Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Πολιτική
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-11-07, 09:52
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αποχωρεί ο Αλέκος Αλαβάνος από την προεδρία του Συνασπισμού

Την απόφασή του να μην είναι ξανά υποψήφιος πρόεδρος του Συνασπισμού για προσωπικούς λόγους, γνωστοποίησε χθες, ο Αλέκος Αλαβάνος, στη συνεδρίαση της Πολιτικής Γραμματείας του κόμματος.

Ο κ. Αλαβάνος δεν θα είναι υποψήφιος στο συνέδριο του κόμματος το οποίο έχει προγραμματιστεί για τον Φεβρουάριο.

Ναυτεμπορική
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-11-07, 10:08
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καιρος ήτανε. Η επίπλαστη ¨"αριστερικότητα" του κ.Αλαβάνου δεν μούκατσε ποτε στο στομάχι, αντιθετα απο την αξιοπρεπή στάση και θεσεη των Κωνσταντόπουλου και Κουβέλη.

Δεν κάνεις αριστερη πολιτική εκ του ασφαλούς των τραπεζικων σου λογαριασμων στις Βρυξέλλες. Και η αριστερα του κ.Αλαβανου κινδύνευε να γινε, αν δεν έγινε, ενα μικροαστικό Πασόκ. Μόνο που το επίπεδο των Μικροαστών του 1900/1930 δεν υπάρχει πια.

Στο καλό κ. Αλαβανε.....Καλη χώνεψη
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-11-07, 10:12
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν κάνεις αριστερη πολιτική εκ του ασφαλούς των τραπεζικων σου λογαριασμων στις Βρυξέλλες.
Γιώργο έχεις αποδείξεις γι αυτό που λες; Διαφορετικά θα πρέπει να το σβήσουμε αμέσως.
Κριτική κάνε όση θέλεις, αλλά όχι υπονοούμενα που μπορούν να μας οδηγήσουν στην φυλακή.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-11-07, 10:20
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στελακη δεν εχω προβλημα να σβησεις ότι θελεις. Ο κ.Αλαβανος ειναι γνωστό ότι και ως βουλευτης στο Ευρωπ.Κοινοβουλιο εχει λογαριασμό στις Βρυξέλλες και ατομικη περιουσια στην Ελλαδα. Αυτο είπα και αυτο αληθεύει.

Δεν πάμε απο αυτο φυλακη , αλλα ενέργησε όπως αγαπάει η καρδια σου.

Κι εγω εχω λογαριασμό στη Γεμανια, τις Βρυξέλλες και την Ελβετια. Δεν κανω πολιτική όμως

Και κατι ακόμα:
Πρόκειται για προσωπικη μου γνωμη και σου επιτρεπω αν καποιος απο το περιβαλλον του κ.Αλαβανου ζητησει να του δωσεις τα στοιχεια μου ελεύθερα ......Νασαι σιγουρος ότι δεν θα χαρει να με συναντησει.....
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tertios : 28-11-07 στις 10:24
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-11-07, 10:29
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από tertios Εμφάνιση μηνυμάτων
Στελακη δεν εχω προβλημα να σβησεις ότι θελεις. Ο κ.Αλαβανος ειναι γνωστό ότι και ως βουλευτης στο Ευρωπ.Κοινοβουλιο εχει λογαριασμό στις Βρυξέλλες και ατομικη περιουσια στην Ελλαδα. Αυτο είπα και αυτο αληθεύει.
Γιώργο το ξέρω ότι ηταν χρόνια ευρωβουλευτής και το αν έχει πχ 5000 ευρώ κατάθεση, δεν τον κάνει ξαφνικά ούτε πλούσιο ούτε του γίνεται μομφή επειδή είναι αριστερός.

Πολλές φορές δεν έχει σημασία τι λέμε, αλλά πως το λέμε.

