Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-09-06, 11:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Τι Forum θέλετε να φτιάξουμε;

Πόσο πολύ ‘out’ είμαι.

Δεν σας κρύβω ότι καμιά φορά γίνομαι κακός στα Clubs με μεγάλα quote, με μονολεκτικές απαντήσεις κλπ.

Ακριβώς πριν λίγο έκανα μια βόλτα σε πολύ γνωστά Forums και μελαγχόλησα, κατάλαβα ότι εδώ πρέπει να μοιάζουμε εξαιρετικά παράταιροι και ετεροχρονισμένοι.

Πρώτα απ΄ όλα να αναρωτηθούμε τι θέλουμε, χιλιάδες μηνύματα των γνωστών forums, με εικονογραφημένες υπογραφές με μηνύματα να ψάχνεις να βρεις που έχουν στριμώξει την απάντηση, ανάμεσα στο quote και στα χρώματα;

Αυτή είναι η νέα μόδα; Αυτό να ακολουθήσουμε; Εγώ κάνω λάθος;

Σας παρακαλώ δώστε μου μια απάντηση και εγώ θα την σεβαστώ, τι θέλετε χιλιάδες μηνύματα quoteεικονογραφημένα ή ένα χώρο που θα διαβαστούν λίγα μηνύματα, σωστά βαλμένα που δεν θα σας κουράσουν στην ανάγνωση.

Εγώ σας το δηλώνω καθαρά, σαν ιδρυτής της AcroBase και σαν υπεύθυνος βάσει του νόμου γι’ αυτόν τον χώρο, θα σεβαστώ την άποψη σας, γι΄ αυτό θέλω την μεγαλύτερη συμμετοχή σ’ αυτό το θέμα, θα ήθελα να ακουστούν πολλές απόψεις.

Ευχαριστώ

Σ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-09-06, 11:59
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στελιο εχω το θαρος -και ως παλιο μελος και την γνωση- να σου μιλησω ξεκαθαρα.
Πολλα απο τα μελη της Ακρο που γνωριζα (κι εγω μεσα) δεν τα ενοχλησε ποτε η προσπαθεια και η ταση για θεσπιση προδιαγραφων ποιοτητας. Πολλες φορες ομως εχω την αισθηση οτι χανουμε την ουσια. Κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος.
Προσωπικα το βρισκω εξαιρετικα ενοχλητικο να γινεται παρατηρηση για χρηστη ο οποιος δεν χρησιμοποιει το ελληνικο ερωτηματικο αλλα το αγγλικο. το ιδιο ενοχλημενος θα ενιωθα αν μου γινοταν παρατηρηση γιατι στο μηνυμα αυτο που γραφω (απο υπολογιστη της δουλειας μου) δεν εχω βαλει τονους!
Και τα δυο παραδειγματα ειναι πραγματικα και μαλιστα το πρωτο εγινε προσφατα.
Αυτο που θελω να πω για να ερθω στην ουσια ειναι οτι ΟΧΙ δεν μου αρεσουν οι εικονιτσες, οι μονολεκτικες απαντησεις και οι τεραστιες υπογραφες, απο την αλλη ομως, ας μην ειμαστε και τοσο κολλημενοι. Οταν γραφουμε σε ενα forum της Ακρο, νιωθουμε οτι μιλαμε με φιλους. Δεν γραφουμε λογοτεχνικη διατριβη.
__________________
There's no place like 127.0.0.1
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-09-06, 12:15
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν γραφουμε σε ενα forum της Ακρο, νιωθουμε οτι μιλαμε με φιλους. Δεν γραφουμε λογοτεχνικη διατριβη.
Απόλυτα σωστή η διατύπωση σου Γιάννη. Εμένα με ενοχλεί περισσότερο όταν βλέπω κάποιες παρόμοιες αντιδράσεις και να σημειώσουμε ότι το έχουν κάνει και σε μένα για ένα ορθογραφικό μου λάθος.

