Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-11-06, 10:49
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Για να μην έχουμε τους δίσκους μας πάνω σε ένα ανακριτικό γραφείο...

Παράκληση σε όλους στέλνουν μηνύματα και άρθρα από άλλα ηλεκτρονικά μέσα, εφημερίδες κλπ.

Μέχρι να δούμε τι ισχύει τελικά θα παρακαλούσαμε να μην στέλνετε ολοκληρωμένα άρθρα και νέα από άλλα μέσα.

Μπορείτε να βάζετε ένα τίτλο λίγα αποσπάσματα από ένα κείμενο και παραπομπή στην πηγή σας.

Φυσικά μπορείτε να σχολιάσετε όσο θέλετε την είδηση και να την αναλύσετε με δικά σας λόγια.

Επειδή εμείς δεν εμπορευόμαστε αυτό που κάνουμε και το μόνο κίνητρο μας είναι η αγάπη για την επικοινωνία, καλό θα είναι να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και τους σκληρούς μας δίσκους τοποθετημένους μέσα στον υπολογιστή μας και όχι πάνω σ' ένα ανακριτικό γραφείο....
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-11-06, 12:07
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέχρι να δούμε τι ισχύει τελικά θα παρακαλούσαμε να μην στέλνετε ολοκληρωμένα άρθρα και νέα από άλλα μέσα.
Βιαστική κίνηση πανικού, κατά τη γνώμη μου. Μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση μπορεί κανείς να δεχθεί οποτεδήποτε, έτσι δεν είναι;

Αν γράψω εγώ ένα μήνυμα που επικρίνει τον Λ*(@^%πουλο, τότε μπορεί να διαλέξουν την εύκολη λεία και να πάνε στον Στέλιο ή στον hosting provider και να πάρουν κάποιον αυτόφωρο. Σίγουρα, 99,99% θα αθωωθεί, αλλά θα είναι μία ταλαιπωρία. Πολύ περισσότερο κινδυνεύει κάποιος, αν γράψει κάποιος κάτι κακό για τη σαϊεντολογία ή κάνει link προς web site που κατακρίνει τη σαϊεντολογία.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-11-06, 14:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Επειδή στην χώρα αυτή πρώτα σε μπαγλαρώνουν και μετά σε ρωτάνε και επειδή εμένα θα μαζέψουν και όχι εσάς, θερμά παρακαλώ να σεβαστείτε αυτή την απόφαση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-11-06, 14:09
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Επειδή στην χώρα αυτή πρώτα σε μπαγλαρώνουν και μετά σε ρωτάνε και επειδή εμένα θα μαζέψουν και όχι εσάς, θερμά παρακαλώ να σεβαστείτε αυτή την απόφαση.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-11-06, 14:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από nontasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει,σεβαστή η άποψή σου.Εννοείς λοιπόν να μην φέρνουμε αυτούσια άρθρα αλλά απλά να βάζουμε παραπομπή με links;
Όταν γράφω :

Μπορείτε να βάζετε ένα τίτλο λίγα αποσπάσματα από ένα κείμενο και παραπομπή στην πηγή σας.
Φυσικά μπορείτε να σχολιάσετε όσο θέλετε την είδηση και να την αναλύσετε με δικά σας λόγια.
Χρειάζεται και επεξήγηση Νώντα;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-11-06, 15:56
Το avatar του χρήστη Diamond
Diamond Ο χρήστης Diamond δεν είναι συνδεδεμένος
Mika Vyko's Vozht
 

