Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 20-09-07, 13:34
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ψηφίζω συναίσθημα..Η εντύπωση που μου έχει δώσει μέχρι τώρα ο Βενιζέλος ,με τη συμπεριφορά του, είναι ότι δεν πρόκειται να συγκρουστεί με συμφέροντα αλλά να συνεργαστεί μαζί τους.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 20-09-07, 15:09
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψηφίζω συναίσθημα..Η εντύπωση που μου έχει δώσει μέχρι τώρα ο Βενιζέλος ,με τη συμπεριφορά του, είναι ότι δεν πρόκειται να συγκρουστεί με συμφέροντα αλλά να συνεργαστεί μαζί τους.
Και πάνω που και εγω το ίδιο σκεπτ΄μουνα, έγραψα το ακόλουθο αρθράκι....


ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ή ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ - Ενα τεχνητό δίλημμα


Στο κλίμα της πρόσφατης προεδρολογίας που ανέσκηψε στο κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης ας μου επιτραπεί να καταθέσω την άποψή μου, απο την πλευρά του μη μέλους του ΠΑΣΟΚ πολίτη

Πρώτα απο όλλα, νομίζω πως έχω σοβαρό λόγο να επιθυμώ να συμβάλω στην συζήτηση για τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ αφού η καλή λειτουργία του κόμματος αποτελεί εχέγγυο στην όλη κοινοβουλευτική μας δημοκρατία


Δεύτερον θεωρώ άκαιρη και άκυρη την οιονεί αρχηγού παρέμβαση του κατα τα άλλα εξαίρετου επιστήμονα κ.Βενιζέλου (ο οποίος όμως δεν φρόντισε να ενημερώσει τον πρόεδρο του για την νομική πατατα της επιλογής Γεννηματα, ώς ώφειλε έγκαιρα) και ο οποίος κατα την γνώμη μου θα έπρεπε πριν τις εκλογές αλλά και κατα την διάρκεια των τελευταίων αντιπολιτευτικών χρόνων να καταθέσει και γνωστοποιήσει θέσεις αντί να περιμένει σαν ύαινα την πτώση του κ.Παπανδρέου. Στο κάτω-κάτω εξίσου σημαντικό πολιτικό λόγο έχουν και άλλα ονόματα στο ΠΑΣΟΚ , όπως οι κ.κ. Σκανδαλίδης, Πάγκαλος και Χρυσοχοίδης ή οι κυρίες Διαμαντοπούλου και Παπανδρέου

Τρίτον άν θάπρεπε κάποιος να αναζητήσει ευθύνες, αυτό θάπρεπε να αρχίσει χρονικά απο την προετοιμασία των - για το ΠΑΣΟΚ- ΑΠΟΤΥΧΗΜΈΝΩΝ ΕΚΛΟΓΏΝ ΤΟΥ 2004, όπου ο πρωθυπουργός κ.Σημίτης είχε αρκετό μέρος ευθύνης, που δεν του επιτρέπει σήμερα να εμφανίζει εαυτόν ως "εγγυητή και σωτήρα"


Τέταρτον, ακούγονται πολύ "εκ του πονηρού" οι φωνές του πολύχρωμου Τύπου περι κατάργησ
hς της "οικογενειοκρατίας". Και είναι φωνές απο εκείνη την πλευρά, που όταν ζούσε ο Ανδρέας Παπανδρέου, τον στήριζαν και άς ηταν και τότε οικογενειοκρατία. Μήπως η "οικογενειοκρατία" του έντιμου πολιτικού και ίσως όχι τόσο διαπλεκόμενου με τις βρώμικες ελληνικές συμφεροντολογίες κ.Γιώργου Παπανδρέου δεν ευνοεί τα "καλά και συμφέροντα" των homoBobolas και lupusCoccalinus ?