Και τώρα το λέω για να το ακούσουν όλοι, εδώ μέσα δεν θα πουλάμε εξυπνάδα, αν θέλει κάποιος να κάνει μια παρατήρηση, θα το κάνει με τον πιο ευγενικό και φιλικό τρόπο και αποκλειστικά σε προσωπικό μήνυμα.

Παρόμοια εξυπνάδικα μηνύματα θα διαγράφονται αμέσως, το ξεκαθαρίζω πρώτα απ όλα στους οργανωτές και μετά και στους υπόλοιπους χρήστες.

Επίσης με την ευκαιρία, όταν κάτι δεν μας αρέσει που λέει ο άλλος απαντάμε όχι εριστικά γιατί και αυτό το πρόσεξα και είναι από τα κακώς κείμενα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-09-06, 12:31
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Κατι που στο καταστατικο θεωρησα καπως υπερβολικο ειναι η απαγορευση εικονων στις signatures

Ειναι ενας παραγοντας κιτς στα φορουμ (πχ animated νεραιδουλες δεξια και αριστερα που φτερουγιζουν, και πετουν αστερακια, και ουτε καν σωστα κομμενες) , αλλα πιστεψτε με εχω δει υπογραφες με ενα ωραιο μικρο διακριτικο εικονακι που δενει απολυτα με την υπογραφη

Πιστευω οτι αφου η Ακρο εχει και θα εχει τον κοσμο, με το επιπεδο του, που παντα ειχε, δε χρειαζεται να ειμαστε αυστηροι: Ουτε εγω, ουτε ο ταδε ουτε ο δεινα δεν προκειται να κανει καταχρηση, ειτε υπηρχε η απαγορευση ειτε οχι, και αν βαλω μια εικονιτσα παραπανω, θα ειναι συνειδητα και με καποιο σκοπο.

Ενα 16χρονο bimbo που αρεσκεται σε animated εικονες και τεραστιες υπογραφες, στατιστικα και πιθανολογικα ουτως η αλλως δε θα ερθει ποτε στην Ακρο
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 13-09-06 στις 13:00
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-09-06, 13:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατι που στο καταστατικο θεωρησα καπως υπερβολικο ειναι η απαγορευση εικονων στις signatures
Σεβαστή η ένσταση σου αλλά απορρίπτεται :-)

Κάνε υπομονή νέος είσαι ίσως η διάδοχος κατάσταση στην AcroBase να την αποδεχτεί, (θα ακούει όμως την γκρίνια του φαντάσματός μου :-)
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-09-06, 13:15
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Σεβαστή η ένσταση σου αλλά απορρίπτεται :-)

Κάνε υπομονή νέος είσαι ίσως η διάδοχος κατάσταση στην AcroBase να την αποδεχτεί, (θα ακούει όμως την γκρίνια του φαντάσματός μου :-)
Μα δεν εχω προβλημα για να χρειαστει να κανω υπομονη. Ποτε δεν ενιωσα την αναγκη για εικονες σε υπογραφη

Πιστευω ομως οτι θα επρεπε να υπηρχε ενας περιορισμος (πχ σε αριθμο, μεγεθος, διαστασεις, ειδος), αντι για παγια απαγορευσ

