Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #751  
Παλιά 18-03-11, 11:14
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Καλημερα,chris,εισαι ο γιος μου?Μπαινεις συνεχεια οταν ο γιος μου ειναι στην σχολη του και αναρωτιεμαιαν εισαι εσυ.
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mamaka για αυτό το μήνυμα:
anastasi (20-06-14)
  #752  
Παλιά 19-03-11, 02:20
kostas kos Ο χρήστης kostas kos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 02-09-13 00:39
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Kostas Kos καλημέρα... θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής (μια που φαίνεται ότι γνωρίζεις)...
Είμαι 42 ετών, έχω 4.800 ένσημα ΙΚΑ ΕΤΑΜ..
Δικαιούμαι να βγω με αναπηρική σύνταξη ΙΚΑ από τώρα δηλαδή χωρίς όριο ηλικίας? Ποιο θα πρέπει να είναι το ποσοστό αναπηρίας μου λόγω της crohn για να δικαιωθώ σύνταξης αναπηριας? Πόσο περίπου θα είναι το ποσό της σύνταξης?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..
Γεια σου mamanicks!!!
Κοίτα για το ΙΚΑ δεν ξέρω γιατί εγώ παίρνω από τον ΟΓΑ.
Μάλλον πρέπει να ρωτήσεις στο ΙΚΑ.
Η ελκώδη κολίτιδα και η κρον είναι χρόνιες παθήσεις και παίρνουν ποσοστό αναπηρίας 67%.
Φυσικά αν έχετε και άλλα προβλήματα υγείας θα ζητήσετε να σας δώσουν βεβαιώσεις οι γιατροί σας. Πρέπει να είναι από κρατικά νοσοκομεία και επικυρωμένα από την γραμματεία του νοσοκομείου.
Όσες ποιο πολλές βεβαιώσεις έχεις τόσο το καλύτερο, γιατί να μην ξεχνάμε ότι ζούμε στην Ελλάδα.
Τώρα όσον αφορά το ποσό που έπαιρνα εγώ μέχρι τον Ιούλιο που ήταν και η τελευταία δόση τις τριετίας,... ήταν 580 ευρώ.
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην kostas kos για αυτό το μήνυμα:
mamanicks (19-03-11)
  #753  
Παλιά 19-03-11, 23:19
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Καλησπέρα παιδιά...
Προχθές είδα ένα επεισόδιο από το "Με το δεξί" με το Σπύρο και διόρθωσε ένα σπίτι μιας κοπέλας που έχει τη δική μας ασθένεια εδώ και πάνω από δεκαετία και ψυχοπλακώθηκα λέμε πάρα πολύ διότι η κοπέλα φαινόταν και τό είπε άλωστε ότι είναι σε κακά χάλια....
πολαπλές εγχειρήσεις και Αμερική, καμία δυνατότητα για εργασία ή για μετακίνηση εκτός Αθηνών.... Απογοητεύτηκα τελείως λέμε.... Σκέφτηκα, άραγε αυτό είναι το μέλλον μου??? Και αυτή για μια δεκαετία πάλευε με φάρμακα αλλά κάπου σταμάτησαν προφανώς να την πιάνουν...
Θα μου πείτε πως η κάθε περίπτωση του καθενός μας είναι διαφορετική αλλά σε τι ποιότητα ζωής μπορείς να αισιοδοξείς μετά από 15-20 χρόνια???
Κάποια πραγματική ένεση αισιοδοξίας ρε παιδιά θα ήθελα από εσάς που βιώνετε το πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια....
  #754  
Παλιά 19-03-11, 23:58
mamaka Ο χρήστης mamaka δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 17-09-17 17:39
Καλησπερα,μολις γυρισε ο γιος μου,απο την βολτα του τρωει αυτη την στιγμη.Χαιρομαι να τον βλεπω,δινει ζωη στο σπιτι μας,με την φασαρια του τα πεταχτα βλεματα δεν μπορειται να φανταστειται.Δεν σκεφτετε καθολου την νοσο,δεν τον ενοχλει αλλωστε,αλλα και τα πρωτα χρονια με τις εξετασεις τα τρυπηματα τα φαρμακα τις μερες της νοσειλειας και του remicate το μονο που τον αποσχολουσε ηταν να βγει στον πεζοδρομο να παιξει με τους φιλους του.Μην ακους μονο τα χειροτερα να βλεπεις περισοτερο τα καλυτερα.Συγνωμη αν σας ζαλιζω με τον γιο.Καληνυχτα.
