Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ενημέρωση > Αξιοπερίεργα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 19-01-11, 16:54
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από ris Εμφάνιση μηνυμάτων
Από που να το πάρω;;Εσύ με πληροφόρησες γι'αυτό και νόμισα πως το χειρίζεστε εσείς.
Εμείς είμαστε διαδικτυακή κοινότητα, ουδόλως συσχετιζόμενη με ραβδοσκοπικά ζητήματα - εκτός δηλαδή αν ο Στέλιος μας κρύβει κάτι

Έχω γράψει το επίσημο λινκ πιο πάνω:

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

$1.000.000 σε όποιον αποδείξει ότι είναι πραγματικός ραβδοσκόπος.



EDIT

Προσθήκη από το καταστατικό, για να είμαστε ξεκάθαροι:

6.2 Το σύνολο του περιεχομένου της AcroBase παρέχεται «ως έχει». Δεν παρέχεται οποιαδήποτε εγγύηση για την εγκυρότητα, ορθότητα, ασφάλεια, πληρότητα ή νομιμότητα των πληροφοριών, κρίσεων, σχολίων ή συμβουλών που υπάρχουν στο περιεχόμενο αυτό.

6.3 Η ανάρτηση οποιασδήποτε άποψης ή πληροφορίας ή ιδέας δε συνιστά αποδοχή τους από τους διαχειριστές της AcroBase, ούτε υπόδειξη για την καταλληλότητά τους για οτιδήποτε, ούτε παρότρυνση για τη χρήση τους για οποιοδήποτε σκοπό από οποιονδήποτε. Οι χρήστες (εγγεγραμμένοι ή μη) αποδέχονται, απορρίπτουν ή επιλέγουν να χρησιμοποιήσουν το υλικό που αναρτάται στην AcroBase με δική τους αποκλειστική, προσωπική ευθύνη.
__________________
may you live in interesting times

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archmage : 19-01-11 στις 17:58 Αιτία: προσθήκη άρθρων καταστατικού
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 19-01-11, 16:55
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Tόσοι θησαυροί θαμένοι υπάρχουν βρε παιδιά, τι καθόμαστε;

Από τον θησαυρό του Αλή Πασά, μέχρι τον θησαυρό των γερμανών κατακτητών... Που ξέρετε, ακόμα και ο Αλή Μπαμπα και οι σαράντα κλέφτες, να ήρθαν στην Ελλάδα... και να έγιναν πολιτικοί.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #153  
Παλιά 19-01-11, 17:04
Το avatar του χρήστη Alaman
Alaman Ο χρήστης Alaman δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 31-07-18 15:29
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Χεχεχε ...... !!!!!!!
Οκ αγαπητέ μου ris !!!!!!
Το πήρα το μήνυμά σου !!!!!
Να είσαι καλά !!!!!
Καλά κάνεις και λές τις γνώμες σου για την ραβδοσκοπία .
Κανένας δεν σε απωθεί απο την σελίδα .
Αλλά νόμισα ότι έπεσα σε εξπέρ του είδους και είπα να σε τσιγκλίσω λίγο μπάς και είσαι εσύ αυτός που περίμενα τόσον καιρό να με κάνει πλούσιο !!!!!
Πάει ακόμα ένα όνειρο !!!!!
Τα όνειρα είναι Τζάμπα για όλους !!!!!!
__________________
Δυοίν λεγόντοιν θατέρου Θυμουμένου ο μή αντιτείνων τοις λόγοις Σοφότερος
Απάντηση με παράθεση
  #154  
Παλιά 19-01-11, 17:36
ris Ο χρήστης ris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-12-12 04:58
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ φίλε δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις !!!!!
Από Ραβδοσκόπους που διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για τις δυνατότητές τους έχω χορτάσει !!!!!
Ιδού η Ρόδος , ιδού και το πήδημα !!!!!
Ή αλλιώς , κοντός ψαλμός , αλληλούϊα !!!!
Έχεις δυνατότητες ?
Έλα να σε κάνω πλούσιο !!!!!
Με δικά σου ΄έξοδα το πάνε έλα , με δικά μου έξοδα η άδεια και η ανασκαφή , εάν μου πείς που είναι και τα βρώ και ίσο μερίδιο με συμβολαιογραφική πράξη !!!!
Εάν όμως κάνεις λάθος και δεν βρεθούν εκεί που θα πείς (άν), θα βάλεις και εσύ βαθιά το χέρι στην τσέπη σου πρίν φύγεις !!!!!

Συμφωνείς ?????!!!!!