Συμπεραίνω λοιπόν ότι το δίλημμα που προβάλλεται τόσο εντονα για ζήτημα προεδρίας είναι ένα αποπροσανατολιστικό ψευτοδίλημμα στο οποίο ελλοχεύει ο κίνδυνος να καταστραφεί στη γέννεσή του ένα κόμμα με προοπτική και όραμα που αγωνίζεται να φτιάξει ένας αξιοπρεπής, έντιμος αλλά χωρίς κατάλληλους συμβούλους και με λίγη αυτοπεποίθηση πολιτικός, όπως ο κ.Γιώργος Παπανδρέου.


Ο κ.Παπανδρέου πρέπει να βγάλει απο το τέλμα του το ΠΑΣΟΚ με θέσεις αρχής και στρατηγικό σχεδιασμό σε κάθε έκφανση της πολιτικής και κοινωνικής ζωής. Και το ΠΑΣΟΚ οφείλει ξεκαθαρίζοντας τα παράσιτα και τα αγριόχορτα ( και η αρχή φαίνεται ότι έγινε στην Θεσσαλονική) να στηρίξει τον Πρόεδρό του.


Για να γίνει ουσιαστική αντιπολίτευση. Για να πάμε την Ελλάδα - και με το ανανεωμένο ΠΑΣΟΚ - μαζί μπροστά.

__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-09-07, 18:44
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Όποιος βιάζεται, σκοντάφτει. Κι αν είναι κι ευτραφής, κινδυνεύει περισσότερο από τη πτώση.

Αν αυτό ήταν καρφί για μένα θα γίνουμε απο 2 χωριά

Ο Βενιζέλος στηρίζεται στη λογική

Καλα τώρα πιστεύεις ότι υπάρχει λογικός στο ΠΑΣΟΚ;

και ο Παπανδρέου στο συναίσθημα των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ.

Ελα πάλι, που βρήκαν το συναίσθημα οι ρεμουλιάρηδες, πλάκα μας κάνεις;

Να δούμε ποιός θα επικρατήσει...

Η acrobase οταν πολιτευθεί ο Στέλιος.


Η απάντηση στα ενδιάμεσα διαστηματα.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tertios : 20-09-07 στις 18:49
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-09-07, 18:47
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Και κάτι ακόμα στο θέμα

Εγώ δεν βλέπω επόμενη μέρα στο ΠΑΣΟΚ. Επόμενη νύχτα και μάλιστα πολική βλέπω.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-09-07, 08:13
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρκούσε ένας παρανοϊκός, συνήθης ύποπτος με δεκάδες περιπτώσεις στο ενεργητικό του (Αρσένης Στεφανόπουλος κα) για να δείξει ο κος Βενιζέλος χθες το αληθινό του πρόσωπο.

“Καθοδηγούμενες ενέργειες” και “τραμπουκισμό”, αλλά και “ως μελλοντικός ηγέτης της δημοκρατικής παράταξης” συγχωρώ τους “ταλαίπωρους ανθρώπους που γίνονται καθοδηγούμενα όργανα σε μία αθλιότητα”

Ίσα βρε μελλοντικέ ηγέτη. Δεν αρκεί να σε θέλει ο Μπόμπολας και ο Λαμπράκης.

Έχω την εντύπωση τελικά ότι το ΠΑΣΟΚ έχει αρκετούς σοβαρούς ανθρώπους, που θα μπορέσουν να κάνουν μια αξιόλογη τρίτη πρόταση.

Σκανδαλίδης Χρυσοχοϊδης Διαμαντοπούλου κ.α. μια χαρά σοβαροί άνθρωποι είναι.

Δεν χρειάζονται την δημαγωγία του Βενιζέλου ή την ανικανότητα του Παπανδρέου.

Όπως έχω ξαναπεί, μου θυμίζει τις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ το 1997 που το κόμμα έμενε μετέωρο σε τρεις τάσεις Εβερτ Μπακογιάννη Σουφλιάς, μέχρι που την τελευταία στιγμή έπεσε ένα όνομα και η συντριπτική πλειοψηφία το αγκάλιασε αμέσως σαν σωσίβιο που θα τους έβγαζε από την βαθιά κρίση και εκείνο το όνομα ήταν του Κώστα Καραμανλή. Μετά τον μεγάλο θείο του, ένωσε την παράταξη για πρώτη φορά μετά 17 χρόνια. Κάτι που δεν μπόρεσε να κάνει ο Ράλλης ο Αβέρωφ ο Μητσοτάκης και ο Έβερτ.