Τελευταία φορά Online: 19-01-21 20:02
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αν όμως ειναι δικό μας άρθρο; Τι γίνεται;
Πέρα από την πλάκα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πειράξει κάποιον. Μπορεί εσύ να νομίζεις πως αυτό που έγραψες δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον σου γιατί ούτε ονόματα αναφέρεις ούτε προσβάλεις κάτι, αλλά πάντα θα υπάρχει αυτός που έχει τα μέσα και την όρεξη να σε πειράξει.
Τι τσιγάρα είπαμε ότι καπνίζεις Στέλιο;
Α! Ετοίμασε και τίποτα καλό για αύριο!
__________________
Για λόγους οικονομίας έσβησε το φως στο τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-11-06, 21:42
palsar Ο χρήστης palsar δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 07-02-19 15:08
Φύλο: Άντρας
Ξέρετε, κριτήριο για να σε κυνηγήσει κάποιος δικαστικά είναι το εάν υποψιάζεται οτι αυτό που κάνεις σου αποφέρει κέρδος. Εάν για παράδειγμα η συμμετοχή στην βάση αυτή προϋπέθετε χρηματική συνδρομή τότε να είστε βέβαιοι ότι όλα τα έντυπα απο τα οποία χρησιμοποιούμε άρθρα θα μας είχαν ήδη υποβάλει αγωγές.

Όλα είναι σχετικά βέβαια. Αν η acrobase διέθετε 10000 μέλη τα οποία καθημερινά έμπαιναν και διαβαζαν την επιλογή κειμένων π.χ. απο το in.gr, αυτό θα είχε ώς συνέπεια χαμηλή επισκεψιμότητα στην συγκεκριμενη σελίδα και συνεπώς μειωμένα διαφημιστικά έσοδα. Στην περίπτωσή μας δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Καλό θα είναι να ξέρουμε τι ορίζει ο νόμος (αν ορίζει) για τέτοια ζητήματα. Νομίζω επίσης οτι είναι ξεκάθαρο απο το καταστατικό οτι όλες οι απόψεις που φιλοξενούνται είναι προσωπικές και δεν εκφράζουν την acrobase σαν νομική οντότητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-11-06, 00:45
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από palsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλό θα είναι να ξέρουμε τι ορίζει ο νόμος (αν ορίζει) για τέτοια ζητήματα. Νομίζω επίσης οτι είναι ξεκάθαρο απο το καταστατικό οτι όλες οι απόψεις που φιλοξενούνται είναι προσωπικές και δεν εκφράζουν την acrobase σαν νομική οντότητα.
Ποιος νόμος απ’ όλους, το σίγουρο είναι ότι κάθε δικαστήριο θα μας αθώωνε, όχι για τίποτα άλλο, απλά γιατί δεν εμπορευόμαστε την είδηση που αναμεταδίδουμε.

Μέχρι τότε όμως, εμένα θα μου έχουν φορέσει βραχιολάκια, κάποια βρωμόχερα θα ακουμπήσουν και θα μου βγάλουν τους σκληρούς μου δίσκους, με προσωπική δουλειά χρόνων, με τα βιβλία που έχω γράψει, με τις σημειώσεις μου, με τις σελίδες που έχω δημιουργήσει. Εγώ θα ξημερωθώ σε ένα κρατητήριο, δίνοντας απαντήσεις σε ανευθυνοάσχετους, θα μου ανέβει το αίμα στο κεφάλι, θα τους κατεβάσω τους πολυελαίους τους, ε και κάπου εκεί μπορεί να θυμηθεί η στεφανιαία ότι είναι βουλωμένη και να μου έρθει το τρίτο να τελειώνουμε.

Ταυτόχρονα θα έχω πληρώσει τα my keraten μου (όπως λέει μέλος της παρέας μας), σε δικηγόρους κλπ, άσε που μπορεί και να χαστουκίσω και κανένα όργανο και να με τραβάνε για αντίσταση κατά της αρχής….

Αν για όλα αυτά κάποιος είναι διατεθειμένος να ρισκάρει, ας το κάνει αναλαμβάνοντας δικαιωματικά και νομικά υπεύθυνος τoυ acrobase.gr, εγώ δεν έχω σκοπό να το κάνω.

Άλλωστε στο κάτω κάτω της γραφής τα κείμενα ανήκουν σ’ αυτούς που τα έκαναν.

Ας κάνουν το ίδιο μεγάλα forums, μεγάλων κερδοσκοπικών εταιρειών, ας μην το κάνει η μικρούλα AcroBase, εκείνοι είναι αρκετά διαπλεκόμενοι , εμείς ως ασθενέστεροι θα την πληρώσουμε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:57.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.