Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-11, 02:11
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
ΟΙ ΧΑΖΟΒΙΟΛΕΣ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ

Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεες, οι χαζοβιολες κορασιδες που εισαι σε μια καφετερια και τις ακους συνεχεια να χαχανιζουν και να μιλανε, να μιλανε, να μιλανε και μπουρου μπουρου, μπλα μπλα και να μη βαζουν γλωσσα μεσα τους και να χαχανιζουν καθε 2 δευτερολεπτα και να λενε συνεχεια : "και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".Θεε μου, ποσο μου τη σπανε.Κανε τις να ξεκουμπιστουν απο 'δω περα.Δεν αντεχω τα χαχανητα τους και τα μπουρου μπουρου τους.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara και κρατωντας τσαντα louis vuitton.Ο τροπος που ειναι ντυμενες τις κανουν να μοιαζουν ολες ιδιες.Στα μαθηματα κρατανε σημειωσεις σαν ρομποτακια και την περιοδο εξεταστικης μαζευονται ολες μαζι στα starbucks και διαβαζουν ολες μαζι απο τις σημειωσεις χαχανιζοντας βεβαια.Τελικα τελειωνουν τη σχολη και μετα εχουν την απαιτηση να βρουν δουλεια στο αντικειμενο τους φυσικα ή αλλιως ψαχνουν για μεταπτυχιακο σε μια top σχολη στο Λονδινο.
Τελικα γινονται γραμματεις σε δικηγορικο γραφειο και οι πιθανοτητες να ανεβουν στα υψηλα κλιμακια ειναι μηδαμινες.Συνηθως γινονται ρεσεψιονιστ, γκαρσονες, αεροσυνοδοι και ευτυχως χωρις να γκρινιαζουν γι' αυτο.Αλλιως παντρευονται εναν πλουσιο και ετσι συνεχιζουν να βγαινουν με τις φιλες τους για ψωνια και μετα για καφε χαχανιζοντας οπως οταν ηταν φοιτητριες.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-11, 02:16
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Θα βαζεις κενα στις παραγραφους οπως σου εχουμε ξαναζητησει, η θες να το κανω εγω;
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-11, 07:48
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από anisixos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεεςμου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
H ανοησία σου δεν έχει όρια.

Γράφεις μηνύματα, συμπυκνωμένα και ποτέ δεν απαντάς, σε όσα σου έχουν πει.

Στο συγκεκριμένο παραβιάζεις και άρθρα του καταστατικού της AcroBase, χαρακτηρίζοντας μια ολόκληρη κατηγορία ανθρώπων.

Επόμενη φορά δεν θα υπάρχει.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-04-11, 09:50
elbereth Ο χρήστης elbereth δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 19-10-12 17:14
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
όσα δεν φτάνει η αλεπού...

σε κάθε σχολή υπάρχουν χαζοχαρούμενα παιδάκια και των δύο φύλων και υπάρχουν και παιδάκια που ντύνονται πανομοιότυπα, όπως άλλοτε και στα σχολεία.

Και ευτυχώς, που υπάρχει ακόμα αυτός ο χρόνος στις σχολές για να είναι ανέμελα! Γιατί αντίθετα με τα όσα λες οι πλούσιοι γαμπροί ετελείωσαν, ή μάλλον ψάχνουν και αυτοί για πλούσιες νύφες. Αλλά και οι θέσεις για ρεσεψιονιστ είναι κλειστές για αποφοίτους πανεπιστημιακών σχολών δεδομένου ότι προτιμούνται άτομα και με λιγότερα τυπικά προσόντα και που δικαιούνται βάσει των ΣΣΕ μικρότερης αμοιβής.

Τα όσα αναφέρεις για υψηλά κλιμάκια κλπ ανήκουν μάλλον σε αμερικανική ταινία. Στην Ελλάδα του 2011 ένας μεγάλος αριθμός δικηγόρων, ανδρων και γυναικών, δεν μπορεί να πληρώσει τις ασφαλιστικές εισφορές του. Στην Αθήνα του 2011 ο μέσος δικηγόρος, άνδρας ή γυναίκα, πρέπει να περιμένει δύο ώρες στην ουρά για να καταθέσει μια αγωγή. Στην Αττική του 2011 ο κάθε δικηγόρος χρειάζεται μια ώρα από τα δικαστήρια της Αθήνας για τα δικαστήρια του Πειραιά και αλίμονό του αν έχει και κανένα περιφερειακό Ειρηνοδικείο την ίδια μέρα.

