Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-10-08, 09:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αμερικανικές εκλογές



Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε κσι σε 3-4 μέρες θα ξέρουμε τον επόμενο πρόεδρος των ΗΠΑ.

Πιο καθαρά από οποιαδήποτε άλλη εκλογή, τα τελευταία χρόνια, ο Μπάρακ Ομπάμα, έκανε την έκπληξη και θεωρείται το ακλόνητο φαβορί των εκλογών.

Προσωπικά αν και το ευχόμουν, όπως όλοι οι άλλοι, δεν περίμενα ότι θα τον άφηναν να φτάσει μέχρι εδώ.

Θα είμαι ικανοποιημένος αν πραγματοποιήσει, μέρος των υποσχέσεων του. Θα είμαι ταυτόχρονα ευχαριστημένος, αν τον αφήσουν να ζήσει για αρκετό διάστημα...

Ήδη υπήρχαν δύο φορές εν δυνάμει προπάθεια δολοφονίας του. Μακάρι να κάνει κάτι, πρώτα για την χώρα του και μετα για τον κόσμο όλο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-10-08, 16:43
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μπαράκ Χουσεϊν Ομπάμα . Γιός καθαρού Αφρικανού , Μουσουλμανικού θρησκεύματος , Πιόνι καρτέλ πετρελαίων και των Μαύρων Πανθήρων ( Κάτι ανάλογο με την Οργάνωση Κου Κλουξ Κλάν , σε ότι αφορά τον Εθνικιστικό χαρακτήρα ) με ρίζες στην Μαύρη Μαφία , Αντισημήτης .
Μπερδεμένη υπόθεση .
Πανέξυπνος , πολυμαθέστατος , ( Χαρβαρτ) με καλό παρουσιαστικό !
Δεν ξέρω πως θα τα κανονίσουν οι Εβραίοι! Δεν τους Βλέπω καλά ! Άν Βέβαια κερδίσει ! Προσωπικά δεν το πιστεύω , ακόμα , γιατί δεν πιστεύω ότι εφτασε τοσο νωρίς το τέλος του κόσμου .
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-10-08, 16:50
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπαράκ Χουσεϊν Ομπάμα . Γιός καθαρού Αφρικανού , Μουσουλμανικού θρησκεύματος , Πιόνι καρτέλ πετρελαίων και των Μαύρων Πανθήρων ( Κάτι ανάλογο με την Οργάνωση Κου Κλουξ Κλάν , σε ότι αφορά τον Εθνικιστικό χαρακτήρα ) με ρίζες στην Μαύρη Μαφία , Αντισημήτης .
Σοβαρά αυτά τα πιστεύεις;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-10-08, 23:54
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αυτά Στέλιο μου τα λέμε Μεταξύ μας !! Ο κάθε Έλληνας έχει και κάποιους συγγενείς ή φίλους σε αυτήν την μεγάλη Χώρα , των 12 φυλών του Ισραήλ , και αντλεί τις πληροφορίες του για το γίγνεσθαι της χώρας αυτής .
Αυτά συζητιούνται κατα κώρο στις κατ΄ίδίαν συζητήσεις , αλλά δεν βγαίνουν στα τηλεοπτικά παράθυρα , γιατί δεν τολμάει κανείς να τα αναφέρει . Μετά τι νομίζεις , έχουν την δική μας ελευθερία στην μετάδωση των ειδήσεων ?
Η λογοκρισία που υπάρχει εκεί δεν υπάρχει ούτε στο Μπαγκλαντές ! Μπορούμε να συγκρίνουμε την λογοκρισία τους σε μερικά θέματα με την ΕΣΣΔ ! Κατά τα άλλα είναι Δημοκρατική χώρα ! Επομένως δεν είναι δικά μου . πχ : Γνωρίζεις ότι στον πόλεμο του κόλπου ενώ εμεις βλέπαμε CNN ζωντανά , αυτοί έβλεπαν αποσπασματικά ! Εν πάση περιπτώσει , διάβασα ότι πλησιάζει η πτώση της Μεγάλης Πόρνης και Θεωρώ .οτι άν γινει αυτή η αλλαγή θα έχουμε δραματικές εξελίξεις . Εγώ δεν είμαι υπέρ κανενός υποψηφίου , γιατί τους θεωρώ πιόνια των Αοράτων Κυβερνητών αυτής της χώρας . Αυτών των Νταβατζίδων του Κόσμου . Όποιος λοιπόν και να βγεί για μένα είναι το ίδιο . Εμείς στην Ελλάδα Μόνο να χάσουμε έχουμε . !!!!!
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-11-08, 00:04
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά συζητιούνται κατα κώρο στις κατ΄ίδίαν συζητήσεις
Σε παραπεμπω εδω για κατι που πρεπει να εχουμε ολοι υποψη μας οταν μεταδιδουμε πληφοροφιες απο κατ' ιδιαν συζητησεις.

