Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 17-02-08, 20:59
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από kmanos73 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλήθεια τι πλάκα έιναι αυτή με τους εθνικιστές
Η μονη χώρα που δεν μπορούμε να πούμε ότι είμαστε Έλληνες
Αν και στο μήνυμα σου, δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις, ήταν λίγο μπλεγμένο και συγκεχυμένο, μάλλον μπλέκεις τον εθνικισμό με τον πατριωτισμό.

Το τι είσαι αριστερός κεντρώος αριστερός, δεν παίζει και καμιά σημασία, τα δελτία κοινωνικών φρονημάτων, έχουν καταργηθεί
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-02-08, 11:45
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ζητημα χαθηκε λογω ελλειψης ισχυος και συμμαχων.
Δε μας φταίει κανείς σύμμαχος, πραγματικός ή δήθεν, καμία διεθνής συγκυρία, καμία απρόβλεπτη εξέλιξη, κανένα τυχαίο γεγονός, καμία άτιμη κοινωνία, οιμέ, αλοίμονο το μαύρο ριζικό μας και τα συναφή γραφικά.

Το ζήτημα χάθηκε επειδή Ε Μ Ε Ι Σ κάναμε λάθος. Επώδυνη η ενηλικίωση...

Πέραν αυτού θα συμφωνήσω απόλυτα με τον κ. Παπαχελά: ο μεγάλος κίνδυνος είναι να εμφανιστούμε στη διεθνή κοινότητα ως χώρα της πλάκας (μήπως είμαστε; ) και έτσι, για πολύ σημαντικότερα ζητήματα, να εισπράξουμε ανάλογα.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-02-08, 12:20
Το avatar του χρήστη JohnnyMarr21
JohnnyMarr21 Ο χρήστης JohnnyMarr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-04-10 21:09
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε μας φταίει κανείς σύμμαχος, πραγματικός ή δήθεν, καμία διεθνής συγκυρία, καμία απρόβλεπτη εξέλιξη, κανένα τυχαίο γεγονός, καμία άτιμη κοινωνία, οιμέ, αλοίμονο το μαύρο ριζικό μας και τα συναφή γραφικά.

Το ζήτημα χάθηκε επειδή Ε Μ Ε Ι Σ κάναμε λάθος. Επώδυνη η ενηλικίωση...

Πέραν αυτού θα συμφωνήσω απόλυτα με τον κ. Παπαχελά: ο μεγάλος κίνδυνος είναι να εμφανιστούμε στη διεθνή κοινότητα ως χώρα της πλάκας (μήπως είμαστε; ) και έτσι, για πολύ σημαντικότερα ζητήματα, να εισπράξουμε ανάλογα.
Μα σε μας ριχνω το φταιξιμο ... Η ελλειψη ισχυος ειναι δικη μας ελλειψη και η αδυναμια να βρουμε συμμαχους οφειλεται σε μας.Τα υπολοιπα περι γραφικοτητων γιατι μου χρεωθηκαν? Νιωθω αδικημενος. Οσο για τον Παπαχελα νομιζω οτι παντα υπηρετει με τα μεγαλα συμφεροντα΄δεν θα ακουσω ποτε κατι πρωτοτυπο απο αυτον. Ας προτεινει μια λυση περα απο το αυτονοητο : καθηστε ησυχοι !
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 19-02-08, 12:39
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα σε μας ριχνω το φταιξιμο ... Η ελλειψη ισχυος ειναι δικη μας ελλειψη και η αδυναμια να βρουμε συμμαχους οφειλεται σε μας.Τα υπολοιπα περι γραφικοτητων γιατι μου χρεωθηκαν? Νιωθω αδικημενος.
ΟΚ, σε ξεχρεώνω

