Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Ελλάδα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-03-07, 02:18
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αδικηθήκατε από δημόσια υπηρεσία ; Τα παράπονα εδώ !

* Στο Συνήγορο του Πολίτη

* Στο Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης

* Στο Σώμα Επιθεωρητών Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης

* Στο Σώμα Επιθεωρητών Υπηρεσιών Υγείας και Πρόνοιας (ΣΕΥΥΠ) για θέματα που αφορούν τους τομείς υγείας και πρόνοιας

* Στο Σώμα Επιθεωρητών-Ελεγκτών του Υπουργείου Μεταφορών και Επικοινωνιών" (ΣΕΕΥΜΕ) για θέματα που αφορούν τους τομείς των υπηρεσιών του Υπουργείου Μεταφορών και Επικοινωνιών

* Στο "Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας" (ΣΕΠΕ) του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων

* Στην Επιτροπή Καταγγελιών και Παραπόνων της Υπηρεσίας Οικονομικής Επιθεώρησης, για θέματα αρμοδιότητας του Υπουργείου Οικονομικών

* Στην Τριμελή Επιτροπή για έλεγχο των πράξεων οργάνων των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης (Ο.Τ.Α.) α΄ βαθμού (Δήμοι-Κοινότητες) και β΄ βαθμού (Νομαρχιακές Αυτοδιοικήσεις)


Αναλυτικές πληροφορίες για την κάθε αρχή και τις διαδικασίες για την κατάθεση παραπόνου στο proslipsis.gr
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 04-03-07 στις 10:07
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-06-17, 14:06
john-kon1 Ο χρήστης john-kon1 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 08-06-17 12:03
Αγαπητοί κύριοι γεια σας.
Χωρίς να ελπίζω ή να περιμένω κάποια απάντηση,ένοιωσα την ανάγκη να επικοινωνήσω μαζί σας για το εξής.
Το Δεκέμβριο 14/12/15 αγόρασα αυτοκίνητο καινούργιο. Από την ημερομηνία αυτή και εντεύθεν δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με την εφορία της περιοχής μου χωρίς να ξέρω αν αυτοί φταίνε.
Είμαι στην ηλικία των 70 ετών και ποτέ μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα χρεών οτιδήποτε με όποια ωφελεί εφορία.Είμαι γνώστης χειρισμού pc
με κάποιες εξειδικεύσεις (word, exel office), κάνω τις όποιες πληρωμές μου μέσω internet.Πλήρωνα ΕΝΦΙΑ. φόρους, αυτοκίνητα μέσω Internet
εδώ και 40 χρόνια.Κάθε φορά ακόμα και όταν τελείωνα τις όποιες πληρωμές ένα μήνα μετά έψαχνα στην εφορία στην μερίδα μου αν έχω κάτι απλήρωτο. Το αυτοκίνητο όπως προείπα το πήρα 14/12/15. Όλο το
1016 ακόμα και άν υπήρχε περίπτωση να έχω πάθει απώλεια μνήμης μέχρι και τον 2/2017 αναρτημένο στην μερίδα μου δεν υπήρχε χρέος για αυτοκίνητο. Περριτό να σας πω ότι το 2106 δεκέμβριο πλήρωσα τέλη
εμπρόθεσμα για το 2017. ένα χρόνο και κάτι μήνες μετά μπήκε στην μερίδα μου η ταυτότητα οφειλής Μάϊο 2017 και φυσικά με πρόστιμο.
Στην εφορία Αμαρουσίου που ανήκω χωρίς να θέλω να αποφύγω τις όποιες ευθύνες κι αν έχω μου είπαν ότι το φταίξιμο είναι δικό μου και ότι εφόσον δεν είδα ταυτότητα οφειλής έπρεπε να πάω στο υπουργείο συγκοινωνιών και να ζητήσω να στείλουν στην ΔΟΥ την όποια οφειλή.
Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο και τιμωρία του όποιου πολίτη.Πέραν δε τούτου η ταυτότητα οφειλής που μου έστειλαν καθώς και αυτή που έβγαλα μόνος μου μέσω pc δεν μπορούσα να πληρώσω γιατί ο δεύτερος κωδικός όπως έγγραφε το σύστημα ήταν λάθος και ο τρίτος με 12 ψηφία. Και σ' αυτό μου είπαν ότι δεν ξέρω να πληρώνω ήλεκτρονικά εγώ(Να το δεχθώ εγώ έπαθα αμνησία. Η θυγατέρα μου οικονομολόγος
με περγαμηνές και αυτή έπαθε blackout? Και η τράπεζα και αυτή με πρόβλημα?Δέχθηκα να πληρώσω έστω και αν κατ' εμέ το πρόστιμο ήταν παράλογο για κάποιο λάθος απ' την υπηρεσία. Και δεν είμαι εγώ υπεύθυνος να τρέχω από υπουργείο σε υπουργείο και να στέλνουν στο ΣΔΟΕ τις όποιες οφειλές μου. Ξέρω ότι εγώ έχω ένα κωδικό εισόδου και μερίδα και είμαι υποχρεωμένος να ενημερώνομαι και να πληρώνω έγκαιρα τις υποχρεώσεις μου προς το κράτος. Τώρα αν το κράτος με τις όποιες καθυστερήσεις βάζει πρόστιμα για να πληρώνονται και να φαίνεται ότι αυξάνει η εισπραξιμότητα και από τους συνταξιούχους λυπάμαι πολύ.
Δεν ελπίζω τέλος ότι θα τύχω κάποιας απάντησης ούτε ζητάω επιστροφές.Μόνο με πνίγει το δίκιο μου καθότι είμαι πολύ τυπικώς σ' αυτά και έχω εκτός από αρχεία και τυπωμένα τα πάντα.Λυπάμαι δε για την όποια εφορία και τις απαντήσεις που πήρα λες και ήμουν τυχοδιώχτης.
Μετά τιμής Ιωάννης Κοντογιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-06-17, 14:46
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σας ευχαριστούμε που το μοιραστήκατε
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-01-18, 20:21
Nikolakis1997 Ο χρήστης Nikolakis1997 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-08-21 00:50
Παιδιά γεια σας γράφω εδώ επειδή δεν ξέρω πως να κάνω δικό μου post,είμαι καινούριος ελπίζω κάποιος να το δει και να με βοηθήσει αν ξέρει.Είμαι 20 χρονών και ο δάσκαλος οδήγησης μαζί με το υπουργείο συγκοινωνιών στο περιστέρι που με έβαλαν να δώσω κανονικά για ειδική άδεια για ταξί.......μόλις πήγα να ρωτήσω αν είναι έτοιμο με ρώτησε η υπάλληλος πόσο χρονών είμαι...και της λέω 20.....και μου λέει ααα εσύ δεν μπορείς να δώσεις επειδή είσαι 20 και πρέπει να έχεις κλείσει τα 21.......Εγώ όμως έδωσα από δικιά τους λάθος τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:00.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.