"Ακουσα" δε σημαινει και "ξερω"
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 01-11-08 στις 00:09
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-11-08, 08:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά Στέλιο μου τα λέμε Μεταξύ μας !!
Μεταξύ μας μπορεί να τα λέμε, όμως δεν είμαστε μεταξύ μας, μας διαβάζουν χιλιάδες επισκέπτες κάθε μέρα και οι ειδήσεις μας θα πρέπει να είναι επιβεβαιωμένες και έγκυρες.

Φοβάμαι ότι οι αναφορές σου στον Ομπάμα, είναι στοιχεία που έχουν πει οι Ρεπουμπλικάνοι, για να τον μειώσουν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-11-08, 14:39
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 21:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Όποιος λοιπόν και να βγεί για μένα είναι το ίδιο . Εμείς στην Ελλάδα Μόνο να χάσουμε έχουμε . !!!!!
Αν είναι το ίδιο για σένα, που είναι η αντίστοιχη λασπολογία για τον McCain;

Έχε το θάρρος της γνώμης σου, αλλά έχε και το ακόμα μεγαλύτερο θάρρος να την αναθεωρείς.

Επειδή (δυστυχώς) έχω δει από κοντά εκλογές στις ΗΠΑ, μπορώ να σου πω αυτό που ξέρω προσωπικά: το μεγαλύτερο μέρος της προεκλογικής εκστρατείας αποτελείται από κυκλοφορία φημών και λασπολογίας για τους αντιπάλους, και όχι από προγραμματικές δηλώσεις. Κάτι σαν τις δικές μας εκλογές, αλλά ακόμα πιο τσίρκο.

Δε μπορεί να μην έχεις δει τις φήμες που έχουν κυκλοφορήσει και οι δύο πλευρές! Ό,τι ηλίθια λεπτομέρεια της προσωπικής ζωής κάποιου μπορούν να βρουν, τη δημοσιεύουν. Αν έκανες ένα μπάφο στα 18 σου, αν αγόρασες ποτέ Playboy, αν έβρισες κάποτε ένα ενοχλητικό συνεργάτη σου, αν είχες φάει αποβολή στο δημοτικό.

Και δεν είναι ανάγκη καν να αληθεύουν οι φήμες για να τις διαδόσουν οι απερίσκεπτοι. Αυτό είναι το καλό με τις φήμες. Αναρωτήσου τι ακριβώς ρόλο παίζεις εσύ στην εκλογική διαδικασία των ΗΠΑ αυτή τη στιγμή, γιατί έχεις αναλάβει ρόλο είτε σ'αρέσει είτε όχι. Άρα δε μπορείς να ισχυριστείς ότι δε σε απασχολεί ποιος θα βγει.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι η πολιτική των ΗΠΑ εξαρτάται σε πολύ μικρό βαθμό από το πρόσωπο ή τις πολιτικές πεποιθήσεις του προέδρου, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι η επιλογή του προέδρου χρωματίζει την κατάσταση.