Τα μελη της ακρο εχουν αποδειξει οτι εχουν γουστο, τουλαχιστον στο θεμα των Αβαταρ και στις υπγραφες. Αν μπορουσαν να εμπλουτιστουν θα ειχαμε ομορφα αποτελεσματα.
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 13-09-06 στις 13:17
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-09-06, 13:20
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Προτιμώ την ποιότητα από την ποσότητα. Αυτό είναι που με έκανε να γυρίσω στην Acrobase και αυτό είναι που την κράτησε ζωντανή τόσα χρόνια. Προτιμώ να διαβάζω 5 μηνύματα την ημέρα σε 20 λεπτά παρά 50 και 60 που απλά να τα περνάω σε 5 λεπτά. Βέβαια δεν πρέπει να φτάσουμε στο άλλο άκρο, να προσπαθούμε να βρούμε μία λέξη χωρίς τόνο και να το κριτικάρουμε επειδή ο συγγραφέας του μηνύματος μας την "είχε πει" για κάποιο λάθος που είχαμε κάνει. Δεν γράφουμε εξετάσεις. Συζήτηση κάνουμε. Και το χέρι δεν μπορεί να προλάβει το μυαλό με αποτέλεσμα πολλές φορές να κάνει λάθη.
Ναι στις σοβαρές συζητήσεις (αίστο ανωρθώγραφες. Μιν κοιταται αιμαινα που το αγαπυμαίνω μου μάθιμα στο σχωλίω ίταν ι ωρθωγραφύα), όχι στο spamming. Ναι στο περιεχόμενο, όχι στην ποσότητα.
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-09-06, 15:48
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Προσωπικα το βρισκω εξαιρετικα ενοχλητικο να γινεται παρατηρηση για χρηστη ο οποιος δεν χρησιμοποιει το ελληνικο ερωτηματικο αλλα το αγγλικο....
Και τα δυο παραδειγματα ειναι πραγματικα και μαλιστα το πρωτο εγινε προσφατα.

Συγγνώμη για την επέμβαση, αλλά ως προς το ανωτέρω, σημειώνω ότι δεν ήταν παρατήρηση κάποιου χειριστή της βάσης, αλλά δικό μου σχόλιο, που αφορούσε στην ουσία της συζήτησης και όχι πώς θα γράφει ο καθένας στα φόρουμς. Δεν αφορούσε γενικά τα φόρουμς της βάσης, αλλά τον ισχυρισμό του γράφοντος τότε περί Ελλάδας και ελληνικής γλώσσας. Ανεξάρτητα από το αν συμφωνείς ή διαφωνείς, είναι πεποίθησή μου ότι όσοι πραγματικά αγαπούν την ελληνική γλώσσα, δεν βαριούνται να χρησιμοποιήσουν την ελληνική στίξη.

Ελβερέτη
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-09-06, 16:41
Το avatar του χρήστη Odin
Odin Ο χρήστης Odin δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-12-08 22:07
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Με συγχωρεις αλλα αν θυμαμαι καλα, η παρατηρηση σου ηταν προς τον nontasg και αφορουσε μηνυμα του σχετικο με την ελληνικη σημαια και οχι με την ελληνικη γλωσσα. Ουτε δηλωσε πουθενα λατρης και θερμος υποστηρικτης της ελληνικης γλωσσας. Εκτος κι αν κανω λαθος.

Επισης σε μηνυμα σου με θεμα "Από τα μέσα Σεπτεμβρίου η λειτουργία των παρκομέτρων στην Αθήνα" (07-08-06, 21:53 μυνημα 3) ξεκινας ως εξης:
"οκ... κάνεις λάθος :-) "

Εδω μπορω να σου πω δυο πραγματα: α) εφοσον αγαπας τοσο πολυ την ελληνικη γλωσσα γιατι δεν γραφεις "Εντάξει" και γραφεις "οκ" και β) ακομα και το "οκ" το γραφεις λαθος και με ελληνικους χαρακτηρες. Το σωστο ειναι "OK". Λατινικα κεφαλαια.
Μπορει να ενοχληθει καποιος λατρης της αγγλικης γλωσσας (ή απλά... του σωστού τρόπου γραφης).

