Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-11-10, 16:13
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Προβλήματα στην οθόνη του νέου MacBook Air

Δεν πρόλαβε καλά-καλά να βγει στην αγορά το νέο MacBook Air και τα πρώτα παράπονα από αγανακτισμένους χρήστες άρχισαν να εμφανίζονται στο Internet. Τα προβλήματα εντοπίζονται στην οθόνη του ολοκαίνουργιου Air και περιλαμβάνουν flickering και fading. Επισήμως, η Apple δεν έχει κάνει κάποιο σχόλιο, ωστόσο ένα έγγραφο που διέρρευσε στο Internet αναφέρει ότι η εταιρεία γνωρίζει το πρόβλημα και προσπαθεί να το λύσει.

Ειδικότερα, η Apple φέρεται να απέστειλε ένα έγγραφο στους υπαλλήλους της, δίνοντάς τους συμβουλές για το πώς πρέπει να χειριστούν το ζήτημα. Η εταιρεία λέει στο προσωπικό να δηλώνει ότι το πρόβλημα είναι γνωστό και πολύ σύντομα θα υπάρχει ένα software fix που θα το αντιμετωπίζει. Μέχρι τότε, οι χρήστες που έχουν αυτό το πρόβλημα στο Air τους θα πρέπει να το βάζουν σε κατάσταση sleep και να το επαναφέρουν μετά από λίγο σε λειτουργία για να απαλλαγούν προσωρινά από το flickering.

Δεν είναι ακόμη γνωστό το ποσοστό των Air που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα, ωστόσο το γεγονός ότι η Apple παραδέχεται τη δυσλειτουργία σημαίνει κατά πάσα πιθανότητα ότι δεν πρόκειται για μεμονωμένες περιπτώσεις.

Πηγή: Pc Magazine

Σχόλιο : Κακίες του κιτρίνου τύπου, παθαίνουν τέτοια πράγμαtα, τα πανάκριβα προϊόντα της Apple;

Σχόλιο 2 : Συγνώμη σύντροφε, δεν το άντεξα να μην πω κακία
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-11-10, 16:46
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχόλιο : Κακίες του κιτρίνου τύπου, παθαίνουν τέτοια πράγμαtα, τα πανάκριβα προϊόντα της Apple;

Σχόλιο 2 : Συγνώμη σύντροφε, δεν το άντεξα να μην πω κακία
Πρόκειται προφανώς, για πρόβλημα στον kext (kernel extension) της κάρτας γραφικών. Το αντίστοιχο του driver των windows.

Για να συμπληρώσω στη κακία σου, στο πρόσφατο Apple Special Event (στις 20 Οκτ 2010) ο Steve Jobs δε παρουσίασε το νέο MacBook Air ζωντανό, όπως το προηγούμενο μοντέλο που το έβγαλε «επιδεικτικά» απ' έναν φάκελο αλληλογραφίας, αλλά μόνο με φωτογραφίες στην οθόνη παρουσίασης (στο slide show). Προφανώς το πρόβλημα ήταν ήδη γνωστό και φοβήθηκαν μήπως εμφανιστεί ξαφνικά και στο μοντέλο της παρουσίασης και γίνουν ρεζίλι.