The Following 3 Users Say Thank You to mamaka For This Useful Post:
elli83 (21-03-11), mamanicks (20-03-11), Stamatina (16-12-12)
  #755  
Παλιά 20-03-11, 19:40
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamaka Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,μολις γυρισε ο γιος μου,απο την βολτα του τρωει αυτη την στιγμη.Χαιρομαι να τον βλεπω,δινει ζωη στο σπιτι μας,με την φασαρια του τα πεταχτα βλεματα δεν μπορειται να φανταστειται.Δεν σκεφτετε καθολου την νοσο,δεν τον ενοχλει αλλωστε,αλλα και τα πρωτα χρονια με τις εξετασεις τα τρυπηματα τα φαρμακα τις μερες της νοσειλειας και του remicate το μονο που τον αποσχολουσε ηταν να βγει στον πεζοδρομο να παιξει με τους φιλους του.Μην ακους μονο τα χειροτερα να βλεπεις περισοτερο τα καλυτερα.Συγνωμη αν σας ζαλιζω με τον γιο.Καληνυχτα.
Δεν μας ζαλίζεις καθόλου mamaka, αντίθετα η λατρεία σου για το γιό σου νομίζω πως δίνει σ' όλους μας κουράγιο... σου εύχομαι να είναι για πάντα καλά....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 20-03-11 στις 20:02
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην mamanicks για αυτό το μήνυμα:
mamaka (20-03-11)
  #756  
Παλιά 21-03-11, 01:20
giannos Ο χρήστης giannos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-03-11 01:20
μια καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!δεν ξερω πολλα πραγματα για τα δικαιωματα μας,σιγουρα ομως υπαρχει οργανωμενος συλλογος στην αθηνα (http://www.crohnhellas.gr/content/view/65/32/) που φανταζομαι θα βοηθαει σε οτι χρειαζομαστε και εχουμε απορριες...η αληθεια ειναι οτι οσα μαθαινω κι εγω ειναι απο δεξια και αριστερα!!!δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να περναμε ...μαθηματα ευκολοτερα στη σχολη!!!ο νομος του 5% σιγουρα ισχυει πριν το 2009,γιατι γνωριζω ατομο που τελειωσε ετσι την ιατρικη πολλα χρονια πριν...να μη λεω ψεμματα ομως ακριβη χρονολογια δε γνωριζω!!!ελπιζω να ειστε ολη η παρεα καλα...και να θυμαστε παντα οτι η καλη μας διαθεση ειναι το γιατρικο!!!γι αυτο μετριαστε το αγχος και ζηστε τα καλυτερα!!!!!πολλα φιλια!!!
  #757  
Παλιά 21-03-11, 22:21
Elli Ο χρήστης Elli δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 29-03-16 02:12
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από giannos Εμφάνιση μηνυμάτων
μια καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!δεν ξερω πολλα πραγματα για τα δικαιωματα μας,σιγουρα ομως υπαρχει οργανωμενος συλλογος στην αθηνα (http://www.crohnhellas.gr/content/view/65/32/) που φανταζομαι θα βοηθαει σε οτι χρειαζομαστε και εχουμε απορριες...η αληθεια ειναι οτι οσα μαθαινω κι εγω ειναι απο δεξια και αριστερα!!!δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να περναμε ...μαθηματα ευκολοτερα στη σχολη!!!ο νομος του 5% σιγουρα ισχυει πριν το 2009,γιατι γνωριζω ατομο που τελειωσε ετσι την ιατρικη πολλα χρονια πριν...να μη λεω ψεμματα ομως ακριβη χρονολογια δε γνωριζω!!!ελπιζω να ειστε ολη η παρεα καλα...και να θυμαστε παντα οτι η καλη μας διαθεση ειναι το γιατρικο!!!γι αυτο μετριαστε το αγχος και ζηστε τα καλυτερα!!!!!πολλα φιλια!!!
Πραγματικα στο site αυτο εξηγει ακριβως ότι αισθανομαι και κατα πασα πιθανοτητα αισθανεστε και εσεις....
Το άτομο μπορεί να νιώθει:

