Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-08-06, 08:31
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Post Χρησιμότητα του Club

To Club αυτό, πέρα από την δημοσίευση κάποιων άρθρων γενικού ενδιαφέροντος σε σχέση με την υγεία και την ιατρική αποσκοπεί και στο να απαντάει σε θέματα που σας απασχολούν σχετικά με την υγεία σας.
Μπορείτε για παράδειγμα να θέτετε ερωτήματα για θέματα που απασχολούν εσάς, γνωστούς σας συγγενείς σας καθώς και ερωτήσεις για διάφορα φάρμακα.
Οι απαντήσεις δίνονται από όποιον γνωρίζει κάτι σχετικό αλλά και πιο υπεύθυνα και θα βασίζονται στην διεθνή βιβλιογραφία.
Οποιεσδήποτε απαντήσεις δεν συνιστούν προτροπή για διακοπή θεραπείας ή αλλαγή τακτικής από αυτή που σας έχει συστήσει ο γιατρός σας απλά μια δεύτερη πηγή ενημέρωσης.
Περιμένουμε την συμμετοχή σας.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amigos : 12-04-09 στις 00:19
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην amigos για αυτό το μήνυμα:
ioanna 2 (30-09-10)
  #2  
Παλιά 02-12-09, 00:31
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Θέλω να παρακαλέσω τους φίλους μας, να μην μας στέλνουν email ή φόρμες επικοινωνίας με ιατρικά θέματα τους. Οι administrators δεν είναι γιατροί και το forum δεν είναι ιατρικό.

Όλα τα μηνύματα να τα στέλνετε στο αντίστοιχο club και εφ΄όσον μπορέσουν, μέλη μας γιατροί, θα απαντήσουν.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-08-10, 04:03
Μη εγγεγρ
Guest
 

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Όλα τα μηνύματα να τα στέλνετε στο αντίστοιχο club και εφ΄όσον μπορέσουν, μέλη μας γιατροί, θα απαντήσουν.
Είδα μια απάντηση πριν σε εξαιρετική περίπτωση νεαρής κοπελίτσας και ανησυχία για εγκυμοσύνη, που μόνο γιατρός δεν μπορεί να δίνει τέτοιες οδηγίες! Απορώ πραγματικά για το ρόλο που έχετε. Με έχετε μπερδέψει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-08-10, 09:47
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Μη εγγεγρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδα μια απάντηση πριν σε εξαιρετική περίπτωση νεαρής κοπελίτσας και ανησυχία για εγκυμοσύνη, που μόνο γιατρός δεν μπορεί να δίνει τέτοιες οδηγίες! Απορώ πραγματικά για το ρόλο που έχετε. Με έχετε μπερδέψει.
Προσοχή : Δεν αντικαθιστούμε κανένα γιατρό, δεν κάνουμε αντιποίηση επαγγέλματος, όταν βρεθεί γιατρός να απαντήσει, το πρώτο που λένε είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου.
Δυστυχώς υπάρχει φοβία και απλά εδώ δίνουμε μια φιλική συμβουλή, όπως θα την έδινε κανείς στον φίλο του.

ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ, ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΟΥΜΕ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-08-10, 22:57
Το avatar του χρήστη tertios
tertios Ο χρήστης tertios δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 11:47
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Η/Ο μη εγγεγραμμένη/ος φίλη/ος πρέπει να γνωρίζει ότι σε αυτό το χώρο, παρόλο ότι συμμετέχουν πολλοί και πολλές με ειδικές γνώσεις απο διαφορετικές επιστήμες και μή , κανένας δεν θεωρεί τον εαυτό του αυθεντία ούτε προσπαθεί να αντικαταστήσει τις παραδοσιακές ή κατα νόμο συμβουλευτικές αρχές και εξουσίες.

Επομένως η παρατήρηση δεν ήταν βάσιμη και πρόκειται για παρεξήγηση.