Και σε γενικές γραμμές, η εκλογή του Obama θα σταθεροποιήσει λίγο (και μάλλον μόνο για λίγο) την παγκόσμια κατάσταση. Η εκλογή ενός ακόμα Bushοειδούς μόνο κακό θα κάνει σε παγκόσμιο επίπεδο.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-11-08, 15:43
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Υπάρχουν εκλογές, σε οποιαδήποτε άλλη χώρα στον κόσμο, τις οποίες παρακολουθούμε όλοι (κοινή γνώμη, ΜΜΕ, κοκ) από τόσο κοντά; Απασχολεί όλον τον πλανήτη και ξέρουμε γιατί. Άρα είτε το θέλουμε ή όχι, είτε το δηλώνουμε ή όχι, οι εκλογές αυτές μας απασχολούν γιατί μας αφορούν!
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
... η πολιτική των ΗΠΑ εξαρτάται σε πολύ μικρό βαθμό από το πρόσωπο ή τις πολιτικές πεποιθήσεις του προέδρου ... η επιλογή του προέδρου χρωματίζει την κατάσταση.
Με βρίσκει σύμφωνη η τοποθέτηση αυτή. Προσωπικά εύχομαι οι δημοσκοπήσεις να επαληθευθούν. Θυμάστε την εκλογή του...απερχόμενου στις προηγούμενες εκλογές; Είχε ήδη δείξει από την πρώτη εκλογή του ποιές ήταν οι πολιτικές επιλογές και μάλιστα είχαν φανεί τα καταστροφικά!! (στην κυριολεξία) αποτελέσματά τους.

Πραγματικά ΔΕΝ μπορούσα να πιστέψω ότι η αμερικάνικη κοινή γνώμη ψήφισε για τη συνέχιση αυτής της πολιτικής!! Θα μου πείτε ίσως για την ανελευθερία των μέσων ενημέρωσης, τον έλεγχο και την παραπληροφόρηση...παρόλ' αυτά δεν μπορώ να βρω δικαιολογία για τους αμερικάνους πολίτες, γιατί εκτός από τις πολιτικές ανά τον πλανήτη ο αμερικάνος - όπως και ο πολίτης κάθε χώρας - ζει μια καθημερινότητα και βιώνει τα προβλήματα στην οικονομία, την ανεργία που αυξάνει, τους αστέγους και φτωχούς που πληθαίνουν συνεχώς και πολλά άλλα.

Αυτό (δηλαδή η καθημερινότητά τους!) δεν αποτελεί κριτήριο, αν αποδεχθούμε ότι δεν μπορούν να διαμορφώσουν αντικειμενική άποψη για την εξωτερική πολιτική της χώρας τους, για να προβληματιστούν σε σχέση με την πολιτική επιλογή τους;

Αναφέρω όλα αυτά γιατί έχω μια λέξη στο μυαλό μου. Φοβάμαι. Φοβάμαι για το τί θα ψηφίσουν (πάλι) οι πολίτες αυτής της χώρας. Φοβάμαι τα αποτελέσματα αυτής της εκλογικής αναμέτρησης...
Μαζί με το φόβο (πάντα) και η ελπίδα έστω γι' αυτό το "χρωματισμό" της Αμερικάνικης πολιτικής από έναν άνθρωπο που τουλάχιστον έχει μια άλλη "εικόνα-αύρα" και στάση για μικρές (έστω) αλλαγές...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-11-08, 17:25
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Θα φανεί παράξενο, όταν έχω εκφράζω έντονο αντιαμερικανισμό, όπως και οι περισσότεροι Έλληνες, να πω ότι θαυμάζω τους αμερικάνους για το επίπεδο της δημοκρατίας τους.

Θαυμάζω που ο βουλευτής τους, θεωρεί αδιανόητη την κομματική πειθαρχία, θαυμάζω που είναι ένας βουλευτής της αντιπολίτευσης, βγαίνει και λέει καλά λόγια για ένα νομοσχέδιο της κυβερνώσας παράταξης.

Θαυμάζω ότι στις εκλογές τους ξετινάζουν και τους ψάχνουν μέχρι 10ης γεννεάς και καλά κάνουν.

Υπάρχουν άλλα πράγματα που κάνουν την πολιτική του Λευκού Οίκου να είναι πολιτική των μεγάλων συμφερόντων και εκεί να ξεκινούν τα κακά, αλλά η δημοκρατία λειτουργεί στις ΗΠΑ, το ανώτατο δικαστήριο δεν καταλαβαίνει τίποτα και οι επιτροπές της γερουσίας είναι ο φόβος και ο τρόμος αυτών που ασκούν την εξουσία.