Δε βαρέθηκες αυτή τη κόντρα σύντροφε;
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-11-10, 17:01
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 10:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από pazo Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε βαρέθηκες αυτή τη κόντρα σύντροφε;
Φυσικά κάνω πλάκα. Απλά για τόσο ακριβά προιόντα τέτοια λάθη, είναι απαράδεκτα. Χειρότερη από την Microsoft έγινε.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-11-10, 17:24
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά κάνω πλάκα. Απλά για τόσο ακριβά προιόντα τέτοια λάθη, είναι απαράδεκτα. Χειρότερη από την Microsoft έγινε.
Αυτό, αποκλείεται να συμβεί ποτέ, σύντροφε...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-11-10, 20:31
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά κάνω πλάκα. Απλά για τόσο ακριβά προιόντα τέτοια λάθη, είναι απαράδεκτα. Χειρότερη από την Microsoft έγινε.
Η Apple είχε πάντα προβλήματα ποιότητας κατασκευής με τα notebook της. Ο αδερφός μου έχει αλλάξει δύο mainboards σε δύο διαφορετικών γενιών κουτιά, και ο Λουκάς (QLUser) είχε εξαιρετικά κακές εμπειρίες με ένα 12" iBook/MacBook (δε θυμάμαι τι ήταν), και ακόμα χειρότερες όταν επιχείρησε να πείσει την Apple να το επισκευάσει.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-11-10, 20:36
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Να υπενθυμίσω, για να 'μαστε δίκαιοι, πως η Apple πουλά το hardware (διαφόρων κατασκευαστών) κάτω απ' τ΄όνομά της.

Έτσι, όπου υπάρχουν αστοχίες, θεωρείται η ίδια υπεύθυνη.

Επίσης, είναι γνωστή η «αναλγησία» του αποκλειστικού αντιπροσώπου των προϊόντων Apple (μέχρι πρότινος, ευτυχώς), στην Ελλάδα.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-11-10, 00:06
Το avatar του χρήστη Elrik
Elrik Ο χρήστης Elrik δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 13-02-17 03:38
Φύλο: Άντρας
Η προσωπική μου εμπειρία με προιόντα της Apple ως τώρα είναι τουλάχιστον εξαιρετική. Μετά απο τρία iPhone (ένα iPhone και 2 iPhone 3GS) καθώς και ένα iPad, δεν μπορώ να πω οτι έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Όσον αφορα την αξιοπιστία των laptop της θα σας έλεγα να δείτε τη παρακάτω έρευνα που δημοσιεύτηκε πρόσφατα.


Σχετικό άρθρο - κατεβάστε όλη την έρευνα εδώ.

Επίσης, είναι γνωστή η «αναλγησία» του αποκλειστικού αντιπροσώπου των προϊόντων Apple (μέχρι πρότινος, ευτυχώς), στην Ελλάδα.
Για να ρωτήσω εγώ ο αδαής... ποιός είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος Apple στην Ελλάδα;
__________________
I do not pretend to know what many ignorant men are sure of.Clarence Darrow
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-11-10, 10:18
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Elrik Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να ρωτήσω εγώ ο αδαής... ποιός είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος Apple στην Ελλάδα;
Η, μέχρι πρότινος, Rainbow και νυν iSquare.
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pazo : 06-11-10 στις 10:30
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην pazo για αυτό το μήνυμα:
Elrik (06-11-10)
  #9  
Παλιά 06-11-10, 13:16
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Elrik Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσωπική μου εμπειρία με προιόντα της Apple ως τώρα είναι τουλάχιστον εξαιρετική. Μετά απο τρία iPhone (ένα iPhone και 2 iPhone 3GS) καθώς και ένα iPad, δεν μπορώ να πω οτι έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.
Πρόσεξε: το σχόλιο δεν ήταν για τα προϊόντα της Apple: ήταν για τα laptop της Apple. Ας μην αρχίσουμε το jihad πάλι.

Η δική μου επαγγελματική εμπειρία διαφέρει από τη δική σου και διαφέρει τελείως από αυτή του διαγράμματος που παραθέτεις.