- θυμωμένο που συνέβει στον ίδιο η νόσος

- ένοχο που ανησυχεί τα αγαπημένα του πρόσωπα

- ντροπιασμένο που δεν μπορεί να ελένξει τα αέρια του ή που πρέπει να τρέξει στη τουαλέτα σε απροσδόκητες στιγμές

- φοβισμένο να βγεί απο το σπίτι μήπως συμβεί να θελήσει να πάει τουαλέτα χωρίς να υπάρχει άμεση πρόσβαση

- αγχωμένο για την συνέχιση της εργασίας και της επαγγελματικής σταδιοδρομίας

- ενοχλημένο από άτομα που του συμπεριφέρονται διαφορετικά λόγω του γεγονότος ότι νοσεί (υπερπροστασία, αποφυγή κοινωνικής επαφής)

- ενοχλημένο από τους γονείς που μπορεί να είναι ανήσυχοι, να προσπαθούν να περιορίσουν το άτομο και να ρωτούν συνέχεια για την κατάσταση της υγείας. Τα συναισθήματα μπορεί να είναι αγάπης/μίσους, καθώς αρέσει στο άτομο να το φροντίζουν όταν είναι άρρωστο, αλλά όχι να γίνεται μεγάλο θέμα η υγεία του όταν νιώθει καλά

- κουρασμένο από τους ανθρώπους που θεωρούν ότι καταλαβαίνουν τί περνάει σε σωματικό, ψυχικό και κοινωνικό επίπεδο

- φοβισμένο για τις συνεχείς εξετάσεις, την εισαγωγή στο νοσοκομείο ή την πιθανή χειρουργική επέμβαση και

- αγχωμένο για το μέλλον του

Επισκευτητε το!!!
  #758  
Παλιά 22-03-11, 00:03
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Elli Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικα στο site αυτο εξηγει ακριβως ότι αισθανομαι και κατα πασα πιθανοτητα αισθανεστε και εσεις....
Το άτομο μπορεί να νιώθει:

- θυμωμένο που συνέβει στον ίδιο η νόσος

- ένοχο που ανησυχεί τα αγαπημένα του πρόσωπα

- ντροπιασμένο που δεν μπορεί να ελένξει τα αέρια του ή που πρέπει να τρέξει στη τουαλέτα σε απροσδόκητες στιγμές

- φοβισμένο να βγεί απο το σπίτι μήπως συμβεί να θελήσει να πάει τουαλέτα χωρίς να υπάρχει άμεση πρόσβαση

- αγχωμένο για την συνέχιση της εργασίας και της επαγγελματικής σταδιοδρομίας

- ενοχλημένο από άτομα που του συμπεριφέρονται διαφορετικά λόγω του γεγονότος ότι νοσεί (υπερπροστασία, αποφυγή κοινωνικής επαφής)

- ενοχλημένο από τους γονείς που μπορεί να είναι ανήσυχοι, να προσπαθούν να περιορίσουν το άτομο και να ρωτούν συνέχεια για την κατάσταση της υγείας. Τα συναισθήματα μπορεί να είναι αγάπης/μίσους, καθώς αρέσει στο άτομο να το φροντίζουν όταν είναι άρρωστο, αλλά όχι να γίνεται μεγάλο θέμα η υγεία του όταν νιώθει καλά

- κουρασμένο από τους ανθρώπους που θεωρούν ότι καταλαβαίνουν τί περνάει σε σωματικό, ψυχικό και κοινωνικό επίπεδο

- φοβισμένο για τις συνεχείς εξετάσεις, την εισαγωγή στο νοσοκομείο ή την πιθανή χειρουργική επέμβαση και

