Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Εθελοντισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-12-11, 17:44
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
Να βοηθήσουμε την άνεργη, άπορη ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ της διπλανής πόρτας

Φέτος η αλληλεκτίμηση και η αλληλεγγύη πρέπει να παίξουν καθοριστικό ρόλο. Φέτος αποφασίσαμε να στηρίξουμε την άνεργη, άπορη ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ της διπλανής πόρτας, ώστε να μην διαλυθεί και να παραμείνει οικογένεια.

Γνωρίζουμε ότι θέλετε να βοηθήσετε, αλλά δεν ξέρετε πως.
Διαβάστε την αφίσα μας και διαδώστε την, ώστε η προσπάθεια μας να αποδώσει.

Οι εθελοντές της RSF Hellas, θα αναλάβουν να μοιράσουν εκ μέρους σας, ότι συγκεντρωθεί σε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έχουν ανάγκη, με μοναδική ανταμοιβή το χαμόγελο σας και το χαμόγελο των οικογενειών που θα λάβουν την βοήθεια σας.



Τόπος συγκέντωσης:
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011, ώρες 19:00-22:30, Αίθουσα 7 στον Ταύρο.
Διεύθυνση: Επταλόφου και Πειραιώς, πλησίον παλαιού δημαρχείου Ταύρου, στα ισόγεια κτήρια με τις κεραμοσκεπές.
Ελάτε κι εσείς ή τηλεφωνήστε μας στο 6972 2611087, προκειμένου οργανώσουμε τη μεταφορά της δικής σας βοήθειας.

Πηγή: RSF Hellas - Εθελοντική Ομάδα Τηλεπικοινωνιών και Διάσωσης
Επικοινωνία: 212 213 0112, τις καθημερινές μεταξύ 9:30-18:30. Κινητό: 6972 26 11 087.

ΤΕΛΙΚΑ στην αίθουσα Επταλόφου και Πειραιώς, θα είναι κάποιος από τις 17:30 για να συγκεντρώνει την βοήθεια σας. ... για την προσθήκη Ανδρέας.
__________________
Ό,τι προλάβουμε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mimo : 12-12-11 στις 12:20 Αιτία: προσθήκη λεπτομέριας
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Easty For This Useful Post:
HelenA (10-12-11), Nikoscot (10-12-11)
  #2  
Παλιά 10-12-11, 18:11
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Χρήστο μπράβο !!!

Ακριβώς στην διπλανή μας κατοικεί ο ίδιος ο Χριστός, που πεινάει, διψάει και κρυώνει.

Μην πάμε μακριά και μην πάμε με ύφος εθνικού ευεργέτη, γιατί ο διπλανός μας, ήταν πριν λίγο καιρό, ένας από εμάς και ίσως και εμείς αύριο, να είμαστε στην θέση του.

Προσωπικά δεν θα πάω σε καμιά οργάνωση τίποτα, συγχωρέστε με. Αυτή την φορά θα προτιμήσω να στηρίξω με τις ασήμαντες δυνάμεις μου, ανθρώπους που γνωρίζω. Έχω μιλήσει και σε δικούς μου ανθρώπους για να βοηθήσουν, να κάνουμε κάπως πιο φωτεινά τα Χριστούγεννα τους, παρέα.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-12-11, 18:17
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 15:56
Φύλο: Άντρας
Στον Ανδρέα (mimo) τα μπράβο.

Προσωπικά δεν θα πάω σε καμιά οργάνωση τίποτα, συγχωρέστε με. Αυτή την φορά θα προτιμήσω να στηρίξω με τις ασήμαντες δυνάμεις μου, ανθρώπους που γνωρίζω. Έχω μιλήσει και σε δικούς μου ανθρώπους για να βοηθήσουν, να κάνουμε κάπως πιο φωτεινά τα Χριστούγεννα τους, παρέα.
Πολύ καλά θα κάνεις. Μακάρι όλοι να ακολουθήσουν το δικό σου παράδειγμα. Επιτυχία της προσπάθειας μας αυτής θα είναι είναι ο καθένας μας να βοηθήσει τον διπλανό του, ανεξάρτητα από το αν η βοήθεια θα περάσει μέσω RSFHellas ή όχι.
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-12-11, 12:02
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Στέλιο μου, αν δεν κάνω λάθος "γνωριζόμαστε" τώρα κοντά 15-16 χρόνια, δεν θέλουμε μπράβο χαμόγελα στα πρόσωπα θέλουμε.

