Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-12-06, 10:20
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Ας κάνουμε όλοι μια ευχή



Εύχομαι σε όλους που μας συντροφεύετε καθημερινά, επώνυμους και ανώνυμους, μέλη ή επισκέπτες της Acro-παρέας μας, Χρόνια Πολλά, χαρούμενα ευτυχισμένα οικογενειακά Χριστούγεννα, με αγάπη στοργή και φροντίδα ο ένας για τον άλλο.

Ελάτε να ενώσουμε τις φωνές μας και να ευχηθούμε, η γέννηση του θεανθρώπου, πιο ταπεινά από τους ταπεινούς, πιο φτωχά από τους φτωχούς, να φέρει γαλήνη στους ανθρώπους που υποφέρουν, το φως του άστρου της Βηθλεέμ να φωτίσει τις ψυχές τους και να τους ζεστάνει όπου και αν βρίσκονται.

Ελάτε να ευχηθούμε, στους ισχυρούς της Γης, να τους ακουμπήσει η μαγεία των Χριστουγέννων, ώστε του χρόνου τέτοια εποχή, οι πόλεμοι, η φτώχεια, η εξαθλίωση, η εκμετάλλευση του ανθρώπου από τον άνθρωπο, η αδικία, να είναι λιγότερη στον κόσμο.

Σε σας και στους δικούς σας τις πιο θερμές μου ευχές από τα βάθη της ψυχής μου.

Στέλιος
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-12-06, 14:26
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μια ευχή μόνο;

Θέλω να ευχηθώ σε όλους. Θέλω να ευχηθώ ό,τι πιό όμορφο γίνεται. Τα όμορφα πράγματα όμως, είναι πολλά στη ζωή μας. Ίσως το καλύτερο που μπορώ να ευχηθώ, είναι να γίνουμε ικανοί να τα βλέπουμε. Να μη χάνουμε το σήμερα, για το αύριο. Κι επειδή όλα από κάπου ξεκινάνε, η καλύτερη ευχή που θα μπορούσα να κάνω σήμερα, είναι "Να μπορούμε πάντα να κάνουμε όνειρα". Είναι από τα λίγα, πραγματικά δικά μας. Χρόνια καλά σε όλους. Ε.
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-12-06, 14:07
Το avatar του χρήστη Liria
Liria Ο χρήστης Liria δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 04-06-17 23:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Διαβάζοντας τα "νέα μηνύματα"

Κάθε φορά που μπαίνω στην ακρο και κάνω μια βόλτα από τα "νέα μηνύματα", περιμένω δυο πράγματα κυρίως: Πρόσφατο μήνυμα κάποιου μέλους ή κάποιο "καλό" / "θετικό " μήνυμα στις εφημερίδες. Το τί έχει να πει ο καθένας εδω μέσα, μ' ενδιαφέρει γιατί είναι μια θετική μορφή επικοινωνίας, έτσι κι αλλιώς. Τα νέα όμως από τον έξω κόσμο, σήμερα ειδικά, ξεκίνησαν με τρεις ένοπλες ληστείες (ο ένας 90χρονος αμυνόμενος, κρατείται κλασσικά), Με Ιραν, Φιλιππίνες, Πακιστάν να υπογραμμίζουν την τραγική απόστασή τους από τα οικογενειακά μας τραπέζια, τα άπειρα δώρα μας και τις εκ του ασφαλούς ευχές μας, και με πολλά ακόμα που προβληματίζουν τον καθέναν, θέλω να πιστεύω. Τελείωσα την αναζήτηση και κατέφυγα πάλι, στο μήνυμα του Νώντα που εύχεται παγκόσμια ειρήνη. Υποθέτω οτι αντιπροσωπεύει τις ευχές όλων μας. Μακάρι να έρθει ο καιρός που όλες αυτές οι σύγχρονες πληροφορίες για κάθε μορφής βία και καταπάτηση αξιοπρέπειας, να περάσουν στα αρχεία των εφημερίδων ως ιστορικό μόνο υλικό, για τα παιδιά που θα έρθουν.
__________________
Λέω να βγω για Τζόκερ!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-12-06, 17:53
Το avatar του χρήστη Basil
Basil Ο χρήστης Basil δεν είναι συνδεδεμένος
+ 1947 - 2007
 

Τελευταία φορά Online: 22-08-07 21:39
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελάτε να ευχηθούμε, στους ισχυρούς της Γης, να τους ακουμπήσει η μαγεία των Χριστουγέννων
Εγώ θα έλεγα Στέλιο όλους να μας αγγίξει αυτή η μοναδική στιγμή.
__________________
Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-12-06, 10:30
Το avatar του χρήστη Kiwi
Kiwi Ο χρήστης Kiwi δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 12-05-08 10:53
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγώ θα ήθελα να ευχηθώ σε όλους να σταματήσουνε να εύχονται και να αρχίσουν να πράττουν.

Να φτιάξουν τη ζωή τους όπως θα την ήθελαν, να δώσουν αγώνα για να απαγκιστρωθούν από κακώς γενόμενα, να διαβάζουν, να ταξιδεύουν, να γεμίζουν το μυαλό τους με νέες εικόνες και εμπειρίες και να συνειδητοποιήσουν ποια είναι η θέση του εαυτού τους σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο. Να καλλιεργούν συνεχώς το μυαλό τους και συνεχώς να κάνουν αυτοκριτική στοχεύοντας σε κάτι καλύτερο αλλά και εφικτό.

Επίσης (με πρόφαση το μήνυμα της Liria) θα είχα να σας προτείνω να μην παίρνετε μέρος στα κακόγουστα παιχνίδια τα ΜΜΕ που σκοπό έχουν φυσικά να πουλάνε βάσει ειδήσεων που μας προκαλούν το ενδιαφέρον. Να αποδεχτούμε ότι η ανθρωπότητα έχει μία λαμπρή πλευρά αλλά και μία σκοτεινή. Και φυσικά να βάλουμε προσωπικό στοίχημα εμείς από μόνοι μας να καλλιεργούμε τη λαμπρή όσο πιο πολύ μπορούμε, γιατί και η σκοτεινή είναι μέρος της ζωής.
__________________
"Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες" - Albert Einstein
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-12-06, 12:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Kiwi Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αποδεχτούμε ότι η ανθρωπότητα έχει μία λαμπρή πλευρά αλλά και μία σκοτεινή. Και φυσικά να βάλουμε προσωπικό στοίχημα εμείς από μόνοι μας να καλλιεργούμε τη λαμπρή όσο πιο πολύ μπορούμε, γιατί και η σκοτεινή είναι μέρος της ζωής.
Είναι μια άποψη και αυτή και ιδιαίτερα σεβαστή.

Μόνο να μην ξεχαστούμε Κωστή με το κεφάλι κρυμμένο στο χώμα όπως οι στρουθοκάμηλοι :-).

Καταλαβαίνω το νόημα σου και τα παιγνίδια των ΜΜΕ, απλά δεν μπορούμε να απορρίπτουμε τις συμφορές και στα κακά κείμενα. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και νομίζω ότι το κάνουμε σε ένα βαθμό, να προβάλουμε πιο πολύ τα καθημερινά επιτεύγματα του ανθρώπου, στις επιστήμες να αντλούμε την δύναμη μας απ' αυτά και να συνεχίζουμε.

Τα μάτια όμως δεν θα τα κλείνουμε :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:13.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.