- αγχωμένο για το μέλλον του

Επισκευτητε το!!!
Εμένα αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι το προτελευταίο δηλ.:
- φοβισμένο για τις συνεχείς εξετάσεις, την εισαγωγή στο νοσοκομείο ή την πιθανή χειρουργική επέμβαση, εσάς? Quiz...
Πάω να δω Ράδιο Αρβύλα τώρα, να γελάσουμε λίγο....
Καληνύχτα σ' όλη την παρέα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 22-03-11 στις 00:07
  #759  
Παλιά 22-03-11, 23:27
marypez Ο χρήστης marypez δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-09-11 23:14
Η διαθεσή μου τώρα:
kostas kos καλησπερα. παιρνω κι εγω εδω και δυο χρονια σχεδον αναπηρικη συνταξη απο το ΙΚΑ και απο τις επιτροπες που περασα πηρα ποσοστο αναπηριας 55%. εχω νοσο crhon. Αυτη την περιοδο θα πρεπει να ξαναπερασω απο επιτροπη. Μηπως ξερεις πως θα γινει να παρω το 67% που κανονικα δικαιουμαι?
  #760  
Παλιά 23-03-11, 10:02
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από marypez Εμφάνιση μηνυμάτων
kostas kos καλησπερα. παιρνω κι εγω εδω και δυο χρονια σχεδον αναπηρικη συνταξη απο το ΙΚΑ και απο τις επιτροπες που περασα πηρα ποσοστο αναπηριας 55%. εχω νοσο crhon. Αυτη την περιοδο θα πρεπει να ξαναπερασω απο επιτροπη. Μηπως ξερεις πως θα γινει να παρω το 67% που κανονικα δικαιουμαι?
Με πόσα ένσημα πήρες αναπηρική από το ΙΚΑ? σε τι ηλικία?
Γιατί δεν σου έδωσαν 67%? Περίπου πόσο βγαίνει η σύνταξη το μήνα?
Παρακαλώ αν μπορείς να μου δώσεις πληροφορείες γιατί ενδιαφέρομαι άμεσα...
Έχω 4.500 ένσημα 42 ετών...
  #761  
Παλιά 23-03-11, 22:51
marypez Ο χρήστης marypez δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-09-11 23:14
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από mamanicks Εμφάνιση μηνυμάτων
Με πόσα ένσημα πήρες αναπηρική από το ΙΚΑ? σε τι ηλικία?
Γιατί δεν σου έδωσαν 67%? Περίπου πόσο βγαίνει η σύνταξη το μήνα?
Παρακαλώ αν μπορείς να μου δώσεις πληροφορείες γιατί ενδιαφέρομαι άμεσα...
Έχω 4.500 ένσημα 42 ετών...
Τα ενσημα μου πρεπει να ηταν περιπου 2.500 δεν ειμαι ομως σηγουρη. Τα χαρτια μου τα κατεθεσα πριν 2 χρονια δηλ. οταν ημουν 43 ετων και ο λογος ηταν για να εχω ασφαλιση για νοσηλεια και φαρμακα.Τωρα γιατι δεν μου εδωσαν το 67% ειναι και δικη μου απορια. Η συνταξη μου το μηνα βγαινει ( μην γελασεις) 230 ευρω. θα ηθελα ομως κι εγω να μου πει καποιος αν ξερει, το ποσο καθοριζεται απο το ποσοστο αναπηριας ή απο τα ενσημα? ελπιζω να σε καλυψα.
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην marypez για αυτό το μήνυμα:
mamanicks (24-03-11)
  #762  
Παλιά 24-03-11, 09:33
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από marypez Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ενσημα μου πρεπει να ηταν περιπου 2.500 δεν ειμαι ομως σηγουρη. Τα χαρτια μου τα κατεθεσα πριν 2 χρονια δηλ. οταν ημουν 43 ετων και ο λογος ηταν για να εχω ασφαλιση για νοσηλεια και φαρμακα.Τωρα γιατι δεν μου εδωσαν το 67% ειναι και δικη μου απορια. Η συνταξη μου το μηνα βγαινει ( μην γελασεις) 230 ευρω. θα ηθελα ομως κι εγω να μου πει καποιος αν ξερει, το ποσο καθοριζεται απο το ποσοστο αναπηριας ή απο τα ενσημα? ελπιζω να σε καλυψα.
Δες σχετικά στο ika.gr, έχει διευκρινήσεις για τις αναπηρικές συντάξεις και τα ποσοστά..., το είδα χθες...
Και κάτι άλλο.. στην αναπηρική σύνταξη σε οδήγησε η τυχόν άσχημη κατάστασή της υγείας σου (δεν μπορούσες να εργαστείς λόγω crohn) ή λόγω του ότι σου ήταν πιο εύκολο έτσι να βρεις ένα εισόδημα έστω 230 ευρώ και να έχεις και ασφαλιση και φάρμακα?