Εξήγηση επαγγελματικής εμπειρία για τους Applίτες: χρησιμοποιώ laptops καθημερινά δέκα χρόνια, και προσωπικά (ένα Daewoo και 5–6 IBM), αλλά δουλεύω σε εταιρεία με 30-35 εν ενεργεία laptop διαφόρων εταιρειών (κυρίως Dell, Apple, Sony και IBM/Lenovo). Δουλειά μου είναι να γνωρίζω τι συμβαίνει με αυτά τα laptop. Οι γνώσεις μου ως προς το hardware δεν είναι μηδενικές, και έχω 21 χρόνια εμπειρία στη διάγνωση/επίλυση hardware/software προβλημάτων PC. Δεν είμαι περιστασιακός χρήστης

Η επαγγελματική μου εμπειρία λοιπόν λέει το εξής: τα Sony μας παρουσιάζουν την πρώτη σημαντική βλάβη (συνήθως νεκρή mainboard) μέσα στο εξάμηνο. Εξαίρεση όσα αγοράστηκαν μέχρι το 2001-2002 που ζουν και βασιλεύουν ακόμα. Τα Dell κρατάνε σημαντικά καλύτερα, αλλά αγοράζουμε τα ακριβά μοντέλα. Μέσα σε 1-2 χρόνια παρουσιάζουν προβλήματα όπως καμμένες κάρτες WiFi, δίσκους, κλπ. Τα Apple μας είναι πολύ λίγα για να εξάγω στατιστικά, και σχετικά πρόσφατα: βλέπε τις εμπειρίες του αδερφού μου (φανατικός Apple user, ακόμα και το σπίτι του είναι διακοσμημένο για να ταιριάζει με το τελευταίο design της Apple, και χρήστης πάμπολλων προϊόντων Apple) και του QLUser (με επαγγελματική εμπειρία πολλαπλάσια της δικής μου). Και οι νικητές: τα IBM. Όλη η εταιρεία έχει αρχίσει να αγοράζει IBM μετά το πρώτο δικό μου εταιρικό laptop (ζει και βασιλεύει ακόμα εδώ και 6 χρόνια). Προσοχή: δε μιλάω για ζημιές από πτώσεις κλπ, μιλάω για καθαρά ηλεκτρονικές ζημιές που δεν επιδιορθώνονται μέσα σε 5 λεπτά (πχ αλλαγή μπαταρίας — όλοι ξέρουμε ότι οι μπαταρίες χρειάζονται αλλαγή ανά 2–4 χρόνια, ανάλογα με τη χρήση). Μιλάω για ζημιές του στυλ «το laptop δεν ανάβει, και πρέπει να πάει στην αντιπροσωπεία για επισκευή».

Άλλα μάλλον οι στατιστικές που βλέπεις εκεί δεν ταιριάζουν με αυτές που βλέπουμε εμείς.

Σχετικά με την Apple: δεν προσπαθώ να προσβάλω τον Steve Jobs. Είναι άγιος άνθρωπος. Αλλά δεν φτιάχνει όλα τα laptop με τα τέλεια, θεϊκά, παντοδύναμα χεράκια του (ναι, η Apple έχει εργαζόμενους). Πότε πότε κάποιος από τους εργάτες του (που είναι θνητοί) κάνει λάθος. Πότε πότε μία από τις μηχανές τυπώματος chips κάνει λάθος (άλλωστε η Apple δεν παρασκευάζει chips στις άγιες, τέλειες εγκαταστάσεις της).
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-11-10, 14:41
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Χθες 10:41
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
.... Ας μην αρχίσουμε το jihad πάλι.
Για να μη γίνει κάτι τέτοιο, χρειάζεται προσοχή στο ύφος της διατύπωσης των απόψεών μας.

Οι ελάχιστοι από μας, που μετά από χρόνια σε άλλες πλατφόρμες, μετακομίσαμε ΚΑΙ σε προϊόντα της Apple, δεν είμαστε ούτε ηλίθιοι, ούτε φανατικοί, ούτε αναγάγαμε τον Jobs σε θεό μας. Το κάναμε για τους δικούς μας λόγους και κρίνοντας, με τα προσωπικά μας κριτήρια.

Η επαγγελματική σου εμπειρία είναι πολύτιμη και απολύτως σεβαστή απ' όλους μας. Είναι κέρδος για μένα να διαβάζω τις απόψεις σου. Όπως, βέβαια και τις απόψεις των υπολοίπων, σύμφωνα με τη δική τους προσωπική κρίση.