Κι εγω εχω λογαριασμό στη Γεμανια, τις Βρυξέλλες και την Ελβετια. Δεν κανω πολιτική όμως
Δηλαδή για να κάνει κάποιος πολιτική πρέπει να είναι απένταρος;

Και εμένα δεν μου αρέσει ο Αλαβάνος, κατά την γνώμη μου ο Κωνσταντόπουλος ήταν καλύτερος του. Το ότι ο δεύτερος λόγω δουλειάς έχει μεγαλύτερη περιουσία, τον έκανε κακό;

Και ο Φώτης Κουβέλης, πετυχημένος δικηγόρος ήταν, αυτό θα με εμποδίσει να πω ότι ίσως είναι ο καλύτερος όλων μέσα στον Συνασπισμό και ο άνθρωπος που ίσως θα διπλασίαζε το εκλογικό ποσοστό του;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-11-07, 11:23
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Λες μετα τη Δαμανάκη να τον πάρουν και αυτόν στο ΠΑΣΟΚ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-11-07, 12:35
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Πληροφοριακά:

"Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Αλέκος Αλαβάνος δήλωσε εισοδήματα από βουλευτική αποζημίωση 82.760,79 και από άλλες πηγές 34.709,36 ευρώ Μέρος της βουλευτικής του αποζημίωσης (14.000 ευρώ) διέθεσε ως ενίσχυση στο κόμμα του. Η σύζυγός του Αικατερίνη Χαραλαμπάκη δήλωσε εισόδημα 42.783,80 ευρώ. Δεν υπάρχει μεταβολή στην ακίνητη περιουσία του κ. Αλαβάνου, πλην της απόρριψης νομής οικοπέδου 1.511 τμ στο Πασακρωτήρι Τήνου, στο οποίο είχε δικαίωμα 4,16%. Διατηρεί το ένα δωδέκατο ξενοδοχείου 1.293 τμ στην Παραλία Τήνου. Στα Δύο Χωριά Τήνου, οικόπεδο 951 τμ με οικία (1994-από 50% με τη σύζυγο). Στην Καζανόβα Τήνου, διαμέρισμα 61,70 τμ (1992). Μαζί με τη σύζυγό του, στον Πανέθυμο Χανίων αγροτεμάχιο έκτασης 5.000 τμ (1999), και στο Σαρακύνηγο Χανίων, αγροτεμάχιο 6.000 τμ (2004)

Η σύζυγός του κ. Αλαβάνου, Αικ. Χαραλαμπάκη κατέχει στην Παλαιά Πεντέλη Αττικής οικία 190 τμ σε οικόπεδο 570 τμ (1973), στα Χανιά μία οικία 180 τμ (1994), στην Αθήνα ένα διαμέρισμα (50% πλήρης, 50% ψιλή κυριότητα) 84 τμ (1994), στον Πλατανιά Χανίων μία εξοχική κατοικία (25% πλήρης, 25% ψιλή κυριότητα) 150 τμ (1987), στο Ηράκλειο μία αποθήκη 35 τμ σε έκταση εδάφους 240 τμ (1998), στις Βρυξέλλες ένα διαμέρισμα 60 τμ (1996), στον Πανέθυμο Χανίων αγροτεμάχιο 11,8 στρ (1995).

Το χαρτοφυλάκιο του κ. Αλαβάνου περιλαμβάνει μετοχές αξίας 60.019 ευρώ και της συζύγου του αξίας 27.743 ευρώ. Οι καταθέσεις του ανέρχονται στα 452.600 ευρώ και της συζύγου του στα 62.400 ευρώ. Διαθέτει ένα ΙΧΕ 1400 κε (1995) και η σύζυγός του δύο ΙΧΕ 1400 κε (1989) και 1600 κε (2002)."

Συγκριτικά (επειδή δε θα διαβάσετε το άρθρο ):

"Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γιώργος Καρατζαφέρης δηλώνει εισόδημα από βουλευτική αποζημίωση 73.481,08 ευρώ και από άλλες πηγές 181.934,72 ευρώ. Έχει συνολικά 37 ακίνητα. Τα 23 στην Αθήνα, 5 στην Αρκαδία, 1 στη Κόρινθο, 6 στην Κατερίνη, και 2 στη Φθιώτιδα. Εξ αυτών, το 2005 ήρθαν στην κατοχή του μία οικία 199 τμ σε οικόπεδο 7.554 τμ και μία αποθήκη στις Λιβανάτες Φθιώτιδας, δύο αποθήκες, τέσσερις θέσεις στάθμευσης και τέσσερα διαμερίσματα στην Καλλιθέα από αντιπαροχή.

