Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Κόσμος
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 24-08-11, 17:58
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Offtopic ON

Και εδώ θαπαρέμβαινε ενας διαχειριστής, ο οποίος θα έλεγε πως τα εκτός θέματος ποστ θα διαγραφούν

Offtopic OFF

LOL
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-08-11, 18:19
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η δική μου η απορία είναι πάντως η εξής.

Αφού δεν σου αρέσουν τα θέματα εδώ γιατί έρχεσαι Μαρία;
Γεμάτο είναι το διαδίκτυο με blogs/χώρους "κοινωνικής δικτύωσης" (γιαχ)/ ειδησεογραφικά και πληροφοριακές και παραπληροφοριακές σελίδες.
Γιατί λοιπόν συνεχίζεις να διαβάζεις εδώ αφού τα βρίσκεις "τζούφια" τα θέματα;

Και για να ξεκινήσω και εγώ ένα flame, στο δικό μου το χωριό στους ανθρώπους στην ηλικία του σύσοπα απευθύνονται λίγο πιο ευγενικά ακόμα και όταν διαφωνούν με τις απόψεις τους.

Ελβερέτη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-08-11, 18:34
Το avatar του χρήστη Nikoscot
Nikoscot Ο χρήστης Nikoscot δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-01-17 16:24
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ποστ που δεν ανεβαίνουν ποτέ, υπάρχουν. Ελευθέρωσέ τα.
Αν υπάρχουν ποστ που δεν έχουν ανέβει θα ήθελα να τα δώ.
__________________
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars." Oscar Wilde
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-08-11, 19:04
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Nelly Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάλι, περισσότερο τρομοκρατικά μου φαίνονται τα δικά σου μηνύματα Ξένιε και όχι των παιδιών. Αλλά εμένα ανέκαθεν με θεωρούσες εμπρήστρια και Ρομπέν των Ακροδασών και ουδέποτε δέχθηκες τις τοποθετήσεις μου. Το κακό είναι ότι δεν έχουμε και κανενός άλλου τις τοποθετήσεις, για να μπορεί επιτέλους να φανεί τι προτιμούν οι πολλοί.

Τα ποστ που δεν ανεβαίνουν ποτέ, υπάρχουν. Ελευθέρωσέ τα.
Λευτεριά στον Willy.
Σιγά που δεν θα απαντούσες αγαπητή μας Nelly

Κατά την Nelly, ένας ηλεκτρονικός χώρος επικοινωνίας λογίζεται, στην ελευθερία του να ειρωνεύεσαι τους άλλους, στο να τους χαρακτηρίζεις, στο να βγάζεις όλα τα απωθημένα σου, σαν σάκος του μποξ.

Στο Noname Club, ένα κανονικό club με την μόνη διαφορά, ότι τα μηνύματα του, δεν εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα της AcroBase, προωθούμε όλα τα μηνύματα, τα οποία δεν μας κάνουν υπερήφανους, είναι όλα τα μεταφερόμενα μηνύματα.

Η διαφορετικότητα Nelly, η αντιπαράθεση σε κόσμια επίπεδα, η πρόσβαση σε όλους ανεξαιρέτως, ο σεβασμός και στην άλλη άποψη, είναι νόμος στην AcroBase, πολύ πριν ο πολύς κόσμος γνωρίσει την ηλεκτρονική επικοινωνία και ακολούθως το internet και το web.

Αυτό Nelly που δεν μπορώ να ανεχτώ ποτέ, σαν διαχειριστής, είναι το να πυροβολάει κάποιος τα μέλη αυτού του χώρου. Εκεί παραδέχομαι ότι έχω «χοντρό κώλυμα».
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-08-11, 21:29
Το avatar του χρήστη Maria.
Maria. Ο χρήστης Maria. δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 18-11-11 22:40
Όπως ζήτησα και πριν να με διαγράψετε και να διαγράψετε και τα μηνύματά μου που σας ενοχλούν. Όσο ο κωδικός μου με βάζει μεσα, θα μπαινω.

