Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Acro Club
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-10-10, 12:36
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Δύο χρόνια Editorial



Σαν σήμερα το 2008, ξεκίνησε το Editorial.

Η εμπνεύστρια του Editorial, Oasis, είχε πει : «Το editorial είναι εμπνευσμένο από την πρωινή ζώνη του Δεύτερου προγράμματος.»

Όπως και να 'χει Τζένη σ' ευχαριστούμε.

Η Naias, που είναι τακτική συντάκτρια του Editorial, πριν ένα χρόνο, στο αφιέρωμα για το editorial, είχε πει :

«Eίναι αλήθεια;! Το editorial έχει τα γενέθλια;!
Και τι να γράψω τώρα γι αυτό…
Να αναφερθώ στη δομή του;
Να αναφερθώ στη «ζύμωση», τους πειραματισμούς και την εξέλιξή του όλο αυτό το χρόνο που πέρασε;
Να αναφερθώ στην επικοινωνία, τη συνεργασία με τους ανθρώπους που το εμπνεύστηκαν, έβαλαν τις βάσεις και σε όσους συνέβαλαν στη βελτίωση και εξέλιξή του;
Να μιλήσω για την «καθημερινότητα» του editorial και τη λαχτάρα του νέου που περιμένω να διαβάσω ή της ανταπόκρισης που θα τύχει;
Να αναφερθώ στη συμβολή του σε σχέση με τη μάθηση και τη γνώση;
Να πω ότι έγινε η δίοδος επικοινωνίας για θέματα που απασχόλησαν (κοινωνικά, περιβαλλοντικά, πολιτικά, κ. α.);
Ή να αναφερθώ στο ότι αποτέλεσε πεδίο έκφρασης και έκφανσης συναισθημάτων, υποκειμενικών θέσεων και διαθέσεων;
Προσωπικά θα πω ότι η συμμετοχή μου σ’ αυτή την καθημερινή στήλη της acrobase, ήταν/είναι μια ευχάριστη, δημιουργική και αμείωτα ενδιαφέρουσα διαδικασία καθώς επίσης ότι ήταν/ είναι μια καθημερινή «διαδρομή» και λειτουργία σε όλα αυτά τα επίπεδα!

Ελπίζω (και θα ήθελα) με την αφορμή των γενεθλίων να υπάρξουν προτάσεις, σχόλια, κριτικές και συμβουλές, κι αυτό γιατί το editorial είναι και θα είναι πάντα σε μια διαρκή δυναμική διαδικασία, ακριβώς όπως η καθημερινότητα και η ζωή μας…!
»

Η Chrsti που συχνά μας αντικαθιστά, με υπέροχες εκδόσεις του editorial, είπε τότε

«Ένας χρόνος εντιτόριαλ. Η φωνή μου είναι στα ακροδάχτυλά μου. Δανείστηκα λόγια, άγγιξα χρώματα, έψαξα μουσικές για να σας πω κάτι ή απλά για να σας πω καλημέρα!
Καλημέρα και πάλι!
Και ... ευχαριστώ!
»

Πλησιάζουμε τις 100.000 αναγνώσεις και φυσικά είναι το πρώτο θέμα της AcroBase μιας και καθημερινά μας διαβάζουν 120-150 άτομα.

Κάθε φορά που φτιάχνω το Editorial, δεν το έχω ποτέ βαρεθεί, δεν το θεώρησα μέχρι τώρα ρουτίνα και νομίζω το ίδιο αισθάνονται και η Κωνσταντίνα και η Χριστίνα.

Φυσικά η ανταπόκριση σας, μας κάνει να καταλάβουμε αν σήμερα πήγαμε καλά ή λιγότερο καλά. Εδώ θα πρέπει να σας ευχαριστήσω για τα ευχαριστώ σας
Τα μισά ευχαριστώ στην AcroBase, τα έχουμε εισπράξει στο Editorial και αυτό μας κάνει να θέλουμε το καλύτερο.

Εδώ θέλω να ευχαριστήσω όχι τα μέλη της AcroBase, αλλά τους επισκέπτες, που είναι "τακτικοί πελάτες" του Editorial.
Θέλω θερμά να ευχαριστήσω μερικούς επώνυμους, μη μέλη της AcroBase, που μας έχουν στείλει μηνύματα, για ένα μπράβο. Ειδικά από έναν πολύ σοβαρό δημοσιογράφο, εκδότη ειδικών περιοδικών, έχω πάρει ένα μπράβο με πολύ ειδικό βάρος. Τον ευχαριστώ.

Σκέφτομαι ότι ίσως είναι καιρός να του αλλάξουμε μορφή. Τρέμω όμως την ιδέα, μπας και αυτό δεν γίνει αποδεκτό, γι΄ αυτό με την Κωνσταντίνα, θα κάνουμε μικρά βήματα και ανάλογα θα προχωρήσουμε.

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
The Following 5 Users Say Thank You to Xenios For This Useful Post:
HelenA (07-10-10), jimil (28-10-10), Naias (07-10-10), varthol (07-10-10), vgiagias (07-10-10)
  #2  
Παλιά 07-10-10, 17:17
Το avatar του χρήστη Naias
Naias Ο χρήστης Naias δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-06-21 10:41
Φύλο: Γυναίκα
Mιας και σήμερα έχουμε γιορτή (...και γιορτή χωρίς μουσική-νομίζω-δεν υπάρχει), μερικές μουσικές επιλογές από το 2ο χρόνο του editorial (μας).

Αλεξίου, Μάλαμας, Ιωαννίδης - Τίποτα δεν πάει χαμένο

BOLERO-RAVEL

Hasta Siempre - Comandante Che Guevara

Marilyn Monroe - I Wanna Be Loved By You
Γιάννης Καλατζής - Ήσουν ωραία
Mulatu Astatke - Yegelle Tezeta

Pink Martini - La Soledad

Vangelis - Chariots of Fire
Ο χορός του Ζορμπά

Nina Simone - I put a spell on you

Giusy Ferreri-Non ti scordar di me

Yesterday Charles Aznavour

Αφιερωμένα...
__________________
«Όποιος έχει το πόδι του έξω από τη φωτιά, μπορεί εύκολα να δώσει συμβουλές σ' αυτούς που καίγονται» Αισχύλος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Naias : 07-10-10 στις 23:26
Απάντηση με παράθεση
The Following 5 Users Say Thank You to Naias For This Useful Post:
HelenA (07-10-10), jimil (28-10-10), varthol (07-10-10), vgiagias (07-10-10), Xenios (07-10-10)
  #3  
Παλιά 28-10-10, 15:19
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Το Editorial ξεπέρασε τις 100.000 αναγνώσεις.
Συγκεκριμένα πριν λίγο είχε 100.159 αναγνώσεις.

Σας ευχαριστούμε
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:50.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.