Πέρα απ' τη πλάκα που κάνουμε, κατά καιρούς, μεταξύ μας (βλέπε opera εναντίων firefox, linux εναντίων windows κλπ), κανείς μας δεν έχει διάθεση να ανοίξει flame war και κυρίως, κανείς μας δεν είναι φανατικός οπαδός μιας εταιρείας/πλατφόρμας. Απλά, συζητάμε...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην pazo για αυτό το μήνυμα:
Elrik (06-11-10)
  #11  
Παλιά 06-11-10, 17:25
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 18:01
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
(QLUser) είχε εξαιρετικά κακές εμπειρίες με ένα 12" iBook/MacBook (δε θυμάμαι τι ήταν)
PowerBook[1]. Πεθαμένος δίσκος[2] στο πρώτο 6μηνο (αντικαταστάθηκε[3] υπό εγγύηση αλλά τους πήρε 2 μήνες μέχρι να μου το επιστρέψουν) και καμμένη video RAM στο "logic"(sic) board στους 16 μήνες.

και ακόμα χειρότερες όταν επιχείρησε να πείσει την Apple να το επισκευάσει.
Αυτό είναι το ζήτημα. Ελαττώματα στο hardware παρουσιάζονται στα προιόντα όλων των εταιριών. Στατιστικά (MTBF κλπ) είναι αναπόφευκτο. Το θέμα είναι πως αντιμετωπίζουν τον πελάτη τους όταν συμβαίνει αυτό.

Τη δεύτερη βλάβη αρνήθηκαν να την επισκευάσουν επιμένοντας ότι α) η εγγύηση είναι 12μηνη (ενώ η ευρωπαική νομοθεσία επιβάλλει ελάχιστο 2 χρόνια) και β) οι όροι της δικής τους εγγύησης έχουν μεγαλύτερη ισχύ από τα νόμιμα δικαιώματα του καταναλωτή. Το ακόμα πιο χυδαίο της υπόθεσης ήταν οτι η κοστολόγιση επισκευής (εκτός εγγυήσεως) που μου έδωσαν ήταν περίπου 120% της αρχικής τιμής του υπολογιστή, ή 150% της τρέχουσας τιμής ενός καινούριου εκείνη την εποχή.

Φυσικά τους είπα να πάνε να πνιγούν, έκανα τις κατάλληλες καταγγελίες στο τοπικό Trading Standards και ξεκίνησα να κοιτάω τη διαδικασία για μήνυση, μέχρι που ανακάλυψα ότι η επιχείρηση Apple Store UK[1] στην πραγματικότητα δεν ήταν UK αλλά Ιρλανδική και θα έπρεπε να τους κυνηγήσω στα δικαστήρια του Cork. Σε αυτό το σημείο αποφάσισα ότι η ζωή είναι πολύ μικρή, έμαθα το μάθημά μου και το παράτησα.

Caveat emptor κλπ. Μπράβο τους, με κορόιδεψαν και την έβγαλαν καθαρή αλλά κατάφεραν να μετατρέψουν έναν ευχαριστημένο[2] πελάτη σε έναν που δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει ποτέ.