Ελβερέτη ήρθα εδώ από μια συνταγή που βρήκα. Εμεινα εδώ διότι διάφορα παράθυρα με καλησπέρες αρχισαν να εμφανίζονται στην οθόνη μου και έτσι μιλάω με μερικά μέλη. Πιστεύω να σου έλυσα την απορία.

Για να προχωρήσω και στα θέματα, όσο μιλάμε για κολοκυθοκεφτέδες φούρνου (που δεν έδωσες τη συνταγή ) ή για ανώδυνα σνακ είναι καλά. Όταν όμως σημειώνουμε κάποια αντίθεση γινόμαστε μελοδραματοί και τρομοκράτες! Διαβάστε τα μηνύματα και τι λενε και επιτέλους μην παρανοείτε μη κρατάτε ότι σας συμφέρει.

Ξενιε άλλα σου λεω, άλλα λες. Δεν δραματοποίησα κάτι υπερ το δέον στο θέμα της Σαντορίνης και για σου θυμίσω άλλοι ανέφεραν το δραματικό στοιχείο των μεταναστών. Και στο θέμα με το φορολογικό σήμερα, το άρθρο που μας έχεις βάλει δεν λέει τιποτα για το ΦΠΑ που μετά απαντάς. Μιλάει για την φορολόγηση ελ. επαγγελματιών κτλ. Διότι εγώ βαρέθηκα να πληρώνω γιατρούς δικηγόρους συμβολαιογράφους εμπόρους και ταξιτζίδες και να μην παίρνω απόδειξη. Με τον πιο μικρό υπολογισμό βγάζουν σε μια μερα όσα βγάζω εγώ και αλλοι δυο τρεις μαζί σε ένα μήνα εεε να μην δηλώνουν μηδαμινα ποσά στην εφορία!! Αυτο είναι κατανοητό; Αυτό μπορεί να το πιάσει κανένα νομοσχέδιο;
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 24-08-11, 22:46
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Maria. Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως ζήτησα και πριν να με διαγράψετε και να διαγράψετε και τα μηνύματά μου που σας ενοχλούν. Όσο ο κωδικός μου με βάζει μεσα, θα μπαινω.
Καλά θα κάνεις. Μην ανησυχείς, δεν σε διαγράφει κανείς, δεν είμαστε τόσο μοχθηροί όσο δείχνουμε

Όταν όμως σημειώνουμε κάποια αντίθεση γινόμαστε μελοδραματοί και τρομοκράτες! Διαβάστε τα μηνύματα και τι λενε και επιτέλους μην παρανοείτε μη κρατάτε ότι σας συμφέρει.
Όπως είπα και ξέρουν όλοι, σε μένα μπορείς να λες ότι θες, να αποκαλείς όμως «τζούφια», μηνύματα μελών και συνεργατών δεν το επιτρέπω.
Δημιουργεί ανασταλτική προδιάθεση στα μέλη μας, να γράφουν μηνύματα, μπας και πεταχτεί καμία Μαρία, να τους αποκαλέσει σκουπίδια τα θέματα που ανεβάζουν.

Επίσης αν σου είναι δυνατόν, θα σε παρακαλούσα να απαντάς επί του θέματος και να μην ανακατεύεις διαφορές, σε άλλα θέματα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-08-11, 02:23
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 14:08
Φύλο: Άντρας
Ετσι μπράβο ! Να μετράμε τις δυνάμεις μας οι επαναστατικές δυνάμεις και να φοβούνται οι καθεστωτικοί ! Από κάτι τέτοια χαζά θεματάκια φουντώνει το επαναστατικό κίνημα !
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to palsar For This Useful Post:
Oasis (25-08-11), Xenios (25-08-11)
  #23  
Παλιά 25-08-11, 19:10
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
είπε η Μαρία "Διότι εγώ βαρέθηκα να πληρώνω γιατρούς δικηγόρους συμβολαιογράφους εμπόρους και ταξιτζίδες και να μην παίρνω απόδειξη."

