Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Επιστήμη & Εκπαίδευση > Ιατρικές συζητήσεις
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #436  
Παλιά 03-12-15, 17:15
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Ειρηνη περιμενω να κανεις fb ε?
Απάντηση με παράθεση
  #437  
Παλιά 04-12-15, 16:19
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειρηνη περιμενω να κανεις fb ε?
A...δεν πάει άλλο ...ζηλεύω!!! μόνο εγώ δε έχω fb .με την πρώτη ευκαιρία θα φτιάξω και θα είσαι η πρώτη που θα κάνω αίτημα φιλίας..
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (04-12-15)
  #438  
Παλιά 04-12-15, 17:33
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
A...δεν πάει άλλο ...ζηλεύω!!! μόνο εγώ δε έχω fb .με την πρώτη ευκαιρία θα φτιάξω και θα είσαι η πρώτη που θα κάνω αίτημα φιλίας..
Θα περιμενω!!φιλια καλο σκ!!
Απάντηση με παράθεση
  #439  
Παλιά 07-12-15, 11:43
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
..........ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΜΟΥ -
ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΙς ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΜΟΥ- ΕΙΜΑΙ ΣΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ - ΕΙΜΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΨΕΥΤΙΚΟ - ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΘΛΙΨΗ..............
Καλημέρα σε ολους και σε όλες να έχουμε μια ευχάριστη εβδομάδα. Διάθεση ανεβασμένη γιατί έρχονται γιορτές και το σημαντικό είναι να είμαστε με τους ανθρώπους μας αγαπημένοι και ήρεμοι... φιλία κατερίνα..
Απάντηση με παράθεση
  #440  
Παλιά 07-12-15, 14:43
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
..........ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΜΟΥ -
ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΙς ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΜΟΥ- ΕΙΜΑΙ ΣΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ - ΕΙΜΑΙ ΑΛΗΘΗΝΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΨΕΥΤΙΚΟ - ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΘΛΙΨΗ..............
Καλημέρα σε ολους και σε όλες να έχουμε μια ευχάριστη εβδομάδα. Διάθεση ανεβασμένη γιατί έρχονται γιορτές και το σημαντικό είναι να είμαστε με τους ανθρώπους μας αγαπημένοι και ήρεμοι... φιλία κατερίνα..
ΣΩΣΤΗ!!! καλες γιορτες να εχουμε με υγεια.Φιλια πολλα κοπελα μου
Απάντηση με παράθεση
  #441  
Παλιά 08-12-15, 10:31
gely Ο χρήστης gely δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-05-16 10:30
καλες γιορτες!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #442  
Παλιά 09-12-15, 11:50
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Η μέρα μου σήμερα είναι πολύ φορτισμένη συναισθηματικά. Σαν σήμερα γέννησα τον δευτερο γιό μου και παρότι σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου είχα αρκετό άγχος όλα πήγαν μιά χαρά. Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό , φυσικά σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο για ασφάλεια.Είχα κόψει το σαλοσπιρ 10 μέρες για να μην έχω αιμοραγία και έκανα και επισκληρίδιο αναισθησία , για όσες ενδιαφέρονται. Άρα ....τα κορίτσια που έχετε ιδιοπαθής θρομβοκυττάρωση-θρομβοκυτταραιμία μπορείται να γίνεται μανούλες αλλά πάντα με προσοχψή και συνεργασία με τον γιατρό σας. φιλιά σε όλες...
Απάντηση με παράθεση
  #443  
Παλιά 09-12-15, 17:08
gely Ο χρήστης gely δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-05-16 10:30
και εγω οταν γεννησα εκοψα το σαλοσπιρ αλλα εκανα καισαρικη!δεν επαιρνες τιποτε αλλο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?να σου ζησουν!!!μας δινεις κουραγιο να παμε και για δευτερο!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην gely για αυτό το μήνυμα:
LEMONI (14-07-16)
  #444  
Παλιά 09-12-15, 22:27
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Και βεβαια θα παμε και για δευτερο!!!δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #445  
Παλιά 09-12-15, 23:43
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από irini5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η μέρα μου σήμερα είναι πολύ φορτισμένη συναισθηματικά. Σαν σήμερα γέννησα τον δευτερο γιό μου και παρότι σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου είχα αρκετό άγχος όλα πήγαν μιά χαρά. Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό , φυσικά σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο για ασφάλεια.Είχα κόψει το σαλοσπιρ 10 μέρες για να μην έχω αιμοραγία και έκανα και επισκληρίδιο αναισθησία , για όσες ενδιαφέρονται. Άρα ....τα κορίτσια που έχετε ιδιοπαθής θρομβοκυττάρωση-θρομβοκυτταραιμία μπορείται να γίνεται μανούλες αλλά πάντα με προσοχψή και συνεργασία με τον γιατρό σας. φιλιά σε όλες...
Να ειναι χιλιοχρονος γερος κ ευτυχισμενος !!!να τον χερεσε κ να τον καμαρωνεις!!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Κατερινα για αυτό το μήνυμα:
irini5 (10-12-15)
  #446  
Παλιά 10-12-15, 15:26
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από gely Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω οταν γεννησα εκοψα το σαλοσπιρ αλλα εκανα καισαρικη!δεν επαιρνες τιποτε αλλο κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?να σου ζησουν!!!μας δινεις κουραγιο να παμε και για δευτερο!
gely καλημέρα. Στην πρώτη δεν το γνώριζα και δεν έπερνα ούτε σαλοσπίρ και είχα περίπου 700,000 αιμοπ. στο δεύτερο έκοψα το ιδραία ( μόνο ιδραία έπερνα τότε ) 2 μηνες πριν μείνω έγκυος και έπερνα μόνο σαλοσπίρ είχα περίπου 700,000 σε όλη την εγκυμοσύνη μου και το έκοψα 10 μέρες πρίν γεννήσω.Το πήρα ξανά 10 μέρες μετά τη γέννα.Γέννησα φυσιολογικά. Όλα ο.κ. στο θηλασμό έπερνα μόνο σαλοσπίρ. Διάβασα πρόσφατα μία έρευνα ότι το σαλοσπίρ στην εγκυμοσύνη κάνει παιδιά εξυπνότερα γιατί η ροή στο αίμα είναι καλύτερη και οξυγόνεται ο εγκέφαλος του έμβριου καλύτερα.Το μικρό μου πάντος είναι πράγματι έξυπνο!!! κορίτσια εγώ το έκανα το χρέος μου. ΠΑΝΤΑ σε συνεννοηση με τον γιατρό σας .
Απάντηση με παράθεση
  #447  
Παλιά 27-12-15, 05:05
George_Ch Ο χρήστης George_Ch δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-15 01:32
Αρχική Δημοσίευση από Κατερινα Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Γιωργο τι κανεις?αν θυμαμαι εχει ο μπαμπας σου ιθ πως παει?τι θεραπεια ακολουθει?
Ο πονος ειναι δυσβασταχτος..
30 ημερες διχως την παρουσια του, διχως τα πειραγματα του, διχως το γελιο του, διχως τις συμβουλες του, διχως το φωτεινο του προσωπακι!
Εχασα τον φιλο μου τον αδερφο μου το στηριγμα μου στη ζωη..
Καθε φορα που δυσκολευομουν σε κατι, ηταν παντα στηριγμα και καθοδηγητης!
Παντα με συμβουλευε και με προσεχε οπως τον προσεχα και εγω!

