Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Χιούμορ
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-11-07, 15:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Η πολυκατοικία της αμαρτίας

- Κύριε Χαμόδρακα με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι πήραμε την εξουσία;

Τι έγινε ρωτάω, έπεσε ο Καραμανλής;

- Ποιος είναι ο Καραμανλής;

Δεν ξέρετε τον Καραμανλή;

- Τι σχέση έχει ο Καραμανλής;

Πως δεν έχει;

- Κε Χαμόδρακα με το κεφάλι σας είστε καλά μπας και πάλι...

Ε από που "πήραμε" την εξουσία;

- Την διαχείριση εννοώ φυσικά

Α είπα και εγώ...

Έτσι και έγινε. Την εξουσί....εεεε την διαχείριση λοιπόν την είχε στην πολυκατοικία μας από κτήσεως της, τον καιρό εκείνον, η Διδα Καραμπαρμπούνη. Δίδα ναι δίδα ετών ανυπολόγιστων, αλλά τι σημασία έχει. Συνταξιούχος του δημοσίου που οι διάφοροι κακεντρεχείς λένε ότι την διόρισε ο Τρικούπης, ενώ άλλοι διαφωνούν και αναφέρουν κάτι για τον Καποδίστρια... Με το κακό λόγο.

Μια χαρά τα πηγαίναμε με την Διδα, ώσπου πριν 3 χρόνια, ο Ναύαρχος του 5ου (που αν προσθέσεις και τα χρόνια της Διδας φτάνεις στους Αλεξανδρινούς χρόνους) έκανε πραξικόπημα και πήρε την εξουσία.

Έλα που ο ναύαρχος, όπως όλοι οι ναύαρχοι στρατηγοί και .... συνταγματάρχες δεν κάνουν για εξουσία (οι παρόντες εξαιρούνται), τα έκανε κουλουβάχατα με το καλοριφέρ να καίει όλη μέρα, ακόμα και με 25 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία και ταυτόχρονα πληρώναμε ασύλληπτους λογαριασμούς κοινοχρήστων και έτσι ξεκίνησε προσπάθεια ανατροπής του.

Εμ ο Ναύαρχος εύκολα δεν παρέδωσε την εξουσία, έκανε τον δικό του πόλεμο ώσπου τελικά έχασε τον έλεγχο και ανετράπη και πάλι από την Διδα Καραμπαρμπούνη.

Όμως ο Ναύαρχος είχε εγκαταστήσει στο καλοριφέρ σύστημα με κωδικό, για να μην του αλλάζουν το ωράριο λειτουργίας και τόσο καιρό, ψοφάγαμε στο κρύο, αφού ούτε πετρέλαιο μπορούσαμε να βάλουμε. Αλλά την εξουσία την είχαμε πάρει.....

Τελικά φέρανε μάγισσες και χαρτορίχτρες και τελικά σήμερα το καλοριφέρ και πάλι λειτουργεί σε φυσιολογικά όρια.

Πήραμε την εξουσία..
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-11-07, 16:44
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 09:44
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
..... και .... συνταγματάρχες δεν κάνουν για εξουσία (οι παρόντες εξαιρούνται),
Thanks σύντροφε...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-11-07, 21:26
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
1.Να γίνει ΕΔΕ και να αναοικωθεί το όνομα του Ναυάρχου Διαχειριστή επι σκοπω ανασκωλοπισμού του και κρεμασματος στο μεσαίο καταρτι

2.Να κληθεί ο Ξενιος να ζητησει συγγνωμη απο συνταγματαρχη παρόντα ήγ απόντα, ιδιαίτερα αρμόδιο για θεματα διαχείρησης διότι αμφισβητησε τις διαχειριστικες του ικανότητες. Απαραδεκτο.

3.Να τιμωρηθει ο Ξενιος να ετοιμασει τουλάχιστον 15 εδεσματα

Απο το Αρχηγειο της Βερμαχτ

φον Τερτεν
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 28-11-07 στις 21:41
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-11-07, 09:11
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Long Life Miss karamparmouni!
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-03-08, 12:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Η πολυκατοικία της αμαρτίας

Ζω σε μια παλιά πολυκατοικία της Φωκ. Νέγρη περίπου για μισό αιώνα. Στην πολυκατοικία με τα 25 περίπου διαμερίσματα, βασιλεύει το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός. Η ειρήνη είναι άγνωστη λέξη για τις συνελεύσεις των ιδιοκτητών, που περιέργως γίνονται σε αρκετά συχνά χρονικά διαστήματα.

Σαν παλιός ένοικος, προσωπικά είμαι φίλος με όσους ξέρω, χωρίς πολλά πολλά και επισκέψεις και τέτοια. Το μέγα θέμα στην ταλαίπωρη αυτή πολυκατοικία είναι, ότι οι περισσότεροι θέλουν την διαχείριση της, κάτι που την κάνει να ξεχωρίζει από κάθε άλλη, που οι ιδιοκτήτες κάνουν καυγάδες για να μην την πάρουν/

Παραμονές των γενικών συνελεύσεων δέχομαι διάφορες μυστήριες επισκέψεις. Η κυρία Σουρωμένη του 5ου, μου ζητάει να μιλήσω στην Διδα Γεροντίδου στον 1ο, που με συμπαθεί ιδιαίτερα, για να την υποστηρίξει στις εκλογές. Η κυρία Καρβουνοπούλου του 1ου, μου ζητάει να μιλήσω στον κο Ψαρωμένο του 6ου, επειδή μου χρωστάει χάρη που του έφτιαξα τον υπολογιστή. Η κυρία Κακαρωμένη του 3ου ήθελα να της πω τι μου ζήτησε η κα Σουρωμένη του 5ου.

