Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία > Κινητή τηλεφωνία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-04-08, 21:06
ARDHTTHS AGRAS Ο χρήστης ARDHTTHS AGRAS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-08 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Σημαντικό ειναι ότι ο εντοπισμός του κινητου τηλεφωνου ειναι δυνατός ασχέτως και αν ο χρηστης χρησιμοποιει διαφορετικες κάρτες, ακόμα και διεθνώς. Με την προφανη δικαιολογία ότι μας ενδιαφέρει να βρούμε τους .....κλέφτες και να ακυρωσουμε την συσκευή τους, επιτυγχάνεται και η παρακολούθηση των συνδιαλλέξεων, με ακριβη εντοπισμό επι τη βασει του GPS του τόπου (δίνονται το γεωγραφικό μήκος και πλάτος) , του χρόνου και της διάρκειας της συνδιάλλεξης καθώς και του αριθμού του συνομιλητή.

Προτιμότερο ειναι να μη μιλούν πλέον απο τα κινητά,όσοι εχουν σκοπό που δεν ανταποκρίνεται στις επιθυμίες ασφαλείας των εκαστοτε κρατούντων.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-08, 21:15
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από ARDHTTHS AGRAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημαντικό ειναι ότι ο εντοπισμός του κινητου τηλεφωνου ειναι δυνατός ασχέτως και αν ο χρηστης χρησιμοποιει διαφορετικες κάρτες, ακόμα και διεθνώς.
Ναι, προσφάτως ενημερώθηκα επ' αυτού και προφανώς είναι αλήθεια. Η μόνη λύση είναι η "καταστροφή" του κινητού και μάλιστα με πολύ συγκεκριμένους τρόπους.
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-08, 22:01
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:49
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από ARDHTTHS AGRAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημαντικό ειναι ότι ο εντοπισμός του κινητου τηλεφωνου ειναι δυνατός ασχέτως και αν ο χρηστης χρησιμοποιει διαφορετικες κάρτες, ακόμα και διεθνώς. Με την προφανη δικαιολογία ότι μας ενδιαφέρει να βρούμε τους .....κλέφτες και να ακυρωσουμε την συσκευή τους, επιτυγχάνεται και η παρακολούθηση των συνδιαλλέξεων, με ακριβη εντοπισμό επι τη βασει του GPS του τόπου (δίνονται το γεωγραφικό μήκος και πλάτος) , του χρόνου και της διάρκειας της συνδιάλλεξης καθώς και του αριθμού του συνομιλητή.

Προτιμότερο ειναι να μη μιλούν πλέον απο τα κινητά,όσοι εχουν σκοπό που δεν ανταποκρίνεται στις επιθυμίες ασφαλείας των εκαστοτε κρατούντων.
Καλώς ήρθες, κι από μένα.

Δεν υπάρχει θέμα εντοπισμού των συσκευών κινητής τηλεφωνίας μέσω του δορυφορικού συστήματος GPS (Global Positioning System). Μόνο στη περίπτωση που η συσκευή έχει δέκτη GPS. Προσοχή! άλλο GPS άλλο GPRS.

Σχετικός εντοπισμός κινητού τηλεφώνου, μπορεί να γίνει μόνο σε σχέση με την/τις κυψέλες στις οποίες είναι συνδεδεμένο τη συγκεκριμένη στιγμή κι αυτό σε μια ακτίνα, με σχετικά μικρή ακρίβεια.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-04-08, 01:59
ARDHTTHS AGRAS Ο χρήστης ARDHTTHS AGRAS δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 08-04-08 23:57
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχετικός εντοπισμός κινητού τηλεφώνου, μπορεί να γίνει μόνο σε σχέση με την/τις κυψέλες στις οποίες είναι συνδεδεμένο τη συγκεκριμένη στιγμή κι αυτό σε μια ακτίνα, με σχετικά μικρή ακρίβεια.
Διαφωνω εν μέρει. Εχω έγγραφο αστυνομικης υπηρεσίας η οποία αναφέρει έκθεση της Vodafone σχετικά με την λειτουργία κινητού απο ορισμένες συντεταγμένες, ορισμένη ώρα προς ορισμένο αριθμό. Αδιάφορο αν οι πληροφορίες λήφθηκαν απο κυψελες ή ...χαμοκέλλες, στην πράξη ένα μετράει:

Εντοπίσθηκε συνδιάλλεξη μου απο το κινητό μου παρα την δικη μου πρόφαση ότι εγω βρισκόμουν 4.000 Χιλιομ. μακρυά.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-04-08, 01:33
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Ετσι ειναι. Κι εγω ειχα δει στο "24" οτι η CTU μπορουσε να κανει triangulate το κινητο του τρομοκρατη απο διαφορετικους cell towers και να βρει ετσι τις ακριβεις συντεταγμενες του.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:50.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.