Εχουν κοπει τα ποδια μου πλεον, δεν θελω να βγω απο το σπιτι να παω πουθενα.. Γιορτες δεν νιωθουμε κανενας μας στο σπιτι..
Μας λυπεις Πατερα, μας λυπεις Πολυ!!!!

Δοξαζω την Παναγια που δεν ταλαιπωρηθηκες και εφυγες Ηρεμος για το μεγαλο σου Ταξιδι..
Θα προσεχω τη γλυκια μας τη Μητερα οπως μου ειχες ζητησει καποια στιγμη και σου ειχα υποσχεθει!

Για Παντα Θα Εισαι Μεσα Στη Καρδια Μου... γιατι αυτο που ειμαι το οφειλω Σε ΕΣΑΣ!!!

Σαγαπω Μπαμπα μου !!!

...καποια στιγμη θ' ανταμωσουμαι και παλι !!!!

Σε Γλυκοφυλω..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George_Ch : 27-12-15 στις 05:08
Απάντηση με παράθεση
  #448  
Παλιά 28-12-15, 01:54
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Αρχική Δημοσίευση από George_Ch Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πονος ειναι δυσβασταχτος..
30 ημερες διχως την παρουσια του, διχως τα πειραγματα του, διχως το γελιο του, διχως τις συμβουλες του, διχως το φωτεινο του προσωπακι!
Εχασα τον φιλο μου τον αδερφο μου το στηριγμα μου στη ζωη..
Καθε φορα που δυσκολευομουν σε κατι, ηταν παντα στηριγμα και καθοδηγητης!
Παντα με συμβουλευε και με προσεχε οπως τον προσεχα και εγω!

