Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία > Internet
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-07-08, 12:57
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
GRPS σύνδεση

Ξέρει κανείς φίλος πόσο κοστίζει να ενεργοποιήσω στο κινητό μου την Grps σύνδεση, για να μπορώ να συνδέομαι από την Ειρηνούλα, αν καταφέρω να λείψω;

Έχω καρτοκινητό με την Wing
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-07-08, 13:33
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλημερα,
Το GPRS είναι θέμα ρυθμίσεων της συσκευής σου και όχι ενεργοποίησης. Οσον αφορα το κόστος ανά KB έχει να κάνει με το αν βρίσκεσαι σε 2G ή 3G δίκτυο.
Ενδεικτικα για την Wind, όσον αφορά το 3G (να το προτιμήσεις!):

Κώδικας:
Από 12 Ιανουαρίου 2006, η WIND δίνει τη δυνατότητα σε όλους τους συνδρομητές (νέους & υπάρχοντες) με καταναλωτικό ή εταιρικό συμβόλαιο, να απολαμβάνουν τις υπηρεσίες 3ης Γενιάς, εύκολα και γρήγορα, αλλάζοντας απλά την κάρτα SIM σε USIM σε όλα τα σημεία πώλησης WIND: 
  • Μηνιαίο Πάγιο : ΔΩΡΕΑΝ
  • Χρέωση για πλοήγηση WEB (ανά kb): € 0,006
  • Χρέωση για πλοήγηση WAP: € 0,42/ είσοδο
  • Χρέωση για Video-Κλήση: € 0,0119 /δευτ (με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης 30’’)
  • Χρέωση για κλήσεις φωνής: ισχύει η ίδια χρέωση ανάλογα με το οικονομικό πρόγραμμα προπληρωμένου ή μη χρόνου ομιλίας WIND του δικτύου GSM, είτε οι κλήσεις γίνονται με χρήση του δικτύου GSM είτε του δικτύου UMTS
  • Χρέωση για αποστολή γραπτών μηνυμάτων: € 0,1071/ SMS
  • Λοιπές χρεώσεις: σύμφωνα με το οικονομικό πρόγραμμα στο οποίο ανήκετε
Σε όλες τις αναγραφόμενες τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 19%. Η πρόσβαση στις υπηρεσίες 3G απαιτεί 3G κινητό και 3G κάλυψη.
Αν η συσκευη σου ΔΕΝ υποστηριζει 3G, πες μου να σου στειλω τις αντιστοιχες χρεωσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-07-08, 14:02
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
6 ευρω το ΜΒ? Πανάκριβο!

Αν ειναι να πας διακοπές, κανε διακοπές και λίγη αποτοξινωση απο το ιντερνετ.

Εξάλλου, πάντα υπάρχουν και τα ιντερνετ καφε για καταστασεις στερητικου συνδρομου!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-07-08, 14:07
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ειναι αληθεια οτι το GPRS δεν συμφερει πια. Ειναι πολυ ακριβο. Γι αυτο το λογο εχουν κανει παταγο τα διαφορα USB cards τύπου WIND ADSM.
Το θεμα ειναι οτι δεν λειτουργουν σε PDA / Smartphones.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-07-08, 15:05
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι αληθεια οτι το GPRS δεν συμφερει πια. Ειναι πολυ ακριβο. Γι αυτο το λογο εχουν κανει παταγο τα διαφορα USB cards τύπου WIND ADSM.
Το θεμα ειναι οτι δεν λειτουργουν σε PDA / Smartphones.
Ναι και εγώ για pda ενδιαφέρομαι
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-07-08, 11:21
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Δεν είχαμε ξαναγράψει, Στέλιο, το κολπάκι με τον WAP proxy? Μόλις 3.50 ευρώ το μήνα.

Απλά θέλει λίγη δουλίτσα να φτιάξεις κάποιο HTTPS tunnel εάν θέλεις ssh ή ο,τιδήποτε άλλο εκτός από HTTP.

