Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-09-07, 15:59
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Με τα τελευταια πανηγυρια, θα εφτανα στο σημειο να πω πως ο ιδιος ο Βενιζελος επιθυμουσε να φαει τον καφε για να ξεσπαθωσει...
Ειλικρινα τον εχωσιχαθει αυτον τον ανθρωπο... υπερτατο δειγμα λαμογιου!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 21-09-07, 16:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χαρά των ΜΜΕ, που την έχουν στήσει έξω από το γραφείο του (στη Βουκουρεστίου; ) και τον προωθούν απροκάλυπτα.
Όπως έχω ξαναπεί, ο κόσμος έχει ξυπνήσει. Μέσα σε 4 μέρες ο Βενιζέλος έχει κάνει τόσες χοντρές γκάφες, που από λογικό φαβορί, έγινε το απόλυτο αουτσάιντερ...

Η απροκάλυπτη προώθηση της Βενιζέλου από τα λαμόγια των μεγαλοεκδοτών και των μεγαλοσυμφερόντων, έχουν φέρει αντίθετα αισθήματα στους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ.

Θα τολμήσω να παίξω φαβορί την τρίτη λύση.

Είναι η μόνο ελπιδα που έχει το ΠΑΣΟΚ για να βγει αλώβητο, από τις διαδικασίες διαδοχής.

Μια ηγεσία που δεν θα είναι της μορφής αποφασίζομαι και διατάσομε, αλλά θα έχει ενδοκομματική δημοκρατία.

Οποιαδήποτε λύση Γιώργου ή Βαγγέλη οδηγεί μαθηματικά στην διάσπαση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 21-09-07, 16:20
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως έχω ξαναπεί, ο κόσμος έχει ξυπνήσει. Μέσα σε 4 μέρες ο Βενιζέλος έχει κάνει τόσες χοντρές γκάφες, που από λογικό φαβορί, έγινε το απόλυτο αουτσάιντερ...
μην βιαζεσαι ακομα δεν εχει πει την τελευταια του λεξη ο λαμπρακης με τον δολ του
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 21-09-07, 17:13
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από papa Εμφάνιση μηνυμάτων
ο λαμπρακης με τον δολ του
Με τον ....δόλ ο του
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 22-09-07, 05:58
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αποκάλεσε ευθέως τον εαυτό του "μελλοντικό ηγέτη του ΠΑΣΟΚ";
δεν ηταν αυτο που ειπε που με ενοχλησε τοσο οσο ο τροπος που το ειπε....
γεμιζε το στομα του κολλουσε το στομα του με απιστευτο τουπε...
αυτος και κανεις αλλος.....

εχουμε εδω μεσα κανενα ψυχολογο/ψυχιατρο που να τον ακουσε ο ιδιος να μας πει την γνωμη του;;

εμενα μια φορα πολυ απο συνδρομο μεγαλου ναπολεοντα μου εμοιασε...
η απο συνδρομο δελαπατριδη οπως ισως θα θυμουνται οι παλαιωτεροι...

