Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Άνθρωπος και Κοινωνία > Ανθρώπινες Σχέσεις και Συναισθήματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 14-09-09, 19:45
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
1ον αποδείχτηκε πως είμαι indigo από τα παρακάτω δεδομένα:
Ο όρος indigo προέρχεται από το χρώμα της αύρας που έχουν οι συγκεκριμένοι άνθρωποι, ακριβώς όπως ο όρος "ξανθός" προέρχεται από το χρώμα των μαλλιών μας.

Συνεπώς, ακριβώς με αντίστοιχο τρόπο, η απόδειξη για το αν είσαι indigo ή όχι θα προέρθει από φωτογραφία της αύρας σου, όπου θα πρέπει να κυριαρχεί το εν λόγω χρώμα.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι απορρέουσες ενδείξεις και όχι αποδείξεις.

Υπάρχει, φυσικά, τρόπος να αποδειχτεί ότι με βάση τα τάδε κριτήρια ένα άτομο δεν ανήκει στο 99% των ανθρώπων (ή στο 99.99999%), αλλά συνήθως οι υποψήφιοι "διαφορετικοί" αρνούνται να υποβληθούν σε τέτοιες εξετάσεις, επειδή "οι άλλοι" είναι κακοί ή/και άπιστοι.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
yin yan angel (14-09-09)
  #17  
Παλιά 14-09-09, 20:16
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
το χρώμα τις αύρας μου είναι όντως indigo - μπλε - λουλακί ........
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-09-09, 20:29
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
το χρώμα τις αύρας μου είναι όντως indigo - μπλε - λουλακί ........
Εξαιρετικό πρώτο βήμα. Μπορείς να ποστάρεις κάπου τη σχετική φωτογραφία ή/και ταινία (jpeg, png, avi, mpeg...) και τον τρόπο που δημιουργήθηκε;
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Archmage For This Useful Post:
Xenios (14-09-09), yin yan angel (14-09-09)
  #19  
Παλιά 14-09-09, 21:02
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
κοίτα δεν θυμάμαι πολλά αλλά ήταν ένα μηχάνημα και ένας υπολογιστής βασικά μια οθόνη πού έδειχνε το σώμα μου και με περικύκλωνε ένα πυκνό και μεγάλο στρώμα απο το όπιο είχε αυτο το χρώμα μπλε με μοβ μπορώ να το περιγράψω ... φωτογραφία δεν βρέθηκε ..... επίσης θυμάμαι ότι είχα πάει 4-5 φορές για εξέταση αν και αυτό είχε γίνει πριν 11 χρόνια....σε βοηθάω καθόλου ?
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-09-09, 21:26
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
φωτογραφία δεν βρέθηκε ..... επίσης θυμάμαι ότι είχα πάει 4-5 φορές για εξέταση αν και αυτό είχε γίνει πριν 11 χρόνια....σε βοηθάω καθόλου ?
Φοβάμαι πως όχι. Έτσι γενικά και στο περίπου, χωρίς κάτι απτό, μπορούμε να μιλάμε ατέλειωτα αλλά δεν πρόκειται να καταλήξουμε πουθενά. Αν δεν υφίσταται κάποιου είδους αντικειμενική προσέγγιση, ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει.