Και εάν θέλεις μόνο HTTP / Web, θέλει λίγη (λιγότερη) δουλίτσα για να βλέπεις και non-XHTML / non-WAP sites.

Edit: θυμήθηκα ότι έχεις και το N800. Στο internettablettalk forum θα βρεις έτοιμη "συνταγή" για να δουλεύει όλος ο web με τον WAP proxy της WIND, χρησιμοποιώντας τον privoxy proxy server.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-07-08, 16:12
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 19:01
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρει κανείς φίλος πόσο κοστίζει να ενεργοποιήσω στο κινητό μου την Grps σύνδεση, για να μπορώ να συνδέομαι από την Ειρηνούλα, αν καταφέρω να λείψω;
Την περίπτωση GSM dial-up την έχεις σκεφτεί; Η ταχύτητα δεν θα είναι καταπληκτική αλλά θα σου βγεί σημαντικά πιο φτηνά. Δεν ξέρω τι χρεώσεις έχει η WIND για κλήσεις προς αριθμούς ISP, αλλά αν είναι παράλογες μπορείς πάντα να αφήσεις ένα modem ανοιχτό για dial-in στο PC σου (αλλά δεν έχω ιδέα πως το κάνεις σε windows).

Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτο το λογο εχουν κανει παταγο τα διαφορα USB cards τύπου WIND ADSM.
Ξέρει κανείς αν το SIMάκι από ένα τέτοιο λειτουργεί και σε τηλέφωνο (έστω για data μόνο); Επίσης, υπάρχει καμμία τέτοια συσκευή που να συνδέεται με bluetooth αντί για USB;

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα ειναι οτι δεν λειτουργουν σε PDA / Smartphones.
Ναι και εγώ για pda ενδιαφέρομαι
Στο N800 του Στέλιου (το οποίο ΔΕΝ είναι ούτε PDA ούτε Smartphone) πιθανόν να λειτουγεί. Η USB θύρα μπορεί να λειτουργήσει και σε host mode και οι κατάληλλοι drivers υπάρχουν. Το μόνο άγνωστο είναι αν το USB modem είναι αρκετά χαμηλής κατανάλωσης για να τροφοδοτηθεί από το N800 (το οποίο μπορεί να δώσει μέχρι 100mA αν θυμάμαι καλά).

Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο internettablettalk forum θα βρεις έτοιμη "συνταγή" για να δουλεύει όλος ο web με τον WAP proxy της WIND, χρησιμοποιώντας τον privoxy proxy server.
Πού ακριβώς; Το πιο μόνο σχετικό thread που βρίσκω είναι αυτό στο οποίο λες απλά οτι έχεις τη συνταγή.

Λ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-07-08, 20:09
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Την περίπτωση GSM dial-up την έχεις σκεφτεί; Η ταχύτητα δεν θα είναι καταπληκτική αλλά θα σου βγεί σημαντικά πιο φτηνά.
Δυστυχώς οι αριθμοί ΕΠΑΚ/ΠΕΑΚ απ'ό,τι θυμάμαι δεν τυγχάνουν ιδιαίτερης μεταχείρισης από τους παροχείς κινητής.

Βέβαια, μόλις μού ήρθε μία ιδέα -- σε κάποια προγράμματα κινητής δεν ορίζεις κάποια free minutes σε λ.χ. ένα σταθερό και ένα κινητό; Ισως αν το ένα σταθερό ήταν ο ISP...


Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Πού ακριβώς; Το πιο μόνο σχετικό thread που βρίσκω είναι αυτό στο οποίο λες απλά οτι έχεις τη συνταγή.

Λ.
Αγαπητέ Λουκά, αυτό ακριβώς το thread λέω.

Η δικιά μου συνταγή ήταν, στο /etc/privoxy/user.action οι εξής γραμμές:

Κώδικας:
# avel: overwrite content-type for everything...

{ +content-type-overwrite{text/html} }
*.