[1] G4 1.33GHz 12.1" αν έχει σημασία
[2] ακόμα και όταν έκανε φρικτούς ήχους και δεν μπορούσε καν να bootάρει, το δικό τους S.M.A.R.T. tool (booted από DVD) έλεγε ότι όλα πάνε ρολόι. Ο ίδιος ο δίσκος και το smartctl είχαν εντελώς αντίθετη άποψη φυσικά.
[3] με άλλο μοντέλο άλλου κατασκευαστή, με λίγο χαμηλώτερη χωρητικότητα, αισθητά χαμηλώτερη απόδοση και αισθητά περισσότερο θόρυβο. Τεσπα...
[4] ναι, το αγόρασα κατευθείαν από αυτούς περιμένοντας καλύτερη υποστήριξη, τρομάρα μου
[5] το Pismo[6] μου δουλεύει ακόμα
[6] μηχανή του 2000, πριν τον Jobs, όταν ακόμα πρόσεχαν η ποιότητα του hardware να ανταποκρίνεται στην τιμή που ζητάνε γι αυτό
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-11-10, 17:30
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 18:01
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Και οι νικητές: τα IBM. Όλη η εταιρεία έχει αρχίσει να αγοράζει IBM μετά το πρώτο δικό μου εταιρικό laptop (ζει και βασιλεύει ακόμα εδώ και 6 χρόνια).
Έχετε καλές εμπειρίες και από Lenovo μετά την αλλαγή; Από δικές μου εμπειρίες ο κατασκευαστής με τα λιγότερα προβλήματα είναι μάλλον η Toshiba (αλλά τα μοντέλα τους δεν είναι αρκετά "sexy" για τον περισσότερο κόσμο).
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-11-10, 18:17
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχετε καλές εμπειρίες και από Lenovo μετά την αλλαγή; Από δικές μου εμπειρίες ο κατασκευαστής με τα λιγότερα προβλήματα είναι μάλλον η Toshiba (αλλά τα μοντέλα τους δεν είναι αρκετά "sexy" για τον περισσότερο κόσμο).
Εξαιρετικές. Το πιο ειρωνικό είναι ότι μετά την αλλαγή είχαμε λιγότερα ζητήματα με τους δίσκους. Ίσως τελικά καλά έκανε η IBM και πούλησε το PC και HDD division.

Το δικό μου άντεξε και δύο πτώσεις, και του αφεντικού μου (που σκότωνε τρία Sony το χρόνο) έχει κρατήσει τρία χρόνια και το έχει ως κόρη οφθαλμού. Άντε να βρεις 15.4" laptop με 1920x1200 ανάλυση την εποχή του "Full HD" (spit).

Προφανώς τα IBM/Levono δεν είναι καθόλου sexy για τον πολύ κόσμο, αλλά έτσι τα θέλω. Δε βλέπω το λόγο να έχω multimedia box σε laptop, αυτό είναι εργαλείο δουλειάς.

Τα Toshiba δείχνουν κι αυτά εξαιρετικές μηχανές πάντως, αλλά δεν έχω δει πάρα πολλά ζωντανά (2-3 νομίζω) για να μπορώ να εξάγω πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
__________________
www.bedroomlan.org
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-11-10, 08:08
Qluser Ο χρήστης Qluser δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 24-02-23 18:01
Αρχική Δημοσίευση από Morgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς τα IBM/Levono δεν είναι καθόλου sexy για τον πολύ κόσμο, αλλά έτσι τα θέλω.
Χαζή ερώτηση: τι κάνεις για το #$%#&@$ PCI whitelist στο BIOS; Μου φόρτωσαν ένα αηδίαPad και μου έχει σπάσει τα νεύρα :-(
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-11-10, 11:55
Το avatar του χρήστη Morgul
Morgul Ο χρήστης Morgul δεν είναι συνδεδεμένος
Άσωτος διαχειριστής
 

Τελευταία φορά Online: 26-03-22 20:02
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από Qluser Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαζή ερώτηση: τι κάνεις για το #$%#&@$ PCI whitelist στο BIOS; Μου φόρτωσαν ένα αηδίαPad και μου έχει σπάσει τα νεύρα :-(
Στο προηγούμενο είχα βρει ένα patch/hack για το BIOS όταν αναγκάστηκα να αλλάξω κάρτα WiFi (είχε καεί). Τελικά άλλαξα γνώμη και πήρα ακριβώς την ίδια κάρτα. Στο τρέχον δεν έχει προκύψει αυτό το ζήτημα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:08.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.