Σε ενα πραγμα θελω να καταληξω. Αν εχεις να κανεις καποια παρατηρηση, κανε την με προσωπικο μηνυμα ηλεκτρονικου ταχυδρομειου (οπως προτεινει και ο Στελιος), αλλιως κινδυνευεις να γινεις γραφικη και να κανεις τους υπολοιπους να αισθανονται οτι τους παρακολουθει ο Μπαμπινιωτης και θα τους βαλει κακο βαθμο.
__________________
There's no place like 127.0.0.1
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-09-06, 17:43
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω μπορω να σου πω δυο πραγματα: α) εφοσον αγαπας τοσο πολυ την ελληνικη γλωσσα γιατι δεν γραφεις "Εντάξει" και γραφεις "οκ" και β) ακομα και το "οκ" το γραφεις λαθος και με ελληνικους χαρακτηρες. Το σωστο ειναι "OK". Λατινικα κεφαλαια.
Θυμάμαι οτι ο καθηγητής της κοινωνιολογίας στο λύκειο μας είχε πεί οτι το "ΟΚ" είναι ελληνικότατο και αποτελεί τα αρχικά του Όλα Καλά ! Πιο συγκεκριμένα, υποστήριξε οτι στις αρχές του αιώνα με το μεγάλο μεταναστευτικό κύμα πρός τις Η.Π.Α, πολλοί συμπατριωτες μας βρέθηκαν να εργάζονται στο λιμάνι της Ν.Υόρκης ως εκφορτωτές. Αναγράφαν λοιπόν πάνω στα κιβώτια την λέξη ΟΚ για να καταδείξουν οτι το εμπόρευμα δεν είχε υποστεί κάποιου είδους ζημιά απο την μεταφορά ή την εκφόρτωση.

Δεν γνωρίζω βέβαια κατά πόσο ευσταθεί αυτή η ιστορία.

Αρχική Δημοσίευση από Odin Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ενα πραγμα θελω να καταληξω. Αν εχεις να κανεις καποια παρατηρηση, κανε την με προσωπικο μηνυμα ηλεκτρονικου ταχυδρομειου.
Νομίζω οτι το μήνυμα της Μαρκέλλας εγράφη κάτω απο το ειδικό κλίμα που είχε διαμορφωθεί στο συγκεκριμένο θέμα. Εξάλλου λίγο έως πολύ εδώ μέσα γνωριζόμαστε. Για παράδειγμα αν ήταν κάποιος άλλος στη θέση μου θα μπορούσε να είχε πάρει πολύ προσωπικά κάποια πράγματα που γράφηκαν πριν απο λίγες μέρες στο επίμαχο θέμα!

Σαν αρχή πιστεύω οτι πρέπει να υιοθετήσουμε να μην υπάρχουν προσωπικές αναφορές. Δηλαδή αν κάποιος δεν συμφωνεί μαζί μας δεν υπάρχει λόγος να τον αποκαλέσουμε ούτε βλάκα, ούτε κομπλεξικό ούτε απαράδεκτο ούτε οτιδήποτε άλλο. Πάντα πίστευα οτι με το μπαμπάκι σφάζεις καλύτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 13-09-06, 18:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Θυμάμαι οτι ο καθηγητής της κοινωνιολογίας στο λύκειο μας είχε πεί οτι το "ΟΚ" είναι ελληνικότατο και αποτελεί τα αρχικά του Όλα Καλά !
Η εγκυκλοπαίδεια Brittanica λέει ότι το ΟΚ προήλθε από το αφρικάνικο Akay που σημαίνει πάλι όλα καλά. Την έφεραν στην Αμερική οι αφρικανοί σκλάβοι και μεταξύ μας είναι πιο δικαιολογημένη εξήγηση από την εθνική μας προσπάθεια να βρίσκουμε σε όλα ελληνικές ρίζες.