Η προσπάθεια μου να πείσω την κα Καρβουνοπούλου του 1ου, ότι εγώ δεν μετέχω στις εκλογικές διαδικασίες, με έκανε να λάβω ένα σχόλιο : Και εσύ Στέλιο που μας χωρίζει μια πόρτα, πήγες με την άλλη, κρίμα.

Την επόμενη στην λαική την ώρα που είχα εντοπίσει ένα καλό κουνουπίδι, ακούω μια φωνή πίσω μου, έλα και σε ήθελα. Γυρίζω η κα Πετσοκόκκαλου του 4ου. Τι με θέλετε; Η φωνή της δεν σήκωνε κουβέντα, τι στο καλό χήρα ναυάρχου είναι. Από σένα κε Χαμοδράκα μου περιμένω πολλά. Τι περιμένετε κα Πετσοκόκκαλου μου; Να στηρίξεις τον συνδυασμό μας. Κατεβαίνετε στις εκλογές; Τολμώ να απαντήσω. Τι εκλογές κε Χαμοδράκα μου, έχουμε συνέλευση. Α είπα κυρία Πετσοκόκκαλου μου το όνομα μου είναι Χαμόδρακας. Τι σημασία έχει αυτό να στηρίξεις την κα Σουρωμένη, μαζί είμαστε. Μάλιστα κα Πετσοκκαλού μου.

Την περασμένη Παρασκευή έγινε η πολυπόθητη έκτακτη Γενική συνέλευση (η Τρίτη το τελευταίο τρίμηνο) και είναι βλακεία μου που δεν κατέγραψα τα όσα ειπώθηκαν, θα μπορούσα να έχω υλικό για ένα ολόκληρο σήριαλ. Οι κυρίες της αυλής με την Γεωργία Βασιλειάδου, δεν θα έπιαναν μία μπροστά στο ‘οι κυρίες της πολυκατοικίας’

Τελικά η Γενική συνέλευση κατέληξε στο Ζ Αστυνομικό τμήμα, με μηνύσεις ο ένας στον άλλο και σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες υπήρχαν και κάποιες εκ του σύνεγγυς χειροδικίες, όπως το να χαλάσει η μία στην άλλη, το μιζανπλί.

Η συνέχεια προσεχώς
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-03-08, 12:33
Το avatar του χρήστη trooper
trooper Ο χρήστης trooper δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 14-02-21 22:18
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Την επόμενη στην λαική την ώρα που είχα εντοπίσει ένα καλό κουνουπίδι, ακούω μια φωνή πίσω μου, έλα και σε ήθελα. Γυρίζω η κα Πετσοκόκκαλου του 4ου. Τι με θέλετε; Η φωνή της δεν σήκωνε κουβέντα, τι στο καλό χήρα ναυάρχου είναι. Από σένα κε Χαμοδράκα μου περιμένω πολλά. Τι περιμένετε κα Πετσοκόκκαλου μου; Να στηρίξεις τον συνδυασμό μας. Κατεβαίνετε στις εκλογές; Τολμώ να απαντήσω. Τι εκλογές κε Χαμοδράκα μου, έχουμε συνέλευση. Α είπα κυρία Πετσοκόκκαλου μου το όνομα μου είναι Χαμόδρακας. Τι σημασία έχει αυτό να στηρίξεις την κα Σουρωμένη, μαζί είμαστε. Μάλιστα κα Πετσοκκαλού μου.

Η συνέχεια προσεχώς


Καλα απιστευτο... Τι κανει ο Ελληνας μολις μυριστει "καρεκλα"...

Επρεπε να τους ζητησεις να σου δωσουν το φυλλαδιο του συνδυασμου τους για να το συγκρινεις με το φυλλαδιο του αλλου συνδυασμου και να αποφασισεις με αντικειμενικα κριτηρια για το ποιος ειναι καλυτερος να αναλαβει την ευθυνη της διαχειρησης της πολυκατοικιας, ενα τοσο δυσκολο και απαιτητικο εργο.

