρόπολη; :-)

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναπροσφερουμε μια υπηρεσια στους επισκεπτες μας, να απαντουμε σε ερωτησεις αρχαριων, να λυνουμε αποριες και αλλα εμποδια
Όποτε υπήρχαν ερωτήσεις απαντήθηκαν. Εγώ έλυσα ένα πρόβλημα στα παραθύρια μου που το είχα 2 χρόνια.

Ο Λουκάς στο Linux έχει δώσει πολλές απαντήσεις και όχι μόνο ο Λουκάς και οι άλλοι λινουξάδες μας.

Ο Μίλτος έχει δώσει απαντήσεις πολλές και συνεχίζει να το κάνει, που δεν πήγαμε καλά εδώ πέρα;

Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαστε κατι παραπανω απο μια βαση πληροφοριων και ειδησεων; Η ειμαστε απλα και μονο αυτο;
Εσύ τι πιστεύεις είμαστε κάτι παραπάνω, πρόθεση μας είναι ασφαλώς να είμαστε κάτι παραπάνω, διαφορετικά να κατεβάσουμε τα ρολά μας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-11-06, 10:04
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το πρόβλημα που είχαμε στην παλιά Acrobase ήταν η πρόσβαση από το ευρύ κοινό.
Το λύσαμε με την μετατροπή σε forum όπου η επισκεψιμότητα νομίζω ότι είναι αρκετά καλή ιδιαιτέρως τον τελευταίο μήνα.
Η μη συμμετοχή στις συζητήσεις πιστεύω ότι έχει τις εξής αιτίες.
Τα θέματα τα οποία ανοίγονται προς συζήτηση είναι αρκετά σοβαρά και παρόλο που είναι πολύ ενδιαφέροντα οι περισσότεροι χρήστες τα θεωρούν βαριά και δύσκολο να εκφράσουν την γνώμη τους (άσε που πολλοί φοβούνται να εκφράσουν και τη γνώμη τους γιατί νομίζουν ότι τους παρακολουθεί η Αμερική, η Αστυνομία οι εξωγήινοι και άλλοι).
Οι περισσότεροι χρήστες με την έλλειψη χρόνου που έχουν μπαίνουν για χαλάρωση και όχι για να κάτσουν και να προβληματιστούν κοινωνικά και ηθικά.
Ομολογώ πως και εγώ τις μέρες που έχω αρκετή δουλειά αποφεύγω να διαβάζω καν τα μεγάλα μηνύματα με τις πολλές αναλύσεις.
Οπότε , αν αυτό που μας ενδιαφέρει είναι η συμμετοχή πρέπει να ανοίγουμε πιο ανάλαφρα θέματα που ο άλλος θα μπορεί να απαντάει και σε μια γραμμή κάνοντας χαβαλέ. Θέλουμε αυτό όμως ;
Αν θέλουμε να είμαστε ένας χώρος σοβαρών συζητήσεων όπως υποστηρίζει ο Στέλιος θα πρέπει να φέρουμε κοινό που έχει ελεύθερο χρόνο και να έχει και την ανάγκη για προβληματισμό (συνήθως ψαγμένοι φοιτητές ή συνταξιούχοι).
Αυτό κατά τη γνώμη μου μπορεί να επιτευχθεί με 2 τρόπους.
Είτε με banner στα σωστά μέρη , είτε με συζητήσεις με λέξεις κλειδιά στο θέμα που τα ψάχνει κάποιος στο google.

Ένα άλλο θέμα που προτείνω είναι να ανοιχτούν οι απαντήσεις και στους guests πιλοτικά (με συχνό moderating όμως για να αποφύγουμε ακραία φαινόμενα) ώστε να μπορεί ο άλλος να απαντήσει ανώνυμα χωρίς να μπει στην διαδικασία της εγγραφής.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-11-06, 10:42
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι περισσότεροι απαντάτε κάνοντας διαπιστώσεις, εγώ όμως στο αρχικό μήνυμα , ζήτησα και παρακάλεσα να έχω τις ιδέες σας, τις προτάσεις σας, όχι τις διαπιστώσεις σας, που λίγο πολύ τις έχω και εγώ.
Εχμ... Την ιδέα μου την είπα στην πρώτη γραμμή του μηνύματός μου.


Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ίσως να μην μπορούσαν να διαβάσουν όλα τα μηνύματα ή να έβγαζε μόνο ένα κομμάτι του πρώτου έτσι ώστε να προτρέψουμε τον κόσμο να γραφτεί;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-11-06, 10:52
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το πρόβλημα δέν είναι να γραφτεί...Θα γράφονται μόνο και μόνο για να διαβάσουν ενα αρθρο που τους ενδιαφερει.
Το πρόβλημα είναι να συμμετεχουν
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-11-06, 20:18
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Στελιο το θεμα δνε ειναι να ερθουν απο την πρωτη στιγμη στην Ακροπολη. Το θεμα ειναι να δουν οτι ειμαστε μια παρεα. Αν δεν γινουμε εμεις οι ιδιοι μια παρεα με τις βολτες, τις εκδρομες και τα ουζα μας, τι εχουμε να δειξουμε στους αλλους; Δεν πρεπει να πει καποιος 'αυτοι εδω περνανε καλα, για να περασουμε απο κει';

Και τελος και εγω εχω βοηθηθει απο τα παιδια. Αλλα ολες αυτες οι ανταλλαγες αποψεων θα πρεπει να βγουν εξω σαν 'κοιταξτε, εδω εχουμε γκουρου και απανταμε σε ολες σας τις αποριες'. Δεν ξερω πως, αλλα εκτος απο το να πουμε οτι ειμαστε οι πρωτοι και καλυτεροι, θα πρεπει να δειξουμε (διαφημισουμε) και οτι μπορουμε να τους βοηθησουμε, να γινουμε μια υπηρεσια βοηθειας, 'εκπαιδευσης'
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 23-11-06 στις 20:24
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-11-06, 17:51
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Απάντηση στο "Ελάτε να φτιάξουμε...'

Καλησπέρα.
Αν κατάλαβα από ό,τι διάβασα, υπάρχουν συναντήσεις (ή πρόθεση για συναντήσεις) των μελών; Δηλαδή γνωρίζεστε μεταξύ σας; Φαίνεται οτι ο φίλος που μου μίλησε για σας, μου εξήγησε τα μισά. Υπάρχει κάποις να με κατατοπίσει; Αρχίζω να νοιώθω καλά εδώ-μέσα. Έχει άρωμα παρέας!Πού είστε;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.