Ολοι μας ακροαζόμαστε - ακούμε - τον προβληματισμό κάποιου άλλου συνανθρώπου μας και εκφέρουμε τη δική μας άποψη, από όσα οι ίδιοι γνωρίζουμε ή έχουμε εξακριβώσει ή έχουμε ακούσει. Σκοπός μας δεν είναι τόσο να δώσουμε λύση σε κάποιο πρόβλημα, ούτε κάν να αντικαταστήσουμε την εμπεριστατωμένη επιστημονική άποψη, όσο να δώσουμε στον συνομιλητή μας τον χώρο εκείνο να εκφράσει - επώνυμα ή ανώνυμα- τον προβληματισμό του και άν είναι δυνατόν, να του δώσουμε νύξεις για να βρεί μόνος το δρόμο που θα ακολουθησει.Αλλά και να του δώσουμε το αίσθημα ότι δεν είναι μόνος στο πρόβλημα του.

Δεν υποκαθιστούμε λοιπόν κανένα, ούτε αντικαθιστούμε κανένα. Φρονουμε ότι κάθε νοήμων άνθρωπος έχει τη λογική που χρειάζεται ώστε να αποτανθεί για οποιοδήποτε θέμα του σε κάποιον κατ εξοχήν ειδικό.

Η δική μας ειδίκευση είναι η με σεβασμό προσέγγιση στην αναζήτηση και στο πρόβλημα του συνανθρώπου της διπλανης πόρτας.

Κατανοητό;
__________________
Omnes ad Forum ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-03-11, 13:57
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Επειδή, προφανώς, το κλαμπ δεν έχει ξεκάθαρο ρόλο, προτείνω να αλλάξει τίτλο (απ' τον οποίο να γίνεται πλήρως κατανοητό ότι εδώ δεν αντικαθιστούμε κανέναν γιατρό) ή να μεταφερθεί στο κλαμπ Health and Beauty, στο οποίο -λόγω τίτλου και μόνο- αντιλαμβάνεται κανείς ότι απλώς κουβεντιάζουμε και δεν κάνουμε διαγνώσεις ούτε δίνουμε θεραπείες.

Το φόρουμ δεν έχει γιατρούς πασών των ειδικοτήτων που να ασχολούνται συστηματικά με τα ιατρικά νήματα, κι αυτό δεν καθίσταται σαφές μέσω του αρχικού υπομνήματος.

Κρίνω μείζον το ζήτημα. Το να μπαίνει κάποιος και να ζητά συμβουλές για πιο απαλά μαλλιά, ok, αλλά συχνά μπαίνουν και σοβαρά προβληματισμένοι άνθρωποι.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-03-11, 14:35
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή, προφανώς, το κλαμπ δεν έχει ξεκάθαρο ρόλο[..]
Το γράφει στο πρώτο μήνυμα πιο πάνω: "Οποιεσδήποτε απαντήσεις δεν συνιστούν προτροπή για διακοπή θεραπείας ή αλλαγή τακτικής από αυτή που σας έχει συστήσει ο γιατρός σας απλά μια δεύτερη πηγή ενημέρωσης."

Απλά κανείς δε διαβάζει το manual

Επί της ουσίας έχω κι εγώ προβληματισμούς για το παρόν κλαμπ αλλά -για να είμαι ειλικρινής- δεν έχω χρόνο/ διάθεση να σκεφτώ τι και πώς πρέπει να διορθωθεί. Πάντως, σε τελική ανάλυση, κάθε ενήλικος οφείλει να έχει ευθύνη (τουλάχιστον) για τον εαυτό του και την υγεία του. Αν φάει βιομαγνητικά ματζούνια από το www. matzouni.com, δεν του φταίει κανείς.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-03-11, 15:03
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ με τη Nelly. Ανοίγω σχετικό θέμα στην (απαγορευμένη) περιοχή των διαχειριστών και προωθώ τη πρόταση για μετονομασία σε «συμβουλές υγείας κι ομορφιάς» (τραλαλίμ-τρλαλόμ). Προτείνω δε ως οργανωτή, την ...Nelly!
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-03-11, 15:14
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Απλά σχετικά θέματα, θα τα μεταφέρουμε στο Health and Beauty.