Απλά προτίμησα να το γράψω ευθέως, ότι δηλαδή νομίζω ότι φταίει η δική μας κουτοπονηριά και βλακεία για τη σημερινή κατάντια.
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για τον Παπαχελα νομιζω οτι παντα υπηρετει με τα μεγαλα συμφεροντα΄δεν θα ακουσω ποτε κατι πρωτοτυπο απο αυτον. Ας προτεινει μια λυση περα απο το αυτονοητο : καθηστε ησυχοι !
Ακόμα κι αν υπηρετεί τα μεγάλα συμφέροντα δε σημαίνει ότι δε λέει σωστά πράγματα. Στο συγκεκριμένο θέμα μάλιστα είναι λίγο άδικο να του ζητάς λύση, λες και μπορεί να γίνει κάτι πέραν της "στρατηγικής υποχώρησης"...
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 19-02-08, 12:49
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για τον Παπαχελα νομιζω οτι παντα υπηρετει με τα μεγαλα συμφεροντα
Εγώ πιστεύω ότι υπηρετεί την απλή κοινή λογική, γι' αυτό πάντα τα κυριακάτικα άρθρα του στην Καθημερινή, έχει τόσο τεράστια αναγνωσιμότητα.

Αλήθεια ποια μεγάλα συμφέροντα εννοείς; Βαρέθηκα να ακούω τις κλισέ εκφράσεις. Όποιος δεν είναι με την άποψη μας, υπηρετεί τα μεγάλα συμφέροντα.

Ας ξεστραβωθούμε να δούμε τι θα κάνουμε εμείς και ας αφήσουμε στην άκρη τα μεγάλα συμφέροντα και τους άλλους.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 19-02-08, 13:24
Το avatar του χρήστη JohnnyMarr21
JohnnyMarr21 Ο χρήστης JohnnyMarr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-04-10 21:09
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πιστεύω ότι υπηρετεί την απλή κοινή λογική, γι' αυτό πάντα τα κυριακάτικα άρθρα του στην Καθημερινή, έχει τόσο τεράστια αναγνωσιμότητα.

Αλήθεια ποια μεγάλα συμφέροντα εννοείς; Βαρέθηκα να ακούω τις κλισέ εκφράσεις. Όποιος δεν είναι με την άποψη μας, υπηρετεί τα μεγάλα συμφέροντα.

Ας ξεστραβωθούμε να δούμε τι θα κάνουμε εμείς και ας αφήσουμε στην άκρη τα μεγάλα συμφέροντα και τους άλλους.
Εννοω οτι ο Αλεξ εκφραζει τα αμερικανικα συμφεροντα και την παγκοσμιοποιηση. Η αναγνωσιμοτητα του δεν μου λεει πολλα ,ειναι ενας σταρ της δημοσιογραφιας, ειναι εμπορικο το ζητημα. Νομιζω οτι και εσυ χρησιμοποησες κλισε σ'αυτο το θεμα. Τι εννοεις να δουμε τι θα κανουμε ? Μεχρι τωρα εχεις προτεινει μονο την αποδοχη της μοιρας μας. Τι ελαχιστο μπορουμε να κερδισουμε εστω την τελευταια στιγμη? Εγω δεν ξερω να απαντησω. Καθε στιγμη που περνα μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερο. Οποιος πολιτης η πολιτικος το προτεινει θα εχει προσφερει πολλα, αλλα - επιτρεψε μου - το "απλή κοινή λογική" ειναι τουλαχιστον βαρετο και καθολου πρακτικο.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-02-08, 13:50
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοω οτι ο Αλεξ εκφραζει τα αμερικανικα συμφεροντα και την παγκοσμιοποιηση.
Όσα παίρνουν την ετικέτα "αμερικανικά συμφέροντα" και "παγκοσμιοποίηση" δεν είναι αυτομάτως καταδικαστέα.
Αρχική Δημοσίευση από JohnnyMarr21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι ελαχιστο μπορουμε να κερδισουμε εστω την τελευταια στιγμη?
Στην ονομασία τίποτα, είναι κάτι σαν το σκάκι: Αν το ματ γίνει στην κίνηση 33, η παρτίδα πιθανότατα έχει χαθεί από την 25. Εμείς είμαστε κάπου στην 29-30 τώρα...

Πιο συγκεκριμένα, όταν μερικές δεκάδες χώρες έχουν αναγνωρίσει τη FYROM ως "Μακεδονία", έχουμε εδραιωμένη κατάσταση και τα περί διπλών ονομασιών εμένα μου φαίνονται λίγο αστεία.