Εχουν κοπει τα ποδια μου πλεον, δεν θελω να βγω απο το σπιτι να παω πουθενα.. Γιορτες δεν νιωθουμε κανενας μας στο σπιτι..
Μας λυπεις Πατερα, μας λυπεις Πολυ!!!!

Δοξαζω την Παναγια που δεν ταλαιπωρηθηκες και εφυγες Ηρεμος για το μεγαλο σου Ταξιδι..
Θα προσεχω τη γλυκια μας τη Μητερα οπως μου ειχες ζητησει καποια στιγμη και σου ειχα υποσχεθει!

Για Παντα Θα Εισαι Μεσα Στη Καρδια Μου... γιατι αυτο που ειμαι το οφειλω Σε ΕΣΑΣ!!!

Σαγαπω Μπαμπα μου !!!

...καποια στιγμη θ' ανταμωσουμαι και παλι !!!!

Σε Γλυκοφυλω..
Γιωργο λυπαμαι πολυ για τον μπαμπα σου!!!δεν υπαρχουν λογια.εχασα κ εγω τον μπαμπα μου ο οποιος ταλαιπωρηθηκε παρα πολυ και ο πονος που τον ειδα να υποφερει δεν γιατρευεται!!!καλο παραδεισο να εχει ο μπαμπας σου κ εσεις δυναμη να αντεξετε την απουσια του!!!!εισαι ο πρωτος που γραφει σε αυτο το φορουμ για απωλεια κ για να ειμαι ειλικρινης απο οταν το διαβασα εκτος το οτι ενιωσα τον πονο σου ενιωσα κ μια ανασφαλεια κ φοβο για την δικη μου πορεια..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κατερινα : 28-12-15 στις 23:51
Απάντηση με παράθεση
  #449  
Παλιά 29-12-15, 10:07
Κατερινα Ο χρήστης Κατερινα δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-06-18 18:44
Φύλο: Γυναίκα
Ειρηνη μου καλημερα χρονια πολλα!!!!τι κανεις?
Απάντηση με παράθεση
  #450  
Παλιά 29-12-15, 10:43
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Από Irini5:Γιώργος μου από τα βάθη της καρδιάς μου σε συλλυπούμαι .Το έχω περάσει και εγώ με τον μπαμπά μου , έναν πατέρα ήρωα της ζωής !! Ο πόνος δυσβάσταχτος , η απώλεια μεγάλη. Στην αρχή το μεγάλο κενό , μετά οι μνήμες και τέλος μία μόνιμη θέση στο μυαλό , ότι και να κάνεις , με όποιον και αν μιλάς ο μπαμπάς ΕΚΕΙ να σου τον θυμίζουν όλα.
Θα σας εκμυστηρευτώ κάτι : Μετά τον πρώτο πόνο συνειδητοποίησα ότι πλέων μεγάλωσα και έπρεπε να παίρνω τις αποφάσεις της ζωής μου σαν ενήλικας. Κάθε βράδυ σκεπτόμουν τη ζωή του πατέρα μου από την παιδική του ηλικία ( φτώχια, ορφάνια, παιδί της κατοχής και όμως τα κατάφερε χωρίς να παραπονεθεί ποτέ για τίποτα ) . Και τότε σκέφτηκα ότι ο πατέρας μου ήταν ένας ΗΡΩΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ και εγώ έπρεπε να διδαχτώ από αυτόν , αυτή είναι η παρακαταθήκη του για μένα. Πριν φύγει για επάνω , (σίγουρα εκ δεξιών ) ήρθε και με χαιρέτισε , ξυπνάω αλαφιασμένη , κοιτάζω το ρολόι μου ήταν 4:50 π.μ. ( ακριβώς 40 μέρες πριν την ίδια ώρα είχε ξεψυχήσει ) . Τελικά όλοι φεύγουμε , σημασία έχει όταν φύγουν οι δικοί σου άνθρωποι να έχεις κάνει το χρέος σου και να μην έχεις τύψεις. Μόνο αυτό με γαληνεύει . Είπα πολλά …θα μπορούσα να πω άλλα τόσο και άλλα τόσα…
Τελειώνω με αυτό ...ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΕΧΝΑΜΕ…… και ο πατέρας μου , ο πατέρας σου , ο πατέρας της Κατερίνας θα είναι ΕΔΩ να μας κάνουν πιο δυνατούς.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην irini5 για αυτό το μήνυμα:
Κατερινα (29-12-15)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:56.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.