Acrobase  

Καλώς ήρθατε στην AcroBase.
Δείτε εδώ τα πιο πρόσφατα μηνύματα από όλες τις περιοχές συζητήσεων, καθώς και όλες τις υπηρεσίες της AcroBase.
H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη.

Επιστροφή   Acrobase > Ελεύθερος Χρόνος και Ψυχαγωγία > Αθλητισμός
Ομάδες (Groups) Τοίχος Άρθρα acrobase.org Ημερολόγιο Φωτογραφίες Στατιστικά

Notices

Δεν έχετε δημιουργήσει όνομα χρήστη στην Acrobase.
Μπορείτε να το δημιουργήσετε εδώ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-08-12, 00:28
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Αθλητικό πνεύμα - χούλιγκανς 0-1



Ο ΠΑΟΚ νίκησε τελικά 2-1 την Ραπίντ, αλλά η τιμωρία που θα πέσει από την UEFA, θα είναι δυσβάσταχτη για την ήδη καταχρεωμένη ΠΑΕ.

Εγώ θέλω πολύ να ξέρω, γιατί αυτές οι ρημάδες οι ΠΑΕ, προκειμένου να αποφύγουν αυτά ακριβώς, δεν κάνουν αυστηρό σωματικό έλεγχο;

Το περίεργο είναι ότι και οι οπαδοί της Ραπίντ, είχα μαζί τους φωτοβολίδες.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-08-12, 12:06
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
down

Βαριά καμπάνα σε ΠΑΟΚ

O ΠΑΟΚ τιμωρήθηκε τελικά από την ΟΥΕΦΑ με ετήσιο αποκλεισμό με τριετή αναστολή, τρία παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών και χρηματικό πρόστιμο 150.000 ευρώ.

Τα επεισόδια που έγιναν πριν την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Ραπίντ Βιέννης στην Τούμπα στοίχισαν στον «δικέφαλο» καθώς τιμωρήθηκε από την ΟΥΕΦΑ με «βαριά καμπάνα» που είναι ετήσιος αποκλεισμό από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις με τριετή αναστολή, τρία παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών και 150.000 ευρώ πρόστιμο.

Ο ΠΑΟΚ έχει δικαίωμα έφεσης εντός τριών ημερών και θα την κάνει άμεσα, είτε σήμερα, είτε το αργότερο μέχρι αύριο.

Ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης υπολογίζει πως με αυτή την τιμωρία η ΠΑΕ θα χάσει πάνω από 1,5 εκατομμύριο ευρώ. Αν ο «δικέφαλος» προκριθεί κόντρα στους Αυστριακούς τότε στους ομίλους του Europa League θα παίξει σε άδεια Τούμπα. Αν αποκλειστεί τότε θα κουβαλήσει την τιμωρία για του χρόνου.

Μέσα σε όλα αυτά, εξανεμίστηκαν και οι ελπίδες που υπήρχαν για μια ακόμα μεταγραφή για την ομάδα του Γιώργου Δώνη. Ο «δικέφαλος» έψαχνε για μεσοεπιθετικό.

Πηγή: gazzetta.gr

Σχόλιο : Να με συγχωρείτε, αλλά δεν φταίνε οι μπαχαλάκηδες οπαδοί.
Πάντα και παντού, φταίνε οι ΠΑΕ, που δεν κάνουν αυστηρότατο έλεγχο, στην είσοδο των γηπέδων.
Φταίνε οι ΠΑΕ, όπως για παράδειγμα ο νεόκοπος παράγων κύριος Αλαφούζος, που με κεραυνούς εν αιθρία, με το καλημέρα, πυροδοτεί την ένταση, στις σχέσεις με τον Ολυμπιακό.
Όταν θα θρηνήσουμε και νέους νεκρούς, εγώ προσωπικά ξέρω ποιος θα έχει την ευθύνη. Όλες οι ΠΑΕ, που για να κρύψουν την γύμνια τους, βάζουν τους οπαδούς σαν προπέτασμα καπνού, για να γράφουν πολεμικά μανιφέστα οι πληρωμένες φυλλάδες τους.
Αυτός δεν είναι αθλητισμός, αλητεία είναι και η ΟΥΕΦΑ, αν ήταν και αυτή καθαρή, θα έπρεπε να αποκλείσει τον ΠΑΟΚ και κάθε άλλη ομάδα.

Σήμερα ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται να στείλει μερικές χιλιάδες «φιλάθλους» στην Βιέννη, για τον επαναληπτικό αγώνα με την Ραπίντ. Είναι αδιόρθωτη.

Έμαθα να πηγαίνω στο γήπεδο, εγώ ο «γαύρος», μαζί με την παλιοπαρέα, που αποτελείτο από «βάζελους» και «χανούμια». Δίπλα δίπλα καθόμασταν, στην Αλεξάνδρας ή στο Καραΐσκάκη. Τα πειράγματα για τον χαμένο, πήγαιναν και ερχόντουσαν, αλλά κανείς δεν διανοήθηκε, να σκοτώσει τον διπλανό Παναθηναϊκό και αυτός τον παραδίπλα Ολυμπιακό.
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-08-12, 17:44
Το avatar του χρήστη Xenios
Xenios Ο χρήστης Xenios δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 

Τελευταία φορά Online: 12-11-16 11:12
Φύλο: Άντρας
Στο...δρόμο οι ΠΑΟΚτζήδες



Τον συναγερμό που έχει σημάνει στη Βιέννη λόγω της άφιξης των οπαδών του ΠΑΟΚ δείχνει ο τρόπος με τον οποίο υποδέχονται οι αστυνομικές αρχές τους Έλληνες. Πριν από λίγο η αστυνομία σταμάτησε τρία πούλμαν που σύμφωνα με τον Αυστριακό Τύπο μετέφεραν οπαδούς μέσω της Μπρατισλάβα. Όλοι αποβιβάστηκαν και κάθισαν στην άσφαλτο με τα χέρια σταυρωμένα στο κεφάλι. Στη συνέχεια οι αστυνομικοί έλεγξαν τα χαρτιά του καθενός ενώ με σκυλιά έκαναν έλεγχο και στα πούλμαν.





Πηγή

Σχόλιο : Τι έγινε βλαστάρια μου; Σας την πέσανε;
__________________
όταν γράφεται η ιστορία της ζωής σου,
μην αφήνεις κανέναν να κρατάει την πένα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:05.



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.