Αναμενουμε τη συνεχεια με αγωνια..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trooper : 03-03-08 στις 13:37
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-03-08, 12:49
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Να αλλάξει ο τίτλος του θέματος....δεν έχει καμία σχέση με την καλομοίρα...
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-03-08, 13:05
Το avatar του χρήστη vgiagias
vgiagias Ο χρήστης vgiagias δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-18 13:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η εμπειρια μου στην δικη μου πολυκατοικια των 25 διαμερισματων και σαν διαχειριστης 18 χρονια ειναι η εξης¨
οποτε κανω συνελευση προσερχονται ελαχιστοι ιδιοκτητες
παντοτε οτι προτεινω κατι για την επισκευη και συντηρηση της πολυκατοικιας
ουδεποτε φερ.νουν αντηριση και χαιρονται διοτι εχω .ολοκαινουργια την πολυκατοικια.
αλλαξα καμπινα στον ανελκυστηρα με εναν πολυτελειας
εβαλα νεα κουδουνια με θυρετηλεοραση.
βαφω εσωτερικα και εσωτερικα ολο το κτηριο και τελευταιο αλλα.ξα ολη την εισοδο που ειναι τεραστια με αλουμινιο καφε χρωμα διπλα κρυσταλλα και πορτα ασφαλειας.
συμπερασμα χαιρονται που η πολυκατοικια ενω ειναι κατασκευη 1963 ειναι στολιδι. καυγας κανενας περισσοτερο θελουν οι ιδιοκτητες να κανω το καλλυτερο και να μην τους ενοχλω .οι περισσοτεροι μου κανουν εξουσιοδοτηση για να απαλαχθουν απο την παρουσια τους
αρα οτι συμβαινει στον Στελιο μπορει να ωφειλεται και στην ποιοτητα των ατομων που μενουν με μοναδικη εξαιρεση το στολιδι που μενει εκει και λεγεται
Στελιος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-03-08, 13:10
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Βρε Στέλιο μου δεν τους μοιράζεις σε διάφορες πολυκατοικίες που αλλού πλακώνονται στο ξύλο επειδή δεν θέλουν τη διαχείριση;
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 03-03-08, 13:11
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 03:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από vgiagias Εμφάνιση μηνυμάτων
... και χαιρονται διοτι εχω .ολοκαινουργια την πολυκατοικια.
αλλαξα καμπινα στον ανελκυστηρα με εναν πολυτελειας
εβαλα νεα κουδουνια με θυρετηλεοραση.
βαφω εσωτερικα και εσωτερικα ολο το κτηριο και τελευταιο αλλα.ξα ολη την εισοδο που ειναι τεραστια με αλουμινιο καφε χρωμα διπλα κρυσταλλα και πορτα ασφαλειας.
συμπερασμα χαιρονται που η πολυκατοικια ενω ειναι κατασκευη 1963 ειναι στολιδι. καυγας κανενας περισσοτερο θελουν οι ιδιοκτητες να κανω το καλλυτερο και να μην τους ενοχλω .οι περισσοτεροι μου κανουν εξουσιοδοτηση για να απαλαχθουν απο την παρουσια τους
μήπως ή8ελες να γράψεις περιουσία ;
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 03-03-08, 13:18
Το avatar του χρήστη vgiagias
vgiagias Ο χρήστης vgiagias δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 27-01-18 13:21
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xena Εμφάνιση μηνυμάτων
μήπως ή8ελες να γράψεις περιουσία ;
οχι αλλα οι περισσοτεροι πωλουν τα διαμερισματα τους και βλεποντας
ο αγοραστης την καλη κατασταση πετυχαινουν καλλυτερες τιμες πωλησεως
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 03-03-08, 14:05
Το avatar του χρήστη fifi
fifi Ο χρήστης fifi δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-01-24 16:01
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
..θα ήταν έξτρα εισόδημα για την πολυκατοικία σας Στέλιο να κόβατε είσιτήρια σε κόσμο να παρακολουθει τις συνελεύσεις σας ...
__________________
...When there's nothing left to burn, you have to set yourself on fire....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-03-08, 14:10
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Και σε μας τα ίδια..κάθε μέρα έρχονται στην αλληλογραφία κλήσεις σε δικαστήρια για μηνύσεις που κάνει ο ένας στον άλλον.
Τό ερώτημα μου είναι το εξής.
Αν συμφωνηθεί να γίνει μια αλλαγή, πχ ανελκυστήρα και κάποιοι από τους ιδιοκτήτες δεν έχουν να πληρώσουν.. τι κάνεις ; το πας δικαστικά ;
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-03-08, 19:13
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Αυτή ηταν και η δική μου απορία όταν διάβαζα το thread. Αν ο διαχειριστής και κάποιοι απο τους ιδιοκτήτες χτυπηθούν απο μεγαλομανία και θέλουν για παράδειγμα να αλλάξουν μια καμπίνα αναελκυστήρα που ειναι μια χαρά κατα τα άλλα με μία σούπερ ντούπερ λούξ , λογικό δεν ειναι κάποιοι να πατήσουν πόδι ;
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-03-08, 19:21
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
Αυτά συνήθως ορίζονται από το καταστατικό.
Με την έννοια ότι για κάποιες αλλαγές (ίσως αυτές που στην ουσία αλλάζουν την αξία του ακινήτου) θέλει ομοφωνία από τη Γενική Συνέλευση.
Πχ. Φυσικό αέριο.. ή βγάζουμε τον κήπο (αν έχουμε) και το κάνουμε ράμπες και γκαράζ... Βάφουμε όοοοολο το κτήριο.

Όχι πως τα καταστατικά δεν έχουν κενά. Παραέχουν μάλιστα.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.