γελας ελλας αγελας
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 22-09-07 στις 06:00
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 23-09-07, 00:31
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το ΠΑΣΟΚ του Ανδρέα το πεθάναν οι πρακτικές Λαλιώτη και το θάψανε βαθιά οι δυό 4ετίες του Σημήτη.Ακούγεται σαν σε παραμύθι το τι έπαθε ο κακός Λύκος απο τον ξυλοκόπο απαντώ και στον κατά τα άλλα πολύ συμπαθή Τερτιο για το Δρυός πεσούσης.Αντιπολίτευση και πούντηνε.Του Αντρέα το Πασοκ γαλούχησε γενιές μετά το πολυτεχνίο μέχρι και σήμερα αλλά με τα στελέχη του νάχουν στήση γραφεία εύρεσης εργασίας για τους καλούς Πασόκους και στην απέξω οτιδήποτε άλλο,πόσο καιρό μπορεί να δούλευε το σύστημα.....Τελικά τα συστήματα που ΔΕΝ έχουν την συμπάθεια του κόσμου κάποτε πέφτουν και τότε ο κρότος μοιάζη με γέλια παιδιών που βάλθηκαν να κλέψουν γλυκό του κουταλιού κρυφά απο την γιαγιά τους,λες και αυτή δεν ξέρη ποιός το κλέβη.Η γιαγιά ναν καλά και από γλυκό.
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 23-09-07, 00:47
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ξέχασα και κάτι ακόμη που μου έκανε ντρίνκ.Οποτε μίλαγε ο Γιωργάκης έλεγε "εγώ" θα κάνω..... και όχι το Πασοκ θα κάνη... μούμεινε μια σκέψη που δεν την λέω κάν.Πάντος πιστεύω αυτή τον "εφαγε"!Οσο για τον Βενιζέλο απορώ που του βρήσκουν ΟΞΥ ΠΝΕΥΜΑ και ετοιμολογία αλλο πνεύμα και αλλο Οινόπνευμα!Τι άλλο θα ακούσουν τ΄αυτιά μας πιά.
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 23-09-07, 10:26
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από varthol Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ΠΑΣΟΚ του Ανδρέα το πεθάναν οι πρακτικές Λαλιώτη και το θάψανε βαθιά οι δυό 4ετίες του Σημήτη.Ακούγεται σαν σε παραμύθι το τι έπαθε ο κακός Λύκος απο τον ξυλοκόπο απαντώ και στον κατά τα άλλα πολύ συμπαθή Τερτιο για το Δρυός πεσούσης.Αντιπολίτευση και πούντηνε.Του Αντρέα το Πασοκ γαλούχησε γενιές μετά το πολυτεχνίο μέχρι και σήμερα αλλά με τα στελέχη του νάχουν στήση γραφεία εύρεσης εργασίας για τους καλούς Πασόκους και στην απέξω οτιδήποτε άλλο,πόσο καιρό μπορεί να δούλευε το σύστημα.....Τελικά τα συστήματα που ΔΕΝ έχουν την συμπάθεια του κόσμου κάποτε πέφτουν και τότε ο κρότος μοιάζη με γέλια παιδιών που βάλθηκαν να κλέψουν γλυκό του κουταλιού κρυφά απο την γιαγιά τους,λες και αυτή δεν ξέρη ποιός το κλέβη.Η γιαγιά ναν καλά και από γλυκό.
Δεν θα διαφωνήσω. Αλλα πιστεύω πως δεν είναι για τη δημοκρατία τακτικά έξυπνο η διάλυση του ΠΑΣΟΚ, γιατι ευνοούνται κομματισμοί που είτε δεν έχουν να προσφέρουν πια τίποτε (ΚΚΕ) , είτε μπορούν να προσφέρουν επίπλαστες λύσεις μέχρι να φασιστοποιηθούν τελείως, πουλώντας ορθοδοξία, πατρίδα κλπ μόνο συνηματολογικά πρός άγραν. Καπως έτσι ξεκίνησε ο Αδόλφος....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 23-09-07, 21:49
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 09:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Το αν διαλυθούν ή οχι ειναι δική τους επιλογή και πρέπει νάχει να κάνη με την πίστη και τον σεβασμό των στελεχών στην Δημοκτατία του λαού και οχι των προσώπων.Βλέπουμε.....Δε λέω άλλα γιατί θεωρώ ανανδρία να κτυπάς εναν πεσμένο κάτω έστω και αντίπαλο........Γενικά το μόνο που μένει απο όλα αυτά είναι η αλλαγή του ύφους τους απο 17 ΣΕΠΤ. και μετά....Πάψαν να γελούν και να ειρωνεύωντε τουλάχιστον.!
__________________
Varthol On Line
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 24-09-07, 00:12
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από varthol Εμφάνιση μηνυμάτων
..Πάψαν να γελούν και να ειρωνεύωντε τουλάχιστον.!
Πραγματικά, μόνο αυτο το μάθημα συμπεριφοράς να κρατησουν, άξιζαν οι εκλογές. Γιατι στο θέμα της αλαζονίας είχαν γίνει ..μαέστροι.....Αρκει να μη βρούν μιμητές στο άλλο στρατόπεδο.....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 24-09-07, 08:24
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
ΘΟΛΟ εξακολουθεί να παραμένει το τοπίο σε ό, τι αφορά στη διαμόρφωση του συσχετισμού δυνάμεων εν όψει της εκλογής προέδρου στο ΠΑΣΟΚ Το ενδιαφέρον εστιάζεται σε ενδεχόμενη κατάθεση τρίτης ή και τέταρτης υποψηφιότητας, καθώς και στη στάση που τελικά θα κρατήσει ο λεγόμενος «τρίτος πόλος».

Κομβική για τις εξελίξεις στο ΠΑΣΟΚ θεωρείται η απόφαση της Άννας Διαμαντοπούλου, για υποψηφιότητα ή στήριξη άλλου υποψηφίου.

Οι χθεσινές δηλώσεις -στην «Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία»- της Άννας Διαμαντοπούλου, η απόφαση της οποίας θεωρείται κομβική για τις εξελίξεις, ενίσχυσαν τις προβλέψεις για τρίτη υποψηφιότητα. Στην ουσία, όμως, η πρώην Επίτροπος άφησε ανοιχτό ένα τέτοιο ενδεχόμενο, χωρίς ακόμη να ανοίξει τα χαρτιά της.