Υ/Γ Δέν είμαι Ραβδοσκόπος , ούτε έχω περίσσια αύρα !!!!
ΑΠΑΝΤΗΣΗ
RIS:Τυχαία πριν μερικά χρόνια διαπίστωσα τις ικανότητές μου.Αφιέρωσα αρκετό χρόνο μέχρι να τελειοποιηθώ και επιβεβαιωθώ.Έχεις δίκιο για τους ραβδοσκόπους που λες γιατί συνάντησα επίσης τέτοιους.Μου είναι όμως συμπαθείς έστω και αν αδυνατούν να δουν ξεκάθαρα και να παραδεχτούν πως δεν μπορούν ούτε έχουν τις ικανότητες να το κάνουν.ΞΕΚΊΝΗΣΑ σχεδόν πρόσφατα την αναζήτηση θησαυρών και ακόμη δεν βρήκα το χρόνο που ήθελα.Παρ'όλα αυτά δεν είναι καθόλου εύκολα τα πράγματα σε ορισμένους τομείς.Για την άδεια και την ανασκαφή είναι πολύ πιο δύσκολο πράγμα για μένα από τον εντοπισμό αν και έχουν απομείνει ελάχιστες ευκαιρίες.Η άδεια που αναφέρεις έχω ήδη πριν σχεδόν ένα χρόνο ζητήσει δυο άδειες και ακόμη δεν μου χορηγήθηκαν χωρίς να υπάρχει νομικό εμπόδιο και χωρίς να μπορεί νομικά ο δικηγόρος μου να τους πιέσει.Αντίθετα επειδή ήμουν υποχρεωμένος να δηλώσω ακριβή θέση του θησαυρού για να μου δοθεί η άδεια(που ευτυχώς δεν έκανα) μέσα σ' ένα μήνα με δυο μήνες βρήκα σκαμένα τα σημεία που δήλωσα.Αν τους είχα δηλώσει τα σωστά θα μου είχαν πάρει τους θησαυρούς.Έτσι αν τα δηλώσω θα τα χάσω,παρόλο που έχω τα έξοδα για τη διαδικασίες.Όπως βλέπεις λοιπόν δεν είναι απλά τα πράγματα και να μην λέμε μεγάλα λόγια.
Απάντηση με παράθεση
  #155  
Παλιά 19-01-11, 17:39
ris Ο χρήστης ris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-12-12 04:58
Αρχική Δημοσίευση από Archmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμείς είμαστε διαδικτυακή κοινότητα, ουδόλως συσχετιζόμενη με ραβδοσκοπικά ζητήματα - εκτός δηλαδή αν ο Στέλιος μας κρύβει κάτι

Έχω γράψει το επίσημο λινκ πιο πάνω:

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html

$1.000.000 σε όποιον αποδείξει ότι είναι πραγματικός ραβδοσκόπος.
ΟΚ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Απάντηση με παράθεση
  #156  
Παλιά 19-01-11, 17:48
ris Ο χρήστης ris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-12-12 04:58
Αρχική Δημοσίευση από Alaman Εμφάνιση μηνυμάτων
Χεχεχε ...... !!!!!!!
Οκ αγαπητέ μου ris !!!!!!
Το πήρα το μήνυμά σου !!!!!
Να είσαι καλά !!!!!
Καλά κάνεις και λές τις γνώμες σου για την ραβδοσκοπία .
Κανένας δεν σε απωθεί απο την σελίδα .
Αλλά νόμισα ότι έπεσα σε εξπέρ του είδους και είπα να σε τσιγκλίσω λίγο μπάς και είσαι εσύ αυτός που περίμενα τόσον καιρό να με κάνει πλούσιο !!!!!
Πάει ακόμα ένα όνειρο !!!!!
Τα όνειρα είναι Τζάμπα για όλους !!!!!!
RIS:Αγαπητέ μου δυστυχώς σήμερα δεν είναι εύκολες οι συνεργασίες και ιδίως σε τόσο επικίνδυνο χώρο.Μακάρι να ήταν.
Απάντηση με παράθεση
  #157  
Παλιά 05-02-11, 02:34
ris Ο χρήστης ris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-12-12 04:58
ΓΙΑ ΝΑΛΑΒΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΕΝΟΣ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥ ΔΟΛΑΡΙΩΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ "ΤΙΤΛΟΥΣ"

Για να εχω δικαιωμα να εξεταστω με τεστ να διαπιστώσουν αν εχω πραγματικες ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ εκτός των άλλων μου ζήτησαν και επίσημα έγγραφα Ακαδημαϊκού ή μέσων επικοινωνίας που να αναφέρουν και να προκύπτουν οι ικανότητές μου.Εδώ όμως στην Ελλάδα δεν νομίζω πως δίνονται τέτοια πράγματα.Έτσι έχασα την ευκαιρία να κερδίσω κάποιο ποσό σαν επιβράβευση των ίσως σπανίων ικανοτήτων μου.Και ίσως την ευκαιρία ν'αποδείξω πως υπάρχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΑ που ουδεμία σχέση έχει με τρικ ή τεχνάσματα να θεωρείτει ανύπαρκτη ή γραφική.
Απάντηση με παράθεση
  #158  
Παλιά 06-02-11, 07:13
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από ris Εμφάνιση μηνυμάτων
μου ζήτησαν και επίσημα έγγραφα Ακαδημαϊκού ή μέσων επικοινωνίας που να αναφέρουν και να προκύπτουν οι ικανότητές μου
Για ακαδημαϊκό δεν ξέρω, αλλά για ΜΜΕ αρκεί ένα βίντεο από εκπομπή που παρουσιάζει τις ικανότητές σου ή ένα άρθρο σε οποιοδήποτε (δημόσιο) έντυπο, πχ κάποιο τοπικό περιοδικό. Διάβασε τον κανόνα 12. Ο λόγος που το ζητάνε βρίσκεται στο 2.6.3 του FAQ.