Εκεί που μπορούμε να κερδίσουμε κάτι είναι στα ανταλλάγματα: Εμείς θα τους αναγνωρίσουμε, θα τους βάλουμε σε ΕΕ/ΝΑΤΟ, θα τους στηρίξουμε στο πρόβλημα Αλβανίας/Κοσόβου και αυτοί θα κάνουν 1,2,3,4,5,6,7,.... πράγματα. Και αφού τα συμφωνήσουμε αυτά, θα πρέπει μετά να έχουμε τα @@ να τα τηρήσουμε και να τα απαιτήσουμε.

Πολύ δύσκολο μου φαίνεται πάντως να βρούμε χρόνο, έχουμε τόσα άλλα σοβαρά να κάνουμε...
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-02-08, 14:29
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί που μπορούμε να κερδίσουμε κάτι είναι στα ανταλλάγματα: Εμείς θα τους αναγνωρίσουμε, θα τους βάλουμε σε ΕΕ/ΝΑΤΟ, θα τους στηρίξουμε στο πρόβλημα Αλβανίας/Κοσόβου και αυτοί θα κάνουν 1,2,3,4,5,6,7,.... πράγματα. Και αφού τα συμφωνήσουμε αυτά, θα πρέπει μετά να έχουμε τα @@ να τα τηρήσουμε και να τα απαιτήσουμε.
νομιζεις οτι ζεις στην τουρκια οπου και ζητουν (απαιτουν) και παιρνουν αυτο που θελουν;;;

εμεις θα δωσουμε θα δωσουμε θα ξαναδωσουμε και θα παρουμε @@ οπως γινεται παντα...


__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-02-08, 15:13
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αυτή την στιγμη στο Υπουργείο Εξωτερικών ο διαπραγματευτής Νίμιτς καταθέτει τις προτάσεις του.

Η Ελληνική κυβέρνηση είναι δεδομένο ότι δεν δέχεται την διπλή ονομασία, πχ να λέμε εμείς τα Σκόπια Δημοκρατία του τραλαλα και όλοι οι άλλοι Δημοκρατία της Μακεδονίας.

Η Ελλάδα θα προβάλει βέτο στην προσεχή σύνοδο του ΝΑΤΟ και σε κάθε προσπάθεια της FYROM να μπει σε ΕΕ και άλλους οργανισμούς.

Η Ελλάδα θα συμφωμήσει σε όνομα κοινό προς όλους, που θα έχει γεωγραφικό ή χρονικό προσανατολισμό. Πχ Δημοκρατία της Βορείου Μακεδονίας ή Δημοκρατία της Νέας Μακεδονίας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-02-08, 23:45
Το avatar του χρήστη JohnnyMarr21
JohnnyMarr21 Ο χρήστης JohnnyMarr21 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 30-04-10 21:09
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσα παίρνουν την ετικέτα "αμερικανικά συμφέροντα" και "παγκοσμιοποίηση" δεν είναι αυτομάτως καταδικαστέα.

Στην ονομασία τίποτα, είναι κάτι σαν το σκάκι: Αν το ματ γίνει στην κίνηση 33, η παρτίδα πιθανότατα έχει χαθεί από την 25. Εμείς είμαστε κάπου στην 29-30 τώρα...

Πιο συγκεκριμένα, όταν μερικές δεκάδες χώρες έχουν αναγνωρίσει τη FYROM ως "Μακεδονία", έχουμε εδραιωμένη κατάσταση και τα περί διπλών ονομασιών εμένα μου φαίνονται λίγο αστεία.

Εκεί που μπορούμε να κερδίσουμε κάτι είναι στα ανταλλάγματα: Εμείς θα τους αναγνωρίσουμε, θα τους βάλουμε σε ΕΕ/ΝΑΤΟ, θα τους στηρίξουμε στο πρόβλημα Αλβανίας/Κοσόβου και αυτοί θα κάνουν 1,2,3,4,5,6,7,.... πράγματα. Και αφού τα συμφωνήσουμε αυτά, θα πρέπει μετά να έχουμε τα @@ να τα τηρήσουμε και να τα απαιτήσουμε.

Πολύ δύσκολο μου φαίνεται πάντως να βρούμε χρόνο, έχουμε τόσα άλλα σοβαρά να κάνουμε...