Στο ιατρικό έχουν γραφτεί πολύ σημαντικά μηνύματα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-05-11, 14:01
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
Ποια λοιπόν η σκοπιμότητα αυτού του κλαμπ;;;

Πώς αντέχετε να βλέπετε μηνύματα παιδιών όπως ο Tristan που επειδή γράφουν greeklish σας απαλλάσσουν από το βάρος της δυσάρεστης ανάγνωσης; O Τριστάν μπορεί να είναι ένας τύπος που κάνει πλάκα αλλά μπορεί και όχι.

Πώς αφήνετε ανοικτά τέτοια νήματα εφόσον δεν υπάρχουν εδώ ψυχολόγοι/ψυχίατροι;


Έτσι διάβασα εγώ το μήνυμα του Τristan:

"Καλησπέρα παιδιά.

Διάβασα τα μηνύματά σας και θέλησα να πω κι εγώ την ιστορία μου μήπως πάρω κάποια απάντηση. Εγώ έχω αρκετά χρόνια κατάθλιψη. Μέχρι πριν 7 χρόνια ήμουν εθισμένος σε σκληρά ναρκωτικά. Πηγαίνοντας σε ένα πρόγραμμα είδα ότι έχω επηρεαστεί πολύ περισσότερο από ότι νόμιζα.

Εκεί δεν ολοκλήρωσα γιατί ερχόμουν σε κόντρα με τους υπεύθυνους. Δεν είχαν διαγνώσει τίποτα. Στη συνέχεια συνέχισα μόνος μου και σκέφτηκα
ότι κάνοντας μια καινούργια σχέση (χώρισα την προηγούμενη χωρίς να περάσω κάποιον ιδιαίτερο χωρισμό και μου φάνηκε περίεργο...). Μετά συνεχίστηκαν διάφορες ανωμαλίες και διαταραχές της ψυχολογίας μου.

Πάσχω από βαριά κατάθλιψη και κανένα φάρμακο δε με βοηθάει. Οι μέρες μου είναι σχεδόν όλες άσχημες και περνάω και κάποιες περιόδους με τάσεις αυτοκτονίας και έντονους σωματικούς πόνους. Τα τελευταία χρόνια έχω συνέχεια στο μυαλό μου τη συγκεκριμένη κοπέλα. Έτσι ακριβώς την είχα και όταν ήμασταν μαζί. Θέλω να απαλλαγώ από όλο αυτό αλλά δεν το βλέπω πολύ εύκολο.

Κάθομαι συχνά σπίτι και προσπαθώ να είμαι χαλαρός αλλά οι σκέψεις γυρίζουν συνέχεια... κάθε μέρα. Αν μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές θα ήταν ευχάριστο, να ξέρετε όμως ότι έχω πάει σε πολλούς γιατρούς και έχω πάρει διάφορες αγωγές οι οποίες δε βοήθησαν σε οποιαδήποτε δοσολογία.

Νιώθω ότι κανείς δε με καταλαβαίνει και έχω πρόβλημα στην επικοινωνία. Εργάζομαι σε ένα ευχάριστο περιβάλλον (μαγαζί έχω με τη μάνα μου) που με κάνει κάπως να ξεχνιέμαι. Κάπως... Οι καλύτερες μέρες μου είναι κάποιες το καλοκαίρι και οι πιο άσχημες (αλλά πολύ) είναι στις γιορτές στα ταξίδια και γενικά όταν χαλαρώνω. SOS. Κάθε άποψη και βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ. "


Tι απαντάτε εδώ;
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-05-11, 14:29
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Ο δρόμος για τη κόλαση, είναι στρωμένος με καλές προθέσεις... μόνο που μας εγκατέλειψαν στον δρόμο οι «ειδικοί».

Η σκοπιμότητα του νήματος αυτού, περιγράφεται στο 1ο μήνυμα, του 2006.

Πέρασαν αρκετά χρόνια από τότε...

Δημιουργήθηκαν δυο «κοινότητες» εν τω μεταξύ. Αυτή των chron και αυτή του πολλαπλού μυελώματος, που έχουν κίνηση και μέσω αυτών, επικοινωνούν κι ανταλλάσσουν πληροφορίες.