Από την άλλη.. πες "τι είχαμε τι χάσαμε", η ζωή δεν είναι πάντα δίκαιη εκεί που πρέπει :/
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
  #159  
Παλιά 06-02-11, 17:27
ris Ο χρήστης ris δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-12-12 04:58
Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα και ιδίως για τη συμπαράσταση στον επίλογο.Πράγματι δε θα επιμείνω να κερδίσω το βραβείο τους,γιατί απ'ότι υποθέτω μάλλον δεν έχουν να κερδίσουν εκείνοι κάτι, για τούτο μάλλον ζητούν τα έγγραφα και δεν τους δοκιμάζουν όλους μέχρι να βρουν κάποιον που πράγματι διαθέτει ξεχωριστές ικανότητες.Από την άλλη θα κινδύνευαν από πλήθος πλανημένων υποψηφίων, κάτι που έχω διαπιστώσει εν μέρει και ο ίδιος.Πλην όμως τα έγγραφα που ζητούν δεν είναι καθόλου εύκολα ή δυνατά να τα έχει στην Ελλάδα κανένας όσο και αν αξίζει για πολλούς λόγους.Προσωπικά για παράδειγμα δεν έχω καμιά γνωριμία στα κανάλια και στον τύπο για να μου το κάνουν.Αλλά ακόμη και αν είχα ποιος από αυτούς θα γνώριζε να με δοκιμάσει και επιπλέον ποιος θα μπορούσε να βεβαιώσει τις ικανότητές μου, αφού όσο και αν τους εντυπωσίαζα δεν θα ήταν σίγουροι αν είναι ικανότητες και πιο εύκολα θα πίστευαν πως κάνω τρικ,ταχυδακτυλουργικά ή άλλα ακατανόητα πράγματα...Όπως άλλωστε είπες δε χάσαμε και τίποτε που είχαμε.Ευχαριστώ και πάλι για τη φιλοξενία.
Απάντηση με παράθεση
  #160  
Παλιά 02-02-12, 23:55
takalos Ο χρήστης takalos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-02-12 22:07
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΘΑΜΜΕΝΟ ΧΡΥΣΟ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΚΑ?
Απάντηση με παράθεση
  #161  
Παλιά 03-02-12, 00:19
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από takalos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΘΑΜΜΕΝΟ ΧΡΥΣΟ ΡΑΒΔΟΣΚΟΠΙΚΑ?
Αν βρεις κανέναν ραβδοσκόπο που σου βρει χρυσό, πες το και σ' εμάς. Έχω κάτι εξοδάκια να κάνω.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #162  
Παλιά 21-07-13, 13:46
manthos Ο χρήστης manthos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 21-07-13 13:48
Σε ποιο βάθος βρίσκεται το νερό;

Μπορώ να εντοπίζω νερό με το ραβδί, αλλά δεν μπορώ να ξέρω το βάθος. Μπορεί κανείς να μου πει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το υπολογίζω;
Απάντηση με παράθεση
  #163  
Παλιά 21-07-13, 17:20
Το avatar του χρήστη Easty
Easty Ο χρήστης Easty δεν είναι συνδεδεμένος
ό,τι προλάβουμε
 

Τελευταία φορά Online: 28-12-23 16:56
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από manthos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορώ να εντοπίζω νερό με το ραβδί, αλλά δεν μπορώ να ξέρω το βάθος. Μπορεί κανείς να μου πει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το υπολογίζω;
"Για να μπορέσουμε να βρούμε το ακριβές βάθος ενός στόχου που εντοπίσαμε, μπορούμε να ακολουθήσουμε μια απλή κι αποτελεσματική μέθοδο.
Μόλις σταυρώσουν οι βέργες πάνω από ένα στόχο σταματάμε κι αρχίζουμε να περπατάμε προς τα πίσω βήμα-βήμα μέχρι οι βέργες να ξαναγίνουν παράλληλες. Όσα βήματα έχουμε κάνει τόσο είναι και το βάθος του στόχου."


Αυτό, με ένα απλό γκουγκλάρισμα στο διαδίκτυο.
Όσον αφορά στην επιστημονικότητα και την ακρίβεια της μεθόδου, θα πρέπει να βρεις κάποιον που αποδέχεται αυτά τα πράγματα. Εγώ τα θεωρώ ολίγον πνευματιστικοτσαρλατανικο-απατες, που θα έλεγε και η Μαφάλντα.

Ως εκ τούτου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω.
Προσπάθησα όμως!!!!
__________________
Ό,τι προλάβουμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:30.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.