Ειδικότερα, είπε ότι το ΠΑΣΟΚ χρειάζεται μια νέα ηγεσία που μπορεί να κερδίσει την εμπιστοσύνη των πολιτών και ότι είναι χρέος της να κινηθεί προς αυτή την κατεύθυνση. Οι δηλώσεις αυτές επιδέχονται πολλών ερμηνειών- όπως να υποστηρίξει η κα Διαμαντοπούλου έναν άλλον υποψήφιο για την ηγεσία.

Η προθεσμία της υποβολής υποψηφιοτήτων λήγει τυπικά στις 5 Οκτωβρίου, αλλά οι αποφάσεις των ενδεχόμενων υποψήφιων αναμένεται να ληφθούν μέσα στην εβδομάδα.

Ως άλλοι πιθανοί υποψήφιοι-πλην της κας Διαμαντοπούλου- προβάλλουν οι κ.κ. Κ.Σκανδαλίδης, Μ.Χρυσοχοΐδης και, σε περίπτωση απόσυρσης από την κούρσα διαδοχής του κ.Παπανδρέου, ο Θ.Πάγκαλος.

SKAI.gr

Σχόλιο :

Εκφράζω και πάλι προσωπική άποψη, αν και ουσιαστικά δεν δικαιούμαι δια να ομιλώ επειδή δεν είμαι ΠΑΣΟΚ.

Όποιος από τους κκ Παπανδρέου και Βενιζέλο εκλεγεί, οδηγεί σε ουσιαστική διάσπαση στο ΠΑΣΟΚ.

Έχουν ειπωθεί πάρα πολλά περισσότερα από κάθε άλλη φορά στο ΠΑΣΟΚ, στα 33 χρόνια του κινήματος. Ακόμα και αν δεν γίνει διάσπαση, θα υπάρχει για πολλά πολλά χρόνια, μια έντονη εσωστρέφεια.

Η μόνη λύση στην παράταξη της αξιωματικής αντιπολιτεύσεως, είναι να έχουμε έναν τρίτο ενωτικό πόλο και αυτόν τον ρόλο δεν μπορεί να τον εκφράσει η κα Διαμαντοπούλου. Μπορούν να τον εκφράσουν όμως κοινής αποδοχής προσβεβλημένα στελέχη με επιτυχημένη πορεία, σαν τον Σκανδαλίδη και τον Χρυσοχοϊδη. Χωρίς να φτάσουν σε οξεία αντιπαράθεση, με τους δύο ακραίους πόλους.
Να επιβληθούν με το δόγμα το μη χείρων βέλτιστον.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 24-09-07, 18:15
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
ΘΟΛΟ εξακολουθεί να παραμένει το τοπίο .
Καθόλου θολό Στέλιο μου. Τα μέλη θα στηρίξουν Γιωργάκη διότι δεν μπορούν να ξεπερασουν το φαντασμα του Ανδρεα, το ΠΑΣΟΚ ΘΑ διασπασθεί και ο Βενιζέλος με την δικη του παρέα θα κανουν καινούργιο κόμμα με στόχο τις ευρωεκλογές.

Το παλιο ΠΑΣΟΚ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΕΩς. ΟΠΩς ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 24-09-07, 18:28
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα μέλη θα στηρίξουν Γιωργάκη διότι δεν μπορούν να ξεπερασουν το φαντασμα του Ανδρεα
Αν ίσχυε κάτι τέτοιο και οι οπαδοί της ΝΔ θα ήθελαν τον Κυριάκο γιατί δεν μπορούν να ξεπεράσουν το φάντασμα του Μητσοτάκη! Μπρρρρρρ

Εδώ κολάει το "Αυτός που βρίσκεται στην κατάσταση μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα πήγε εκεί σκαρφαλώνοντας ή κολυμπώντας;"
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 24-09-07, 21:36
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Diamond Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ίσχυε κάτι τέτοιο "
Kai όμως ισχύει. Δεν ειναι υπόθεση αυτο που ειπα, ειναι μαλλον γεγονός. Αντε πάλι, θελέτε να καρφώνω τις πηγες μου.....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 24-09-07, 21:45
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 09:23
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
Kai όμως ισχύει. Δεν ειναι υπόθεση αυτο που ειπα, ειναι μαλλον γεγονός. Αντε πάλι, θελέτε να καρφώνω τις πηγες μου.....
Όπα! Τί έγινε παιδιά; Βγάλαμε είδηση;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:35.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.