Σήμερα, ο μέσος δικηγόρος δεν έχει χρόνο να πιεί καφέ, ούτε καν να σκεφτεί τι θα φορέσει. Δεν είναι πολύτιμες οι αναμνήσεις των φοιτητικών χρόνων που έπινε πολύωρους καφέδες και χαχάνιζε ανέμελα;

μφχ
Απάντηση με παράθεση
The Following 3 Users Say Thank You to elbereth For This Useful Post:
maralin (16-04-11), vviola (16-04-11), Xenios (16-04-11)
  #5  
Παλιά 16-04-11, 11:06
Το avatar του χρήστη CORSAIR
CORSAIR Ο χρήστης CORSAIR δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 26-09-22 22:30
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Ανήσυχε και εμείς έχουμε φάει αμέτρητες χυλόπιτες σαν μαθητές-φοιτητές κτλ αλλά δεν το πήραμε τόσο βαριά.

Οι ανθρώπινες σχέσεις, η φιλία, η συντροφικότητα, ο έρωτας κτλ δεν είναι εύκολα πράγματα. Xρειάζεται
μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο...!
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to CORSAIR For This Useful Post:
maralin (16-04-11), vviola (16-04-11)
  #6  
Παλιά 16-04-11, 11:40
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανήσυχε και εμείς έχουμε φάει αμέτρητες χυλόπιτες σαν μαθητές-φοιτητές κτλ αλλά δεν το πήραμε τόσο βαριά.

Οι ανθρώπινες σχέσεις, η φιλία, η συντροφικότητα, ο έρωτας κτλ δεν είναι εύκολα πράγματα. Xρειάζεται
μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο...!
+1.000.000
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-04-11, 12:02
dimitrios83 Ο χρήστης dimitrios83 δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-18 04:16
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από CORSAIR Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ανθρώπινες σχέσεις, η φιλία, η συντροφικότητα, ο έρωτας κτλ δεν είναι εύκολα πράγματα. Xρειάζεται
μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο...!
Εγώ πάλι θα διαφωνήσω.

Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ταλέντο στις ανθρώπινες σχέσεις, στο να κάνουν φίλους, στο να σέρνουν το αντίθετο φύλο σαν κοτόπουλα. Και τέτοιοι μπορεί να είναι απο τα καλύτερα παιδιά, έως και κωλοπαιδαράδες.

Το ίδιο ισχύει και για άλλους που με μεγάλη προσπάθεια όπως λές, με το ζόρι έχουν 1-2 φίλους, με το ζόρι σταυρώνουν κάποια γκόμενα κοκ. Και αυτοί μπορεί να είναι μεν στριφνοί χαρακτήρες, αλλά μπορεί να είναι πάρα πολύ καλοί άνθρωποι.

Σύμφωνα με την μικρή μου εμπειρία, το να είναι κάποιος αντικοινωνικός, έχω παρατηρήσει ότι δεν φταίει ο ίδιος γι΄αυτό. Δεν το επέλεξε συνειδητά. Αυτό που ισχύει είναι τι έχεις μέσα σου, τι αύρα βγάζεις ρε αδερφέ, με τι γονίδια σου μελλε να έρθεις σε αυτόν τον άτιμο κόσμο.