Δεν χωρεί αμφιβολία, μια νίκη του Μακέιν θα έριχνε την μοναδική υπερδύναμη, σε πιο συντηρητικά χριστιανοκοινωνικοπολιτικ ά χέρια και θα έφερνε θλίψη σ' όλον τον κόσμο.

Ο Ομπάμπα αν μη τι άλλο, όσο και αν δεν περιμένω θαύματα τύπου JFK, μπορεί να δώσει μια δροσιά ελπίδας.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-11-08, 17:30
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Η Σάρα Πέιλιν, ο «Ν. Σαρκοζί» και ο «σύμβουλος Τζόνι Χαλιντέι»

Θύμα τηλεφωνικής φάρσας από Καναδό κωμικό –γνωστό από τέτοιου είδους φάρσες- που της συστήθηκε ως ο Γάλλος πρόεδρος Νικολά Σαρκοζί, έπεσε η υποψήφια αντιπρόεδρος των Ρεπουμπλικανών, Σάρα Πέιλιν.

Ο Μάρκ Αντουάν Οντέτ έπεισε την κυβερνήτη της Αλάσκα ότι μιλούσε στον Γάλλο πρόεδρο και η συνομιλία τους, ζωντανά στον αέρα ραδιοφωνικής εκπομπής του Μόντρεαλ, διήρκεσε έξι λεπτά.

Μεταξύ άλλων ο Καναδός κωμικός –πάντα ως Νικολά Σαρκοζί- μίλησε με την Σάρα Πέιλιν για τις επερχόμενες προεδρικές εκλογές των ΗΠΑ, τη σύζυγο του Γάλλου προέδρου Κάρλα Μπρούνι, το κυνήγι κ.α.

Ωστόσο το σημείο της συνομιλίας που προκάλεσε άφθονο γέλιο ήταν όταν ο «Νικολά Σαρκοζί» είπε στην υποψήφια αντιπρόεδρο ότι παρακολουθεί την πορεία της στην πολιτική με τη βοήθεια του συμβούλου του για θέματα αμερικανικής πολιτικής Τζόνι Χαλιντέι (σ.σ. γνωστού σταρ της ροκ στη Γαλλία). «Α, ναι;», απάντησε η Πέιλιν, «χαίρομαι, χαίρομαι …», είπε χωρίς να αντιληφθεί ούτε στο σημείο αυτό τη φάρσα του Καναδού κωμικού.

Ναυτεμπορική
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 02-11-08, 17:43
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η Πέιλιν έχει πολύ πλάκα από μόνη της, δε χρειάζεται να πέσει και θύμα φάρσας.