Σημερα το μεσημερι ενιωσα σαν πολιτης οπως συνηθως νιωθω ως σκακιστης : Ενθουσιωδες ξεκινημα και συντομα δυο επιλογες ... ισοπαλια ή μια χαμενη καλοπαιγμενη ηρωικη παρτιδα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-03-08, 10:38
Το avatar του χρήστη kanaria
kanaria Ο χρήστης kanaria δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 21-07-21 18:20
Μια άποψη που κυκλοφορεί...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-03-08, 16:58
Το avatar του χρήστη FiBeR
FiBeR Ο χρήστης FiBeR δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-11-17 23:03
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από kanaria Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια άποψη που κυκλοφορεί...
Ναι, είναι βουλγαρική ιστοσελίδα με άπταιστα ελληνικά! Εμείς... καληνύχτα

http://www.bulgarmak.org/mainpage.htm

Στην αρχική ιστοσελίδα:

"Η Μακεδονία ελευθερώθηκε το 1912 από τους Οθωμανούς και υποδουλώθηκε στους Ελληνες"
"Μακεδονία: Ιερή Βουλγαρική γή"
"Η Βουλγαρία είναι η μοναδική χώρα στον κόσμο που συνορεύει με τον εαυτό της, την Μακεδονία"

Διακήρυξη Βουλγαρικής Ακαδημίας Επιστημών 1998
__________________
Αν βιάζεσαι να δεις τον κόσμο να γίνεται καλύτερος, άρχισε από τον εαυτό σου. Είναι ο συντομότερος δρόμος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FiBeR : 08-03-08 στις 17:10
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-03-08, 20:26
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
''Σιχαίνομαι τη φρονιμάδα σου. Αν μπορούσα να καταστρέψω μονος μου το κρατος το Ελληνικό θα το έκανα αμεσως. Τι χρησιμεύει ενα κράτος Ελληνικό που αντί κάθε άλλη εξωτερική πολιτική διορίζει προξένους στην Ανατολή και πρεσβεις στη Δυση και τους ξεπροβαδίζει με την μονάκριβη ευχή και οδηγία ''προσέχετε να μην γεννάτε ζητήματα'', Αν το κράτος δεν νοιώθει τι μπορεί και τι πρέπει να κάνει, δεν αξίζει να ζει. Έχουμε δυνάμεις αμέρητες και στην Μακεδονία και στην Θράκη και σε όλη την Ανατολή. Και αν το κράτος δεν τις ξερει, δεν θα πει πως πρέπει να μην τις ξέρω και εγώ. Και αν το κράτος τις αφήνει κρυμμένες ή σκόρπιες και δεν θέλει να τις περιμαζέψει, δεν είναι λόγος να μην τις περιμαζέψω εγώ, ή τουλάχιστον να προσπαθήσω. Ναι εσύ θα σώσεις το ρωμέικο, ω φρόνιμε. Ο καθένας πρέπει να ξέρει ότι σε αυτόν έλαχε να σώσει το έθνος του, έτσι θα προσπαθήσουν πολλοί και θα το σώσει όποιος μπορέσει. Και αλήθεια να ήταν πως ούτε έναν Ελληνα δεν βρίσκεις στην Μακεδονία, πρεπει να ειναι Ελληνική η Μακεδονία. Άλλα κράτη αρπάζουν πολιτείες και χώρες και εμείς, και εκείνα που είναι δικά μας, και εκείνα δεν κρατούμε. Σκιαζόμαστε μην μας πουν οι Ευρωπαίοι πως δεν είναι δικά μας. Με ντροπή μας μεγάλη και δειλά-δειλά ξεστομίζουμε πως έχουμε κάποια επιρροή στην Μακεδονία , γιατί τι θα πει η κοινή γνώμη αν μας ακούσει; Αφού οι βουλγαροι την έχουν στο μάτι την Μακεδονία και φωνάζουν και την θέλουν δική τους, ταιριάζει να μην την θέλουμε εμείς; Δεν με μέλει αν βάλω σε δύσκολη θέση την κυβέρνηση, μια κυβέρνηση που δεν την σέβομαι, δεν είμαι καμωμένος για την κυβέρνηση η για το κράτος, έγινα για το έθνος, και το ξέρω επειδή γι’ αυτό ίσα-ίσα πονώ. Για την κυβέρνηση μου έρχεται σιχαμός και καταφρόνια, άμα συλλογίζομαι την κυβέρνηση ξεπέφτω, μαργώνω και μαραίνομαι. Σηκώνομαι, ξανοίγω και ανθοβολώ άμα νοιώθω τον Ελληνισμό. Σε όποια γωνιά του Ελληνισμού και αν βρεθώ, θα πασχίζω πάντα να δυναμώνω, να ξυπνώ, να ζωντανεύω την ψυχή του, και ας γίνει οτι γίνει. Ξυπνώ καθε ύπνο, κεντρίζω καθε βαρεμό, συνδαυλίζω κάθε στάχτη, ξεσκεπάζω καθε σπίθα κρυμμένη και ανάβω κάθε φωτιά σβησμένη, βγάζω κάθε πνοή κουρασμένη και παίζω κάθε χορδή σιωπηλή.