# but leave the content type unmodified if the URL looks like a style sheet, js, image etc.
{-content-type-overwrite}
*.\.css$
*.\.js$
*.\.javascript$
*.\.wml$
*.\.wap$
*.\.style$
*.\.jpg$
*.\.jpeg$
*.\.gif$
*.\.png$
*.\.flash$
*.\.swf$
*.\.svg$
*.\.zip$
*.\.tar$
*.\.tar.gz$
*.\.tgz$
*.\.tar.bz2$
*.\.tz2$
*.\.deb$
*.\.gz$
Ξέρω... terrible. Αλλά φάνηκε να δουλεύει μια χαρά, κάποια στιγμή που το δοκίμασα!

Ωστόσο δεν την πόσταρα, επειδή στο ίδιο thread προτάθηκε η πολύ καλύτερη λύση του "server-header-filter":

Κώδικας:
{+server-header-filter{xml-to-html}}
/
Το τελευταίο δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, και υποτίθεται ότι δουλεύει σε νέο build του privoxy. Υπαρχει .deb στο ίδιο forum κάπου...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-07-08, 20:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Να κάνω μια αθώα ερώτηση;
Αυτά πρέπει να τα καταλάβω και το χειρότερο να τα εφαρμόσω;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-07-08, 20:39
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα


Κάτσε βρε Στέλιο, ας τα πάρουμε από την αρχή.

Θες να μπεις στο Internet από οπουδήποτε, φθηνά.

Step 1.

Ενεργοποιείς το w*nd-plus-n*n-st*op στο κινητό σου στέλνοντας ένα SMS. Σού έρχεται η απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε και σού αφαιρούνται 3.49 ευρώ.

Step 2.

Διαγράφεις τελείως το προφίλ της data σύνδεσης "TIM Internet GPRS" ή όπως αλλιώς λέγεται, γιατί αν τυχόν συνδεθείς κατά λάθος με αυτήν θα χρεωθείς άπειρα χρήματα. Ο σκοπός είναι να συνδέεσαι πάντα από την "WAP" GPRS σύνδεση του F2G.

Step 3.

Για να επιβεβαιώσεις ότι δουλεύει σωστά, συνδέεσαι από τον browser του κινητού. Βλέπεις τις αηδίες του μενού της W*ind (κάτι βλακείες για ringtones, σκυλάδικα και ποδόσφαιρο συνήθως) καθώς και κάποιο wap site? Ωραία.

Συνεχίζουμε τώρα με σκοπό να χρησιμοποιούμε το super-duper N800 αντί για το κινητό.

Step 4.

Pair με bluetooth από το N800 στο κινητό. Αυτό ίσως το έχεις κάνει ήδη.

Step 5.

Δημιουργία "σειριακής" (COM) θύρας στο bluetooth του κινητού, και νέα σύνδεση (Connection) στο N800. Ο σκοπός είναι να χρησιμοποιείς το κινητό σαν dialup modem για GPRS. Τα settings (αριθμός κλήσης, username, password, proxy server) θα τα βρεις όλα στο myphone.gr.

Κάνεις dial από το Nokia. Λογικά θα έχεις Internet. Δηλαδή αν ανοίξεις τον web browser του Nokia, θα μπορείς να δεις κάποιο WAP ή XHTML site.



Εύκολα δεν είναι μέχρι εδώ; Ε, από δω και κάτω αρχίζουν τα "δύσκολα", και πρόκειται για τα περίεργα που βλέπεις να γράφουμε παραπάνω. Ο σκοπός είναι να παρακάμψεις τον proxy server της W*nd. Πρόκειται για έναν WAP proxy, που σημαίνει ότι αφήνει να περάσει μόνο XHTML και WAP, εικονίτσες, 100kb αρχείων (νομίζω), αλλά και ο,τιδήποτε από HTTPS χωρίς περιορισμούς.

Step 6 λοιπόν.