δεν υπάρχει λόγος να τον αποκαλέσουμε ούτε βλάκα, ούτε κομπλεξικό
Σ' αυτό συμφωνούμε όλοι νομίζω και πρέπει να μας γίνει συνήθεια.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-09-06, 18:16
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Για την ιστορια, η προελευση του ΟΚ δεν ειναι σε καμια περιπτωση σιγουρη απο κανενα γλωσσολογο και κανενα φιλολογο. Υπαρχουν διαφορες θεωριες. Αυτες που ειπωθηκαν ειναι δυο απο αυτες. Αλλη θεωρια λεει οτι ειναι απο τα ινδιανικα. Γιαυτο οποιος φιλολογος η εξυπνακιας σας πει 'εγω ξερω... βγηκε απο κει', δεν ξερει τι του γινεται... μη πιστευετε ως μοναδικη αληθεια ο,τι ακουτε.

Μετα απο την παρενθεση ας συνεχισουμε την κουβεντα
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 13-09-06 στις 18:23
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-09-06, 18:21
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Την έφεραν στην Αμερική οι αφρικανοί σκλάβοι και μεταξύ μας είναι πιο δικαιολογημένη εξήγηση από την εθνική μας προσπάθεια να βρίσκουμε σε όλα ελληνικές ρίζες.
Λογικό είναι ένας πολιτισμός (?) 300 χρονών να έχει χρησιμοποιήσει ρίζες ενός πολιτισμού 4000+ χρόνων. Δεν νομίζω ότι υπερβάλουμε. Απλά όταν προσπαθείς να εξηγήσεις κάποια πράγματα τα βλέπεις από την δική σου σκοπιά, τα ερμηνεύεις σύμφωνα με τις δικές σου γνώσεις και τελικά... έχουμε βγεί εκτός θέματος. Κύριε διαχειριστά!!! Κάντε κάτι για αυτό το θέμα!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-09-06, 18:22
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
μη πιστευετε ως μοναδικη αληθεια ο,τι ακουτε.
Εγώ δεν ανέφερα ότι άκουσα και μου είπαν, ανέφερα ότι το διάβασε στην εγκυρότερη Βρετανική εγκυκλοπαίδεια. Στην γνήσια Αγγλική της έκδοση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-09-06, 18:26
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τώρα το λέω για να το ακούσουν όλοι, εδώ μέσα δεν θα πουλάμε εξυπνάδα, αν θέλει κάποιος να κάνει μια παρατήρηση, θα το κάνει με τον πιο ευγενικό και φιλικό τρόπο και αποκλειστικά σε προσωπικό μήνυμα.

Παρόμοια εξυπνάδικα μηνύματα θα διαγράφονται αμέσως, το ξεκαθαρίζω πρώτα απ όλα στους οργανωτές και μετά και στους υπόλοιπους χρήστες.

Επίσης με την ευκαιρία, όταν κάτι δεν μας αρέσει που λέει ο άλλος απαντάμε όχι εριστικά γιατί και αυτό το πρόσεξα και είναι από τα κακώς κείμενα.
Προσωπικά διαφωνώ. Όταν είσαι σε ένα ελεύθερο φόρουμ και εκφράζεις την άποψή σου και δη το χαρακτήρα σου πώς μπορεί κάποιος να σου βάλει κανόνες για αυτά.
Έαν αυτό που λέει ο άλλος με ενοχλεί θα είμαι και εριστικός , και ειρωνικός και ας σχηματίσουν όλοι οι άλλοι κακκή γνώμη για μένα (στο κάτω κάτω ας γίνω και ban). Έτσι είναι η κοινωνία, έτσι είναι οι άνθρωποι. Ο καθένας διαφωνεί με τον τρόπο του.
Δηλαδή ποιός θα με κρίνει και με τι κριτήρια για το αν είμαι εριστικός? Μπορεί εσύ να έχεις τα νεύρα σου σήμερα και κάτι που θα πω να το θεωρήσεις εριστικό.
Μου θυμίζει το σχολείο που ο δάσκαλος σου έριχνε μία με τον χάρακα στην παλάμη γιατί έτρεχες στους διαδρόμους ή μίλαγες στην εκκλησία.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:33.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.