Αυτό που χρειάζεται το ΠΑΣΟΚ η δημοκρατία και η Ελλάδα, είναι ένας αντί Κώστας Καραμανλής. Δηλαδή ένας ηγέτης χωρίς αμφισβήτηση από το κόμμα του. Παπανδρέου και Βενιζέλος είναι ήδη καμένα χαρτιά.

Ο Βενιζέλος είχε το γήπεδο μόνος του, το αντίπαλο τέρμα χωρίς άμυνα και τερματοφύλακα, αλλά έστειλε την μπάλα στις κερκίδες...

Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 21-09-07, 08:23
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 21:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
“Καθοδηγούμενες ενέργειες” και “τραμπουκισμό”, αλλά και “ως μελλοντικός ηγέτης της δημοκρατικής παράταξης” συγχωρώ τους “ταλαίπωρους ανθρώπους που γίνονται καθοδηγούμενα όργανα σε μία αθλιότητα”
Δεν ξέρω αν προσέξατε μια μικρή γυαλάδα στο μάτι του όταν τα έλεγε αυτά ?
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-09-07, 08:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Μόλις τώρα ο Πάγκαλος στο Καλημέρα Ελλάδα του Γιώργου Παπαδάκη, άνοιξε ένα παράθυρο στην υποψηφιότητα του.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 21-09-07, 09:18
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλά, άμα είναι να διαλέψουν ανάμεσα στον χοντρό και τον εξωγήινο την κάτσαμε τη βάρκα! Αυτός είναι σαν τον μέντορα του Όμπι Ουάν Κενόμπι! Δεν έχω ξαναδεί άνθρωπο με κάθετες ρυτίδες!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-09-07, 12:13
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Οπως και νάχουν τα πράγματα έχω την αίσθηση ότι βρισκομαι σε Aquarium.

Οι δελφίνοι έγιναν ......πιράνχας και αλληλοτρώγονται.


Οτι μείνει, θα το κάνουμε σούπα.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-09-07, 12:22
Το avatar του χρήστη papa
papa Ο χρήστης papa δεν είναι συνδεδεμένος
Administratore Symphoroso (Ιταλιστι)
 

Τελευταία φορά Online: 17-10-14 00:05
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
χμμμ..ναι! για να δουμε ποια προσοντα περιμενει κανεις απο εναν αρχηγο κομματος σημερα....και ποια δεν θα ηθελε να εχει...

εφραδια,εξυπναδα,να ειναι ετοιμολογος να ξερει την γλωσσα και να μην την κακοποιει...σιγουρα ναι!

φτανουν αυτα; σιγουρα οχι....

η γνωση της γλωσσας η ετοιμολογια και η εξυπναδα δεν παρεχουν ταυτοχρονα το δικαιωμα της διαστροφης της πραγματικοτητας και δεν ειναι προσον για αρχηγο κομματος η παραπληροφορηση...

χρειαζεται ακομα αναμεσα στα αλλα να διαθετει ψυχραιμια και να μην παθαινει υστερια αναμεμιγμενη με συνδρομο καταδιωξης σε μικροεπεισοδεια...(θυμαμαι πχ πως ειχε αντιδρασει ο στεφανοπουλος σε παρομοια περιπτωση με τον ιδιο δραστη..ουτε μηνυση δεν ειχε καταδεχτει να καταθεσει ο τοτε προεδρος της δημοκρατιας)

να διαθετει ηθος πολιτικο και προσωπικο...να μην καπηλευετε την ηττα του κομματος για προωθηση προσωπικων φιλοδοξιων..και μονο...σαν ενας στεγνος οπορτουνιστης και αριβιστας

η συμπεριφορα του "θελω να γινω χαλιφης στην θεση του χαλιφη" να ειναι τουλαχοστον λ ι γ ο πιο αξιοπρεπης απο την αντιστοιχη συμπεριφορα του ιζνογκουντ!