Αυτό δε σημαίνει ότι είσαι ή δεν είσαι αυτό που λες, απλά ότι δεν έχεις συλλέξει/παρουσιάσει επαρκή στοιχεία.
__________________
may you live in interesting times
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
yin yan angel (14-09-09)
  #21  
Παλιά 14-09-09, 21:45
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
εντάξει καλά κάνεις και δεν με πιστεύεις λόγο ανεπάρκειας στοιχείων αλλά τώρα έχουμε βγει of topic ωραία είναι η συζήτηση αλλά το αν είμαι η δεν είμαι ιντιγκο το ξέρω εγώ ( και οι γονείς μου και κάποιοι άλλοι ) και το πιο εύκολο που θα μπορούσα να κάνω για να σε " ηρεμισω " θα ήταν να κατεβάσω φωτογραφίες και να στις δείξω .... αυτό που θέλω να μάθω είναι το πως θα αναπτύξω τις ικανότητες μου σας παρακαλώ μην ξεφεύγουμε πολύ απο το αρχικό θέμα που είναι πως θα αναπτύξω τις ικανότητες μου ? και όχι αν είμαι ή δεν είμαι ιντιγκο ..... ευχαριστώ ! ( και καλό θα είναι να αναφέρεται και όμοιες περίπτωσις με την δική μου .... )
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-09-09, 22:04
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Μα δεν υπαρχει καμια επιστημονικη μελετη που να εχει αποδειξει την υπαρξη αυτων των δυναμεων, να τις εξηγησει και να τις αναλυσει με τροπο που να μπορει να τις ελεγξει-δαμασει

Πριν 20 χρονια εμαθα οτι υπαρχιε τηλεπαθεια και σημερα ξερουμε ακριβως ο,τι και 40 χρονια πριν. Πως γινεται να χειριστουμε κατι που δεν καταλαβαινουμε καλα-καλα;

Μονο αποκρυφιστικες οργανωσεις και αιρεσεις ασχολουνται με αυτα, oi οποιες για πολλους ειναι τουλαχιστον αμφιλεγομενες
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 14-09-09 στις 22:14
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-09-09, 22:12
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
καμία αίρεση ?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-09-09, 22:33
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
ζείτε ιστέ εκεί ? έχετε να μου απαντήσετε εδώ και 20 λεπτά ......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-09-09, 22:45
Το avatar του χρήστη Archmage
Archmage Ο χρήστης Archmage δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-03-18 00:30
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
εντάξει καλά κάνεις και δεν με πιστεύεις λόγο ανεπάρκειας στοιχείων αλλά τώρα έχουμε βγει of topic ωραία είναι η συζήτηση αλλά το αν είμαι η δεν είμαι ιντιγκο το ξέρω εγώ
ΟΚ άρα μόλις συμφωνήσαμε ότι δεν μπορούμε να έχουμε κοινά αποδεκτή αντικειμενική βάση συζήτησης. Συνεπώς, ότι κι αν σου πω για το πώς να αναπτύξεις τις ικανότητές σου δεν είναι απαραίτητο να άπτεται της δικής σου "πραγματικότητας".

Με αυτό ως δεδομένο, θεωρώ ότι σε πρώτη φάση κάποιος πρέπει να μελετήσει αρκετά τον κόσμο και τους συνανθρώπους του, ώστε να μπορεί να έχει άποψη για ότι μας περιβάλλει, να μπορεί να κρίνει τι είναι σημαντικό και τι όχι για αυτόν, τι δρόμοι έχουν ανοιχτεί, ποιές λύσεις και ποια αδιέξοδα έχει συναντήσει η ανθρώπινη σκέψη/ύπαρξη στην πορεία της μέσα στο χρόνο. Αυτό είναι μια διαδικασία που παίρνει χρόνια και δεν υπάρχει παράκαμψη. Έρχεται κάποια στιγμή που όλα αυτά δένουν και ο άνθρωπος συνειδητοποιεί σε σημαντικό βαθμό ποιος είναι και τι θέλει. Αυτά είναι μια αρχή, που κάποιοι (οι περισσότεροι; ) δεν κάνουν ποτέ.