Εγκαθιστάς στο nokia τον privoxy από το .deb το οποίο θα βρεις στο internettablettalk forum, και αλλάζεις τα settings του:

* τον κάνεις "chain" στον wap proxy server της W*nd
* βάζεις το "server-header-filter" που ανέφερα παραπάνω

Αλλάζεις και στα Connection options τον proxy σε localhost:8118, και αυτό ήταν (εκτός αν μού διέφυγε κάτι).


Ισως τα είδες μαζεμένα και σε μπερδέψαμε, αλλά δεν είναι rocket-science.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 22-07-08, 23:14
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 19:01
Merci για τις πληροφορίες (όχι οτι μπορώ να τις κάνω τίποτα εδώ πέρα αλλά είναι ενδιαφέρουσες έτσι κι αλλιώς)!

Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Step 4.

Pair με bluetooth από το N800 στο κινητό. Αυτό ίσως το έχεις κάνει ήδη.

Step 5.

Δημιουργία "σειριακής" (COM) θύρας στο bluetooth του κινητού, και νέα σύνδεση (Connection) στο N800. Ο σκοπός είναι να χρησιμοποιείς το κινητό σαν dialup modem για GPRS.
Αυτά πρέπει να είναι όλα έτοιμα απ´ότι θυμάμαι.

Τα settings (αριθμός κλήσης, username, password, proxy server) θα τα βρεις όλα στο myphone.gr.
Αυτό όμως όχι. Στέλιο, αυτά τα βάζεις στο Connection Manager, κάτω από το Tools-> Connectivity Settings -> Connections -> New, με Connection type "Packet data" (δηλαδή GPRS). Μην χρησιμοποιήσεις το "Mobile operator setup wizard" γιατί αυτό δεν ξέρει για το WAP AP και θα σε συνδέσει στο "κανονικό" (και ακριβό) Internet AP.

Εκεί (όταν φτάσεις στο "Advanced") μπορείς να βάλεις και τις ρυθμίσεις για το proxy.

Εγκαθιστάς στο nokia τον privoxy από το .deb το οποίο θα βρεις στο internettablettalk forum
Καλύτερα από εδώ, το προηγούμενο είναι χτισμένο για το περσινό distribution (Bora) ενώ το N800 του Στέλιου τρέχει Chinook (νομίζω, αλλά ακόμα κι αν ο Στέλιος έχει κάνει upgrade σε Diablo αυτό το .deb θα δουλέψει).

Λ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-07-08, 07:19
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Στέλιο, αυτά τα βάζεις στο Connection Manager, κάτω από το Tools-> Connectivity Settings -> Connections -> New, με Connection type "Packet data" (δηλαδή GPRS). Μην χρησιμοποιήσεις το "Mobile operator setup wizard" γιατί αυτό δεν ξέρει για το WAP AP και θα σε συνδέσει στο "κανονικό" (και ακριβό) Internet AP.

Εκεί (όταν φτάσεις στο "Advanced") μπορείς να βάλεις και τις ρυθμίσεις για το proxy.

Εάν βοηθάει, ορίστε οι επιλογές μου στα παραπάνω σημεία αναλυτικά:

Connection Name: Wind gWAP
Connection Type: Data call

Dialup number: *99#
User name: wap
Password: wap


Advanced:

Call speed
τα defaults (Normal - Analog- 14400 bps), δεν έχουν σημασία

Proxies:
Use Proxy: Ναι
HTTP proxy: 192.168.200.10, port 9401
HTTPS proxy: 192.168.200.10, port 9401

IP Addresses:
Auto Retrieve IP address, Auto-retrieve DNS

Other:
Allow plain text login ναι, Use PPP compression ναι


Ξανατονίζω ότι πρέπει να διαγράψεις τελείως τη ρύθμιση του TIM Internet από το κινητό, γιατί η "κλήση" του *99# μπορεί να πάει και σε αυτό, αντί για το gWAP! Είναι αναλόγως του κινητού! Είχα χρεωθεί κάπου 40 ευρώ σε καρτοκινητό (δηλ. balance -30 ευρώ) και απλά αγόρασα καινούρια κάρτα Wind!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-07-08, 14:37
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 19:01
Αρχική Δημοσίευση από avel Εμφάνιση μηνυμάτων
Connection Type: Data call
Δηλαδή GSM data dialup και όχι GPRS/3G;!

