Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #301  
Παλιά 15-02-12, 16:27
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣΣΣΣΣ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΟΚ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ
Απάντηση με παράθεση
  #302  
Παλιά 15-02-12, 16:32
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
ΑΙΣΙΩΣ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΣΤΑ 830.000 ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ 45 ΜΕΓΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΙΕΙ ΑΚΟΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 15000 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΑΡΝΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΧΩ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 35 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΥΣ ΜΑΤΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΔΙΑΣΤΡΟΦΙΚΟΥΣ ΣΤΟ 35 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΑΤΑΚΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ
Απάντηση με παράθεση
  #303  
Παλιά 16-02-12, 09:48
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑRGOK!!!! ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!!!! ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ 50% ΜΕ ΤΟΣΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Κ.Τ.Λ.... ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ... ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΡΙΣΚΟ ΑΥΤΗ Η ΑΡΝΗΣΗ... ΚΙ ΕΓΩ, ΟΠΩΣ Κ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ, ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ Κ ΣΟΒΑΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 3ΜΗΝΟ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΨΑΞΙΜΟ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΓΕΚΡΙΜΕΝΑ Κ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΦΥΤΙΚΑ ΠΡΟϊΟΝΤΑ (ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ Κ ΝΑ ΤΟΝΩΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ) ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟΥΛΗ, ΑΠΌΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!!! ΕΝΩ ΠΑΙΡΝΩ ΥΔΡΕΑ ΕΔΩ ΚΙ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΕΙΧΑΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΙΣ 400, 420, 450 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΕΙ 347.000. Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ 42 ΕΩΣ 45 ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ 38 Κ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΑ Π.Χ. ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ, ΟΥΡΙΚΟ, ΤΡΙΓΛΥΚΕΡΙΔΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ Κ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΛΛΑΤΩΣΩ 'Η ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΗΝ ΥΔΡΕΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ!!!!!!!!!!!!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #304  
Παλιά 17-02-12, 11:17
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
KALHMERAAAAA MARAKIIIIIIII GIA PES TA FYTIKA GIA NA ANEBASOYME TO ANOSOPOIHTIKO MPAS KAI DEXTW EPITELOYS NA ARXISW NA TA PAIRNWWWW ALLA THELW NA MAZEYTOYME NA KANOYME KATI DEN YPARXEI SYLLOGOS GIA EMAS DEN YPARXEI TIPOTA EGW OSO AFORA TO POSOSTO THA KANW ENSTANSH DEN DEXOMAI NA ZOYME SE ENA KRATOS YPOTITHETAI PRONOIAS KAI NA MAS ANTIMETWPIZOYN ME AYTO TON TROPO EINAI AISXOS AYTO KAI MAS YPOTIMANE