http://www.palinaspresident.com
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-11-08, 23:36
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ζητώ συγνώμη άν φάνικα μεροληπτικός σε σάς , με στοιχεία , εναντίον τού Μπαράκ Χουσεϊν Ομπάμα . Ζητώ συγνώμη από τον Στέλιο και έχει δίκαιο να μου τα ψάλει , γιατί χρησημοποίησα σκληρές φράσεις χωρίς στοιχεία !
Με πειράζει όμως ο όρος μονόπλευρη Λασπολογία !
Σωστά είπε ένας φίλος ,περί Βιομηχανίας λασπολογίας και ότι βγάζουν στην φόρα ακόμα και το τί χρώμα εσώρουχο φοράνε οι υποψήφιοι !
Την ορολογία όμως την Ελληνικότατη " Στάχτη στα μάτια " την έχετε Ακουστά ?
Και επειδή δέν είπα τίποτα γιά τον Αντικαταστάτη τού Κυρίου Μπούς(τη) που τον Φάγαμε στην Μάπα με το που μπήκε στον Λευκό(?) Οίκο .....(Κλήντον), και ακόμα τον τρώμε , δέν Μπορώ να πώ ότι ανήκει στην Στοά υπαριθμόν τάδε , ή ότι είναι απόγονος κάποιας Οργάνωσης κλπ, κλπ ,.
Εγώ ο Έλληνας ξέρω για το Μουσουλμανικό τόξο που δημιουργείται στα βόρεια σύνορά μας , ελέω Κοντολίζας ΜαυΡάητ , και του προκατόχου της , της Ασπρόμαυρης μαφίας με το μόνο στον κόσμο Κρατικό Εργοστάσιο παρασκευής Ναρκωτικών όλων των ειδών στα Σκόπια , της Αλβανικής Μαφίας , της Βουλγαρικής Μαφίας , και τών Τούρκων Στρατηγών !
Έχετε Διαβάσει το Βιβλίο " Τα Πρακτικά τής Σιών " ?
Έχοντας υπόψιν όλα τα παραπάνω , και γνωρίζοντας όπως όλοι εσείς ότι ο επόμενος Παγκόσμιος πόλεμος θα είναι Θρησκευτικός , Ζητώ συγνώμη από τους υποψηφίους Προέδρους αυτής της μεγάλης Χώρας , που ήταν το όνειρο πολλών γεννεών , αλλά κατάντησε Εφιάλτης πολλών Λαών , γιά την λάσπη που τους έρειξα , διότι αυτοί όπως και μείς , είναι πιόνια στην ίδια σκακιέρα , όπου λίγοι και εκλεκτοί θα βγούν νικητές , πρός τέρψην των παικτών του Σκάκι , και πάνω από όλα εσάς που στεναχώρεσα με τα λεγόμενά μου !
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 03-11-08, 00:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχετε Διαβάσει το Βιβλίο " Τα Πρακτικά τής Σιών " ?
Δεν είναι ιστορία τα προιόντα του Λιακόπουλου Ανδρέα.
Το συγγραφικό και τηλεοπτικό έργο του εν λόγω κυρίου αποτελείται από μυθοπλαστικά βιβλία με φανταστικά στοιχεία που γέννησε η ευρηματικότητα του και οι υψηλές αγορές απά παραπληροφορημένους αναγνώστες.

(Η περιγραφή ανήκει στην Βικιπαίδεια
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 03-11-08, 00:30
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 10:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ακουγα το Βιντεακι που ο Ομπαμα τοποθετητε πανω στα Ελληνικα θεμματα και θα ελεγα δεν μου αρεσε απ'ακρη σ'ακρη.....το αμερικανικο κατεστημενο παντος τον "Δεχεται" και μαλιστα τον συμβουλευη καθαρα....Ομπαμα προχωρα βγες προεδρος αλλα μην περασης απο το Νταλλας.
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-11-08, 01:06
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ο Λιακόπουλος από ότι διάβασα, εδώ σε μάς σε κάποια σελίδα , από κάποιον φίλο ακροβασιανό , λέει και μερικές αλήθειες .
Δεν είμαι θιασώτης , ούτε Αναγνώστης του Λιακόπουλου . Στο Σπίτι μου υπάρχει πληθώρα Βιβλίων , ξένων αναλυτών και συγγραφέων, μεγάλου φάσματος θεμάτων , αλλά και Ελλήνων . Εκείνο όμως που θα βρείς σίγουρα στο σπίτι μου είναι όλοι οι Έλληνες Αρχαίοι , και ολόκληρη την Αγία Γραφή .
Εγώ δέν θέλω να πουλήσω τίποτα , ούτε έχω βγει πρός άγραν ψήφων .
Πιστεύω ότι βρισκόμαστε όλοι εδώ , για να λέει ο καθένας την γνώμη του στα θέματα που βάζει κάποιος από εσάς τους Οργανωτές !
Στην Ζωή μου δεν έγεινα φερέφωνο κανενός . Ότι γράφω είναι δικό μου συμπέρασμα και δική μου γνώμη , έχωντας υπόψιν μου τα τεκτενόμενα στον κόσμο , τα γραφόμενα στον τύπο , τα λεγόμενα στα ΜΜΕ , και τις πληροφορίες που φθάνουν από διάφορα μέρη του κόσμου από στόμα σε στόμα , σε συνδιασμό με την καταγεγραμμένη Παγκόσμια Ιστορία .
Άν Νομίζεις ότι κάνω κακό με το να απαντώ όπως εγώ θέλω στα θέματα που βάζουν κατα καιρούς μέλη ή Οργανωτές , δεν έχω κανένα πρόβλημα, άν μου πείς μην συμμετέχεις !
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:41.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.