Εγώ παρόλο που σκέφτομαι το θέμα της αναπηρικής θα προσπαθήσω να μην εγκαταλείψω έτσι την προσπάθεια και θα κάνω το κάθε τι ώστε να δουλέψω για ακόμη 10 χρόνια τουλάχιστον.... έτσι λέω, εκτός εάν η ασθένεια έχει άλλη άποψη....
Και κάτι άλλο... έκανες τελικά εγχείρηση για τη στένωση στον τελικό ειλεό που είχες? Πως πήγε αν έκανες και πως είσαι γενικά??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 24-03-11 στις 10:23
  #763  
Παλιά 24-03-11, 10:03
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν κάποιος έχει ταυτόχρονα και crohn και κάποιο άλλο αυτοάνοσο (πχ. ψωρίαση όπως εγώ) είναι πιο έυκολο να βγάλει αναπηρική σύνταξη με 67%?
  #764  
Παλιά 24-03-11, 18:02
Nikos9 Ο χρήστης Nikos9 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-12-18 14:20
Καλησπερα σε ολους,εχω διαγνωστει και εγω με τη νοσο,οπως εχω ξαναγραψει σε παλιοτερο post,ηθελα να ρωτησω,αν κ ξερω πως το πιο πιθανο ειναι να μν μπορει κανεις να πει με σιγουρια(καλα καλα δεν ξερουν οι γιατροι που τ παιζουν ''φωτεινοι παντογνωστες''),καποιος με τη νοσο σε μετρια μορφη,γινεται να ''κατεβαζει'' μπολικα ποτηρακια κρασι σε ενα βραδυ,μετα να τα ''βγαζει'' απο τ μεθυσι(συγνωμη κιολας) κ την αλλη μερα,εκτος απο μια μικρη εξαντληση απο τ ξενυχτι,να μν εχει καποια εξαρση ή οτιδηποτε συμπτωμα απο το εντερο?κ επισης,αν ξερει καποιος,στις αιματολογικες,τα ορια στο σιδηρο για ανδρες ειναι 50 με 160 ή πιο πανω?ο σιδηρος επηρεαζεται απο καποια ιωση ας πουμε κ μπορει να φανει πεσμενος αν γινει μια εξεταση τοτε?επειδη μια φορα που ειχα κανει αλλα αισθανομουνα πως κατι ειχα,ηταν στο 46 κ μετα απο ουτε ενα μηνα με ακριβως ιδια διατροφη ηταν 97...οποιος μπορει κ ξερει κατι ας απαντησει,ευχαριστω
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Nikos9 για αυτό το μήνυμα:
mamanicks (24-03-11)
  #765  
Παλιά 24-03-11, 21:17
Το avatar του χρήστη mamanicks
mamanicks Ο χρήστης mamanicks δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-07-14 12:39
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos9 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους,εχω διαγνωστει και εγω με τη νοσο,οπως εχω ξαναγραψει σε παλιοτερο post,ηθελα να ρωτησω,αν κ ξερω πως το πιο πιθανο ειναι να μν μπορει κανεις να πει με σιγουρια(καλα καλα δεν ξερουν οι γιατροι που τ παιζουν ''φωτεινοι παντογνωστες''),καποιος με τη νοσο σε μετρια μορφη,γινεται να ''κατεβαζει'' μπολικα ποτηρακια κρασι σε ενα βραδυ,μετα να τα ''βγαζει'' απο τ μεθυσι(συγνωμη κιολας) κ την αλλη μερα,εκτος απο μια μικρη εξαντληση απο τ ξενυχτι,να μν εχει καποια εξαρση ή οτιδηποτε συμπτωμα απο το εντερο?κ επισης,αν ξερει καποιος,στις αιματολογικες,τα ορια στο σιδηρο για ανδρες ειναι 50 με 160 ή πιο πανω?ο σιδηρος επηρεαζεται απο καποια ιωση ας πουμε κ μπορει να φανει πεσμενος αν γινει μια εξεταση τοτε?επειδη μια φορα που ειχα κανει αλλα αισθανομουνα πως κατι ειχα,ηταν στο 46 κ μετα απο ουτε ενα μηνα με ακριβως ιδια διατροφη ηταν 97...οποιος μπορει κ ξερει κατι ας απαντησει,ευχαριστω
Φιλαράκι πραγματικά σε χαίρομαι μ' αυτά που γράφεις.....
Είσαι όαση ελπίδας στον μίτο....
Κοπάνα και κανένα ποτηράκι και κανα τσιγαρο και για μας μόνο....
Σου εύχομαι να του δίνεις να καταλαβαίνει μέχρι τα 200... μάμησέ τους όλους, τους γιατρούς με τις συμβουλές τους και μας με τα ψητά μας (χωρις λίπος) φιλετάκια...(κι αυτά όταν μπορούμε)...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mamanicks : 24-03-11 στις 21:19
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 (0 μέλη και 2 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:28.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.