Ξανατονίζω ότι πρέπει να διαγράψεις τελείως τη ρύθμιση του TIM Internet από το κινητό, γιατί η "κλήση" του *99# μπορεί να πάει και σε αυτό, αντί για το gWAP! Είναι αναλόγως του κινητού!
Αφελής ερώτηση: η σύνδεση γίνεται από το N800 και όχι απο το τηλέφωνο, επομένως τα access points που είναι ορισμένα στο τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να έχουν σημασία, και η σύνδεση θα πρέπει να λειτουργεί ακόμα και αν τα διαγράψουμε όλα, σωστά;

Λ.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-07-08, 18:40
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Disclaimer: Σε αυτά τα πράγματα είμαι μεγάλος τεμπέλης, τα βαριέμαι πάρα πολύ και απλά το κάνω μια φορά με brute force μέχρι να δουλέψει. Μπορεί να γράφω και βλακείες. :-)


Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή GSM data dialup και όχι GPRS/3G;!
Όχι! :-) Εχω την εντύπωση ότι το *99# σημαίνει ακριβώς να χρησιμοποιήσει το GPRS. Είναι δηλαδή ένα "ψευτο-dialup" που μπαίνει στο GPRS.

[Αυτό δε σημαίνει ότι το άλλο option που γράφεις είναι απαραίτητα λάθος...]

Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφελής ερώτηση: η σύνδεση γίνεται από το N800 και όχι απο το τηλέφωνο, επομένως τα access points που είναι ορισμένα στο τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να έχουν σημασία, και η σύνδεση θα πρέπει να λειτουργεί ακόμα και αν τα διαγράψουμε όλα, σωστά;
Μπορεί να κάνω πολύ λάθος, αλλά πάλι νομίζω ότι έχει σχέση με το νούμερο.

Το *99# δούλεψε για μένα καθώς σημαίνει "η default gprs σύνδεση" ή κάτι τέτοιο.

Υπάρχουν διάφορες παραλλαγές - π.χ. το *99***1# θα χρησιμοποιήσει το account / access point 1, και αντίστοιχα για άλλα νούμερα, αλλά όταν το είχα ψάξει, κατάλαβα ότι εξαρτάται λίγο από το κινητό αυτό το νούμερο και η σειρά των access points. Επίσης, είχα καταλάβει - και από την άσχημη εμπειρία μου της κατά λάθος σύνδεσης στο gint για 1 ώρα - ότι μπορεί να λειτουργεί και λίγο... χαοτικά.

Οπότε, για να είναι κανείς καλυμμένος, σβήνει τελείως το gint για να κοιμάται ήσυχος, και το *99# θα αντιστοιχεί πάντα στο gwap GPRS.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 01-08-08, 11:43
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Τελικά η Wind παρέχει και στα καρτοκινητά υπηρεσία ADSM, ακριβούτσική μεν, αλλά κάνεις την δουλειά σου δε.

Για 2 μέρες με παρεχόμενο όριο το 1GB την ημέρα, κάνει 10 ευρώ για 2 ημέρες και 30 ευρώ για μια βδομάδα.

Για τους κατόχους κινητού με συνδρομή το μηνιαίο πάγιο είναι :

3.5 ευρω πάγιο 1mb χρηση και πανω απ αυτό 0.7 ευρω ανα mb

17 ευρώ πάγιο 300mb δωρεαν και 0,7 ανα mb

29.5 ευρώ πάγιο, 5 GB δωρεάν και 0.5 για καθε παραπάνω mb

49 ευρω πάγιο για απεριόριστο οριο

Το φοιτητικό είναι 28 ευρω για απεριοριστο (εκτός κάποιες ωρες)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:43.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.