Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > AcroBase > Χαλαρή κουβεντούλα
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #16  
Παλιά 05-09-08, 12:02
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αρχική Δημοσίευση από volteros Εμφάνιση μηνυμάτων
τα flames φέρνουν πάντα το κοινό πιο κοντά..
(είναι διαφημιστικό κόλπο του sysopα)
Όχι και το διαψεύδω κατηγορηματικά

Ο σύσοπας βγάζει σπυράκια με τις εντάσεις, γιατί μετά πρέπει να τρέχει να κάνει τον διαιτητή και όπως ξέρουμε στους αγώνες μποξ, ο διαιτητής, τρώει πολλές αδέσποτες
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-09-08, 12:25
Το avatar του χρήστη Cyberpunk
Cyberpunk Ο χρήστης Cyberpunk δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 26-01-17 19:18
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Αρχική Δημοσίευση από Gildor Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταματηστε ομως γιατι σε αντιθεση με την τιβι, εδω οι καβγαδες δε φερνουν νουμερα στην AGB, ουτε νεα μελη
Beg to differ
__________________
μη πσικ ήνγκλαντ βέρη μπεστ
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-09-08, 17:34
froixos Ο χρήστης froixos δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 05-10-08 18:21
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Smile

Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατρειο το καναμε εδω μεσα εντελως.....ο καθενας μπαινει, αφηνει μια ερωτηση και ποτε δεν λεει ενα ευχαριστω εκτως απο λιγες περιπτωσεις....τι αισχος...με το συμπαθειο....αλλα εχει και το νετ να ψαχνετε αμα ειναι μεχρι εκει....ενα μερσι δεν κοστιζει τιποτα οταν καποιος κανει τον κοπο να σας απαντησει....


ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ! ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ !
ΚΙ ΕΓΩ ΧΡΩΣΤΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ XENIOS

XENIE ΑΝ ΜΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
FROIXOS
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-09-08, 19:08
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
ο καθενας μπαινει, αφηνει μια ερωτηση και ποτε δεν λεει ενα ευχαριστω εκτως απο λιγες περιπτωσεις....τι αισχος...
Δηλαδή σε άλλα θέματα, π.χ. πληροφορικής, το να μη λες ευχαριστώ είναι αποδεκτό;

Ας πούμε ότι κάνεις συνέχεια ερωτήσεις που για να συνταχθούν χρειάστηκαν δύο λεπτά, και να λαμβάνεις απαντήσεις, οι οποίες κρύβουν αρκετή ώρα έρευνας και σκέψης. Εάν απαντάς σε όλες "ευχαριστώ πολύ", έχεις καθαρίσει;

Πού ξέρεις πώς αυτός που ρωτάει, θα απαντήσει μία άλλη φορά σε εσένα για κάτι που ρώτησες;

Εάν αυτός που απαντάει είναι πλήρως ανιδιοτελής, γιατί να ενοχλεί η έλλειψη ανταπόδοσης;

Εάν αυτός που απαντάει έχει σκοπό να φανεί έξυπνος στους "φίλους" του, ή να κάνει κάποιο επαγγελματικό κοννέ, τότε δεν κερδίζει και αυτός από την ερώτηση;

Μήπως να βάλουμε και μία υπηρεσία του στυλ Yahoo Answers όπου η καλή απάντηση θα αμείβεται με χρήματα, ώστε να μην υπάρχουν αμφιβολίες;
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-09-08, 19:17
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγω το θεωρω απαραδεκτο σε καθε περιπτωση να μην λες "ευχαριστω", ασχετα απο τα θεματα,απλα με τις γιατρικες ερωτησεις παρατηρησα οτι οντως ειναι ενα σωρο που γραφονται απλα για να ρωτησουν κατι μια φορα και τα ευχαριστω τα ειδα σε 2-3 περιπτωσεις μονο και τοτε απο μελη παλια.
Δεν περιμενω τιποτα παραπανω εαν απανταω σε κατι και ουτε οι αλλοι νομιζω, αλλα ουτε περιμενα αυτο το thread να γινει σχεδον flame για μια αληθεια.
Τι να κανουμε τωρα αν μερικοι δεν εχουν καν την καλοσυνη να εκτιμανε το κοπο που κανουν αλλοι γι'αυτους ,ιδιαιτερα οταν ειναι και τσαμπα και προερχεται απο καρδια και ενδιαφερον....αυτος ειναι ο κοσμος που ζουμε και ευτυχως υπαρχουν και εξαιρεσεις.
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 14-09-08, 23:20
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Xymox, συμφωνούμε στο ότι είναι έλλειψη τρόπων / [n]etiquette το να μπαίνεις σε ένα φόρουμ, να ρωτάς κάτι και να φεύγεις.