και αναρωτιέμαι. Πότε πλήρωσες δικηγόρο ή συμβολαιογράφο και δεν σου έδωσε απόδειξη; Γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις αυτό είναι απλά αδύνατο!
Για το μεν συμβολαιογραφο, γράφει το ίδιο το συμβόλαιο πάνω τι πληρώθηκε και άλλωστε η αμοιβή (μέχρι τον προηγούμενο μήνα οπότε και έγινε το περίφημο άνοιγμα) ήταν συγκεκριμένη και καθορισμένη ανά τύπο πράξης. Δεδομένου μάλιστα ότι τα συμβόλαια είναι δημόσια έγγραφα στα οποία μπορείς να ανατρέξεις εσύ και οι αρχές ανά πάσα στιγμή, είναι κάπως δυσκολο να κρυφτεί κάτι.
Για τους δικηγόρους αντίστοιχα, αν πήγες για δικαστήριο, πήρες σίγουρα και απόδειξη. Και αυτό για τον πολύ απλό λόγο ότι για να δικαστεί μια υπόθεση κόβεται υποχρεωτικά τετραπλότυπο γραμμάτιο.

Όσο για τους γιατρούς, γιατί δεν πήγες σε έναν γιατρό που να κόβει απόδειξη και προτίμησες κάποιον που δεν κόβει;

Είναι πολύ εύκολο να κατηγορεί κανείς τους άλλους, και σε κάθε περίπτωση γιατί δεν ζήτησες απόδειξη από όλους αυτούς που δέχτηκες εσύ να πληρώσεις χωρίς να σου δώσουν απόδειξη;
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-08-11, 20:11
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-03-18 23:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από elbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το μεν συμβολαιογραφο, γράφει το ίδιο το συμβόλαιο πάνω τι πληρώθηκε και άλλωστε η αμοιβή (μέχρι τον προηγούμενο μήνα οπότε και έγινε το περίφημο άνοιγμα) ήταν συγκεκριμένη και καθορισμένη ανά τύπο πράξης.
Δεν ξέρω ειδικά με τους συμβολαιογράφους τι γίνεται, αλλά σε άλλες περιπτώσεις υπάρχει μια "επίσημη" αμοιβή που φαίνεται σε όποιο έγγραφο πρέπει και μια ανεπίσημη που δε φαίνεται πουθενά.

Αυτά είναι γνωστά από την εποχή Μαυρογιαλούρου
Αρχική Δημοσίευση από elbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατί δεν πήγες σε έναν γιατρό που να κόβει απόδειξη και προτίμησες κάποιον που δεν κόβει;
Ειδικά στους γιατρούς, δεν έχεις πάντα την πολυτέλεια να επιλέγεις.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 25-08-11, 20:15
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από elbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για τους γιατρούς, γιατί δεν πήγες σε έναν γιατρό που να κόβει απόδειξη και προτίμησες κάποιον που δεν κόβει;
Εδώ δεινοπαθείς για να βρείς έναν γιατρό που να μπορεί να κάνει σωστή διάγνωση και εσύ μας λές να ψάξουμε κάποιον που να κόβει απόδειξη; Για το φακελάκι μπορώ να ζητήσω απόδειξη;
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-08-11, 20:34
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
μήπως είναι ευκαιρία να ψάξουμε να βρούμε τους γιατρούς που και τη δουλειά τους ξέρουν και δίνουν και απόδειξη; Και είναι πολλοί! Αλλά αυτό με την αδυναμία επιλογης είναι σίγουρα σωστό σε κάποιες περιπτώσεις.

αυτό με την επίσημη αμοιβή και με την άλλη μπορεί να ισχύει για τους μεγαλό(ελ.επαγγ.), αλλά για το μέσο όρο στις παρούσες συνθήκες και με το κόσμο να ζητάει να πληρώσει κάτω από την μέχρι πρόσφατα ελάχιστη αμοιβή (με το νέο νόμο, κάτω από τη "νόμιμη") δεν είναι τόσο απλή υπόθεση.

μφχ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:27.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.