ΥΓ: Δεν θα πρεπε να πέφτουν απαντήσεις στο post του ανήσυξου γιατί παίρνει θάρρος το παλλικάρι-αφού νομίζει ότι τα θέματα του έχουν απήχηση-και θα συνεχίζει να μας βομβαρδίζει με copy-paste απο το blog του.
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην dimitrios83 για αυτό το μήνυμα:
Gildor (16-04-11)
  #8  
Παλιά 16-04-11, 12:10
Το avatar του χρήστη Gildor
Gildor Ο χρήστης Gildor δεν είναι συνδεδεμένος
High Elf
 

Τελευταία φορά Online: 08-05-17 14:17
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrios83 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σύμφωνα με την μικρή μου εμπειρία, το να είναι κάποιος αντικοινωνικός, έχω παρατηρήσει ότι δεν φταίει ο ίδιος γι΄αυτό. Δεν το επέλεξε συνειδητά. Αυτό που ισχύει είναι τι έχεις μέσα σου, τι αύρα βγάζεις ρε αδερφέ, με τι γονίδια σου μελλε να έρθεις σε αυτόν τον άτιμο κόσμο.
Και η δικη μου εμπειρια αυτο λεει, αν και οι ειδικοι λενε οτι ολα ειναι θεμα άσκησης.

Βεβαια αναλογως τι εννοεις με το 'ειναι κάποιος αντικοινωνικός'.
__________________
Υπάρχουν σε όλα δύο απόψεις...
Αυτή που λέω εγώ, και η σωστή!
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Gildor για αυτό το μήνυμα:
maralin (16-04-11)
  #9  
Παλιά 16-04-11, 13:36
Το avatar του χρήστη maralin
maralin Ο χρήστης maralin δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 25-03-24 17:33
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
...και ευτυχως που υπηρξαν και αυτα τα χρονια να χαχανιζουμε ανεμελα{τα νοσταλγω}.
...και ευτυχως που τα κοριτσακια εχουν και κατι να τα απασχολει οσο ρηχο κι αν εσυ το θεωρεις,γιατι δινει νοημα στη δικη τους ζωη..
γιατι κ τα αγορακια αντιστοιχα θα εχουν ,δες nitendo,playstation,ποδοσφαιρα ,μπασκετ και δε συμμαζευεται!
οτι ειναι σημαντικο για τον ενα ,επιβαλλεται να ειναι σεβαστο απο τον αλλον και αντιστροφως!!!μιλαμε για αυτονοητα πραγματακια
οσο για τις θεσεις εργασιας,δεν υπαρχουν πια..μας τελειωσαν..
μονο στη Νομικη?εχεις φαει μεγαλο φλας!!...
Θες να μας πεις οτι εσυ δεν εζησες κατι αναλογο με τους φιλους σου Ανυσηχε?ανεξαρτητα αν σπουδασες ή όχι??
ε,τοτε..πρεπει τουλαχιστον να λυπασαι...!!!
__________________
Ειναι η ζωη πολυ μικρη....μη το ξεχνας......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-05-11, 14:46
anisixos Ο χρήστης anisixos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 

Τελευταία φορά Online: 10-04-14 00:24
Ανήσυχε και εμείς έχουμε φάει αμέτρητες χυλόπιτες σαν μαθητές-φοιτητές κτλ αλλά δεν το πήραμε τόσο βαριά.

Οι ανθρώπινες σχέσεις, η φιλία, η συντροφικότητα, ο έρωτας κτλ δεν είναι εύκολα πράγματα. Xρειάζεται
μεγάλη προσπάθεια και από τους δύο...!
Τι σχεση εχει αυτο με αυτα που λεω εγω;
Δεν εφαγα καμια χυλοπιτα απο κοριτσι της Νομικης για να το λεω αυτο.

Επισης, δεν χαρακτηριζω μια ολοκληρη κατηγορια ανθρωπων. Λεω για ορισμενες κοπελες που τυχαινει να εχουν αυτη τη συμπεριφορα και εγω τη σχολιαζω. Ισως δεν εχετε πεσει σε τετοιες περιπτωσεις. Καντε μια βολτα απο τη Νομικη και θα καταλαβετε. Δεν ειμαι ο μονος που τα λεει αυτα. Απο κει και περα, εγω λεω τη γνωμη μου. Μπορει εμενα να μου τη σπανε καποια ατομα, αλλα καποιοι αλλοι να τα συμπαθουν. Μπορει επισης και εμενα να με αντιπαθουν καποιοι. Ετσι ειναι αυτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anisixos : 19-05-11 στις 14:49
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:43.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.