Εξάλλου πάντα σε αυτή την λογική κινούμαστε αν δείτε το περσινό και το προπέρσινο post μου έγραφα

Χριστούγεννα
Επανάληψη του περσινού μηνύματος
Κάθε χρόνο τέτοιες μέρες, διάφοροι μου ζητάτε πρόταση για το πως θα μπορούσαν να βοηθήσουν, υποστηρίξουν, την περίοδο αυτή, κάποιους συνανθρώπους μας.
Πριν από όλα θα σας ζητήσω να κοιτάξετε γύρω σας ..... συχνά στην σκιά της διπλανής πόρτας υπάρχει μία οικογένεια ή κάποιος που χρειάζεται την υποστήριξη μας.
Αν δεν βρείτε κάτι ή αν απλά θέλετε και κάτι άλλο, θα σας ζητήσω να επικοινωνείτε μαζί μου μέσω pm, δίνοντας μου και το είδος της βοήθειας που θα θέλατε να προσφέρετε αλλά και την περιοχή στην οποία είσαστε.

Ανδρέας.

ΥΓ Για τους γνωστούς τραπεζικούς λογαριασμούς υπέρ τάδε σκοπού την θέση μου την έχω αναλύσει προ πολλού και θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να ''ταΐζουμε'' και εμείς λογαριασμούς τύπου τσουνάμι και πυροπαθών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mimo : 12-12-11 στις 12:17
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-12-11, 12:35
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Ανδρέα μου το μήνυμα σας, το έχω περάσει σε πολλούς αποδέκτες από φίλους και συγγενείς.

Επειδή εγώ μένω σε μια υποβαθμισμένη, τέως μεσοαστική περιοχή και επειδή μένω εδώ από τότε που γεννήθηκα, έχω δυστυχώς εντοπίσει, τουλάχιστον δύο επιβεβαιωμένες περιπτώσεις οικογενειών, στην απόλυτη ένδεια και στην παντελή αδυναμία, να απλώσουν χέρι, για να ζητήσουν βοήθεια.

Όπως λέει και ο Χρήστος παραπάνω, ας βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μου, με όποιο τρόπο μπορούμε.

Για μια χρονιά ακόμα, θέλω να σ' ευχαριστήσω, που μέσα από την RSF Hellas, προσφέρετε τόση σημαντική βοήθεια, σε τόσους δύσκολους καιρούς.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-12-11, 10:46
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ok

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή εγώ μένω σε μια υποβαθμισμένη, τέως μεσοαστική περιοχή και επειδή μένω εδώ από τότε που γεννήθηκα, έχω δυστυχώς εντοπίσει, τουλάχιστον δύο επιβεβαιωμένες περιπτώσεις οικογενειών, στην απόλυτη ένδεια και στην παντελή αδυναμία, να απλώσουν χέρι, για να ζητήσουν βοήθεια.
Αυτό πρέπει να κάνουμε όλοι Στέλιο μου, πρέπει να ξανανοίξουμε τα μάτια και τις ψυχές μας ώστε ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ να γίνει το κύριο μέλημα μας.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως λέει και ο Χρήστος παραπάνω, ας βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μου, με όποιο τρόπο μπορούμε.
ο καθένας όπως και όπου μπορεί.

Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μια χρονιά ακόμα, θέλω να σ' ευχαριστήσω, που μέσα από την RSF Hellas, προσφέρετε τόση σημαντική βοήθεια, σε τόσους δύσκολους καιρούς.
Εμείς ευχαριστούμε που μας δίνεται η βοήθεια να το κάνουμε... το μπράβο είναι για όλους όσους ακόμα πιστεύουν στον άνθρωπο και αγωνίζονται για αυτόν...
ΔΡΑΣΗ ΤΩΡΑ..
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-12-11, 14:21
Το avatar του χρήστη mimo
mimo Ο χρήστης mimo δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-05-20 20:01
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
ok

Η προσπάθεια ολοκληρώθηκε με αποτελέσματα πολύ πάνω από τα αναμενόμενα.
Σας ευχαριστούμε όλους για την υποστήριξη.

Ανδρέας.
__________________
Βρε βρε τα παιδιά......
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to mimo For This Useful Post:
Nikoscot (23-12-11), Xenios (23-12-11)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:42.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.