Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Καθημερινά ενημερωτικά θέματα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-06-10, 11:01
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Σχόλια για το θέμα : Η αισιόδοξη είδηση της μέρας.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ; ΔΕΝ είναι αισιόδοξη; πως τολμάς και τα σβήνεις;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-06-10, 11:03
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ; ΔΕΝ είναι αισιόδοξη; πως τολμάς και τα σβήνεις;
Δεν τα έσβησα τα μετέφερα στο αντίστοιχο Club.
To "πως τολμάς", το αφήνω ασχολίαστο.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-06-10, 11:16
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από Xenios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν τα έσβησα τα μετέφερα στο αντίστοιχο Club.
To "πως τολμάς", το αφήνω ασχολίαστο.
και καλά κάνεις, γιατί τουλάχιστον τα 12, 15, 19 μηνύματα του παρόντος, είναι πολιτικά. Άρα, δύο μέτρα, δύο σταθμά. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-06-10, 11:46
Το avatar του χρήστη pazo
pazo Ο χρήστης pazo δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: Σήμερα 15:05
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από mystakid Εμφάνιση μηνυμάτων
και καλά κάνεις, γιατί τουλάχιστον τα 12, 15, 19 μηνύματα του παρόντος, είναι πολιτικά. Άρα, δύο μέτρα, δύο σταθμά. Ευχαριστώ.
Βρε συ Κώστα. Άντε, να πούμε πως τα 12 και 15 (που είναι δικά μου), είναι θέματα πολιτικά. Δεν είναι αισιόδοξα; δεν αφορούν σ' όλους μας;

Το 19 δεν είναι δικό μου και δεν το θεωρώ «αισιόδοξη» είδηση ( αλήθεια, αισιόδοξη για ποιον; ). Δεν το έκανα όμως «θέμα», για διάφορους λόγους.

Το θέμα που έβαλες (μια σαφώς πολιτική είδηση με μεγάλο ενδιαφέρον) με τη Δραγώνα, γιατί είναι «αισιόδοξη»; αυτό πιστεύω πως σου είπε ο Στέλιος.

Είναι είδηση, είναι πολιτική είδηση, αλλά δεν είναι είδηση που γεννά ευχάριστα συναισθήματα, προσδοκίες, αισιοδοξία τέλος πάντων. Το αντίθετο θα' λεγα...
__________________
VmF Skisters of Mercy ©
An eye for an eye, will make us all blind... Mahatma Ghandi
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-06-10, 12:03
mhtsos2007
Guest
 

....Το 19 δεν είναι δικό μου και δεν το θεωρώ «αισιόδοξη» είδηση ( αλήθεια, αισιόδοξη για ποιον; )...

για μένα που το ανέβασα είναι ευχάριστη είδηση ...τον απλό φτωχό πολίτη ...που θα έχω τη δυνατότητα όταν τα αλλά νοσοκομεία είναι με ράντζα να μπορώ να νοσηλευτώ σε κρεβάτι ..

όσο πιο πολλά νοσοκομεία στο απλό πολίτη τόσο ποιο πολλά κρεβάτια νοσηλείας τόσο πιο πολλοί γιατροί κλπ κλπ …
απλή λογική βρε αδελφέ…τόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-06-10, 15:15
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Βρε συ Κώστα. Άντε, να πούμε πως τα 12 και 15 (που είναι δικά μου), είναι θέματα πολιτικά. Δεν είναι αισιόδοξα; δεν αφορούν σ' όλους μας;

Το θέμα που έβαλες (μια σαφώς πολιτική είδηση με μεγάλο ενδιαφέρον) με τη Δραγώνα, γιατί είναι «αισιόδοξη»; αυτό πιστεύω πως σου είπε ο Στέλιος.

Είναι είδηση, είναι πολιτική είδηση, αλλά δεν είναι είδηση που γεννά ευχάριστα συναισθήματα, προσδοκίες, αισιοδοξία τέλος πάντων. Το αντίθετο θα' λεγα...
Αν τα 12 και 15 είναι πολιτικά, αυτό αγαπητέ μου Βασίλειε, σημαίνει πως θέματα πολιτικά επιτρέπονται, αρκεί να είναι αισιόδοξα, που ας πούμε, αυτός είναι και ο κεντρικός άξονας του παρόντος νήματος, ώστε ανεξάρτητα περιεχομένου, ΑΝ είναι αισιόδοξα, να ‘’χωράνε’’. Τώρα, γιατί δεν χωρέσανε αυτά συγκεκριμμένα, άσε μην το συζητάμε.

