Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Υπολογιστές και Τεχνολογία > Πληροφορική και Επικοινωνία
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-11-06, 15:28
Το avatar του χρήστη Zerocool
Zerocool Ο χρήστης Zerocool δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-19 18:46
Φύλο: Άντρας
Norton Internet Security και AntiVirus 2007

Mεγαλύτερα επίπεδα ασφάλειας από πιο προηγμένες μορφές ηλεκτρονικών επιθέσεων υπόσχονται οι νέες λύσεις Norton AntiVirus 2007 και Norton Internet Security 2007 που παρουσίασε η Symantec.

Tο Norton AntiVirus 2007 προσφέρει στους χρήστες προηγμένη προστασία απέναντι σε ηλεκτρονικούς ιούς, spyware και άλλους κινδύνους.

Eπιπρόσθετα, προσφέρει ενισχυμένη προστασία και στο επίπεδο της ταχύτατης διάδοσης των παραλλαγών υφιστάμενων ιών που παρατηρείται το τελευταίο διάστημα, εμποδίζοντας επιθέσεις από «οικογένειες» ιών και warm, ενώ ενημερώνεται με καθημερινά updates επιτυγχάνοντας ακόμη υψηλότερα επίπεδα ασφάλειας.

Παράλληλα, ενσωματώνει προηγμένες δυνατότητες ελέγχου για τον εντοπισμό και την απομάκρυνση spyware προγραμμάτων με την κατανάλωση λιγότερης επεξεργαστικής ισχύος προκειμένου να μην μειώνεται η απόδοση του υπολογιστή κατά τη διαδικασία του ελέγχου.

Tο Norton Internet Security 2007 αποτελεί μία ισχυρή σουίτα προστασίας, η οποία ενσωματώνει τα χαρακτηριστικά του Norton AntiVirrus 2007, παρέχοντας ταυτόχρονα υψηλότερη προστασία από νέες μορφές διαδικτυακών απειλών, όπως το phishing.

Στο πλαίσιο αυτό, αξιοποιεί πλήθος προηγμένων εργαλείων ανίχνευσης, μπλοκαρίσματος και απομάκρυνσης απειλών, παρέχοντας καλύτερη προστασία και στις online συναλλαγές των χρηστών. Xάρη στη νέα δυνατότητα Intrusion Prevention παρέχει σημαντική προστασία στα λεγόμενα «τρωτά σημεία» των λειτουργικών προγραμμάτων σε χρόνο μικρότερο από αυτό που χρειάζεται ο προμηθευτής του λογισμικού για να διαθέσει διορθωτικό κώδικα για την αντιμετώπιση μιας απειλής.

H Symantec ανακοίνωσε, επίσης, και τη διάθεση του Norton Confidential, που αποτελεί μία προηγμένη λύση για την προστασία των online συναλλαγών.

Tο νέο πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει την υψηλότερη δυνατή ασφάλεια στους καταναλωτές κατά τις συναλλαγές τους μέσω Internet, από επιθέσεις τύπου phishing, crimeware κ.λπ.

πηγή: http://www.imerisia.gr/article.asp?c...2&pubid=262047
__________________
Life its...so simple
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην Zerocool για αυτό το μήνυμα:
basil11 (17-10-08)
  #2  
Παλιά 23-01-07, 14:25
subzero Ο χρήστης subzero δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 22-05-08 23:46
Φύλο: Άντρας
Τα λογισμικά της symantec είναι πολύ "βαριά" για τα pc με αποτέλεσμα να αργεί υπερβολικά η φόρτωση των windows ακόμα και με 2GB RAM επίσης το internet security καταντάει κουραστικό με τους συνεχείς ελέγχους που κάνει μιας και εμφανίζει προειδοποιήσεις συνέχεια και σε ξενεώνει απο τις δουλειές που κάνεις στο P.C. Επίσης "κολλάει" κάποια άλλα προγράμματα που μπορεί να τρέχουν στο PC. Είναι σκέτος μπελάς απο την υπερβολική ασφάλεια.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-01-07, 16:12
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από subzero Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα λογισμικά της symantec είναι πολύ "βαριά"
Όταν κυκλοφορούν εξαιρετικά freeware προγράμματα σαν το avast ακόμα θα πληρώνουμε για τα βαριά antivirus της δεκαετίας του '80 ;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-04-07, 11:24
Το avatar του χρήστη varthol
varthol Ο χρήστης varthol δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 20-11-20 10:56
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
και όμως το NAV 2οο7 είναι πολύ πιό ελαφρύ απ'όλα όσα εχουν βγή στο παρελθόν και με καλή τιμή.Εγώ πλήρωσα μιά έκδοση για 3 PC 61 ευρώ με το ένα στο 44.Νομίζω αξίζη τα λεφτά του.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-04-07, 13:18
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από varthol Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πλήρωσα μιά έκδοση για 3 PC 61 ευρώ με το ένα στο 44.Νομίζω αξίζη τα λεφτά του.
Εγώ Γιώργο μου δεν πλήρωσα δραχμή και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την freeware έκδοση του avast.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-04-07, 23:26
Το avatar του χρήστη marge
marge Ο χρήστης marge δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 14-12-21 11:25
Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω με τον Στέλιο...
avast, avg και τόσα άλλα, πολύ καλά και ελαφριά χωρίς "παρενέργειες" για το σύστημα και τα αρχεία μας!!!
__________________
iMac G5 20"/2.1/1.5GB/250GB/SD/AP/BT/ Mac OS X 10.5.4 (9E17)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:54.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.