να μην εκπεμπει συνεφα κακιας,μνησικακιας και εκδικητικοτητας και εμπαθειας...

σε θεση ισχυος οπως αυτη του πρωθυπουργου ενας τετοιος ανθρωπος ειναι κινουμενη βομβα..επικινδυνη για την χωρα τον λαο και το κομμα του..

στο πασοκ υπαρχουν πολλα ικανα στελεχη να παρουν την αρχηγια μια και ο γιωργακης ειναι σαφως λιγος.

λομβερδος,διαμαντοπουλου, ετσι για να αναφερω δυο τυχαια ειναι καλυτερες λυσεις απο την "επιβληθησα" προτεινωμενη....

και ακομα δεν ειναι τυχαια η υποστηριξη απο τον δολ...και μονο αυτος ο λογος φτανει για να καταψηφιστει ο εθελοντης "προτεινομενος"...
βρωμαει η υποθεση...

δεν μπορω να ξερω τι σκεφτεστε οι υπολοιποι αλλα εγω μονο που σκεφτομαι οτι μπορει να δω τον ανθρωπο αυτο αρχηγο της αξιωματικης αντιπολιτευσεις παθαινω νευρικο..ποσον μαλλον να τον δω (θου κυριε) και πρωθυπουργο.

ο τοπος αυτος εχει αρκετα βασανα....δεν χρειαζεται και αλλα
__________________
μιαπαπιαμαποιαπαπια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη papa : 21-09-07 στις 13:23
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-09-07, 14:02
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 10:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Τελικα το προφιλ του αρχηγούπου τόσο υποβολιμιαία παρουσίασες παλιόπαπια ταιριάζει μόνο στον XENIO

Τι σου ειναι ένας Σύσωπας. Και εμείς τον κραταμε κρυμμένο....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-09-07, 14:12
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Μου κάνει πολύ εντύπωση πάντως που ο Βενιζέλος κάνει "αρχηγικές" εμφανίσεις. Αυτό έκρινε, εκείνο δήλωσε, το άλλο σχολίασε.

Διάβαζα ότι σήμερα εξαπέλυσε επίθεση στην κυβέρνηση για διάφορα θέματα.. καλά, ο Γιώργος πού είναι;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 21-09-07, 14:41
Το avatar του χρήστη purple anemone
purple anemone Ο χρήστης purple anemone δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
καλά, ο Γιώργος πού είναι;
Μαθαίνει ελληνικά!
__________________
Δε χάνεται η ελπίδα τελευταία... Τελευταία χάνεται η ψυχή όταν χάσει την ελπίδα της...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-09-07, 15:42
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 19:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου κάνει πολύ εντύπωση πάντως που ο Βενιζέλος κάνει "αρχηγικές" εμφανίσεις. Αυτό έκρινε, εκείνο δήλωσε, το άλλο σχολίασε.

Διάβαζα ότι σήμερα εξαπέλυσε επίθεση στην κυβέρνηση για διάφορα θέματα.. καλά, ο Γιώργος πού είναι;
Ακριβώς έτσι! Όπως τα λες.

Άκουσες βέβαια και τη δήλωσή του, χθες αμέσως μετά το μπουγέλωμα με τον καφέ. Δεν αποκάλεσε ευθέως τον εαυτό του "μελλοντικό ηγέτη του ΠΑΣΟΚ";

Η χαρά των ΜΜΕ, που την έχουν στήσει έξω από το γραφείο του (στη Βουκουρεστίου; ) και τον προωθούν απροκάλυπτα.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 21-09-07, 15:49
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 19:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Η χαρά των ΜΜΕ, που την έχουν στήσει έξω από το γραφείο του (στη Βουκουρεστίου; ) και τον προωθούν απροκάλυπτα.
Tα ΜΜΕ ευκαιρίες ψάχνουν για λαυράκι. Δεν έχουν ανάγκη να προωθήσουν κάποιον. Αν ο Παπανδρέου τον κρεμάσει ανάποδα στην Πλατεία Συντάγματος με χαρά θα πάνε να καλύψουν και αυτό το γεγονός...
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:28.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.