FILIA SE OLOYYYYYYS
Απάντηση με παράθεση
  #305  
Παλιά 17-02-12, 17:34
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ, ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΟΣΟ Κ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ, ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΟΡΠΙΣΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.... ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ FB ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΒΙΑΣΤΙΚΗ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #306  
Παλιά 21-02-12, 13:50
margok Ο χρήστης margok δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 20:21
Η διαθεσή μου τώρα:
paidiaaaaaaaaaa kalhmeraaaaaaaaaaaa ti kaneteeeee xathikameeee dwste shmeia zwhs kaleee na mazeytoyme pali
Απάντηση με παράθεση
  #307  
Παλιά 21-02-12, 22:02
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΑΥΤΟ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ.... ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΟΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....????
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #308  
Παλιά 05-03-12, 14:30
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
kalos ta koritsia!! kai gv arketo kairo empaina alla epikratouse isixia kai siga siga araivsa kai gw...loipon mias pou eiamai akai eggyoula tous teleutaious 4 mines,allakse h therapeia mou..pleon kanw eneseis interferonis(intronA) 3 fores tin ebdomada...oso gia parenergeies!!.....pyretos komares adynamia k.polla alla...alla ola ginontai gia kalo....tin tetarti paw sto ipokrateio pou me parakoloythoun ...kai eidwmen!!!!filia akai min xanosaste!
Απάντηση με παράθεση
  #309  
Παλιά 06-03-12, 09:08
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΕΤΤΟΥΛΑ!!! ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ..?? ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #310  
Παλιά 20-03-12, 01:03
mirella Ο χρήστης mirella δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-03-12 22:14
γεια σας! ιδιοπαθη θρομβωκυτταρωση εντοπιστηκε κ σε μενα τα τελευταια 2 χρονια με αριθμο αιμοπεταλιων που κυμαινεται απο 500-600.000, τα λευκα μου σουπερ κ ο αιματοκριτης επισης. ειμαι 28 ετων κ δεν μου λεει η γιατρος μου ξεκαθαρα πώς εμφανιστηκε κ γιατι αφου δεν εχω κανενα ιστορικο με προβλημα υγειας γενικα αλλα ουτε κ κληρονομικοτητα με παρομοια παθηση. ειμαι τοσο φοβιτσιαρα με τις εξετασεις αιματος κ τα χαπια..το μονο π παιρνω ειναι την κλασικη μικρη πορτοκαλι ασπιρινη. αλλα ως πότε?? μεχρι ετσι ξαφνικα να πεσουν τα αιμοπεταλια απο μονα τους?? τι πρεπει να κανω για να τα ριξω? για ποσα χρονια πρεπει να ελεγχω καθε τοσο αν πεφτουν ή οχι?? υπαρχει θεραπεια με ενεσεις?? πότε την κανουν οι ασθενεις?? οταν πανε τα αιμοπεταλια 1.000.000 στον αριθμο??αυτο ειναι που με τρομαζει περισσοτερο.. η ενεσιμη θεραπεια! περιμενω μια απαντηση απο καποιον παθοντα! ευχαριστω..
Απάντηση με παράθεση
  #311  
Παλιά 21-03-12, 09:26
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΜΙΡΕΛΑΚΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ!! Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΟΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΝ ΜΑΣ Κ ΠΟΥ ΚΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΡΙΖΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ ΑΣΠΙΡΙΝΑΚΙ, ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΙΚ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΑΠΙΑ Κ ΟΧΙ ΕΝΕΣΙΜΗ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ. ΟΤΙ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ. ΦΙΛΙΑ!!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #312  
Παλιά 21-03-12, 17:54
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Καλησπέρα σας Παιδιά !!!

Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι από τις Σέρρες..

Κατανοώ το γεγονός ότι εδώ "μέσα" δεν γίνονται διαγνώσεις και σαφώς μιλάμε από προσωπικές μας εμπειρίες..

Γι' αυτόν το λόγο θα ήθελα να κάνω μια και μόνο ερώτηση προς το παρόν, σχετικά με τις "ενδεχόμενες" παρενέργειες που προκαλεί η λήψη του Xagrid.

Όποιος/α πραγματικά το επιθυμεί ας γράψει κάτι με σεβασμό - θα του/ης ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία σας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George_Ch : 21-03-12 στις 23:45
Απάντηση με παράθεση
  #313  
Παλιά 22-03-12, 11:58
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
καλημερα george....επαιρνα πολλους μηνες το xagrid,αλλα πραγματικα δεν ειχα καμια απολυτως παρενεργεια..ισως αραια και σπανιως πονοκεφαλο.
πιστευω οτι παιζει ρολο ο οργανισμος του καθε ανθρωπου..τι να πω!! εμενα απ ολες τις θεραπειες που μου δωσαν μονο οι ενεσεις με πειραξαν..