Ακούμε λοιπόν προτάσεις...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-05-11, 14:33
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια λοιπόν η σκοπιμότητα αυτού του κλαμπ;;;

Πώς αντέχετε να βλέπετε μηνύματα παιδιών όπως ο Tristan που επειδή γράφουν greeklish σας απαλλάσσουν από το βάρος της δυσάρεστης ανάγνωσης; O Τριστάν μπορεί να είναι ένας τύπος που κάνει πλάκα αλλά μπορεί και όχι.

Tι απαντάτε εδώ;
Από το ξεκίνημα του Club, ξεκαθαρίσαμε ότι δεν κάνουμε αντιποίηση ιατρικού επαγγέλματος. Δεν μπορούμε να κάνουμε γνωμάτευση, είναι παράνομο.

Κατά γράμμα ο Amigos έγραψε :

To Club αυτό, πέρα από την δημοσίευση κάποιων άρθρων γενικού ενδιαφέροντος σε σχέση με την υγεία και την ιατρική αποσκοπεί και στο να απαντάει σε θέματα που σας απασχολούν σχετικά με την υγεία σας.
Μπορείτε για παράδειγμα να θέτετε ερωτήματα για θέματα που απασχολούν εσάς, γνωστούς σας συγγενείς σας καθώς και ερωτήσεις για διάφορα φάρμακα.

Οι απαντήσεις δίνονται από όποιον γνωρίζει κάτι σχετικό αλλά και πιο υπεύθυνα και θα βασίζονται στην διεθνή βιβλιογραφία.

Οποιεσδήποτε απαντήσεις δεν συνιστούν προτροπή για διακοπή θεραπείας ή αλλαγή τακτικής από αυτή που σας έχει συστήσει ο γιατρός σας απλά μια δεύτερη πηγή ενημέρωσης.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-05-11, 14:46
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Νelly, εύλογο το ερώτημα. Όσοι θέτουν ερωτήματα γνωρίζουν ότι απευθύνονται σε ένα forum στο οποίο μπορούν να διατυπώσουν άποψη ειδικοί και μη.

Για κάποιες περιπτώσεις (σαν αυτή που υποκίνησε το ερώτημά σου) διατυπώνονται κάποιες "απόψεις", "σκέψεις" από άτομα που τους επιτρέπει το επάγγελμά τους, μέσω προσωπικών μηνυμάτων (για ευνόητους λόγους), στο πλαίσιο και το βαθμό πάντα που τους επιτρέπει η ιδιότητά τους αφενός και αφετέρου το περιβάλλον ενός forum με ό,τι αυτό μπορεί να σημαίνει.
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 13-05-11 στις 14:50
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-05-11, 14:47
Το avatar του χρήστη Nelly
Nelly Ο χρήστης Nelly δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 09-05-12 11:04
Φύλο: Γυναίκα
pazo, προτείνω να κλείσουν κάποια νήματα και ο χαρακτήρας τους να γίνει αποκλειστικά εγκυκλοπαιδικός.


Ξένιε, επιτρέπεις να μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι απελπισμένοι, με σκοτεινές ή διασαλευμένες σκέψεις, μόνο και μόνο για να μπορείς να υπερηφανεύεσαι ότι το σάιτ σου διαθέτει και ιατρικό κλαμπ. Αυτό τουλάχιστον καταλαβαίνω εγώ. Εφόσον οι γιατροί απουσιάζουν, ας κλείσει το ιατρείο.


Το είχα πει και πιο πάνω: μπαίνουν άνθρωποι που παραπονιούνται επειδή δε βγάζουν μούσι ή επειδή έχουν άστατο κύκλο. Υπάρχουν όμως κι άλλοι, απεγνωσμένοι. Απόγνωση=πασχίζω να βρω κάτι να γαντζωθώ. Οι άνθρωποι αυτοί είναι έτοιμοι να γαντζωθούν από ο,τιδήποτε και το ξέρεις. Αν τους πεις ότι κάνοντας τρεις φορές το γύρο του δωματίου κάθε μέρα για μια εβδομάδα θα ιαθούν, θα το κάνουν και το ξέρεις!

Ψάχνουν φως, κι εσύ τους ανοίγεις μια πόρτα κι αφήνεις ελεύθερη μια αχτίδα κι εκείνοι σου έρχονται (με τα τέσσερα σου έρχονται!) και μετά τους
κλείνεις κατάμουτρα την πόρτα.