Το πόσο αισιόδοξα είναι, είναι ευκολονόητα και δυστυχώς και για αυτά τα ευνόητα και ευκολονόητα, πρέπει να αναλώνουμε χρόνο.

Περί Δραγώνας.

ΑΝ επέμβει η δικαιοσύνη, θα έχουμε στην εκπαίδευση κάποια νότα αξιοκρατίας; αν μάλιστα ξηλωθεί η κομπανία της παγκοσμιοποίησης, του αφελληνισμού και ανθελληνισμού και φιλονεοθωμανισμού τόσο το καλύτερο. Έτσι, η παρατήρησή σου, το αντίθετο θα έλεγα με προβληματίζει.

Περί Παπακωνσταντίνου:

παρότι ο υπουργός Οικονομικών, Γ. Παπακωνσταντίνου, επιμένει ότι η επικύρωση ήταν μία από τις πολιτικές δεσμεύσεις που ανέλαβε η κυβέρνηση έναντι των πιστωτών, για τη διάσωση της χώρας από τη χρεοκοπία!
διασώζει την χώρα ή την βάζει βαθύτερα δίδοντας εξουσιοδότηση στους πιστωτές; τι αναφέρει η σύμβαση;;;

Η σύμβαση, που, όπως αποκάλυψε χθες το “S”, δίνει στους πιστωτές της χώρας (κράτη της Ευρωζώνης και ΔΝΤ) τη δυνατότητα ακόμη και να κατασχέσουν δημόσια περιουσία με συνοπτικές διαδικασίες…
έτσι, αν ξεμπροστιάζεται η υποχθόνια και ανθελληνική του δράση, μέσω της λέσχης που συμμετέχει (όπως τον ερωτά άλλος βουλευτής – όχι εγώ που τα βάζετε μαζί μου) και προσκυνά και ακολουθεί κατά γράμμα σέρνοντας τον κοσμάκη σε μιζέρια, ε αυτή η πληροφορία, που προσθέτει κάτιτι ώστε να ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ περί του ποιού αλλά και των εντολοδόχων (από ποιους;;; ) αρχόντων μας, είναι κάτι αρνητικό; ή αισιόδοξο ως ξεκαθάρισμα του τοπίου;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-06-10, 15:50
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Συνέχεια από προηγούμενο μήνυμα σε άλλο θέμα.

Δεν θα απολογούμαι όταν μεταφέρω μηνύματα σε άλλα Clubs, κατά την κρίση μου, σαν διαχειριστής.

Σύμφωνα με το καταστατικό μας :

8ον Συμφωνείτε ότι οι διαχειριστές/administrators και οι οργανωτές/moderators έχουν το δικαίωμα να αφαιρέσουν, τροποποιήσουν, μεταφέρουν ή και να «κλειδώσουν» σχόλια σε κάθε περιοχή της AcroBase, που, κατά την κρίση τους, δεν συμφωνούν με τους παραπάνω όρους. Επομένως, εναπόκειται στα μέλη να είναι προσεκτικά στις εκφράσεις εκείνες που μπορεί να προσβάλουν την προσωπικότητα των συμμετεχόντων στις συζητήσεις, στις διάφορες κατηγορίες του forum.
Οποιαδήποτε απορία για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος ή για απαγόρευση πρόσβασης στο forum (ban) θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα ή e-mail στους αρμόδιους και όχι με δημιουργία θέματος (topic). Οποιοδήποτε παρόμοιο θέμα δημιουργηθεί, θα κλειδώνεται αμέσως.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-06-10, 16:29
Το avatar του χρήστη mystakid
mystakid Ο χρήστης mystakid δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 15-02-24 21:42
Φύλο: Άντρας
Δεν θα απολογούμαι όταν μεταφέρω μηνύματα σε άλλα Clubs, κατά την κρίση μου, σαν διαχειριστής.

Σύμφωνα με το καταστατικό μας....
συμφωνούμε και ευχαριστούμε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:36.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.