Ξυπνώ, ξυπνώ, ξυπνώ … ''

ΙΩΝ ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ

(100 χρόνια πριν )

ΥΓ. Η τοποθέτηση της επιστολής είναι για αυτήν καθεαυτήν, και όχι για ''αντικυβερνητική ή μικροπολιτική εκμετάλλευση''. Απλά ελληνική.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystakid : 08-03-08 στις 20:29
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-03-08, 20:42
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ζήσαμε τις τελευταίες μέρες και βδομάδες το θέατρο κάποιων ακραίων πατριδοκάπηλων εθνικιστών, το θέατρο κάποιων που χάριν πολιτικών σκοπιμοτήτων, το θέατρο κάποιων που θέλουν να καλύψουν την πολιτική τους απουσία, μας έσπασαν τα αυτιά ότι συζητούμε για διπλές ονομασίες και κατεβάζουμε τα βρακιά μας.

Όπως είδατε από τα αποτελέσματα, όχι μόνο δεν κατεβάσαμε βρακιά, αλλά αναγκάσαμε πολλούς ξένους να παραδεχτούν ότι η Ελλάδα έχει δίκαιο, που προβάλει βέτο στην κάθε προσπάθεια του κράτους των Σκοπίων, να μπει σε διεθνείς οργανισμούς όπως το ΝΑΤΟ και η ΕΕ, χωρίς να λυθεί η διαφορά που έχει το κράτος αυτό με την Ελλάδα.

Έχω βαρεθεί το πούλημα πατριωτισμού από ορισμένους, για χάρη μικροπολιτικών λόγων, αλλά και τα σχόλια και οι φωνές, από διαφόρους, πριν η επίσημη Ελλάδα προβάλει τις θέσεις της.

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί να θεωρείται κανένας λιγότερο ή περισσότερο πατριώτης, τον πατριωτισμό μας τον εκδηλώνουμε όποτε και όπου χρειαστεί και όχι σε κορώνες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-03-08, 21:39
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 20:42
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω βαρεθεί το πούλημα πατριωτισμού από ορισμένους, για χάρη μικροπολιτικών λόγων, αλλά και τα σχόλια και οι φωνές, από διαφόρους, πριν η επίσημη Ελλάδα προβάλει τις θέσεις της.
γιαυτόν τον λόγο Στέλιο, έγραψα το ΥΓ και τόνισα το ''ελληνικό'' για να μην ''φανεί ως αντικυβερνητικό'' και δυνητικά εκμεταλλεύσιμο από κόμματα για σκοπιμότητες.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί να θεωρείται κανένας λιγότερο ή περισσότερο πατριώτης, ...
...επί αυτού, ας μην το συζητάμε. Θέλουν δε θέλουν οι ''ισοπεδωτές'' αισθημάτων, έ ναι! κάποιοι θα την αγαπούν πιο πολύ και κάποιοι λιγότερο. Τι να κάνουμε Όλα τα δάχτυλα, δεν είναι ίσα. Απλά ΔΕΝ χρειάζεται επίδειξη. Ο έχων μεγαλύτερο πόθο και δύναμη, ας το αποδείξει ''υπηρετώντας'' με αυτήν την φλόγα και δύναμή του, το κοινό ''συλλογικό'' (κι όχι ατομικό) συμφέρον και την ΑΛΗΘΕΙΑ.

Μακάρι νάναι καλοφωτισμένοι και σοβαροί οι ''αρμόδιοι''.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:03.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.