κοριτσια τι κανετε??μαρακι που εισαι???χαθηκαμε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #314  
Παλιά 22-03-12, 12:39
betty11 Ο χρήστης betty11 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-12-13 18:35
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mirella Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας! ιδιοπαθη θρομβωκυτταρωση εντοπιστηκε κ σε μενα τα τελευταια 2 χρονια με αριθμο αιμοπεταλιων που κυμαινεται απο 500-600.000, τα λευκα μου σουπερ κ ο αιματοκριτης επισης. ειμαι 28 ετων κ δεν μου λεει η γιατρος μου ξεκαθαρα πώς εμφανιστηκε κ γιατι αφου δεν εχω κανενα ιστορικο με προβλημα υγειας γενικα αλλα ουτε κ κληρονομικοτητα με παρομοια παθηση. ειμαι τοσο φοβιτσιαρα με τις εξετασεις αιματος κ τα χαπια..το μονο π παιρνω ειναι την κλασικη μικρη πορτοκαλι ασπιρινη. αλλα ως πότε?? μεχρι ετσι ξαφνικα να πεσουν τα αιμοπεταλια απο μονα τους?? τι πρεπει να κανω για να τα ριξω? για ποσα χρονια πρεπει να ελεγχω καθε τοσο αν πεφτουν ή οχι?? υπαρχει θεραπεια με ενεσεις?? πότε την κανουν οι ασθενεις?? οταν πανε τα αιμοπεταλια 1.000.000 στον αριθμο??αυτο ειναι που με τρομαζει περισσοτερο.. η ενεσιμη θεραπεια! περιμενω μια απαντηση απο καποιον παθοντα! ευχαριστω..
"καλημερα" κοριτσάκι μου!!!"γιατι αγχώνεσαι τόσο
πολύ??
λοιπόν και γω δεν είχα κληρονομικότητα αλλα να που έχω θρομβοκυττάρωση με 1.000.000 αιμοπετάλια!!!!!έκανα διαφορες θεραπείες αλλα τώρα κάνω "ενεσουλες" μονό και μονο γιατί είμαι έγκυος....είμαι και γω φοβητσιάρα αλλα συνειδητοποίησα ότι τελικά δεν είναι τίποτα!!!!τώρα όσον αφορά το καιρό....εγώ θα είμαι σε θεραπεία εφόρου ζωής....ελπίζω η περίπτωση σου να είναι διαφορετικη!!!.....
Απάντηση με παράθεση
  #315  
Παλιά 22-03-12, 14:43
mari@ Ο χρήστης mari@ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 27-08-12 10:16
Φύλο: Γυναίκα
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!! ΜΠΕΤΟΥΛΙΝΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?? ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!!! ΑΠ'ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Σ'ΑΥΤΑ ΤΑ 7 ΠΛΕΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΗΣ ΜΟΥ ΖΩΗΣ ΜΕ ΤΟΝ JACK2, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΔΙΚΕΣ. ΟΙ ΣΟΒΑΡΕΣ Κ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΣΤΗ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΆΥΤΟ Κ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΤΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ, ΣΕ ΜΙΚΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΣΘΕΝΩΝ. ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΥΔΡΕΑ Κ ΓΙΆΥΤΗ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ Κ ΤΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΕΝΝΕΣΕΙΣ, ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ Κ ΜΥΕΛΟΪΝΩΣΗ. ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΗΜΙΚΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ Κ ΔΙΝΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΟ "ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ" ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ (ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΚΥΤΤΑΡΩΣΗ) ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ "Χ" Ή "Ψ" ΛΟΓΟ ΕΧΕΙ "ΤΡΕΛΑΘΕΙ" ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΕΧΗ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟ ΤΕΤΟΙΩΝ ΕΝΤΟΛΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΤΟΥ "ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ" ΜΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΛΛΑΤΩΣΗ(ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ) Ή ΑΚΟΜΑ Κ ΠΑΥΣΗ(ΜΥΕΛΟΪΝΩΣΗ) ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ. ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ, ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ Κ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ "ΜΕΛΕΙ ΓΕΝΕΣΘΕ" ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΦ'ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΥΞΩΜΕΙΩΣΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΩ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΝ Κ ΞΕΡΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ Κ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ... ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΞΕΡΑ 5 ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ, "ΠΩΣ" Κ "ΓΙΑΤΙ" .. ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ. ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ. ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΖΩ "ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ" ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΠΛΕΟΝ. ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΧΕΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΠΛΟΥΣ Κ ΦΥΣΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ, ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΜΕ Ή ΑΚΟΜΑ Κ ΝΑ ΕΞΑΛΛΕΙΨΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΡΑΔΟΚΟΥΝ Κ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΠΛΕΟΝ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΓΙΝΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ Κ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ... ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
__________________
Οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο ΔΥΝΑΤΟ!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mari@ : 22-03-12 στις 14:46
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.