Αλλά διαφωνούμε στο ότι ένα "ευχαριστήριο" μήνυμα είναι πανάκεια.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-09-08, 23:25
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
εμενα μου αρκει να βλέπω ότι ο ενδιαφερόμενος διάβασε την απάντηση.
Αυτό που με στεναχωρεί είναι να βλέπω ότι έβαλε την ερώτηση και δεν μπήκε ποτέ να δει την απάντηση. Τουλάχιστον ελπίζω ότι η απάντηση θα είναι χρήσιμη σε κάποιον άλλον που θα ψάχνει στο internet
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-09-08, 23:39
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Εγω απλα καταλαβα μετα απο πολυ καιρο οτι στο "περιμενε" θα μεινουμε, απο πολλες αποψεις....οποτε...και λιγο καλο να κανω μου φτανει....την απογοητευση πλεων την τρωω με το κουταλι, δεν με νοιαζει πια τοσο πολυ οσο παλια....ουτε περιμενω να απλωθει φως απο το πουθενα
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-09-08, 23:58
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τουλάχιστον ελπίζω ότι η απάντηση θα είναι χρήσιμη σε κάποιον άλλον που θα ψάχνει στο internet
Σωστό! Αυτό είναι ένα added bonus... Κάποιος φίλος μού έλεγε ότι βρήκε το μήνυμά μου στο θέμα "GPRS σύνδεση" και τον βοήθησε αρκετά! Μπορεί λοιπόν στο συγκεκριμένο να μη βοήθησα τον Στέλιο, αλλά βοήθησα άλλον!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-09-08, 00:08
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
μπραβο σου Avel, και τωρα τι? ετσι θα το παμε ? να κανουμε διαφημιση ποιος βοηθησε ποιον? αμαν πια....αμα ειναι ετσι, ξερω εδω μεσα μονο μερικους που θα επρεπε να εχουν αγαλμα στο Συνταγμα χωρις πλακα....
σταματηστε να μου σκισετε το thread ...αντε μπραβο....αλλα ειπα, αλλα βλεπουν μερικοι...αλλα θελουν αλλοι....λυπηστε με πια πριν με πιασουν τα νευρα μου, αντε μερσι
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xymox : 15-09-08 στις 00:15
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην xymox για αυτό το μήνυμα:
avel (17-09-08)
  #26  
Παλιά 15-09-08, 00:44
Το avatar του χρήστη amigos
amigos Ο χρήστης amigos δεν είναι συνδεδεμένος
Επιζών SysOp
 

Τελευταία φορά Online: 15-03-24 22:58
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Μπήκε ένα εικονίδιο thanks δίπλα από κάθε μήνυμα.
Πατώντας το ευχαριστείτε τον χρήστη που το έστειλε .
Το ευχαριστώ εμφανίζεται κάτω από το συγκεριμένο μήνυμα και μπαίνει και στο προφίλ σας καθώς και στο προφίλ του χρήστη που ευχαριστήσατε.
Έτσι συμβάλλετε στο καλό κάρμα και των δύο σας.

Όποιος θέλει να μορφορποιήσει και να μεταφράσει το εικονίδιο
ας το κατεβάσει με δεξί κλικ και ας μας το στείλει για να το ενσωματώσουμε.
__________________
Αν περιμένεις από το σύμπαν...περίμενε
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην amigos για αυτό το μήνυμα:
Xenios (15-09-08)
  #27  
Παλιά 15-09-08, 01:20
Το avatar του χρήστη xymox
xymox Ο χρήστης xymox δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 16-01-17 17:51
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
cute.......
__________________
-Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means you are two steps ahead. http://s8.bitefight.gr/c.php?uid=26229
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-09-08, 11:12
avel Ο χρήστης avel δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο σου Avel, και τωρα τι? ετσι θα το παμε ? να κανουμε διαφημιση ποιος βοηθησε ποιον?
Ευχαριστώ. Πάντως το έθεσα σαν παράδειγμα τού ότι απάντησα κάτι σε ένα θέμα, η απάντησή μου ήταν τελείως άχρηστη από αυτόν που ρωτούσε (αν θυμάμαι καλά ο Στέλιος απάντησε "τώρα πρέπει να το καταλάβω αυτό;") αλλά βοηθήθηκε κάποιος άλλος που το βρήκε από Google.

Δε νομίζω ότι διαφημίζει κανείς το ποιος βοηθάει πιο πολύ. Αν και τώρα, βέβαια, που έχουμε το "Thanks" κουμπάκι, προβλέπω "I have more thanks than you"-style dick wars.


Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
σταματηστε να μου σκισετε το thread ...αντε μπραβο....αλλα ειπα, αλλα βλεπουν μερικοι...αλλα θελουν αλλοι....λυπηστε με πια πριν με πιασουν τα νευρα μου, αντε μερσι
Το "thread σου" δεν είναι ιδιοκτησία σου. Εάν άλλα γράφεις και άλλα καταλαβαίνουν οι αναγνώστες, τότε ίσως υπάρχει πρόβλημα στον τρόπο που τα εκφράζεις.

Δωρεάν συμβουλή: για αρχή δοκίμασε να χρησιμοποιείς γραπτό λόγο και σύνταξη, και να κόψεις τα αποσοιωποιητικά.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-10-08, 10:53
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 04:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατρειο το καναμε εδω μεσα εντελως.....ο καθενας μπαινει, αφηνει μια ερωτηση και ποτε δεν λεει ενα ευχαριστω εκτως απο λιγες περιπτωσεις....τι αισχος...με το συμπαθειο....αλλα εχει και το νετ να ψαχνετε αμα ειναι μεχρι εκει....ενα μερσι δεν κοστιζει τιποτα οταν καποιος κανει τον κοπο να σας απαντησει....
Ο τρόπος που το ζητάς , αναιρεί το ίδιο το ζητούμενό σου που είναι η ευγένεια.

Όπως έχω ξαναγράψει κάπου αλλού, δεν έχει σημασία μόνο το τι κάνεις αλλά και πώς το κάνεις.

Αρχική Δημοσίευση από xymox Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω το θεωρω απαραδεκτο σε καθε περιπτωση να μην λες "ευχαριστω"[...]
Τι να κανουμε τωρα αν μερικοι δεν εχουν καν την καλοσυνη να εκτιμανε το κοπο που κανουν αλλοι γι'αυτους ,ιδιαιτερα οταν ειναι και τσαμπα και προερχεται απο καρδια και ενδιαφερον....αυτος ειναι ο κοσμος που ζουμε και ευτυχως υπαρχουν και εξαιρεσεις.
[...]
Εγω απλα καταλαβα μετα απο πολυ καιρο οτι στο "περιμενε" θα μεινουμε, απο πολλες αποψεις....οποτε...και λιγο καλο να κανω μου φτανει....την απογοητευση πλεων την τρωω με το κουταλι, δεν με νοιαζει πια τοσο πολυ οσο παλια....ουτε περιμενω να απλωθει φως απο το πουθενα
Να είσαι σίγουρη πως εκείνος που διάλεξε να γίνει γιατρός επειδή το γουστάρει, δεν σκέφτεται έτσι όπως περιγράφεις. Τον ικανοποιεί η επίγνωση πως γίνεται χρήσιμος και όχι το "ευχαριστώ"
Οπότε δεν έχεις λόγο να απογοητεύεσαι για την αχαριστία των ανθρώπων. Άσε να στενοχωριούνται οι γιατροί εκείνοι που σε κάθε τους κίνηση περιμένουν και αντάλλαγμα. Από εκείνους τους γιατρούς θα ακούσεις συχνά γκρίνιες όπως "το θεωρώ απαράδεκτο να μην λένε ευχαριστώ" και "την απογοήτευση πλέον την τρώω με το κουτάλι", ακριβώς επειδή θεωρούν πως ο κόπος τους πρέπει να "ανταμείβεται" άμεσα.

Ο αληθινός γιατρός δεν περιμένει να ακούσει "ευχαριστώ" για να συνεχίσει να ανακουφίζει τον ανθρώπινο πόνο.
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση
The Following 3 Users Say Thank You to Xena For This Useful Post:
avel (03-10-08), pazo (03-10-08), Xenios (03-10-08)
  #30  
Παλιά 03-10-08, 11:03
Το avatar του χρήστη Xena
Xena Ο χρήστης Xena δεν είναι συνδεδεμένος
Mέλος
 

Τελευταία φορά Online: 13-12-09 04:12
Φύλο: Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
Το τυποποιημένο "ευχαριστώ" πιστεύω πως είναι ένα χρήσιμο νέο μέτρο που θα βοηθά τα νέα μέλη να σχηματίζουν μια αδρή εικόνα για τις σχέσεις μεταξύ των παλαιοτέρων.
__________________
"I'll meet you on the other side, I'll meet you in the light"
Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Xena For This Useful Post:
avel (03-10-08), Xenios (03-10-08)
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:49.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.