Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Τηλεόραση Ράδιο και ΜΜΕ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-07-08, 11:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ένα σπίτι σε επτά μέρες

Δύο τηλεοπτικά θέματα σε μία μέρα; Τι κάνει η ζέστη και που να ακούσετε τα χειρότερα, παρακολουθώ ένα ριάλιτι σόου. (Ξέρω ξέρω διαγράφομαι....).

Να σας πω την αλήθεια βλέπω το σαββατοκύριακο στον Αντ1 το Extreme makeover home edition, στην μεσημεριανή ζώνη.

Διαλέγουν οικογένειες με σημαντικά προβλήματα και ούτε λίγο ούτε πολύ γκρεμίζουν το παλιό ερειπωμένο τους σπίτι και τους κτίζουν ένα νέο.
Βέβαια υπάρχει έντονο το αμερικάνικο συναισθηματικό στοιχείο, που κλαίνε οι παραγωγοί για το δράμα της οικογένειας, κλαίει ο πρωταγωνιστής, κλαίνε οι σχεδιαστές αρχιτέκτονες κλπ... Ανάμεσα στο πολύ κλάμα, βλέπεις πόσο ψεύτικα είναι τα σπίτια εκεί και καταλαβαίνεις ότι θα ήταν αδύνατον αυτό το ριάλιτι να γίνει στην Ελλάδα.

Φυσικά άλλο ελληνικό κανάλι έχει ένα σχετικό που αλλάζεις ένα δύο δωμάτια.

Εμένα μου αρέσει η πρακτική μεριά του προγράμματος, ο γρήγορος τρόπος κατασκευής, η διαμόρφωση χώρων κλπ.

Ελπίζω να μην κόψετε την καλημέρα ε;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-07-08, 17:36
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 16:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Και εγω το βλεπω το show και μακαρι να γινοτανε και εδω κατι τετοιο.Ειναι απιστευτο το τι ειδα να κανουν εκει, και ας ειναι "αμερικανικα σπιτια" Η αληθεια ειναι οτι εμενα δεν θα με πειραζε να μεινω σε ενα τετοιο σπιτι, αρκει να μην ειναι σε περιοχη με τυφωνες χιχι. Αλλωστε και εδω εχουμε τα προκατ και τα Canadian House, και κακα τα ψεμματα, μαλλον καλυτερα ειναι απο πολλα απο τα καινουργια πανακριβα διαμερισματα που μονο αυτοι που τα φτιαχνουνε ξερουν τι εχουν βαλει μεσα.
Ειχαμε καποιες εμπρειριες οταν ψαχναμε για σπιτι ...και μονο ευχαριστες δεν ητανε.
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:25.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.