Και μετά από αυτά τα απλά... βλέπουμε


υγ: τυχαίνει να είμαι fan του Orwell, οπότε για το θέμα της ορθογραφίας και της γλώσσας προτείνω θερμά να διαβάσεις το παράρτημα του 1984 περί "newspeak"

admin: Συνδεσμος http://www.netcharles.com/orwell/boo...4-Appendix.htm
__________________
may you live in interesting times

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gildor : 14-09-09 στις 22:48
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Archmage για αυτό το μήνυμα:
yin yan angel (14-09-09)
  #26  
Παλιά 14-09-09, 22:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
και το πιο εύκολο που θα μπορούσα να κάνω για να σε " ηρεμισω " θα ήταν να κατεβάσω φωτογραφίες και να στις δείξω .... αυτό που θέλω να μάθω είναι το πως θα αναπτύξω τις ικανότητες μου
Ρωτάς εμάς τους απλούς ανθρώπους, τι να κάνεις;
Βρες άλλους indιgo να σε μάθουν ή συνέχισε να πηγαίνεις στον ψυχολόγο.

Εσύ με τις ανεπτυγμένες σου ικανότητες, δεν καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες είναι ανοησίες; Θα πρέπει να έχεις πολύ χαμηλό IQ, για να μην το αντιλαμβάνεσαι αυτό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-09-09, 23:00
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
κοιτα μπορώ να πω οτι αυτό που γίνετε εδώ το βρίσκω ος ένα ωραίο και κολακευτικό παιχνιδάκι με δυο παίχτες κάτι σαν το σκάκι και μπορώ να πω ότι είμαι εξαίσιος παίχτης .....ναι Archmage και εσύ είσαι πολύ καλός ..... αλλά ποτέ δεν παραδέχτηκα πως δεν είμαι ιντιγκο άπλα γιατί έχω τους γονείς μου μάρτυρές μου οτι είμαι ..... εσύ δεν έχεις βάσεις να λες οτι δεν είμαι δεν έχεις τίποτα και αν δεν θες να μου πεις ας το έλεγες απο την αρχή ..... και ξέρεις κάτι όσο για την ορθογραφία μου να πω για άλλη μια φορά οτι την περνώ απο το λεξικό του acrobase γιατί έχω συνηθίσει τα λατινικά και με το λεξικό γράφω πιο γρήγορα στα ελληνικά τα παράπονα σου στον κύριο αντμιν ....
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 14-09-09, 23:10
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από yin yan angel Εμφάνιση μηνυμάτων
και ξέρεις κάτι όσο για την ορθογραφία μου να πω για άλλη μια φορά οτι την περνώ απο το λεξικό του acrobase γιατί έχω συνηθίσει τα λατινικά και με το λεξικό γράφω πιο γρήγορα στα ελληνικά τα παράπονα σου στον κύριο αντμιν .... [/I][/B]
Το ότι εσύ δεν έμαθες Ελληνικά, φυσικά δεν φταίω εγώ. Ίσως να φταίει ότι ασχολείσαι πολύ με την μεγάλη ιδέα που έχεις για τον εαυτό σου και λιγότερο με τα μαθήματα σου.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-09-09, 23:11
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
βασικά κύριέ αντμιν το iq μου είναι 111 δεν ξέρω αν είναι χαμηλό,,,,,,, πάντως μάλλον εσείς δεν τα καταλαβαίνετε και θα σου πω και το άλλο το σίτε υποτίθεται πως το επισκέπτονται πάρα πολλά άτομα για αυτό ανέπτυξα ένα τετιο θέμα εδώ πέρα ..... σίγουρα θα έχει και άλλους σπάνιους ...... και το είχα και σε εκτιμήσει μπορώ να πω οτι το *****.info kai to portal.****.info χωρίς να θέλω να προσβάλω κάπιον είναι κλάσης ανωτέρου επιπέδου ..... και έχει και μια αρμονική φιλική προς όλους οικογενειακή αντιμετωπίσει ......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Xenios : 14-09-09 στις 23:13 Αιτία: Διόρθωση προσβλητικής λέξης
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-09-09, 23:13
yin yan angel Ο χρήστης yin yan angel δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 15-09-09 16:06
στα μαθήματα μου πλησιάζω το άριστο περνώ 17 / 20 το ότι εσύ δεν έχεις φτιάξει σωστό λεξικό και μου βγάζει τις λέξεις λάθος μην το ρίχνεις σε έμενα ......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:58.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.