Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Πολιτιστικά > Μουσική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-04-08, 23:52
Το avatar του χρήστη Fraulitsa
Fraulitsa Ο χρήστης Fraulitsa δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-09 23:19
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Από κάρτες ήχου κατέχει κανείς, σύντεχνοι;

Γεια σας παιδιά! (και Χρόνια Πολλά, μέρες που'ναι!)

Θέλω να αγοράσω μια καλή κάρτα ήχου για τον η/υ μου, για να αρχίσω να ηχογραφώ διάφορα, κυρίως τραγούδια. Θα συνδέσω και την clavinova μου (που διαθετει midi) και θα αξιοποιήσω το cubase software που έχω εγκατεστημένο εδώ και καιρό!

Καμιά ιδέα;
Τα στοιχεία του η/υ μου ειναι: Intel(R) 4 CPU 3.07 GHz 448 MB...

Αννα

Υ.Γ. Από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα στον Νάκα, μου προτείνανε την E-MU 0404USB (199,00 ευρώ) και την t.c.electronic Konnect-8 (349,00 ευρώ). Κομματάκι ακριβούτσικα για το διαθέσιμο budget μου!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-04-08, 00:14
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Κοίταξε επίσης και τις κάρτες της Terratec. Είχα δύο ως τώρα, έχουν εξαιρετικό ήχο και δεν υστερούν σημαντικά έναντι των άλλων. Η δική μου κόστισε €220, αλλά έχω δυσεύρετο, μεγάλο μοντέλο, 24 κανάλια με διάφορα καλούδια, οπτικές εισόδους/εξόδους, προενισχυτή μικροφώνων και πικ-απ (με RIAA φίλτρα σε hardware), MIDI, remote control, 7.1 outputs πίσω, κλπ.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-04-08, 12:47
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Για κοίταξε κι εδώ γενικά τιμές, κάτω από την κατηγορία USB μάλλον θα βρεις τα πιο οικονομικά: http://www.thomann.de/gr/audio_interfaces.html

Ας πούμε αυτό φαίνεται πολύ πιο οικονομική πρόταση - http://www.thomann.de/gr/tascam_us122_l.htm ,αλλά δε γνωρίζω καθόλου αν είναι ποιοτική και αξιόπιστη... (Από Thomann πρόσθεσε και κάπου 20 ευρώ P&P). Υπάρχει ακόμα και σε "retour" - που απλά επιστράφηκε και έχει ανοιγμένη συσκευασία: http://www.thomann.de/gr/tascam_us_1...ecklaeufer.htm

Προσωπικά έχω ένα Mindprint Trio USB το οποίο πήρα σε τιμή ευκαιρίας και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, αλλά δεν έχει MIDI - απλά χρειαζόμουν έναν καλό προενισχυτή για να συνδέσω το μπάσο . Οπότε δεν ξέρω με MIDI-enabled interfaces τι παίζει.

Ο,τι σού προτείνουν από Νάκα, κάνε κι ένα cross-check με τιμές από Thomann. Τώρα πια βέβαια ξύπνησε ο Νάκας και κατάλαβε ότι όλοι αγοράζανε από Thomann..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:31.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.