Οι καταθέσεις του ανέρχονται στα 30.000 ευρώ, 20.000 δολάρια ΗΠΑ και 5.000 λίρες Αγγλίας, ενώ της συζύγου του Παρασκευής Καρατζαφέρη στα 3.000 ευρώ. Τέλος έχει ένα ΙΧΕ 4600 κε (2000)."
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-11-07, 13:01
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 10:49
Φύλο: Άντρας
Τι μουσική ακούτε τώρα:

Goodbye my love, goodbye ...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-11-07, 14:13
Το avatar του χρήστη Fireseaker
Fireseaker Ο χρήστης Fireseaker δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-08 20:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Δεν ανησυχώ παντως..Θα τον βλέπουμε καθε φορα που θα έχουμε επεισόδια στους δρόμους...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-11-07, 21:25
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εισαι εμπαθής. Χαχα

Στο επόμενο σπασιμο βιτρινας ο Αλεκος ..πρωτη καρεκλα. Ταπεράκι και κεφτεδακια και μια μασκα με τρυπες αλλα Πάσαρη, Και θα κανει και καταληψη στα εγκαταλειμενα σχολεία της Ζαχλωρούς, ετσι για να μη μεινει χωρις εξασκηση.

Υπάρχουν πολλές προοπτικες στην Πολιτικη.

Αν και θα μπορουσε να νοικιαζει τα οικοπεδα και να γινει εισοδηματίας.
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 30-11-07, 16:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Το σύνδρομο ΠΑΣΟΚ φοβίζει τον ΣΥΝ
Ενωτικός και αισιόδοξος για τη νέα φάση στην οποία εισέρχεται ο ΣΥΝ εμφανίστηκε χθες από την Κρήτη ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ κ. Αλέκος Αλαβάνος. Μετά την απόφασή του να μη θέσει εκ νέου υποψηφιότητα για την προεδρία του κόμματος, κανείς δεν μπορεί να προβλέψει με σαφήνεια ποιος θα αναλάβει την ηγεσία του ΣΥΝ μετά το 5ο Συνέδριο του κόμματος, που προγραμματίζεται για τα τέλη του Ιανουαρίου 2008.

Είναι γεγονός πως όλοι ανεξαιρέτως στο ΣΥΝ ευελπιστούν να μην περάσει μέρες «ΠΑΣΟΚ» το κόμμα τους και επιδιώκουν να διατηρηθεί η έντονη αντιπολιτευτική παρουσία του ΣΥΝ στη Βουλή, ανεξαρτήτως των εσωκομματικών εξελίξεων.

Η μακρά περίοδος διαβουλεύσεων που πρόκειται να ακολουθήσει μέχρι το Συνέδριο δείχνει να ευνοεί τα σενάρια διαδοχολογίας, με τα ονόματα που φιγουράρουν τη δεδομένη χρονική στιγμή να είναι εκείνα των κ. Α. Τσίπρα, Π. Λαφαζάνη και Ι. Δραγασάκη.

Εν τω μεταξύ η ανανεωτική πτέρυγα του Συνασπισμού απορρίπτει την ονοματολογία. «Κινούμαστε με στόχο τη διαμόρφωση ενός κοινού κειμένου θέσεων και χωρίς την υποβολή εναλλακτικής υποψηφιότητας» αναφέρει χαρακτηριστικά. Τέλος, ο πρώην πρόεδρος του ΣΥΝ κ. Ν. Κωνσταντόπουλος, (στον «98,4») χαρακτήρισε σεβαστή την απόφαση του κ. Αλαβάνου, αποφεύγοντας ωστόσο να λάβει θέση στη συζήτηση για τα πρόσωπα. Εντούτοις, και ο κ. Κωνσταντόπουλος, συντάχθηκε με το αίτημα ανανέωσης του κ. Αλαβάνου που αποτελεί, όπως ανέφερε «αίτημα των νέων ανθρώπων και των νέων κοινωνιών».

Καθημερινή
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:29.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.