Περίμενα τόση ώρα, που έμπαιναν και έβγαιναν οι μοντέρ/αντμίν, να ασχοληθεί κάποιος και να μετατρέψει σε ελληνικά το ποστ του Τριστάν. Ούτε ένας δεν ασχολήθηκε, ούτε ένας! Αφού δε σκοπεύετε να διαβάζετε όλα τα μηνύματα, γιατί τους αφήνετε να τα γράφουν;;

Σε αυτές τις περιπτώσεις, η προτίμηση στους λατινικούς χαρακτήρες τίθεται σε δεύτερη μοίρα. Όσο αηδιαστικά κι αν είναι τα greeklish, από τη στιγμή που ποστάρονται στο νήμα της Κατάθλιψης, οφείλετε να τα διαβάζετε. Αν κάποιος δε σας ζητήσει βοήθεια! αλλά vohtheia! δεν θα τον βοηθήσετε;

Και, εν τέλει, αν δε μπορείτε να βοηθήσετε, μην αφήνετε την παραμικρή ένδειξη ότι μπορείτε.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-05-11, 15:23
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξένιε, επιτρέπεις να μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι απελπισμένοι, με σκοτεινές ή διασαλευμένες σκέψεις, μόνο και μόνο για να μπορείς να υπερηφανεύεσαι ότι το σάιτ σου διαθέτει και ιατρικό κλαμπ. Αυτό τουλάχιστον καταλαβαίνω εγώ. Εφόσον οι γιατροί απουσιάζουν, ας κλείσει το ιατρείο.
Ξέρεις πόσες φορές Nelly σε προσωπικά μηνύματα, έχουμε ασχοληθεί με γνωστούς και αγνώστους που έχουν προσωπικά προβλήματα, ψυχολογικής φύσεως;

Μερικοί από αυτούς τους ανθρώπους, απλά ζητάνε κάποιον να τους ακούσει, απλά να τους ακούσει, ακόμα και αν δεν είναι σχετικοί. Έχουν ανάγκη από μία κουβέντα, που φυσικά δεν θα γίνει δημόσια.

Δεν έχω την δύναμη να τους πω όχι δεν θα γράφετε εδώ. Δες τι γίνεται στα θέματα με το Crohn και ακόμα περισσότερο με την πιο σοβαρή κατάσταση, με το πολλαπλό μυέλωμα. Το τελευταίο επειδή το έχω ζήσει σε πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο, μπαίνω στην ανάγκη να απαντώ κιόλας σε κάθε νέο μέλος που γράφει ένα μήνυμα εκεί.

Δεν το κάνω για ακροαματικότητα, για να αυξηθούν οι επισκέπτες ή τα μέλη, δεν έχω διαφημίσεις για να με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Έχω ξημερωθεί με ανθρώπους που ήθελαν κάποιον που μπορούσε να ακούσει. Είχα πάει πολλές φορές στην δουλειά μου, με ούτε μισή ώρα ύπνο, γιατί ένας φίλος, ένα μέλος, είχε ανάγκη να μιλήσει χωρίς να έχει τον άλλο πρόσωπο με πρόσωπο. Εκεί μπορούσε να ανοιχτεί. Έχω ακούσει παράπονα, για αποτυχία σε εξετάσεις, για αποτυχία στο αίσθημα του, για δουλειά κλπ. Έχω φύγει νύχτα να πάω σε ένα μέλος της άκρο, που θεώρησε ότι είχε φτάσει στο σημείο 0, που κάποτε είχα φτάσει και εγώ και πήρα ταξί από την Κυψέλη για το νεο Ηράκλειο, για το Παγκράτι και τον Νέο Κόσμο... Ούτε τότε ούτε τώρα, το έκανα ή το κάνω, για να στεριώσω και να αυξήσω τα μέλη της AcroBase.

Και εγώ κάποτε είχα προβλήματα και μέσα εδώ βρήκα χέρια να με στηρίξουν, γιατί όλοι δώσαμε και πήραμε.

Δεν θα αποκλείσω σε κανέναν να πει ότι θέλει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:19.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.